Ki szerel Budapesten klíma beltéri egységet szakszerűen?
Kattints, és egy perc múlva már több klímaszerelő ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb klímaszerelők listája Budapesten
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1763 vélemény
frissítve 18 május 2026Katalin B.
Budapesten a Klímaberendezés beltéri egységének szerelése gyorsan és szakszerűen ment. Tibor 2 órán belül rögzítette a beltéri egységet, beállította a vízlefolyást és elindította a próbát. A munka ára 45 000 Ft volt, ami a leírás alapján korrektnek tűnt. Különösen tetszett, hogy rendezett volt a kábelezés és figyeltek a részletekre.
Árajánlat chatbenKovács László
Budapesten a Klímaberendezés beltéri egységének szerelése kiváló munkát végzett, a munka időtartama mindössze két nap volt, és az ár 150 ezer forint. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel.
Árajánlat chatbenNagy Eszter
A szakember gyorsan és precízen szerelte be a klímát Budapesten. A munka körülbelül 4 órát vett igénybe, a költség pedig 120 ezer forint volt. Ajánlom másoknak is!
Árajánlat chatbenTóth Ádám
Az András által végzett beltéri egység szerelése Budapesten profi módon történt, a munka 3 órát vett igénybe, összköltsége 140 ezer forint volt. Nagyon elégedett vagyok vele.
Árajánlat chatbenFarkas Réka
A Gáborral történt szerelés gyors és szakszerű volt, a munka kb. 2,5 órát tartott, a díj 130 ezer forint. Mindenkinek ajánlom, aki minőségi munkát keres.
Árajánlat chatbenSzabó Dániel
A Mihály által végzett klíma beüzemelés Budapest belvárosában nagyon profi volt. A munka 5 órát vett igénybe, az összeg 160 ezer forint. Kiváló szolgáltatás!
Árajánlat chatbenNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Klíma beltéri egység szerelése Budapesten
Szükséged van valakire, aki szakszerűen felszereli a klíma beltéri egységet Budapesten. A munkához legyen óvatos és pontos, mérjen, rögzítsen rendesen, és ellenőrizze, hogy minden stabil. Akkor induljon a munka, ha a beltéri egység és a hely előkészítve van.
Klímaberendezés szerelés
Szerelni kell egy beltéri egységet a lakásban, gyorsan és olcsón. Csak a legszükségesebb dolgokat kérném, nem kell sok extra. A munka Budapesten lesz, jó lenne, ha minél hamarabb megoldanánk.
Beltéri klíma beszerelése
Szeretném, ha valaki feltenné a klímát a szobámba. Egyszerű a dolog, csak egy beltéri egység kell. Nincs sok hely, könnyű legyen a szerelés. Várom, hogy a szakember gyorsan megcsinálja, és ne legyen túl drága.
Klíma szerelés gyorsan
Budapesten kellene egy beltéri egység szerelése. Csak annyit kérek, hogy legyen tisztán, gyorsan, olcsón. Nem kell nagy munkálat, csak feltenni a klímát. Fontos, hogy a munka szép és tartós legyen, ne kelljen később javítani.
Egyszerű beltéri klíma felhelyezése
Szeretném, ha valaki gyorsan feltenné a beltéri klímát a szobába. Nincs sok hely, csak egy kis szerelés. Olyan szakembert keresek, aki nem kér sokat, de jó munkát végez. A lakás Budapest közelében van, könnyű hozzáférni.
Klíma szerelés, olcsón és gyorsan
Budapesten kellene egy beltéri egység felszerelése a nappaliba. Nem akarok sok pénzt költeni, de jó munkát szeretnék. A szerelést a hétvégén lehetne, a lakásban, egyszerűen. Csak a legszükséges dolgokat kérném, a többi nem számít.
Klímaberendezés beltéri egységének szerelése Budapest területén
A klímaberendezés beltéri egységének szerelése akkor lesz jó, ha a készülék stabilan áll, jól vezeti el a kondenzvizet, nem fúj zavaróan az ágyra vagy az ülőhelyre, és később is hozzá lehet férni karbantartáskor. Ez nem csak egy konzol felrakása a falra. A beltéri egység helye hatással van a hűtésre, a zajra, a vízelvezetésre és arra is, hogy mennyire lesz kényelmes a klíma használata.
Én azt látom, hogy sok lakásban a gond nem magával a készülékkel kezdődik, hanem a rosszul megválasztott elhelyezéssel. A beltéri egység túl közel kerül a mennyezethez, rossz irányba fúj, vagy a kondenzcső útja túl hosszú és bizonytalan. Qjob.hu felületén magánszemélyek kereshetnek olyan klímaszerelőt, aki a helyszíni adottságok alapján végzi el a munkát, nem csak gyorsan felteszi a készüléket.
Beltéri egység szerelése jó helyre
A beltéri egység helye az egyik legfontosabb döntés. Nem elég, hogy legyen rajta szabad falfelület. Figyelni kell a légáramlásra, a bútorokra, az ajtókra, a függönyre, a mennyezet magasságára és arra is, hol vezethető ki a cső. Szerintem a legjobb megoldás az, amikor a szerelő először megkérdezi, hogyan használják a szobát, hol alszanak, hol ülnek sokat, és milyen hőmérsékletet szeretnének.
A klímaberendezés beltéri egységének szerelése során a fal teherbírása is számít. Egy gyenge válaszfal vagy rosszul rögzített tartólemez később rezgést, elmozdulást vagy kellemetlen zajt okozhat. A készüléknek vízszintben kell állnia, de a kondenzvíz elvezetéséhez a csővezetésnek megfelelő lejtést kell kapnia. Ez apró részletnek tűnik, mégis gyakori hibaforrás.
Volt olyan eset, amikor egy ügyfél azért kért új szerelést, mert a beltéri egység közvetlenül az ágy fölé került. A klíma működött, de a hideg levegő éjszaka zavaró volt. A megoldás nem a készülék cseréje volt, hanem az elhelyezés javítása és a légterelés átgondolása. Tapasztalatom szerint ilyen problémát jobb előre elkerülni, mert az áthelyezés már többe kerül, mint az első szerelés alapos megtervezése.
Klímaberendezés beltéri egységének szerelése árak
Az ár attól függ, hogy új beltéri egységet kell felszerelni, meglévő készüléket kell visszarakni, áthelyezésről van szó, vagy a csövezés és a dренázs is módosul. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent, mert a rögzítés, a vízelvezetés és a próbaüzem nem spórolható meg következmény nélkül.
| Munka típusa | Jellemző tartalom | Ár Ft |
|---|---|---|
| Beltéri egység rögzítése előkészített helyre | Tartólemez, szintezés, alap rögzítés | 18.000 - 32.000 |
| Beltéri egység felszerelése csatlakoztatással | Rögzítés, csőcsatlakozás, kondenzvíz útja | 32.000 - 55.000 |
| Meglévő beltéri egység visszaszerelése | Leszerelt készülék újbóli rögzítése | 25.000 - 45.000 |
| Beltéri egység áthelyezése rövid távolságra | Új rögzítési pont, kisebb csőmódosítás | 55.000 - 95.000 |
| Kondenzvíz elvezetés javítása | Lejtés, csőcsere, kifolyási pont rendezése | 18.000 - 38.000 |
| Rezgés és zaj okának javítása | Rögzítés ellenőrzése, illesztések korrigálása | 16.000 - 35.000 |
| Faláttörés és beltéri előkészítés | Nyomvonal kialakítása, csőhely előkészítése | 28.000 - 58.000 |
| Teljes beltéri szerelési csomag | Felhelyezés, csatlakozás, ellenőrzés, próba | 45.000 - 85.000 |
| Hibás korábbi szerelés javítása | Rögzítés, csövezés vagy vízelvezetés korrekciója | 35.000 - 80.000 |
Az árak általában a munkadíjat mutatják, nem minden esetben tartalmaznak anyagot. Ha cső, kábelcsatorna, konzol, díszburkolat vagy extra kondenzcső kell, az külön tétel lehet. Érdemes előre képet küldeni a falról, a készülékről és a tervezett helyről. Így a szakember pontosabban tud becsülni.
Beltéri klíma szerelés menete
A beltéri klíma szerelés általában felméréssel indul. A szakember megnézi, hova kerülhet a készülék, hol vezethető a cső, milyen a fal anyaga, és hogyan oldható meg a kondenzvíz elvezetése. Ezután következik a tartólemez beállítása. Itt nem jó a szemre mérés. A pontos szintezés fontos, mert a készülék később csak így áll stabilan és rendezett módon.
A következő lépés a csatlakozások előkészítése. Ide tartozik a rézcső, az elektromos kábel és a kondenzcső kezelése. Ha a kültéri egység már megvan, akkor a beltéri rész szerelése összehangolt munka. Ha csak javítás vagy áthelyezés történik, akkor előbb a régi rögzítés és a csővezetés állapotát kell ellenőrizni. Nem minden korábbi megoldás használható tovább biztonságosan.
A munka végén próbaüzem szükséges. A szerelő ellenőrzi a légáramlást, a zajt, a vízelvezetést és azt, hogy a készülék megfelelően reagál-e. Sokan ott hibáznak, hogy a felszerelés után azonnal késznek tekintik a munkát. Pedig a próba alatt derül ki, ha a burkolat nem illeszkedik jól, ha rezgés van, vagy ha a kondenzvíz nem folyik el rendesen.
Klímaszerelő választása beltéri egységhez
Klímaszerelő választásakor nem csak az ár fontos. A beltéri egység látható része a rendszernek, ezért az esztétika és a gondos kivitelezés is számít. Egy jó szakember nem erőltet rá egyetlen megoldást az ügyfélre, hanem elmondja, melyik helynek mi az előnye és mi a hátránya. Ez különösen akkor fontos, ha kevés a szabad falfelület, vagy a csővezetést nehéz kulturáltan elvinni.
Érdemes rákérdezni, hogy a szakember vállal-e próbaüzemet, ad-e tanácsot a használathoz, és kezeli-e a kisebb szerelési problémákat a munka végén. A magánszakember előnye sokszor az, hogy közvetlenebb a kommunikáció. De ettől még világos feltételek kellenek. Legyen egyértelmű, mit tartalmaz az ár, mikor jön, mennyi ideig tart a munka, és mi történik, ha a falban váratlan akadály van.
Szerintem a legjobb jel az, ha a klímaszerelő már az első beszélgetésben konkrét kérdéseket tesz fel. Nem csak azt kérdezi, milyen típusú a klíma, hanem azt is, hol lesz a beltéri egység, milyen messze van a kültéri rész, van-e meglévő csövezés, és hogyan szeretné használni az ügyfél a szobát.
Gyakori hibák a beltéri egység szerelésénél
A leggyakoribb hiba a rossz helyválasztás. A készülék túl közel kerül az ágyhoz, a kanapéhoz vagy a munkasarokhoz. Ilyenkor a hűtés erősnek tűnik, de kényelmetlen lesz a mindennapi használat. A másik gond a túl magasra vagy túl szűk helyre tett egység. A klímának levegő kell a megfelelő működéshez, és karbantartáskor is hozzá kell férni.
Gyakori probléma a kondenzvíz rossz elvezetése. Ha nincs megfelelő lejtés, a víz visszafolyhat, csöpöghet vagy kellemetlen szagot okozhat. Ez nem mindig az első napon jelentkezik. Néha csak nagyobb páratartalom mellett derül ki. Ezért fontos, hogy a klímaberendezés beltéri egységének szerelése ne csak szép legyen, hanem műszakilag is tiszta.
Van egy másik hiba is, amiről kevesebbet beszélnek. Az ügyfél néha csak azt nézi, hova fér el a készülék, de nem gondol a későbbi szűrőtisztításra. Ha a beltéri egység nehezen nyitható helyre kerül, minden karbantartás macerás lesz. És ha valami macerás, azt sokan halogatják. Ebből jön a gyengébb teljesítmény, a poros levegő és a rosszabb hatásfok.
Szerelés után ellenőrzés és használat
A szerelés után érdemes végignézni néhány alapdolgot. A beltéri egység legyen stabil, ne mozogjon kézzel enyhén megérintve sem. A burkolat ne zörögjön. A távirányító működjön, a légterelő lapát reagáljon, és hűtés közben ne jelenjen meg víz a készülék alatt. A próbaüzem nem formalitás. Ez adja meg az első visszajelzést arról, hogy a munka rendben van-e.
Az első napokban figyelni kell a hangra és a vízelvezetésre. Egy halk, egyenletes működés normális. A kopogás, erős rezgés vagy csöpögés már jelzés. Ilyenkor jobb gyorsan visszaszólni a szakembernek, nem hetekig várni. Tapasztalatom szerint a kis hibák hamar javíthatók, de ha sokáig használják így a rendszert, a javítás bonyolultabb lehet.
Én azt javaslom, hogy az ügyfél kérdezze meg a szerelőtől a szűrőtisztítás módját is. Nem hosszú oktatás kell, csak pár világos mondat. Hogyan nyílik a burkolat, milyen gyakran kell tisztítani, mire kell figyelni fűtés vagy hűtés közben. Egy jól felszerelt beltéri egység akkor működik hosszú távon jól, ha a használata is érthető.
Mikor érdemes külön beltéri szerelést kérni
Külön beltéri szerelést akkor érdemes kérni, ha a készülék már megvan, de nincs megfelelően felszerelve, ha felújítás után vissza kell tenni, vagy ha a régi elhelyezés kényelmetlen. Akkor is indokolt lehet, ha a klíma működik, de csöpög, zörög, rossz helyre fúj, vagy a beltéri rész körül láthatóan rendezetlen a csövezés.
Nem minden esetben kell teljes rendszert cserélni. Néha elég a beltéri egység rögzítését, a kondenzvíz útját vagy a burkolat illeszkedését rendbe tenni. De ezt csak szakember tudja biztosan megmondani. A beltéri klíma szerelés kis munkának tűnhet, mégis nagy hatása van a komfortérzetre. Egy rosszul elhelyezett készülék minden nap zavar. Egy jól felszerelt egység viszont csendben teszi a dolgát, és nem kell rá külön figyelni.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Gyakori kérdések (GYIK)
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436






