Ki szerel be Budapesten 80 literes fekvő bojlert szakszerűen?
Kattints, és egy perc múlva már több vízvezeték-szerelő ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb vízmelegítő-szerelők listája Budapesten
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1763 vélemény
frissítve 19 május 2026Katalin N.
A 80 literes fekvő bojler telepítése Budapest egyik legjobb szakemberének, Gábor munkája kiváló volt. A folyamat 3 órát vett igénybe, ára 45.000 forint volt. Minden flottul ment, köszönöm!
Árajánlat chatbenJános F.
Krisztián gyorsan és precízen szerelte be az új 80 literes fekvő bojler-t Budapesten. A munka 2,5 órán át tartott, költség kb. 40.000 forint. Nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel.
Árajánlat chatbenEszter T.
Három hete cseréltem le a régi bojleremet, a szakember, István, profi módon végezte el a munkát. A telepítés 2 órát vett igénybe, ára 42.000 forint volt. Minden tökéletesen működik.
Árajánlat chatbenLászló K.
A Gábor által végzett 80 literes fekvő bojler szerelése Budapest belvárosában gyors és szakszerű volt. A munkáért 44.000 forintot fizettem, a végeredmény kiváló. Ajánlom másnak is.
Árajánlat chatbenMária B.
Mihály szakértelmével és kedvességével gyorsan felszerelte az új bojleremet. A munka 2,5 órát tartott, díja 43.000 forint volt. Nagyon elégedett vagyok a szolgáltatással.
Árajánlat chatbenNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Fekvő bojler cseréje
Szeretném kicserélni a régi 80 literes fekvő bojleremet Budapest egyik lakásában. Egyszerű javítás, az új bojler beüzemelése. Kérem, akinek van tapasztalata, jöjjön, és gyorsan végezze el. Alacsony költségű megoldást keresek.
Fekvő bojler javítás
A bojler nem melegít rendesen, valószínű szivárgás vagy hiba van benne. Budapest egyik lakásában kellene javítani. Olyan szerelőt keresek, aki gyorsan tud jönni, és nem kér sokat. A munkát hétvégén szeretném, mert hétköznap nem vagyok otthon.
Új 80 literes fekvő bojler beszerelése
Szeretnék egy új 80 literes fekvő bojler-t vásárolni és szereltetni Budapest belvárosában. A régi bojler el kell távolítani, az újat be kell kötni. Egyszerű, gyors munkát keresek, jó áron. A lakásban nincs sok hely, így kicsit szűk a tér.
Bojler karbantartás Budapest
Karbantartásra van szükségem a bojleremhez, mert néha zajos és nem melegít eléggé. Budapest egyik házában lakom, ahol nemrég lett felszerelve az 80 literes fekvő bojler. Olyan szerelőt keresek, aki tapasztalt és megbízható, mert fontos, hogy jól működjön tovább.
Fekvő bojler cseréje olcsón
Szeretnék olcsón cserélni egy 80 literes fekvő bojler-t Budapest egyik panel lakásában. A régi már elég öreg, és nem működik jól. Kérem, aki tud olcsón és gyorsan dolgozni, jelentkezzen. Nem akarok sok pénzt költeni, csak működőképes megoldást.
80 literes fekvő bojler magánügyfeleknek
A 80 literes fekvő bojler akkor lehet jó választás, ha közepes melegvíz igény van, de az álló készülék elhelyezése nem kényelmes vagy nem lehetséges. Ez a méret általában egy kisebb háztartás napi használatához elég lehet, de a pontos döntés mindig a szokásoktól függ. Nem csak az számít, hány literes a tartály. Az is fontos, hogy hányszor használják egymás után, milyen gyorsan kell újra meleg víz, és milyen helyre kerül a készülék.
Én azt látom, hogy a fekvő bojlernél sok ügyfél először a helytakarékosságra figyel. Ez érthető. De a rögzítés, a vízcsatlakozás, az elektromos feltételek és a későbbi karbantartás ugyanilyen fontos. Egy 80 literes vízmelegítő már nem apró készülék. Tele vízzel komoly súlya van, ezért a felszerelés nem lehet bizonytalan.
A Qjob.hu felületén magánügyfelek kereshetnek olyan szakembert, aki a konkrét helyzet alapján ad ajánlatot. Itt fotók, méretek és rövid leírás alapján lehet elindítani az egyeztetést. Ez sok félreértést megelőz, főleg akkor, ha régi bojler cseréjéről vagy szűk helyre történő beépítésről van szó.
Fekvő bojler választása
A fekvő bojler választása elsősorban akkor kerül elő, ha a falon vagy a mennyezet közelében van megfelelő hely, de az álló forma nem fér el. A vízmelegítő elhelyezése nem pusztán kényelmi kérdés. A bekötési pontok, a tartófelület és a hozzáférés mind befolyásolja, hogy a választott készülék valóban alkalmas-e.
Szerintem a legjobb döntés akkor születik, ha az ügyfél nem csak a termék adatlapját nézi. A képek sokszor szépek, de nem mutatják meg, hogy a saját helyzetben hogyan fog elférni a készülék. A szakember ezért általában kéri a fal, a csövek, a régi bojler és az elektromos pont fotóit. Ez nem felesleges kör. Ez a pontos ajánlat alapja.
Az is fontos, hogy a fekvő kivitelnek lehetnek külön beépítési szabályai. Nem minden készülék szerelhető tetszőleges irányban. Ha egy bojler álló kivitelre készült, azt nem szabad egyszerűen elfektetni. A tartály belső kialakítása, a fűtőszál helyzete és a vízáramlás miatt ez hibás működést okozhat. Ezt sokan csak utólag tudják meg.
80 literes vízmelegítő használata
A 80 literes vízmelegítő átlagos használat mellett kényelmes megoldás lehet kézmosáshoz, mosogatáshoz és rövidebb fürdésekhez. Ha egyszerre több ember használja, vagy egymás után hosszabb zuhanyzások vannak, a meleg víz gyorsabban elfogyhat. Ez nem hiba, hanem kapacitási kérdés.
Tapasztalatom szerint a csalódás oka gyakran az, hogy az ügyfél nem a napi ritmushoz választ méretet. Egy embernek a 80 liter sokszor bőven elég. Két embernek is elég lehet, ha nem egyszerre terhelik a rendszert. De ha sok a vízhasználat rövid idő alatt, akkor már érdemes más méretet vagy eltérő beállítást mérlegelni.
A hőfok beállítása szintén számít. A túl alacsony hőfok kevés meleg vizet ad, a túl magas hőfok pedig növelheti a fogyasztást és a vízkövesedést. A szakember ebben is tud tanácsot adni. Nem kell bonyolult számítás, de jó, ha a beállítás nem találomra történik.
80 literes fekvő bojler árak
A 80 literes fekvő bojler árát több tényező alakítja. Más az ár akkor, ha csak egy régi készüléket kell cserélni, és más akkor, ha a csöveket, a rögzítést vagy az elektromos csatlakozást is igazítani kell. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent, főleg akkor, ha kimarad a próba, a szelep ellenőrzése vagy a rögzítés átnézése.
Az alábbi árak tájékoztató jellegűek. A pontos összeg a helyzettől, az anyagoktól és a készülék típusától függ.
| Feladat | Jellemző tartalom | Ár |
|---|---|---|
| Előzetes online felmérés | fotók, méretek, típus ellenőrzése | 7.000 - 14.000 |
| 80 literes bojler alapcsere | régi helyére, kisebb igazítás nélkül | 35.000 - 58.000 |
| Fekvő bojler felszerelése | rögzítés, vízoldali bekötés, próba | 42.000 - 72.000 |
| Régi bojler leszerelése | ürítés, levétel, előkészítés | 16.000 - 32.000 |
| Biztonsági szelep cseréje | szelep, tömítés, ellenőrzés | 14.000 - 28.000 |
| Csatlakozó csövek cseréje | rövid vízoldali szakaszok | 15.000 - 34.000 |
| Rögzítési pont megerősítése | tartóelemek, furatok, teherbírás | 18.000 - 45.000 |
| Elektromos csatlakozás ellenőrzése | vezeték, védelem, terhelés vizsgálata | 14.000 - 30.000 |
| Teljes beüzemelés tanácsadással | bekötés, próba, használati magyarázat | 52.000 - 88.000 |
Érdemes előre tisztázni, hogy az ajánlat tartalmazza-e az anyagokat. A szelep, a bekötőcső, a tömítés és a rögzítőelem külön tétel lehet. Ez önmagában nem gond. A gond akkor kezdődik, ha a munkadíj olcsónak tűnik, majd a végén derül ki, hogy sok minden nem volt benne.
Szakember választása fekvő bojlerhez
A szakember választása fekvő bojlernél azért fontos, mert a készülék elhelyezése több kockázatot hordozhat, mint egy egyszerű csere. A jó bojlerszerelő nem csak árat mond. Rákérdez a fal teherbírására, a régi bekötésre, a készülék pontos típusára és a hozzáférésre. Ha ezek kimaradnak, az ajánlat inkább tipp, mint valódi kalkuláció.
Sokan ott hibáznak, hogy a leggyorsabb válasz alapján döntenek. Én ezt nem tartom elégnek. A gyors kommunikáció hasznos, de a részletek fontosabbak. Egy magánszakember akkor dolgozik kiszámíthatóan, ha előre látja, milyen anyagra, mennyi időre és milyen előkészítésre lesz szükség.
A korábbi értékelések, a képek és a válasz stílusa sokat elárul. Jó jel, ha a szakember nem ígér mindent feltétel nélkül. Jobb, ha azt mondja, hogy bizonyos rész csak fotó vagy helyszíni ellenőrzés után dönthető el. Ez nem bizonytalanság, hanem felelősebb hozzáállás.
Bekötés és munkafolyamat
A bekötés első lépése az egyeztetés. Az ügyfél megadja, hogy új beszerelésről vagy cseréről van-e szó, milyen típusú a készülék, és hol vannak a vízcsatlakozások. A fotók különösen fontosak, mert a szűk helyek, régi szelepek és eltérő csőirányok leírásból nehezen érthetők.
Ezután jön a rögzítés és a vízoldali bekötés. A 80 literes fekvő bojler stabil tartást igényel. A készüléknek nem szabad feszülő csöveken lógnia, és a tartóelemeknek a terheléshez kell igazodniuk. A biztonsági szelep ellenőrzése vagy cseréje szintén lényeges. A víz nyomás alatt dolgozik, ezért az apró hiba is kellemetlen következményt okozhat.
Volt olyan eset, amikor egy ügyfél már megvette a bojlert, de a csomagolás kibontása után derült ki, hogy a csatlakozási oldal nem illik a régi rendszerhez. A munka végül megoldható volt, de plusz csőigazítás kellett. Ezért tartom fontosnak, hogy a készülék adatai még vásárlás előtt eljussanak a szakemberhez.
A végén próbaüzem szükséges. Meg kell nézni, hogy nincs-e szivárgás, a készülék feltöltődött-e vízzel, működik-e a fűtés, és érthető-e a beállítás. A jó átadás nem hosszú beszéd. Inkább néhány konkrét mondat arról, mire figyeljen az ügyfél az első napokban.
Gyakori hibák és elvárások
A gyakori hibák között az első a rossz méretválasztás. A 80 literes fekvő bojler sok helyzetben jó, de nem mindenre elég. Ha az ügyfél nagyobb vízigényt vár tőle, csalódhat. Ha viszont csak egy kisebb háztartás rendszeres ellátása a cél, akkor józan választás lehet.
A második hiba a rögzítés alábecsülése. Egy ilyen vízmelegítő tele állapotban nehéz. Nem elég, hogy valahogy fent maradjon. Stabilan kell állnia, hozzáférhetőnek kell maradnia, és a csöveknek sem szabad feszülniük. A harmadik hiba a karbantartás elfelejtése. A vízkő, az anód állapota és a szelep működése hosszabb távon is számít.
Szerintem a jó elvárás egyszerű. A készülék adjon elegendő meleg vizet a vállalt használatra, ne szivárogjon, ne legyen bizonytalan a rögzítése, és az ügyfél értse, mit kapott a pénzéért. Ez nem különleges igény. Ez a tisztességes munka alapja.
A fekvő bojler akkor működik jól hosszú távon, ha a választás, a bekötés és az átadás egy rendszerként van kezelve. Nem elég megvenni a tartályt. A körülményekhez kell illeszteni. Ebben segít a pontos kérdés, a jó fotó, az őszinte ajánlat és a nyugodt szakmai munka.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Gyakori kérdések (GYIK)
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436




