Ki szerel Miskolcon FÉG átfolyós gázvízmelegítőt?
Kattints Ajánlatkérés! 60 mp, és máris jönnek a átfolyós gázvízmelegítő-szerelő ajánlatok
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb gázkészülék-szerelők listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1763 vélemény
frissítve 25 június 2026Kata N.
Az Átfolyós gázvízmelegítő FÉG telepítését Miskolcon kértük, és nagyon meg voltunk elégedve a szakemberrel. Bálint a szakszerűsége mellett barátságos és türelmes volt, részletesen elmagyarázta a használatot és a karbantartás szükségességét. A munka 2 nap alatt befejeződött, a díj 210000 forint volt, amelyet teljes mértékben megérte. Az egész folyamat gyorsan és tisztán zajlott, mindenhol rend lett. Ha valaki megbízható gázüzemű vízmelegítőt keres Miskolcon, bátran ajánlom.
Árajánlat kéréseKrisztián N.
Miskolcon kerestem szakembert FÉG átfolyós gázvízmelegítő szerelésére. Dániel Kristóf volt a kiválasztott, és pontosan érkezett a megbeszélt időben. A munka végrehajtása során tisztán dolgozott, végig magyarázta a folyamatot, és a bevezetés költsége 124500 forint volt, a munka kb. 2,5 órát vett igénybe. Azonnal megoldotta a vízmelegítő működési problémáit, ahol az új egység beüzemelésre került, minden rendben ment. Szívből ajánlom ezt a szolgáltatót Miskolcon a szolgáltatásért és a megbízhatóságért.
Árajánlat kéréseEszter N.
Az Átfolyós gázvízmelegítő FÉG beszerelését Patrik végezte Miskolcon. A munka 3 órát vett igénybe, precíz és tisztességes volt. A végösszeg 42 000 Ft volt, minden részletet érthetően elmagyarázott, és a garancia feltételeit is bemutatta.
Árajánlat kéréseZsófia K.
Zsolt a FÉG átfolyós gázvízmelegítő beszerelését Miskolcon gyorsan és pontosan végezte. A munkálat 2,5 órát vett igénybe, az ár 38 500 Ft volt, és részletesen elmagyarázta a használati utasítást is.
Árajánlat kéréseÁgnes M.
Péter végezte a beüzemelést Miskolcon, az átfolyós gázvízmelegítőnél. A munka kb. 1,5 órát vett igénybe, az összeg 39 000 Ft volt, a szakember pontosan végzett, és minden lépést megmutatott.
Árajánlat kéréseMárk I.
Krisztián volt a szakértő Miskolcon, aki az Átfolyós gázvízmelegítő FÉG rendszert telepítette. A munka 2 óra alatt lezajlott, a kért összeg 40 000 Ft volt, és a készülék működését részletesen ellenőrizte.
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
FÉG átfolyós gázvízmelegítő szerelés Miskolcon
Hedveljük a jóáramú, egyszerű feladatokat: keress olyan szakembert Miskolcon, aki FÉG átfolyós gázvízmelegítőt szerel. A leírásban legyen benne, hogy van-e szabad időpont, milyen előkészítő feladatok szükségesek (víz- és gázcső méretezés, szivárgás-ellenőrzés), és milyen dokumentumokra van szükség. A szakember legyen tapasztalt, pontosRx, és vállaljon gyors kivitelezést.
Kérj meg valakit FÉG átfolyós gázvízmelegítő szerelésére
Keress meg egy szakembert Miskolcon, aki FÉG átfolyós gázvízmelegítőt szerel. Írj részletes rövid leírást a feladatról, ellenőrizd, hogy van-e érvényes engedélye, és beszéld meg a helyszíni felmérés időpontját. A szakember legyen hozzáértő, pontos és megbízható, és legyen tisztában a biztonsági előírásokkal.
Miskolcon ki szereli FÉG átfolyós gázt vízmelegítőjét?
Kérjen ajánlatot helyi gázszerelő cégektől Miskolcon, és győződjön meg arról, hogy hozzáértő szakember végzi a szerelést. Ellenőrizze az engedélyt, a jogosultságokat és a szavatosság feltételeit. A munka magában foglalja a bekötést, a beállítást és a próbaüzemet.
Hogyan találjunk megbízható szerelőt FÉG Miskolcon?
Kérje be több helyi szakember értékelését és referenciáit, egyeztessen időpontot, és kérdezze meg a garanciát. A szakember legyen jártas átfolyós gázvízmelegítőben, ismerje a helyi előírásokat és a riasztórendszerek bekötését. Írjon szerződést és világos árat a munkára.
Átfolyós gázvízmelegítő FÉG javítás és csere
Az átfolyós gázvízmelegítő FÉG akkor kerül előtérbe, amikor a régi készülék még javítható, de már nem ad stabil meleg vizet, nehezen gyújt, elalszik az őrláng, vagy a vízhőmérséklet zuhanyzás közben ingadozik. Ilyenkor nem az a jó első kérdés, hogy mennyiért jön ki valaki, hanem az, hogy javításról, részleges felújításról vagy készülékcseréről van-e szó.
A FÉG készülékeknél gyakori, hogy a tulajdonos csak a látható hibát érzékeli. Kevés meleg víz, sárgás láng, kattogó gyújtás, vízoldali szivárgás vagy a burkolat alatti kormosodás mögött eltérő ok állhat. A szakember dolga nem az, hogy rögtön alkatrészt cseréljen, hanem hogy megnézze az égést, a huzatot, a vízátfolyást, a csatlakozásokat és a készülék korát. Ez dönti el, hogy a javítás ésszerű-e.
FÉG vízmelegítő hibák
A legkisebb hiba is okozhat bosszantó használati problémát. Ha az őrláng nem marad égve, gyakran termoelem, gyújtóégő vagy szennyeződés áll a háttérben. Ha a víz hol forró, hol langyos, akkor nem biztos, hogy a gázoldal a hibás. Lehet vízköves hőcserélő, gyenge víznyomás, eltömődött szűrő vagy rosszul beállított átfolyás.
Komolyabb jel, ha a készülék körül égéstermék szag, koromnyom, elszíneződés vagy visszaáramlás gyanúja látható. Ilyenkor a használat halogatása kockázatos. A régi FÉG átfolyós gázvízmelegítő sok lakásban még működik, de a javíthatóság nem jelent automatikus biztonságot. A kémény, a légellátás és a készülék állapota együtt számít.
Átfolyós gázvízmelegítő FÉG árak
Az ár nagyban függ attól, hogy diagnosztikáról, karbantartásról, alkatrészcseréről vagy teljes cseréről van szó. A túl olcsó ajánlat gyakran csak kiszállást és ránézést takar, nem teljes hibakeresést. Érdemes előre tisztázni, hogy az ár tartalmazza-e a szétszerelést, tisztítást, tömítéseket, próbaüzemet és a számlát.
| Munka típusa | Jellemző díj Ft | Mikor reális |
|---|---|---|
| Hibafelmérés kiszállással | 12.000 - 22.000 | Bizonytalan hiba, javítás előtt |
| Alap karbantartás | 18.000 - 35.000 | Őrláng, égő, szűrők tisztítása |
| Termoelem vagy gyújtó hiba javítása | 22.000 - 45.000 | Nem marad égve az őrláng |
| Vízoldali szivárgás javítása | 28.000 - 65.000 | Tömítés, membrán, kisebb alkatrész |
| Hőcserélő vízkőtelenítése | 30.000 - 70.000 | Gyenge melegvíz és ingadozó hőfok |
| Gázoldali hibakeresés | 25.000 - 55.000 | Lánghiba, szabályozási gond |
| Készülékcsere előkészítése | 35.000 - 90.000 | Régi FÉG helyére új készülék kerül |
| Teljes csere egyszerű helyzetben | 85.000 - 180.000 | Meglévő kiállásokkal, külön engedélyezési munka nélkül |
Az alkatrészár külön tétel lehet, főleg régebbi modelleknél. Ha a szakember már telefonban fix végösszeget ígér látatlanban, az óvatosságra int. Egy FÉG vízmelegítőnél a burkolat alatt derül ki, hogy elég-e tisztítani, vagy a készülék gazdaságosan már nem menthető.
FÉG gázvízmelegítő szerelő választása
Gázkészüléknél nem elég az általános vízszerelői gyakorlat. Olyan szakembert érdemes keresni, aki konkrétan dolgozott FÉG átfolyós készülékekkel, ismeri az őrlángos típusok hibáit, és nem kezeli ugyanúgy a vízoldali és gázoldali problémákat. A Qjob.hu felületén ezért nem csak az árat érdemes nézni, hanem azt is, milyen kérdéseket tesz fel az ajánlat előtt.
Jó jel, ha a szakember elkéri a készülék típusát, korát, fotót kér a burkolatról, a bekötésekről és a kéménycsatlakozásról. Rossz jel, ha csak annyit ír, hogy megoldjuk, és nem kér információt a hibajelenségről. A FÉG vízmelegítőknél a pontos hiba leírása sok felesleges kiszállást és félreértést megspórolhat.
Miskolci FÉG vízmelegítő helyzetek
Miskolc régebbi társasházaiban és családi házaiban sok helyen még régi kéményes átfolyós gázvízmelegítő működik. A javításnál ezért nem csak a készüléket kell nézni. Számít a fürdőszoba szellőzése, a nyílászárók állapota, a páraelszívó használata és az, hogy korábban történt-e lakásfelújítás a légellátás ellenőrzése nélkül.
Ha a készülék zártabb térbe került, vagy a lakásban új ablakok vannak, a régi működési feltételek megváltozhattak. Ilyenkor egy egyszerű tisztítás nem biztos, hogy elegendő válasz. A jó szakember nem csak azt mondja meg, hogy a FÉG készülék elindul-e, hanem azt is, hogy a használat feltételei rendben vannak-e.
Javítás vagy csere
A javítás akkor ésszerű, ha a készülék szerkezete ép, az égés rendben beállítható, nincs ismétlődő szivárgás, és az alkatrész még beszerezhető. Egy kisebb gyújtási hiba vagy karbantartási elmaradás miatt nem feltétlenül kell azonnal cserélni a teljes készüléket.
A csere akkor kerül előtérbe, ha több hiba egyszerre jelentkezik, a hőcserélő rossz állapotú, a készülék gyakran leáll, vagy a javítás ára már közelít egy korszerűbb megoldás költségéhez. Fontos, hogy gázkészülék cseréjénél nem csak a falra szerelés a munka. A gázcsatlakozás, égéstermék elvezetés, vízoldali bekötés és esetleges szabályozási feltételek is befolyásolják a folyamatot.
Gyakori hibák FÉG vízmelegítő rendelésnél
Sokan ott hibáznak, hogy csak annyit írnak a hirdetésbe, hogy nem jó a bojler. Ez kevés. Jobb leírni, hogy van-e őrláng, mikor alszik el, mennyi ideig jön meleg víz, van-e szag, hallatszik-e szokatlan hang, látszik-e vízfolyás, és mikor volt utoljára karbantartva.
A másik gyakori hiba a sürgős javítás és az olcsó ajánlat összekeverése. Ha valaki este azonnali kiszállást kér, majd a legalacsonyabb díjat várja, könnyen csalódik. A sürgősség, a gázkészülék kockázata és az alkatrész bizonytalansága mind árat emelhet. A korrekt ajánlat nem feltétlenül a legalacsonyabb, hanem az, amelyik előre tisztázza a bizonytalan pontokat.
FÉG átfolyós vízmelegítő előkészítése
Ajánlatkérés előtt készíts fotót a készülék elejéről, a típustábláról, az alsó bekötésekről és a kéménycsatlakozásról. Írd le, hogy hány vízvételi helyet szolgál ki, zuhanynál vagy mosogatásnál jelentkezik-e inkább a hiba, és történt-e mostanában felújítás a lakásban. Ezek az információk nem a szakember dolgát könnyítik meg csupán, hanem a saját költségedet is kiszámíthatóbbá teszik.
Normális munkafolyamatnál először hibafelmérés történik, utána jön az ár pontosítása, majd a javítás vagy a csere. A végén próbaüzemre, szivárgásellenőrzésre és használati tanácsokra is szükség van. Ha a szakember ezt kihagyná, érdemes rákérdezni. Egy FÉG gázvízmelegítőnél a munka eredménye nem az, hogy egyszer begyullad, hanem az, hogy biztonságosan és kiszámíthatóan ad meleg vizet.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788






