Ki vállal Miskolcon alacsony hajlásszögű tetőfedést?

Kattints Ajánlatkérés! Egy kattintás, több alacsony hajlásszögű tetőfedő ajánlata egy perc alatt

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

A legjobb tetőfedők listája Miskolcon

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Alacsony hajlásszögű tetőfedés Miskolcon

Miskolc
13 napja

Keress olyan tetőfedőt Miskolcon, aki vállalja alacsony hajlásszögű tetők fedését. Egyszerű követelmények: legyen helyben jártas tetőfedő, legyen értő a dűlőfóliázás és a vízszigetelés alapelveiben. A munka azonosítsa a tető paramétereit, adjon árajánlatot, és vállaljon határidőt a kivitelezésre.

Alacsony hajlásszögű tető javítása és fedése

Miskolc
2 hónapja

Miskolcon keresek valakit, aki vállal alacsony hajlásszögű tetőfedést. Fontos, hogy átnézze a tető állapotát, és javasoljon megfelelő megoldást vízzárásra. Törekedjen szép, pontos munkára, és jelezze előre az anyag- és munkadíjat. Akkor jó, ha a munkát időben le tudja szervezni.

Alacsony hajlásszögű tetőfedés kivitelezése

Miskolc
8 hónapja

Szervusz! Olyan szakembert keresek, aki tapasztalt az alacsony hajlásszögű tetőfedés kivitelezésében Miskolcon. A feladatom az, hogy a meglévő tetőn megfelelő minőségű és tartós fedést készítsen, figyelembe véve az alacsony hajlásszöget, hogy ne legyenek problémák az esővíz elvezetésével. Elvárás, hogy rendelkezz tapasztalattal ilyen típusú tetőfedésben, ismerd a megfelelő anyagokat és technikákat, és precízen dolgozz. A munkát a helyszínen, Miskolcon kell elvégezni, az időpont egyeztetése után, a munka gyors és szakszerű elvégzése a cél.

Tetőfedés alacsony hajlásszögű tetőn

Miskolc
8 hónapja

Üdvözlöm! Olyan szakembert keresek, aki ért a tetőfedéshez, különösen az alacsony hajlásszögű tetőkhöz Miskolcon. A feladatom az, hogy a meglévő tetőn megfelelő fedést alakítson ki, mely ellenáll az időjárási viszontagságoknak. Fontos, hogy a szakember megfelelő tapasztalattal rendelkezzen, ismerje az anyagokat és a technikákat, és tudja, hogyan lehet hosszú távon megoldani az ilyen típusú tetőfedést. A munka helyszíne Miskolc, és a feladat elvégzése során a precizitás és a határidők betartása kiemelten fontos.

Alacsony hajlásszögű tetőfedés jó anyagválasztással

Az alacsony hajlásszögű tetőfedés akkor működik jól, ha a fedés nem csak szép burkolatként, hanem víz elleni rendszerként készül el. Kis lejtésnél a víz lassabban távozik, a hó tovább marad a felületen, a szél könnyebben visszanyomhatja a csapadékot a toldásoknál. Emiatt nem elég azt kérdezni, hogy mennyibe kerül a tetőfedés. Először azt kell tisztázni, hogy a tető hajlásszöge, a meglévő aljzat, a szarufakiosztás és az eresz kialakítása milyen fedést enged meg biztonságosan.

A leggyakoribb hiba, hogy a megrendelő ugyanazt az anyagot szeretné alacsony lejtésre, amit meredekebb tetőn látott. A cserép, a cserepeslemez, a trapézlemez, a korcolt lemez, a bitumenes lemez és a polikarbonát nem ugyanarra a helyzetre való. Egy jó tetőfedő nem csak terméket ajánl, hanem megmondja, hol lesz a gyenge pont. Ilyen lehet a vápa, a kémény körüli szegély, a falszegély, az ereszcsatlakozás vagy a tetőablak környéke.

Alacsony hajlásszögű tetőfedés anyagai

Kis lejtésnél az anyagválasztást a gyártói minimum hajlásszög, a rögzítés módja és a vízzárás együtt határozza meg. A cserepes megoldások látványosak, de nem minden alacsony tetőn biztonságosak. A korcolt lemez jobb választás lehet, ha hosszabb, megszakítás nélküli felületet kell fedni. A trapézlemez melléképületnél, garázsnál, gazdasági tetőnél gyakori, de a csavarozás, a tömítések és az átfedések minősége döntő.

Bitumenes lemez vagy zsindely jellegű fedés csak megfelelő aljzaton ad elfogadható eredményt. Nem mindegy, hogy OSB, deszkázat, betonfelület vagy régi fedés fölé kerül az új réteg. A polikarbonát fedés teraszoknál és előtetőknél lehet praktikus, de lakóépület teljes tetőfedésére más szempontok érvényesek. A szakember feladata nem az, hogy mindenáron a legolcsóbb lapot tegye fel, hanem hogy a tető használatához és a kockázathoz illő rendszert válasszon.

Fedési helyzetJellemző megoldásIrányár Ft m²
Egyszerű melléképület kis lejtésselTrapézlemez alap bádogozással9.000 - 16.000
Garázs vagy tároló fedéseTrapézlemez erősebb rögzítéssel12.000 - 21.000
Lakóépület egyszerű sík felületeKorcolt vagy síklemez fedés24.000 - 42.000
Alacsony lejtésű terasztetőPolikarbonát vagy lemezfedés15.000 - 32.000
Bitumenes vízzáró fedésTeljes felületű aljzaton18.000 - 34.000
Régi fedés bontássalBontás, javítás, új rétegrend22.000 - 48.000
Sok szegéllyel tagolt tetőEgyedi bádogos csomópontokkal30.000 - 58.000
Beázás utáni javító fedésFeltárással és lokális cserével16.000 - 39.000

Alacsony hajlásszögű tetőfedés ára

Az ár nem csak a négyzetmétertől függ. Alacsony hajlásszögnél sokszor a csomópontok drágítják meg a munkát. Egy sima, téglalap alakú garázstető gyorsan fedhető, míg egy hasonló méretű, kéménnyel, falkapcsolattal, vápával és több áttöréssel tagolt tető lassabb és kockázatosabb. Ilyenkor az olcsó négyzetméterár megtévesztő, mert a vízzárást éppen a részletek döntik el.

A reális ajánlatban külön látszik az anyag, a bontás, az aljzatjavítás, a lécezés vagy teljes deszkázat, a fólia, a bádogos munka, az ereszcsatorna kapcsolata és a hulladék elszállítása. Ha az ajánlat csak annyit tartalmaz, hogy tetőfedés anyaggal együtt, abból nehéz később számon kérni a minőséget. A Qjob.hu felületén érdemes olyan leírást adni, amelyben szerepel a tető mérete, becsült hajlásszöge, jelenlegi fedése, a beázás helye és néhány fotó a kritikus részekről.

Alacsony hajlásszögű tetőfedő választása

Jó jel, ha a szakember nem mond azonnal árat egyetlen fotó alapján. Alacsony hajlásszögű tetőnél látni kell a lejtés irányát, a víz útját, az ereszmagasságot, a falcsatlakozásokat és a meglévő rétegrendet. Aki ezek nélkül biztosan állítja, hogy bármilyen fedés jó lesz, az valószínűleg nem a kockázatból indul ki.

Ajánlatkéréskor kérj konkrét választ arra, hogy az adott fedőanyag milyen minimális lejtés mellett használható, milyen alátét szükséges hozzá, mennyi átfedéssel készül, és mi történik a szegélyeknél. Nem baj, ha a tetőfedő nem a legolcsóbb anyagot javasolja. Sokkal nagyobb baj, ha nem tudja elmagyarázni, miért azt választaná.

  • Kérjen fotót korábbi hasonló, kis lejtésű munkáról.
  • Nézze meg, szerepel-e az ajánlatban a bádogos részletek leírása.
  • Ne fogadjon el olyan megoldást, ahol a meglévő beázás okát nem vizsgálják meg.
  • Kérdezzen rá a garancia feltételeire, különösen az áttöréseknél és falszegélyeknél.
  • Figyeljen arra, hogy a kivitelező külön kezeli-e a fedést és a vízelvezetést.

Miskolci sajátosságok alacsony tetőknél

Miskolc családi házas részein sok a melléképület, toldott garázs, fedett terasz és utólag kialakított alacsony lejtésű tető. Ezeknél gyakori, hogy az eredeti szerkezet nem tetőfedési rendszerként készült, hanem gyors bővítésként. A gond később jelentkezik, amikor a víz nem az eresz felé megy, hanem megáll a lemez toldásánál vagy a fal mellett.

A helyi munkáknál külön figyelmet érdemel a téli csapadék, a hó visszatorlódása és az árnyékos felületek lassabb száradása. Nem kell minden esetben drága fedést választani, de a vízelvezetésen nem érdemes spórolni. Egy rosszul méretezett ereszcsatorna vagy hiányzó cseppentőlemez akkor is beázást okozhat, ha maga a fedőanyag jó minőségű.

Hibák alacsony hajlásszögű tetőfedésnél

Sokan ott hibáznak, hogy csak a fedőanyagot cserélik, miközben az aljzat és a lejtés problémája megmarad. Ha a tetőn áll a víz, a drágább lemez sem fog csodát tenni. Ilyenkor előbb azt kell eldönteni, javítható-e a lejtés, kell-e új alátámasztás, vagy teljesen más rétegrendre van szükség.

Másik gyakori hiba a túl rövid átfedés és a gyenge tömítés. Kis hajlásszögnél a víz nem úgy viselkedik, mint meredek tetőn. Szélben visszafuthat a lemez alatt, a hóolvadék pedig lassan dolgozik a csavarok, toldások és hajlatok körül. A kivitelezés után nem az a jó jel, hogy messziről egyenes a tető, hanem az, hogy közelről rendezettek a szegélyek, nem horpadnak a lemezek, nincs felesleges sziloplaszt a hibák elfedésére, és a víznek egyértelmű útja van.

Előkészítés alacsony hajlásszögű tetőfedés előtt

A pontosabb ajánlathoz mérje le a tető hosszát, szélességét, az eresz túlnyúlását és jelölje be, hol volt korábban beázás. Hasznos fotó a tető teljes felületéről, az ereszről, a falcsatlakozásról, a belső nedves foltról és a padlástérből, ha hozzáférhető. Ha nem tudja a hajlásszöget, elég lehet a magasságkülönbség és a vízszintes távolság megadása, ebből a szakember közelítően számolni tud.

Érdemes előre eldönteni, hogy a cél ideiglenes javítás, több évre szóló felújítás vagy teljes tetőcsere. Ez nem ugyanaz a munka. Egy kisebb melléképületnél lehet gazdaságos egyszerűbb megoldást választani, lakótér felett viszont a rejtett beázás, a penészedés és a szerkezeti kár miatt nem szerencsés a legolcsóbb ajánlat alapján dönteni.

Minőségi tetőfedés ellenőrzése

A kész munka ellenőrzése ne csak abból álljon, hogy a tető új és tiszta. Nézze meg, egyenesek-e a sorok, megfelelően zárnak-e a szegélyek, van-e cseppentő, elvezeti-e a víz az eresz felé, és nem maradt-e nyitott csavarfurat vagy vágott lemezél védelem nélkül. Alacsony hajlásszögű tetőfedésnél egy apró nyitott rész is elég lehet ahhoz, hogy a következő nagy esőnél visszatérjen a probléma.

A jó szakember átadáskor elmondja, hol kell később ellenőrizni a tetőt, milyen karbantartás szükséges, és mely részeknél lehet gondot okozni a lehulló lomb vagy a felgyűlő hó. Ez nem felesleges magyarázat, hanem a tető élettartamának része.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 808 9788
Milyen rétegek kellenek az alacsony tetőn?
Alacsony hajlásszögű tetőfedésnél a vízzárás a döntő, ezért általában több védőréteg összehangolt rendszerére van szükség. A tetőfedés alá megfelelő alátét- és vízszigetelő réteg kerül, majd következik a borítás, a csatlakozásoknál pedig fokozott figyelmet fordítanak a hézagokra és átvezetésekre. Miskolcon különösen fontos a csapadék elleni biztosítottság.
Miért érdemes alacsony hajlásszögű tetőfedést választani Miskolcon, és milyen előnyei vannak ennek a típusnak?
Milyen speciális szempontokat kell figyelembe venni alacsony hajlásszögű tetőfedés esetén Miskolcon, különösen a helyi időjárási viszonyokat figyelembe véve?
Mennyire tartós az alacsony hajlásszögű tetőfedés Miskolcon, és milyen karbantartási munkálatok szükségesek ehhez?
Hogyan válasszam ki a megfelelő tetőfedő anyagot alacsony hajlásszögű tetőkhöz Miskolcon, és milyen szempontokat vegyek figyelembe?