Ki köti be Budapesten szakszerűen a kombi gáztűzhelyet?
Kattints Ajánlatkérés! 60 mp, és máris jönnek a gázszerelő ajánlatok
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb gázszerelők listája Budapesten
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1763 vélemény
frissítve 17 május 2026Kovács G. László
A Kombi gáztűzhely bekötése Budapesten gyorsan és professzionálisan történt. Az ár 25 ezer forint volt, a munka két órát vett igénybe. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel.
Árajánlat chatbenNagy T. Eszter
A szakember kedves volt és precízen végezte el a Kombi gáztűzhely bekötését Budapesten. A munka 1,5 órát tartott, költsége 22 ezer forint volt. Minden kifogástalanul működik.
Árajánlat chatbenFarkas Pál
Kiváló szolgáltatás a Kombi gáztűzhely bekötése Budapesten. Az ár 20 ezer forint volt, a munka gyors és tiszta volt. Szívből ajánlom a szakembert.
Árajánlat chatbenSzabó Ádám
A munkálat során a szakember barátságos és profi volt. A Kombi gáztűzhely bekötése Budapesten mindössze másfél órát vett igénybe, 23 ezer forintért. Kiváló eredményt kaptam.
Árajánlat chatbenTóth Zoltán
A kombinált gáztűzhely bekötése Budapesten simán ment. A költség 24 ezer forint volt, a munka gyors és szakszerű. Nagyon meg vagyok elégedve a szolgáltatással.
Árajánlat chatbenNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Gáztűzhely bekötése otthon
Szükségem van egy szakemberre, aki gyorsan és olcsón beköti a kombi gáztűzhelyem Budapesten. Egyszerű a munka, nem kell sok szerszám, csak néhány cső és csatlakozó. Kérem, aki ért a dolgához, hívjon!
Kombi gáztűzhely szerelése
Budapesten lakom, és szeretném, ha egy szakember elvinné a régi gáztűzhelyet és bekötne egy újat. Nem vagyok jártas a szerelésben, csak annyit kérek, hogy gyorsan és tisztán végezze el a munkát. Olcsón megúsznám, ha lehet.
Gáztűzhely bekötés gyorsan
Kéne valaki, aki gyorsan beköti a kombi gáztűzhelyet Budapest egyik kerületében. Nem akarok sok pénzt költeni, csak a munkadíjat. A régi tűzhely már nem működik, és az új is várja a bekötést.
Kombi gáztűzhely szerelése ház körül
Budapesten lakom, és egy szakembert keresek, aki egyszerűen, olcsón és gyorsan beköti a kombi gáztűzhelyet a konyhámban. A munkát saját környezetben kell elvégezni, nem kell nagy szerszám, csak néhány cső és csatlakozó. Kérem, aki tud, hívjon!
Gáztűzhely bekötése, segítség kell
Szükségem van szakemberre, aki Budapesten gyorsan és olcsón beköti a kombi gáztűzhelyemet. Nem vagyok profi, csak kérném, hogy tisztán és megbízhatóan végezze el a munkát. A régi már nem működik, az újat meg kell kötni.
Kombi gáztűzhely bekötése magánlakásban
A kombi gáztűzhely bekötése akkor biztonságos, ha a gázoldalt és az elektromos részt is hozzáértő szakember ellenőrzi. Ez nem csak egy cső feltekerése vagy egy dugó bedugása. A készülék egyszerre használ gázt és áramot, ezért a hibás szerelés szivárgást, zárlatot, rossz égést vagy későbbi meghibásodást okozhat. Budapest sok lakásában régi a gázkiállás, a konnektor nincs jó helyen, vagy a konyhabútor takarja a csatlakozást. Ilyenkor a bekötés előtt rendet kell tenni a részletekben.
Magánügyfeleknél a leggyakoribb helyzet az, hogy új tűzhely érkezik, a régi készülék már kint van, és gyorsan kellene használható állapot. Sokan itt hibáznak. Azt gondolják, hogy a kombinált tűzhely bekötése egyszerű házi munka, mert a készülék látszólag készen áll. De a gázcsatlakozás tömítése, a flexibilis cső állapota, a fúvókák típusa, a gyújtás áramellátása és a sütő funkciói mind számítanak. Én személy szerint azt szeretem, amikor a szerelő előbb mér, ellenőriz, kérdez, és csak utána köt. Ez lassabbnak tűnik, de sok gondot megelőz.
A kombi tűzhely bekötés menete
A munka általában a régi tűzhely lekapcsolásával vagy a kiállás ellenőrzésével kezdődik. A szakember megnézi, hogy a gázcsap hozzáférhető-e, a cső nem repedt-e, a menet megfelelő-e, és van-e elég hely a készülék mögött. Ha a csap túl mélyen van, vagy a bútor mögé szorul, akkor a bekötés kényelmetlen és veszélyes lehet. A jó szerelő nem erőlteti rá a készüléket a falra, ha közben megtörik a cső.
Ezután következik az elektromos rész. A kombi gáztűzhely gyakran elektromos gyújtást, világítást, időzítőt vagy elektromos sütőt használ. Nem minden modell kér ugyanakkora teljesítményt. Egy egyszerű gázfőzőlapos készüléknél elég lehet a normál aljzat, de elektromos sütőnél már külön kör, megfelelő biztosíték és stabil csatlakozás lehet szükséges. A tűzhely szerelő ilyenkor nem csak azt nézi, hogy van-e áram, hanem azt is, hogy a csatlakozás bírja-e a használatot.
A gáz bekötése után jön a szivárgásvizsgálat. Ez nem kihagyható lépés. A szakember ellenőrzi az illesztéseket, majd próbaüzemet végez. A láng legyen egyenletes, ne sárgán lobogjon, és ne aludjon el alacsony fokozaton. Ha a készülék más gázfajtára volt előkészítve, fúvókacsere is kellhet. Volt olyan eset, amikor a klient régi palackos használatra való tűzhelyet vett át, és vezetékes gázra akarta használni. Elsőre működött volna, de rossz lángképpel. Ilyenkor nem az a megoldás, hogy majd megszokjuk.
Árak és gyakori munkadíjak
A kombi gáztűzhely szerelés ára függ a kiállás állapotától, a készülék típusától, a csőcserétől és attól, kell-e kisebb átalakítás. Olcsó hirdetések gyakran csak az alap kiszállást vagy az egyszerű rákapcsolást jelentik. Szerintem 18.000 Ft alatt ritkán lesz korrekt, teljes ellenőrzéssel végzett munka, főleg akkor, ha gáz és elektromos rész is érintett. Nem minden drágább ajánlat jobb, de a túl alacsony árnál érdemes rákérdezni, mit tartalmaz pontosan.
| Munka típusa | Jellemző ár | Megjegyzés |
|---|---|---|
| Alap kombi gáztűzhely bekötés | 18.000 - 30.000 | Jó állapotú kiállásnál |
| Régi tűzhely lekötése és új bekötése | 24.000 - 38.000 | Átlagos csere munkánál |
| Flexibilis gázcső cseréje | 12.000 - 22.000 | Anyagtól és hossztól függ |
| Szivárgásvizsgálat bekötés után | 8.000 - 16.000 | Sokszor a díj része |
| Elektromos sütőrész ellenőrzése | 10.000 - 20.000 | Csatlakozási állapottól függ |
| Fúvókacsere vagy átállítás | 15.000 - 28.000 | Modellfüggő munka |
| Kisebb helyszíni igazítás | 12.000 - 25.000 | Bútor, cső vagy aljzat miatt |
| Sürgős kiszállás Budapesten | 20.000 - 35.000 | Este vagy hétvégén több lehet |
| Hiba feltárása sikertelen bekötés után | 16.000 - 32.000 | Korábbi munka javításánál |
A táblázat nem hatósági árlista. Arra jó, hogy legyen viszonyítás. Ha a készülék garanciális, érdemes előre megnézni, kér-e a gyártó külön igazolást vagy számlát a bekötésről. Sok ügyfél csak akkor veszi ezt komolyan, amikor már hibát jelentene be. Addigra nehezebb bizonyítani, hogy a bekötés szakszerű volt.
Szakember választása tűzhely bekötéshez
A megfelelő szakember kiválasztása fontosabb, mint az, hogy ki ér rá leggyorsabban. A gázos részhez olyan szerelő kell, aki nem csak háztartási gépeket mozgat, hanem érti a gázcsatlakozás szabályait és kockázatait is. Az elektromos rész miatt az is előny, ha tisztán látja a sütő bekötési igényét. A Qjob.hu oldalán több magánszakember közül lehet ajánlatot kérni, így a leírásban érdemes pontosan megadni a készülék márkáját, típusát, a régi tűzhely állapotát és azt, hogy van-e már gázcső.
Én előnyben részesítem azokat a mestereket, akik nem csak árat írnak, hanem visszakérdeznek. Milyen a csatlakozás a falon. Van-e külön elektromos sütő rész. Milyen messze van a konnektor. Kell-e a régi készüléket elszállítani. Ezek a kérdések nem akadékoskodásból jönnek. Pont ezekből derül ki, hogy a kombi gáztűzhely bekötése valóban egyszerű lesz-e, vagy előre számolni kell plusz munkával.
Kerülni kell azt a hozzáállást, amikor valaki fotó nélkül vállal fix árat, majd a helyszínen mindenre felárat mond. Ez néha jogos, de nem mindig korrekt. Jobb, ha a megrendelő előre küld képet a gázkiállásról, a tűzhely hátuljáról, a csapról és az aljzatról. Egy tapasztalt tűzhely szerelő ebből már sokat lát.
Budapesti lakások és konyhai adottságok
Budapest belső kerületeiben gyakoriak a régi bérházi konyhák, ahol a gázcsap nem ott van, ahol az új készülék igényelné. A VII., VIII. és IX. kerületben sok lakásban a felújítás során áthelyezték a bútort, de a gázkiállás maradt a régi helyén. A budai oldalon, például Újbudán vagy Óbudán inkább az a gond, hogy a beépített konyha nagyon szűk helyet hagy a készülék mögött. A kombi tűzhely bekötés ilyenkor nem csak műszaki, hanem helyszíni illesztési feladat is.
Külső városrészekben, például Kőbányán, Csepelen vagy Rákospalotán több olyan lakás van, ahol korábban palackos megoldás vagy régi típusú gáztűzhely működött. Itt fontos ellenőrizni a gázfajtát és a fúvókákat. Az agglomerációban más lehet a helyzet, mert egyes házaknál a konyhai áramkör és a gázvezeték kialakítása eltér a társasházi megszokástól. Nem érdemes abból kiindulni, hogy ami az előző lakásban működött, az itt is jó lesz.
Gyakori hibák bekötés előtt
Sok ügyfél a készülék méretét ellenőrzi, de a csatlakozásokat nem. Pedig a kombi gáztűzhely bekötése akkor megy simán, ha a hely, a cső, a gázcsap és az elektromos aljzat is hozzáférhető. Gyakori hiba, hogy a konyhabútor hátfala eltakarja a csapot. Ilyenkor a szerelő nem tud biztonságosan dolgozni, vagy csak bontással. A másik gond a régi, ismeretlen állapotú flexibilis cső. Ha lejárt, sérült vagy rossz hosszúságú, cserélni kell.
Még egy hiba, amikor a vásárló nem nézi meg, hogy a sütő elektromos-e. A kombinált készülékeknél a főzőrész gázos lehet, a sütő viszont árammal működik. Ez nem ugyanaz, mint egy egyszerű gyújtás. Ha a kör túlterhelt, a biztosíték leoldhat, a vezeték melegedhet, vagy a sütő nem működik stabilan. A szakember ilyenkor nem akadályozza a munkát, hanem védi a lakást.
Volt egy eset, amikor az ügyfél már betolta az új tűzhelyet a helyére, és csak a végén derült ki, hogy a csatlakozó a készülék mögött feszült. Pár centi hiányzott. A bekötést nem lehetett szépen megcsinálni, csak a bútor kivágása után. Ez bosszantó, de jobb megoldás volt, mint megtört csővel használni a tűzhelyet.
Előkészítés a szerelő érkezése előtt
A helyszín előkészítése sok időt spórol. A régi tűzhely környékét ki kell pakolni, a padlón legyen elég hely mozgatni a készüléket, és a gázcsap legyen látható. Hasznos, ha kéznél van a készülék papírja, a számla és a szerelési útmutató. Ha a tűzhely új, nem kell minden csomagolást előre kidobni, mert néha a tartozékok a dobozban vannak.
A bekötés előtt érdemes leírni a hibákat is. Például ha a régi készülék lángja elaludt, gázszag volt, vagy a sütő leverte a biztosítékot. Ezek nem mellékes részletek. A gázszerelő így nem csak az új készülékre figyel, hanem arra is, hogy a régi probléma nem a lakás csatlakozásából ered-e. Ilyen esetben a tűzhely bekötés csak a munka egyik része.
Mikor nem szabad használni a készüléket
Ha gázszag érezhető, a tűzhelyet nem szabad próbálgatni. A csapot el kell zárni, szellőztetni kell, és nem érdemes kapcsolókat nyomogatni. Ha a láng sárga, kormoz, zajosan ég, vagy a készülék mögött melegszik a vezeték, szintén ellenőrzést kell kérni. Ezek nem apró kényelmetlenségek. A kombi gáztűzhely szerelés után a próbaüzem pont azért van, hogy ezek időben kiderüljenek.
A saját kezű javítás itt rossz ötlet. Egy hangszóró vagy polc szerelésénél lehet kísérletezni, de a gáz és az erősebb elektromos terhelés más kategória. A jó bekötés nem látványos. Nem is kell annak lennie. Az a cél, hogy a tűzhely stabilan működjön, ne legyen szivárgás, a sütő ne terhelje túl a hálózatot, és a készülék ne legyen beszorítva rossz helyre. Ez a nyugodt használat alapja.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Gyakori kérdések (GYIK)
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436





