Ki köti be Budapesten az Ariston Andris RS 10U 3 EU bojlerét?
Kattints Ajánlatkérés! 60 mp, és máris jönnek a vízvezetékszerelő ajánlatok
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb vízmelegítő-szerelők listája Budapesten
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1763 vélemény
frissítve 22 május 2026Kovács Ágnes
A Budapestben végzett Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötése gyors és profi volt. A munkálatok kb. két órát vettek igénybe, és az ár 25 000 forint volt. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel.
Árajánlat chatbenNagy Dániel
A szakember rendkívül segítőkész volt, a bekötés folyamata könnyen ment, mindössze 1,5 óra alatt kész lett. Az összköltség 24 000 forint volt. Ajánlom mindenkinek a Gábor szakértőt.
Árajánlat chatbenSzabó Eszter
Budapesten kértem az Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötését, amit Gábor végzett. A munka gyors volt, csak 1 órát vett igénybe, és 22 000 forintba került. Nagyon elégedett vagyok a szolgáltatással.
Árajánlat chatbenTóth Mária
A szakember pontos és precíz volt, a bekötés 2 órát vett igénybe. A költség 26 000 forint volt. Köszönöm a gyors és szakszerű munkát, Krisztián szakértő volt az, aki segített.
Árajánlat chatbenFarkas László
A Budapest területén végzett Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötés nagyon profi volt. A munkát kb. 1,5 óra alatt elvégezték, az ár pedig 23 000 forint volt. Mindenkinek ajánlom!
Árajánlat chatbenNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötése
Szeretném, ha valaki be tudná kötni az új Ariston vízmelegítőt a budapesti lakásomban. Egyszerűen, gyorsan, olcsón megoldható feladat. Csak annyi, hogy működjön rendesen a gép, és ne legyenek gondok.
Kicsi javítás az Ariston RS 10U 3 EU készüléken
A vízmelegítő már kicsit régi, néha nem fűt rendesen. Szeretném, ha valaki megnézné és megjavítaná Budapesten. Nem kell túl bonyolult, csak működjön, és ne legyenek szivárgások. Olcsón meg tudnád csinálni?
Egyszerű bekötés, gyors munka
Budapesten lakom, és szükségem van egy szakemberre, aki könnyedén beköti az Ariston RS 10U 3 EU-t. Nincs sok hely, kis munka, de fontos, hogy jól legyen csatlakoztatva. Olcsó és megbízható vagy?
Vízkazán bekötése, kérlek segíts!
Nem értek ehhez, Budapesten lakom, és az Ariston RS 10U 3 EU bekötése nem sikerült. Kellene valaki, aki tapasztalt, gyorsan el tudná végezni a munkát, és nem akarok sokat költeni. Csak a legszükségesebb, gyors megoldás kell.
Szükségem van szakemberre a vízmelegítő bekötéshez
Budapesten lakom, és szeretném, ha valaki szakmailag jól bekötné az Ariston RS 10U 3 EU készüléket. Nem kell nagy munkára, csak biztosan működjön. Fontos, hogy olcsón megúszható legyen, és gyorsan végezzen vele valaki.
Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötése magánügyfeleknek
Az Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötése akkor jó megoldás, ha egy kis méretű, alsó elhelyezésű melegvíz készüléket kell szakszerűen használatba venni mosdóhoz, kézmosóhoz vagy kisebb konyhai ponthoz. A lényeg egyszerű. A készülék nem nagy bojler, mégis víz és áram oldalról is pontos munkát kér. Egy rosszul rögzített csatlakozás, egy hiányzó biztonsági szelep vagy egy gyenge elektromos kötés később csöpögést, leoldást vagy garanciavesztést okozhat.
Én azt látom, hogy sok magánügyfél azért keres külön mestert, mert a készüléket már megvette, de nem akar kísérletezni a bekötéssel. Ez érthető. Egy 10 literes vízmelegítő kicsinek tűnik, de ugyanúgy nyomás alatt dolgozik, és a víz mellett elektromos fogyasztó is. A Qjob.hu felületén magánszakembert lehet keresni ilyen feladatra, aki nem általános ígéretet ad, hanem konkrétan megnézi, milyen kiállás, fali rögzítés, szelep és csatlakozás szükséges.
Tapasztalatom szerint a jó Ariston kisbojler bekötés nem ott kezdődik, hogy a szerelő felteszi a készüléket a falra. Előbb tisztázni kell, felső vagy alsó elhelyezésű modellről van szó, milyen irányból érkezik a hideg víz, hova megy a meleg ág, és van-e megfelelő elektromos csatlakozási pont. Ha ezek rendben vannak, a munka gyors. Ha nem, akkor a szerelőnek előre kell jeleznie, hogy plusz anyag vagy előkészítés kell.
Ariston Andris bekötés előfeltételei
Az Ariston Andris bekötés előtt a legfontosabb kérdés az, hogy a hely valóban alkalmas-e a készüléknek. A kis méret sokszor félrevezető. A készüléknek stabil falfelület kell, hozzáférhető vízcsatlakozás, lehetséges elvezetés a biztonsági szelep csepegéséhez, és olyan elektromos pont, amely nem csak kényelmes, hanem biztonságos is.
Sokan ott hibáznak, hogy csak a méretet nézik. Be fog férni a szekrénybe, és kész. De a bekötésnél számít a csövek iránya, a szerelhetőség, a későbbi karbantartás és az is, hogy a hőmérséklet szabályzó elérhető maradjon. Ha a készülék túl szűk helyre kerül, egy egyszerű ellenőrzés vagy szelep csere is nehézkes lesz.
A vízoldali előkészítésnél általában szükség van hidegvíz ágra, melegvíz kimenetre, elzáróra, biztonsági szelepre és megfelelő tömítésre. Nem minden régi kiállás használható változtatás nélkül. Előfordul, hogy a meglévő sarokszelep már gyenge, a flexibilis cső öreg, vagy a menet nem illeszkedik jól. Ilyenkor jobb azonnal cserélni, mint néhány hét múlva csöpögés miatt újra szerelőt hívni.
Az elektromos oldalon sem csak az a kérdés, hogy van-e aljzat. Fontos a terhelhetőség, a védőföldelés, a kábel állapota és az, hogy a készülék a gyártói előírás szerint kapjon áramot. Szerintem ez az a pont, ahol nem érdemes barkácsolni. A víz és az áram együtt nem bocsátja meg a bizonytalan megoldásokat.
10 literes Ariston vízmelegítő felszerelése
A 10 literes Ariston vízmelegítő felszerelése általában rövidebb feladat, mint egy nagy faliboiler cseréje, de a pontosság itt is fontos. A szerelő először ellenőrzi a készülék típusát, a tartozékokat és a fali rögzítés lehetőségét. Ezután kijelöli a helyet, rögzíti a konzolt vagy a rögzítőpontokat, majd felhelyezi a vízmelegítőt.
Volt olyan eset, amikor egy ügyfél előre kivágta a szekrény hátlapját, mert azt hitte, így gyorsabb lesz a munka. A készülék tényleg befért, de a biztonsági szelepnek nem maradt hely, és a melegvíz ág túl feszesen állt. Végül új nyílást kellett készíteni, a csövet cserélni kellett, és a munka hosszabb lett. Nem nagy hiba volt, inkább tipikus előkészítési tévedés.
A felszerelésnél a vízmelegítő nem lóghat bizonytalanul. A fal anyaga döntő. Egy könnyű válaszfal vagy régi, porló felület más rögzítést igényel, mint egy erős fal. A mesternek ezt fel kell mérnie, mert a megtöltött készülék súlya már nem csak a száraz készülék súlya. A víz is terhelést ad, és a napi használat közben apró mozgások is jelentkezhetnek.
A munka végén próbaüzem kell. Nem elég megnyitni a csapot. A szerelő feltölti a tartályt, ellenőrzi a levegő távozását, megnézi a kötések tömítettségét, majd csak ezután szabad áram alá helyezni a készüléket. Ez a sorrend fontos. Üres tartályt nem szabad fűteni.
Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötése árak
Az Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötése árban attól függ, hogy csak kész csatlakozásokra kell rákötni a készüléket, vagy van-e átalakítás. Egy egyszerű bekötés olcsóbb. Ha csövet kell módosítani, elzárót kell cserélni, új biztonsági szelep kell, vagy az elektromos pont nincs rendben, a díj emelkedik.
A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem mindig, de gyanús, ha valaki minden helyzetre ugyanazt az alacsony árat mondja. Egy korrekt bojlerszerelő rákérdez a készülék pontos típusára, a meglévő kiállásokra, a régi készülék sorsára és arra is, hogy kell-e anyagot hoznia.
| Munka típusa | Jellemző tartalom | Munkadíj Ft |
|---|---|---|
| Alap bekötés kész kiállásra | Rögzítés, vízoldali csatlakozás, próba | 24.000 - 36.000 |
| Bekötés új flexibilis csövekkel | Régi csövek cseréje, tömítések, ellenőrzés | 32.000 - 48.000 |
| Biztonsági szelep beépítése | Szelep csere vagy pótlás, csepegés ellenőrzése | 18.000 - 28.000 |
| Régi kisbojler leszerelése | Víz leengedése, bontás, hely előkészítése | 14.000 - 24.000 |
| Teljes csere kis vízmelegítőnél | Régi készülék le, új készülék fel, bekötés | 38.000 - 62.000 |
| Kisebb vízcső módosítás | Kiállás igazítása, szerelvény csere | 26.000 - 44.000 |
| Elektromos csatlakozás ellenőrzése | Aljzat, földelés, terhelés alapvizsgálata | 12.000 - 22.000 |
| Hibakeresés bekötés után | Csöpögés, leoldás, melegítés ellenőrzése | 18.000 - 32.000 |
| Sürgősebb időpont egyeztetéssel | Rövidebb határidő, előzetes fotós felmérés | 42.000 - 70.000 |
Az árak munkadíjként értendők, és a pontos összeg a helyzettől függ. Az anyagköltség külön tétel lehet. Tapasztalatom szerint a magánügyfélnek az a legjobb, ha előre küld képet a készülékről, a csatlakozásokról és a helyről. Így a szakember kevesebbet találgat, és ritkább a félreértés.
Bojlerszerelő választása Ariston készülékhez
Bojlerszerelő választásakor nem elég az első szabad időpontot nézni. Fontos, hogy a szakember dolgozott-e már kis kapacitású Ariston készülékkel, érti-e az alsó elhelyezésű vízmelegítők sajátosságait, és hajlandó-e előre tisztázni a munka határait. Egy magánszakembernél a kommunikáció sokat elárul.
Én azt tartom jó jelnek, ha a mester nem csak árat mond, hanem kérdez. Milyen a régi készülék. Van-e elzáró. Hova kerül az új vízmelegítő. Megvan-e a biztonsági szelep. Készült-e fotó a helyről. Ezek nem fölösleges kérdések. Ezek alapján derül ki, hogy egyszerű bekötésről vagy kis átalakításról van szó.
A portfólió ennél a munkánál nem látványos képeket jelent. Inkább értékeléseket, korábbi hasonló feladatokat és tiszta leírást. A jó szakember leírja, mit vállal, mit nem vállal, mikor tud menni, és milyen feltételekkel dolgozik. De az ügyfélnek is világosan kell írnia. A homályos kérés gyakran pontatlan árat hoz.
Sokan csak azt kérdezik, mennyi a bekötés. Jobb kérdés az, hogy az ár tartalmazza-e a leszerelést, a rögzítést, a szelepet, a próbaüzemet és az esetleges kisebb igazítást. Ha erre nincs egyenes válasz, később vita lehet. Szerintem a világos feltételek többet érnek, mint a legolcsóbb ajánlat.
Bekötés menete és időtartama
A bekötés menete általában előzetes egyeztetéssel indul. A magánügyfél elküldi a készülék típusát, a helyszínről készült képeket és leírja, van-e régi bojler. Ezután a szakember jelzi, milyen anyagra lehet szükség, és mennyi idővel érdemes számolni. Egy egyszerű munka gyakran egy órán belül elkészül, de csere vagy átalakítás esetén hosszabb idő kell.
A helyszíni munka első része a víz elzárása és a régi állapot ellenőrzése. Ha van régi készülék, azt le kell üríteni és le kell szerelni. Utána jön az új Ariston vízmelegítő rögzítése, a vízoldali bekötés, a biztonsági elem ellenőrzése és a tömítettségi próba.
Az elektromos csatlakozás csak akkor következik, amikor a tartály már tele van vízzel. Ez a sorrend nem apróság. Ha a fűtés víz nélkül indul el, a készülék károsodhat. A szerelőnek ezért próba közben figyelnie kell a melegedést, a csatlakozásokat és azt is, hogy nincs-e rendellenes hang vagy szivárgás.
A végén érdemes átvenni a használati alapokat. Milyen hőfokra állítsa az ügyfél. Mit jelent a csepegés a biztonsági szelepnél. Mikor kell gyanakodni hibára. Kell-e később vízkőtelenítés. Ezek rövid kérdések, de sok későbbi bizonytalanságot megelőznek.
Gyakori hibák Ariston kisbojler bekötésnél
Az Ariston kisbojler bekötés leggyakoribb hibája a rossz sorrend és a hiányos előkészítés. A készüléket nem szabad áram alá helyezni, amíg nincs feltöltve. Nem szabad kihagyni a biztonsági szelepet. Nem jó megoldás a túl feszes flexibilis cső sem, mert terheli a csatlakozásokat.
Másik gyakori gond a régi szerelvények megtartása. Érthető, ha az ügyfél spórolni akar, de egy elöregedett sarokszelep vagy tömítés később többe kerülhet. A mester ilyenkor jelezheti, hogy a bekötés technikailag megoldható, de a régi alkatrész kockázatot jelent. Ez nem riogatás. Ez normális szakmai óvatosság.
A harmadik hiba a rossz elvárás. Egy 10 literes vízmelegítő nem teljes lakás melegvíz ellátására való. Gyors kézmosáshoz, kisebb mosogatáshoz, egy adott vízvételi ponthoz praktikus. Ha az ügyfél nagyobb vízigényt vár tőle, csalódni fog, még akkor is, ha a bekötés hibátlan.
Tapasztalatom szerint az elégedett munka kulcsa nem csak a szerelés. Hanem az, hogy a feladat elején pontos legyen a kép. Milyen készülék, milyen hely, milyen kiállás, milyen elvárt használat. Ha ez tiszta, az Ariston Andris RS 10U 3 EU bekötése gyorsabb, nyugodtabb és kevesebb utólagos kérdést hagy maga után.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Gyakori kérdések (GYIK)
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436




