Ki köt be Budapesten Legrand villanykapcsolót szakszerűen?
Kattints, és egy perc múlva már több villanyszerelő ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb villanyszerelők listája Budapesten
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1763 vélemény
frissítve 19 május 2026Kovács L. János
A budapesti Legrand villanykapcsoló bekötése során Ferenc szakértő gyorsan és precízen végezte a munkát, mindössze két órába telt az egész. Az ár 15 000 forint volt, nagyon elégedett vagyok.
Árajánlat chatbenNagy Ágnes
A szakember, Frei Gábor, profi módon kötötte be a villanykapcsolót Budapesten. A munka 1,5 órát vett igénybe, ára 12 000 forint. Korrekt és barátságos volt.
Árajánlat chatbenSzabó Péter
A Legrand villanykapcsoló bekötése Budapest belvárosában gyorsan megtörtént Mihály által. A munkaidő kb. 2 óra, költség 14 500 forint volt. Nagyon ajánlom a szakembert.
Árajánlat chatbenTóth Eszter
Krisztián szakszerűen kötötte be a villanykapcsolót Budapesten. A munka 1,5 órát vett igénybe, az összköltség 13 000 forint volt. Meg voltam elégedve.
Árajánlat chatbenFarkas Gábor
A budapesti villanykapcsoló bekötése során Dmitrii gyors és pontos munkát végzett, a feladat 1,5 óra alatt kész lett, ára 11 500 forint volt. Szívesen ajánlom.
Árajánlat chatbenNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Villanykapcsoló bekötése egyszerűen
Szükségem van valakire, aki gyorsan és olcsón beköti a Legrand villanykapcsolót a budapesti lakásomban. Csak alap dolgokat kérnék, semmi extra, de jó lenne, ha megbízható lenne a szakember.
Villanykapcsoló csere és bekötés
Budapesten lakom, és szeretném kicserélni a régi kapcsolót egy új Legrand villanykapcsolóra. Egyszerű munka, nem nagy a baj, csak jól működjön az új. Kérem, aki ért hozzá, jelentkezzen, az árban is jó lesz.
Villanykapcsoló bekötése, gyorsan
Kéne valaki, aki meg tudja kötni a Legrand villanykapcsolót a lakásomban, Budapest belvárosában. Nem kell semmi extra, csak gyorsan, olcsón, és hogy működjön rendesen. Munka közben nem vagyok otthon, de elérhető vagyok telefonon.
Egyszerű villanykapcsoló bekötése
Budapesten lakom, és a régi kapcsolót le akarom cserélni egy új Legrand kapcsolóra. Nem nagy munka, de szeretném, ha szakember csinálná. Kérem, írjon, aki ért hozzá, és olcsón meg tudja csinálni. Munkahelyem miatt csak este tudok találkozni.
Villanykapcsoló bekötése, profi segítség
Szükségem van tapasztalt villanyszerelőre Budapesten, aki gyorsan és olcsón beköti nekem a Legrand villanykapcsolót a lakásomban. A kapcsoló már megvan, csak be kell kötni. Fontos, hogy megbízható legyen, mert fontos a biztonság. Érdeklődöm, ki tudna hamar jönni.
Legrand villanykapcsoló bekötése magánszemélyeknek
A Legrand villanykapcsoló bekötése akkor jó feladat szakembernek, ha a cél nem csak az, hogy a lámpa működjön, hanem az is, hogy a szerelés biztonságos, átlátható és később is javítható legyen. A legtöbb ügyfél egyszerűnek látja a kapcsolócserét, mert kívülről csak egy fedlap, egy billentyű és néhány csavar látszik. A valóságban a vezetékek állapota, a kapcsoló típusa, a kötődoboz mélysége és a meglévő hálózat sokat számít. Én azt látom, hogy a gond nem a Legrand szerelvény minőségével szokott lenni, hanem azzal, hogy a régi bekötésről kevés információ marad.
Magánügyfélként érdemes villanyszerelőt keresni erre a munkára, még akkor is, ha csak egy darab kapcsolóról van szó. A szakember először tisztázza, hogy egypólusú, váltó, kereszt, csillár vagy jelzőfényes kapcsolóról van e szó. Ezután nézi meg, hogy a meglévő vezetékek megfelelnek e az új szerelvényhez. A Qjob.hu felületén olyan magán szakemberek között lehet keresni, akik konkrét feladatra adnak ajánlatot, nem általános csomagot kínálnak.
Legrand kapcsoló bekötésének fő esetei
A Legrand kapcsoló bekötése többféle helyzetet jelenthet. Más feladat egy régi kapcsoló cseréje azonos típusra, és más, amikor egy újabb funkciót is szeretne az ügyfél. Ilyen lehet a váltókapcsolás két helyről, a kettős kapcsoló, a fényjelzős billentyű vagy a modern keretcsaládhoz tartozó mechanizmus beépítése. A szerelvénycsaládok között is vannak különbségek. Nem minden fedlap, keret és mechanizmus illik minden régi dobozhoz.
Tapasztalatom szerint sok ügyfél ott bizonytalanodik el, amikor a régi kapcsoló mögött több vezeték van, mint amire számított. Ilyenkor nem elég lefotózni és visszatenni mindent ugyanoda. A régi színek nem mindig felelnek meg a mai jelöléseknek. Egy régebbi lakásban előfordulhat, hogy a vezetékek funkciója csak méréssel dönthető el. Ezért a villanyszerelő nem találgat, hanem ellenőriz.
A legtisztább munka akkor születik, ha az ügyfél előre megírja, milyen kapcsolót vett, hány helyen kell szerelni, van e régi hiba, villog e a lámpa, melegszik e a kapcsoló, vagy csak esztétikai csere történik. Egy jó leírás lerövidíti az egyeztetést. És csökkenti annak esélyét, hogy a helyszínen derül ki egy hiányzó keret vagy rossz típusú kapcsoló.
Legrand villanykapcsoló árak és díjak
A Legrand villanykapcsoló bekötése árban leginkább a darabszámtól, a kapcsoló típusától és a meglévő hálózat állapotától függ. Szerintem egyetlen kapcsoló cseréjénél a túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem azért, mert minden alacsony ár rossz, hanem mert a biztonságos ellenőrzéshez idő kell. A mérést, a vezetékek rendezését és a próbaüzemet nem jó kihagyni.
| Feladat típusa | Jellemző tartalom | Ár Ft |
|---|---|---|
| Egypólusú kapcsoló csere | Régi kapcsoló levétele, új Legrand kapcsoló bekötése, próba | 12.000 - 20.000 |
| Váltókapcsoló bekötés | Két kapcsolási pont ellenőrzése és bekötése | 18.000 - 32.000 |
| Kettős kapcsoló bekötés | Két áramkör kezelése egy szerelvényben | 16.000 - 28.000 |
| Csillárkapcsoló csere | Két világítási kör működésének beállítása | 17.000 - 30.000 |
| Jelzőfényes kapcsoló | Fényjelzés bekötése, ellenőrzés, próba | 20.000 - 36.000 |
| Több kapcsoló cseréje | Három vagy több szerelvény azonos alkalommal | 35.000 - 70.000 |
| Régi vezetékek rendezése | Kötések ellenőrzése, jelölés, biztonságos rögzítés | 22.000 - 45.000 |
| Hibakeresés kapcsolónál | Nem működő vagy villogó világítás vizsgálata | 18.000 - 40.000 |
| Komplett szerelvénycsere | Mechanizmus, keret, fedlap és beállítás | 20.000 - 38.000 |
Az árak akkor reálisak, ha tartalmazzák az alap ellenőrzést és a működési próbát. Ha a szerelés közben kiderül, hogy a kötődoboz törött, a vezeték rövid, vagy a kapcsoló típusa nem megfelelő, a díj változhat. Ez nem feltétlenül trükk. Inkább annak jele, hogy a szakember nem akar látszatmegoldást adni.
Legrand kapcsolóhoz megfelelő szakember kiválasztása
A Legrand kapcsolóhoz olyan szakembert érdemes választani, aki nem csak gyors szerelést ígér, hanem kérdez is. Milyen a kapcsoló típusa. Hány billentyűs. Van e váltókapcsolás. Milyen lámpát vezérel. Volt e korábban zárlat vagy melegedés. Ezek egyszerű kérdések, mégis sokat elárulnak a hozzáállásról.
Sokan ott hibáznak, hogy csak az árat nézik, és nem kérnek rövid leírást a munkamenetről. Egy magán villanyszerelőnél fontos a tiszta kommunikáció. Legyen világos, hogy az ár tartalmazza e a kiszállást, az anyagokat, a hibakeresést, a több kapcsoló kedvezményét és a próbaüzemet. De az is számít, hogy a szakember tud e képet kérni a meglévő kapcsolóról. Ez nem helyettesíti a mérést, de segít előre látni a feladatot.
Én azt tartom jó jelnek, ha a szakember nem vállal vakon bonyolult bekötést. Ha váltókapcsolóról, keresztkapcsolóról vagy régi alumínium vezetékről van szó, előbb fel kell mérni az állapotot. A gyors válasz hasznos, de az elektromos munka nem lehet kapkodás. A jó szakember röviden magyaráz, de nem ijesztget.
Bekötési folyamat és egyeztetés
A Legrand kapcsoló bekötés menete általában előzetes egyeztetéssel indul. Az ügyfél leírja, mit szeretne cserélni, milyen szerelvényt vásárolt, és küldhet képet a kapcsolóról, a keretről, valamint a csomagoláson látható típusról. Ezután jön az időpont és az ár tisztázása. A helyszíni munka előtt az áramtalanítás és a biztonságos mérés alapfeltétel.
A szerelés során a villanyszerelő leveszi a régi fedlapot és mechanizmust, ellenőrzi a vezetékeket, azonosítja a fázist és a kapcsolt szálat, majd a megfelelő kapcsokba rögzíti a vezetékeket. Utána a szerelvénynek stabilan kell állnia a dobozban. Nem jó, ha a kapcsoló mozog, ferde, vagy a fedlap feszül. A végén működési próba következik. Ha több kapcsoló vezérli ugyanazt a lámpát, minden állásban ellenőrizni kell.
Volt olyan eset, amikor egy ügyfél azért kért segítséget, mert egy új kapcsolóval a lámpa csak néha működött. A probléma nem a Legrand szerelvényben volt. A régi kötés meglazult, és a vezeték túl rövid volt a kényelmes rögzítéshez. A szakember rendbe tette a kötést, cserélte a sérült részt, és utána a kapcsoló hibátlanul működött. Ez jól mutatja, hogy a végeredmény nem csak a márkán múlik.
Gyakori hibák Legrand kapcsoló cserénél
A Legrand kapcsoló csere egyik gyakori hibája a rossz kapcsolótípus kiválasztása. Egypólusú kapcsoló nem váltja ki a váltókapcsolót. A kettős kapcsoló sem ugyanaz, mint a csillárkapcsoló minden helyzetben. A jelzőfényes változatnál különösen fontos, hogy a bekötés megfeleljen a hálózatnak és a világítás típusának.
Másik tipikus gond a vezetékek összekeverése. Egy fotó segíthet, de nem bizonyít mindent. Régebbi szereléseknél a színjelölés félrevezető lehet. A harmadik hiba az, amikor a fedlap szépen áll, de a mechanizmus mögött a vezeték feszült vagy rosszul rögzített. Ez később kontakthibát okozhat. Rövid távon működik, hosszabb távon viszont bosszantó és veszélyes lehet.
Szerintem a minőség ott kezdődik, hogy a szakember nem csak beköti a kapcsolót, hanem ellenőrzi is a környezetét. Nem kell minden apró munkából nagy felújítást csinálni. De a nyilvánvaló hibát nem szabad elrejteni egy új fedlap mögé. Az ügyfélnek is jobb, ha pontos választ kap. Mi készült el. Mi maradt kockázat. Mit érdemes később javítani.
Anyagok, típusok és előkészítés
A Legrand szerelvényeknél fontos, hogy a mechanizmus, a keret és a fedlap összeilljen. Sok ügyfél külön vásárolja meg ezeket, és csak szereléskor derül ki, hogy hiányzik egy elem. A magánszemélynek nem kell minden cikkszámot ismernie, de érdemes megőrizni a csomagolást, és előre lefotózni a terméket. Így a villanyszerelő könnyebben látja, mire számíthat.
Előkészítésként célszerű leírni, hány kapcsolót kell cserélni, melyik vezérli ugyanazt a lámpát, és van e olyan hiba, amely már az új kapcsoló előtt is jelentkezett. Ha a lámpa villog, a biztosíték néha leold, vagy a kapcsoló melegszik, ezt nem szabad apróságnak venni. Ilyenkor a feladat már nem egyszerű szerelvénycsere, hanem hibakeresés is.
A jó előkészítés pénzt is spórolhat. Ha a szakember előre tudja, hogy több darab kapcsolóról van szó, másképp ad ajánlatot. Ha tudja, hogy váltókapcsolás érintett, felkészültebben érkezik. És ha kiderül, hogy rossz típust vásárolt az ügyfél, még a szerelés előtt lehet cserélni.
Biztonság és elvárható végeredmény
A villanykapcsoló bekötése kis munkának tűnik, de árammal kapcsolatos feladat. Az elvárható végeredmény nem csak az, hogy a lámpa felkapcsol. A kapcsolónak stabilan kell működnie, nem szabad melegednie, szikráznia, lötyögnie vagy akadoznia. A fedlapnak illeszkednie kell, a billentyűnek könnyen kell járnia, és a kapcsolási logikának érthetőnek kell maradnia.
A Legrand villanykapcsoló bekötése akkor sikeres, ha az ügyfél pontosan tudja, mit kapott a pénzéért. Egy kapcsoló, egy próba, egy rövid magyarázat. Bonyolultabb esetben hibakeresés, vezetékazonosítás és javaslat a további javításra. Tapasztalatom szerint ez a nyugodt, tárgyilagos hozzáállás többet ér, mint a nagyon gyors, de ellenőrizetlen munka. A villanyszerelő feladata nem a felesleges beszéd, hanem a biztonságos és tiszta eredmény.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Gyakori kérdések (GYIK)
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436





