Automata mosógép szerelők Debrecenben: Vélemények és kedvező árak
Kérjen ajánlatot több automata mosógép-szerelőtől egyetlen gombnyomással, és fogja ki a legjobb árat.
Debreceni automata mosógép szerelők listája
460 vélemény
Automata mosógép szerelő
Automata mosógép szerelő akkor kell, ha a gép nem indul, nem engedi le a vizet, rázkódik centrifugálás közben vagy egyszerűen megáll a program közepén. Debrecen sok lakásában napi használatban van a mosógép, ezért egy kisebb hiba is gyorsan kellemetlen lesz. Ilyenkor az a fontos, hogy a javítás ne találgatással induljon. Egy jó szerelő először hibát keres, nem rögtön alkatrészt cserél. Szerintem ez az egyik legjobb szűrő, amikor valakit választasz. Aki már a telefonban biztosra ígér nagy javítást, az gyakran csak tippel.
Az automata gépeknél a hibák sokszor ismétlődnek. Eltömődött szűrő, kopott szivattyú, ajtózár probléma, fűtőszál hiba, csapágyhang vagy elektronikai gond. Sok ügyfél ott hibázik, hogy túl sokáig halogatja a javítást. Pedig egy hangos dob vagy egy apró szivárgás pár hét alatt jóval drágább munkát okozhat. A mosógépszerelő munkája nem csak javítás. Hanem annak eldöntése is, hogy még érdemes-e menteni a készüléket.
Gyakori hibák automata mosógépnél
Az egyik leggyakoribb panasz az, hogy a gép nem centrifugál rendesen. Ilyenkor lehet gond a szivattyúval, az ürítő rendszerrel vagy az egyensúlyérzékeléssel. Máskor a készülék vizet vesz fel, de nem folytatja a programot. Itt már jöhet szóba érzékelő, ajtóretesz vagy vezérlési hiba. A mosógép javítás sokszor ott kezdődik, hogy ki kell zárni a legegyszerűbb okokat. El van fordulva a leeresztőcső. Túl sok a hab. Rosszul lett bepakolva a dob. Ezek apróságnak tűnnek, de a helyszínen sok ilyenből indul a hiba.
Volt olyan eset, amikor egy ügyfél már új gépet akart venni, mert a készülék hangosan zakatolt minden mosásnál. Azt hitte, motorhiba lesz. Végül a dob környékén akadt be egy kemény fém darab, és a javítás jóval kisebb munka lett, mint amire számított. Ilyenből látszik, mennyit számít a rendes hibafeltárás. Én azt látom, hogy a túl gyors következtetés többe kerül, mint maga az első kiszállás.
Javítás vagy csere
Nem minden meghibásodott készüléket kell azonnal lecserélni. De nem minden gépet érdemes megmenteni sem. Egy automata mosógép szerelő általában akkor tud jó tanácsot adni, ha látja a korát, az állapotát és a hiba jellegét. Ha egy tíz évnél idősebb gépnél egyszerre több gond jön elő, például csapágyas, rozsdásodik és közben elektronikai hiba is van, akkor már nem biztos, hogy a javítás a jó döntés. Ha viszont egy alapvetően stabil gépnél csak szivattyú, zár vagy fűtőszál a gond, akkor gyakran még bőven megéri.
Saját tapasztalatom az, hogy az olcsó döntés nem mindig az olcsóbb döntés. Sokan megijednek egy közepes javítási összegtől, aztán vesznek egy bizonytalan minőségű használt gépet. Pár hónap múlva újra szerelőt hívnak. Én inkább azt preferálom, hogy legyen egy őszinte állapotfelmérés, és utána lehessen dönteni. Ez tisztább, és ritkábban vezet második hibához.
Automata mosógép szerelő árak
Az ár nagyban függ attól, hogy mi a hiba, mennyire hozzáférhető az alkatrész, és kell-e bontani a dobot vagy az elektronikát. Debrecen környékén a kiszállás, a bevizsgálás és a munkadíj külön is megjelenhet, de van, aki a bevizsgálást beleszámolja a javításba. Olcsóbban persze mindig lehet ajánlatot találni, de szerintem a túl alacsony összeg itt külön kockázat. 8.000 alatt ritkán lesz valóban alapos munka, főleg akkor, ha a szerelő még ki is megy a helyszínre. A mosógép szerviz árát mindig együtt kell nézni a várható élettartammal.
| Javítás típusa | Várható ár | Megjegyzés |
|---|---|---|
| Hibafelmérés | 6.000 - 10.000 | néha beleszámít a javításba |
| Kiszállás Debrecenben | 7.000 - 12.000 | távolságtól és időponttól függ |
| Szivattyú tisztítás vagy csere | 12.000 - 24.000 | alkatrésszel együtt változhat |
| Ajtózár javítás | 12.000 - 22.000 | gyors hiba lehet |
| Fűtőszál csere | 16.000 - 28.000 | vízkő is okozhat gondot |
| Leeresztő rendszer javítása | 14.000 - 26.000 | dugulás vagy szivattyúhiba |
| Lengéscsillapító csere | 18.000 - 32.000 | erős rázkódásnál gyakori |
| Csapágyazás | 30.000 - 55.000 | munkaigényes javítás |
| Elektronikai javítás | 22.000 - 48.000 | típustól függően széles sáv |
A táblázat csak irányadó. A végső összeg attól függ, hogy kell-e új alkatrész, mennyi idő a szerelés, és milyen állapotban van a gép belseje. Olcsóbb javítás gyakran csak akkor reális, ha a hiba egyszerű és nem kell komoly bontás. A nagyon magas összeg pedig nem mindig lehúzás. Néha tényleg a szétszerelés és az összerakás viszi el az időt.
Szakember választása
Jó mosógépszerelőt nem csak ár alapján érdemes keresni. Fontos, hogy elmondja, mit vizsgál meg, vállal-e visszajelzést a hiba okáról, és ad-e reális képet a javítás esélyéről. A háztartásigép-szerelő akkor megbízható, ha nem kerülgeti a választ. Azt is érdemes figyelni, hogyan kérdez vissza. Rákérdez a típusra, a hangra, a hibakódra, arra, hogy mikor jelentkezik a gond. Ebből látszik, hogy gondolkodik a hibán.
Sokan ott rontják el, hogy a leggyorsabb ígéretet választják. Pedig az automata mosógép javítás nem futárszolgálat. Lehet gyors, de nem lehet vakon pontos. Nekem az a benyomásom, hogy a korrekt szakember inkább óvatosan fogalmaz elsőre. Nem ijesztget, de nem is ígér biztos árat látatlanban. A Qjob.hu oldalon is érdemes olyan jelentkezőt keresni, aki érthetően ír, nem csak egyetlen mondatot küld.
Debrecen városrészei és környéke
Debrecen nagy terület, ezért nem mindegy, honnan érkezik a szakember. Más lehet a kiszállás ideje a Belvárosban, mint Józsán vagy Pallagon. Tócóskert, Újkert, Vénkert, Kertváros és a családi házas részek között is van különbség, főleg csúcsidőben. Ha valaki az agglomerációból jön, az árban és az időpontban is megjelenhet. Ezért jó előre pontos címet adni, és azt is leírni, hogy emeletre kell-e felvinni szerszámot, van-e szűk folyosó, vagy nehéz-e a parkolás.
Az automata mosógép szerelő kiválasztásánál a helyi közelség szerintem sokat számít. Nem csak a gyorsabb kiérés miatt. Hanem azért is, mert könnyebb visszahívni ugyanazt az embert, ha pár nap múlva ellenőrzés kell. Debrecen mellett a közeli részek, például Bocskaikert vagy Hajdúsámson felé már eltérő kiszállási díj is lehet. Ezt jobb előre tisztázni, mint utólag vitatni.
Mire készülj a szerelő érkezése előtt
Sokat segít, ha a gép körül van hely, és kéznél van a pontos típusjelzés. Jó, ha el tudod mondani, mikor kezdődött a hiba, milyen programnál jelentkezik, és volt-e előtte áramszünet vagy vízszivárgás. A mosógép javítás gyorsabb lesz, ha a szerelő nem az alapinformációkat próbálja összeszedni a helyszínen. Kapcsold ki a gépet, húzd ki, és ha van benne víz, ezt is jelezd előre.
Volt már olyan ügyfél, akinél a készülék olyan szorosan volt beépítve, hogy a fél konyhát meg kellett bontani a hozzáféréshez. Maga a hiba nem volt nagy, mégis az előkészítés hiánya vitte el az időt. Ezért mondom, hogy a jó javítás nem az ajtóban kezdődik, hanem előtte. Egy rövid, pontos leírás sok felesleges kört spórol meg.
Mikor sürgős a mosógép javítás
Nem minden hiba azonnali vészhelyzet. De van pár jel, amikor nem érdemes várni. Ilyen a vízfolyás a gép alól, az égett szag, a levert biztosíték, a dobon belüli erős fémes zaj vagy az, ha a gép láthatóan ugrál centrifugáláskor. Ezeknél a használat folytatása már további károkat is okozhat. És nem csak a készülékben. Hanem a padlóban, a bútorban vagy az elektromos hálózatban is.
Én azt látom, hogy az emberek két véglet között mozognak. Vagy azonnal pánikolnak egy apró hibánál, vagy túl sokáig halogatnak komoly tünetek mellett. A kettő között kellene maradni. Ha a gép egyszer hibázik, az még lehet átmeneti gond. Ha viszont ismétli, hangos, szivárog vagy megáll, akkor ideje szakembert hívni. Egy rendes háztartásigép-szerelő ilyenkor azt is megmondja, ha jobb leállítani a használatot a vizsgálatig.
Mit érdemes kérdezni a munka előtt
Érdemes rákérdezni, hogy a kiszállás és a bevizsgálás külön tétel-e, várhatóan mennyi idő a javítás, és kapsz-e becsült költséget a hiba feltárása után. Jó kérdés az is, hogy beszerzi-e az alkatrészt, és visszajön-e ugyanő, ha rendelni kell valamit. Nem kell hosszú listával készülni. De pár egyenes kérdés sok félreértést megelőz. Az automata mosógép szerelő munkája akkor átlátható, ha a feltételek tiszták.
Összességében a lényeg egyszerű. Ne csak azt nézd, ki ér rá előbb vagy ki írta a legalacsonyabb összeget. A valódi érték az, hogy a hiba pontosan legyen megállapítva, és a javítás után a gép nyugodtan működjön tovább. Ez a hozzáállás Debrecenben is többet ér, mint egy túl szép első ígéret.

