Ki ültet fát Budapesten a ház mellé szakszerűen?
Kattints, és egy perc múlva már több faültető ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb kertészek listája Budapesten
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
2648 vélemény
frissítve 17 május 2026Kovács I.
Nagyon elégedett vagyok a Mihály által végzett faültetéssel a házunk mellett Budapesten. A munka gyorsan és precízen ment, mindössze két napot vett igénybe, és az ár is kedvező volt, mindössze 50 000 forintért. A fa szépen beültetve, a kertünk dísze lett. Mindenkinek ajánlom, aki jó szakembert keres!
Árajánlat chatbenLászló B.
Henrik kiváló munkát végzett a faültetéssel a házunk mellett. A feladatot három nap alatt végezte el, a költség pedig 55 000 forint volt. Nagyon figyelmes volt, mindent tisztán hagyott maga után. Köszönöm a profi segítséget!
Árajánlat chatbenÁgnes A.
Adam gyorsan és szakszerűen ültette el a fákat a kertünkben Budapesten. A munka öt napig tartott, és 60 000 forintba került. A végeredmény fantasztikus, a fák szépen növekednek. Mindenkinek ajánlom, aki minőségi munkát keres!
Árajánlat chatbenZoltán R.
Richard remek munkát végzett a faültetéssel a házunk mellett. A projekt két nap alatt elkészült, a költség pedig 52 000 forint volt. Nagyon kedves és profi szakember, bátran ajánlom mindenkinek!
Árajánlat chatbenLászló T.
Ferenc nagyon precízen dolgozott a faültetésnél a kertünkben. A munka három napig tartott, összköltség 58 000 forint volt. Az eredménnyel maximálisan elégedett vagyok, a fa szépen növekszik. Köszönöm a segítséget!
Árajánlat chatbenNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Fa ültetése a ház mellé
Sziasztok! Olyan szakembert keresek, aki segít egy fa ültetésében a házunk közelében Budapest területén. A feladat lényege, hogy kiválassza a megfelelő fajtát, figyelembe véve a hely adottságait, majd elvégezze az ültetést. Fontos, hogy tapasztalt legyen kertész vagy faiskola szakember, aki jól ismeri a növények igényeit és a talaj-előkészítést. Az ültetés során ügyeljen a gyökérzet megfelelő elhelyezésére, és biztosítsa a növény megfelelő vízellátását. A munka ideje rugalmas, de leginkább a hétvégéken lenne ideális. A helyszín Budapest, a házunk kertje. Kérem, jelezzetek, ha vállaljátok, és küldjetek árajánlatot!
Kertészeti szakmunka: faültetés
Üdvözlöm! Egy profi kertészt keresek Budapest belvárosában, aki el tudná végezni a faültetést a házunk mellé. A feladat magában foglalja a megfelelő hely kiválasztását, a talaj előkészítését, a fa szakszerű ültetését, valamint az utógondozást. Elvárás, hogy legyen tapasztalat hasonló munkákban, és ismerje a helyi klímát és talajtípusokat. A munka során kérném, hogy vegye figyelembe a növény növekedési igényeit, és biztosítsa az egészséges fejlődést. A feladat elvégzése lehetőleg a jövő héten történjen, a pontos időpont egyeztetése szerint. Budapest, házunk kertje a helyszín. Várjuk a megkereséseket!
Faültetés a ház körül
Kedves szakember! Szükségem lenne egy szakértő segítségére, aki Budapest egyik kertjében el tudná végezni egy fa ültetését. A feladat magába foglalja a megfelelő fa kiválasztását, a talaj előkészítését, és a növény szakszerű elültetését. Fontosnak tartom, hogy a szakember tapasztalt legyen ilyen munkában, és ismerje a helyi adottságokat. A munka során figyeljen arra, hogy a fa jó helyen és megfelelő módon kerüljön elültetésre, továbbá biztosítsa a növény utógondozását is. Az ideális időpont a hétvégék valamelyike. A helyszín Budapest, a házunk kertje. Kérem, jelezze, ha vállalja a feladatot, és küldjön árajánlatot!
Kertépítési munka: fa ültetése ház mellé
Üdvözlöm! Egy olyan szakembert keresek Budapest területén, aki tapasztalt a faültetésben és kertépítésben. A feladat egy fa elültetése a házunk közelében, a kertben. A munkának tartalmaznia kell a hely kiválasztását, a talaj előkészítését, a növény szakszerű elhelyezését és az utógondozást. Elvárás, hogy legyen kertészeti tapasztalat, és ismerje a helyi körülményeket. A munka elvégzését rugalmas időpontban, lehetőleg a közeljövőben szeretném. Budapest, a kert helyszíne. Kérem, érdeklődjön, és küldje el az árajánlatát!
Szakértői segítség faültetéshez
Szia! Egy profi szakembert keresek Budapest területén, aki el tudná végezni a faültetést a házunk mellett. A feladat magába foglalja a megfelelő növény kiválasztását, a talaj és az környezet előkészítését, majd a fa szakszerű elültetését. Fontos, hogy tapasztalt legyen kertész vagy növénygondozó, aki ismeri a helyi viszonyokat és a növény igényeit. Az ültetés során ügyeljen a helyes technikára és a növény utógondozására is. A munka lehetőség szerint a jövő héten valósuljon meg, rugalmas időpontban. Budapest, a kertünk a helyszín. Várom a jelentkezéseket és az árajánlatokat!
Fa ültetése a ház mellé Budapest alapok és előnyök
A fa ültetése a ház mellé egyre népszerűbb megoldás Budapest lakóinál, mivel a fák árnyékot adnak, csökkentik a hőséget és javítják az életminőséget. Személyes tapasztalatom szerint azok az emberek, akik fasor mellett laknak, sokkal hűvösebb otthonnal, magasabb komforttal és alacsonyabb közüzemi költségekkel számolhatnak. A fa ültetése a ház mellé azonban nem egyszerű feladat, és sok tényezőt kell figyelembe venni.
Az első és legfontosabb kérdés az, hogy melyik fa legyen az ideális választás. Nem mindegy, hogy milyen fafajtát ültetünk, mivel egyes fák aggresszív gyökerzettel rendelkeznek, amelyek megkárosíthatják az alapokat és a közműveket. Ezért szükséges előre gondolkodni, és egy olyan fafajtát választani, amely nem okoz problémákat hosszú távon.
| Fafajta | Becsült magasság | Jellemzők és előnyök |
|---|---|---|
| Gömbjuhar | 5-8 méter | Szép forma, őszi színek, nem invazív gyökerek, ideális kisebb telkekhez |
| Ezüst juhar | 8-12 méter | Gyorsan növő, szárazságtűrő, jó árnyék, közepes vízigény |
| Fanyarka | 4-6 méter | Csaknem elpusztíthatatlan, szép virágok, könnyen gondozható |
| Díszalmafa | 5-7 méter | Tavaszi virágzás, őszi gyümölcsök, betegségeknek ellenálló, kevés gondozást igényel |
| Japán juhar | 6-10 méter | Csodálatos őszi szín, árnyékkedvelő, szép forma, nem invazív gyökerek |
Fa típusok kiválasztása és helyválasztás
Sokan azt a hibát követik el, hogy csak a fa szépségére gondolnak a kiválasztáskor, és nem veszik figyelembe az olyan fontos tényezőket, mint a gyökérzet és a kifejlett magasság. Az invazív gyökerű fák, mint például a nyírfa, a tölgy vagy a populus, súlyos sérüléseket okozhatnak az alapozásban és a vezetékekben.
A helyválasztás szintén kritikus. Az ideális távolság a háztól legalább 10-15 méter kis fáknál, és még nagyobb kell legyen nagyobb fafajtáknál. A fa árnyéka legjobb a déli és nyugati oldalra esik, mivel ott a legkárosabb a nyári napozás. A déli és nyugati sarok mellett ültetett fa akár 8-10 fokkal csökkentheti a belső hőmérsékletet.
Ültetési technika és talajkezelés
Az ültetés az ősz végén vagy a tavasz elején ajánlott, amikor a fák még nem végeztek vegetációs ciklusuk. Volt egy eset amikor egy házban tavasszal ültették el a fát, de nem megfelelően előkészített talajban, és a fa nem tudott begyökeresedni. Az ültetéshez szükséges egy megfelelően nagy gödör, amely körülbelül másfélszer nagyobb a fa gyökérzete körül.
Az ültetés előtt éjszakára be kell áztatni a fa gyökereit vízbe. A gödörbe legalább 30 centiméter termőtalajt kell helyezni, amely tápanyagban gazdag. Az ültetés után bőséges öntözésre van szükség, és körülbelül egy év alatt a fa legalább heti egy-két alkalommal öntözésre szorulhat.
Fenntartás és gondozás évente
Az első év után a fa gondozása lényegesen csökken, de nem áll meg teljesen. Az évente legalább egy-két alkalommal szükséges a fa metszése, hogy a kívánt formát megtartsa és az ágak ne vakarják fel az ereszcsatornákat vagy a villanyvezetékeket. Véleményem szerint a metszést ősszel vagy kora tavasszal kell végezni, amikor a fa még nyugalmi állapotban van.
A fa körüli terület is igényelhet gondozást. A kéregmulcs egy rétegét érdemes szétteríteni a fa körül, amely segít a talaj nedvességének fenntartásában és megakadályozza a gyomok növekedését. Budapest klímájában az eső általában elegendő öntözéshez, de száraz nyarakon még a felnőtt fák is szorulhatnak extra öntözésre, különösen az első néhány évben.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Gyakori kérdések (GYIK)
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436





