Ki szerel és szervizel Miskolcon FÉG 80 l gázbojlert?
Kattints, és egy perc múlva már több FÉG gázbojler-szerelő ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb gázbojlerszerelők listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1763 vélemény
frissítve 20 június 2026Béla N.
A FÉG 80 l gázbojler karbantartására hívtam ki egy Miskolcon dolgozó szakembert a szolgáltatást igényt bejelentő oldalon. A szerelő alaposan átvizsgálta a rendszert, megmondta a javítási és az időtartamot, majd pontosan annyiért vállalta el a feladatot, amennyit előre közöltek. A munka gyorsan és zökkenőmentesen zajlott, a vízmelegítés most már stabilabb, és a gázfogyasztás is barátságosabb lett. Ajánlani tudom, ha FÉG 80 l gázbojlert kell karbantartani Miskolcon, a szakember megbízható.
Árajánlat kéréseMiklós N.
Nagyszerű tapasztalatom volt a FÉG gázbojler 80 l szereléssel Miskolcon. A szakember alaposan átvizsgálta a rendszert, a munka körülbelül 2,5 órát vett igénybe, és 52 000 forintba került. Szilárd mindvégig tisztán kommunikált, és barátságos hozzáállással oldotta meg a problémát.
Árajánlat kéréseEszter K.
Gyors és precíz volt Patrik a FÉG 80 l gázbojler megbízható üzembe helyezésében Miskolcon. A munka másfél óra alatt megtörtént, ára 48 000 forint volt. Szuper szakember, aki világosan elmagyarázta a karbantartási lépéseket és adott tanácsokat a jövőre nézve.
Árajánlat kéréseDénes B.
Kellemes meglepetés volt a csapat, akik a FÉG gázbojler 80 l-es szerelését Miskolcon végezték. A munkát Csaba végezte, körülbelül 2 óra alatt, 45 000 forintért. Tiszta, rendezett munka észrevehető szakmai tudással, jó kommunikációval.
Árajánlat kéréseÁron D.
Kiváló szolgáltatás a FÉG 80 l gázbojlerrel kapcsolatban Miskolcon. Krisztián végzett a javítással és beállítással, a folyamat kb. 2 órát vett igénybe, ára pedig 50 000 forint volt. Megnyugtató volt látni a precíz munkavégzést és a nyugodt, türelmes tanácsadást.
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
FÉG gázbojler 80 l – szerelő kérése
Kérj szakembert Miskolcon FÉG 80 l-es gázbojleredhez. Munka: telepítés vagy javítás, egyszerű feladatokkal számolva. Szükséges: igazolt gázszerelő, korrekt árajánlat, beépítésre vonatkozó engedélyek és időpontegyeztetés. Elvárások: tiszta munka, biztonsági ellenőrzés. A feladat alatt: a kémény és a gázcsatlakozás terhelhetőségének ellenőrzése is történhet.
Gázbojler ellenőrzését végezze
Keressen meg egy szakképzett szerelőt Miskolcon, aki FÉG 80 l gázbojlert értékeli. A feladat legyen egyszerű: ellenőrizze a működést, a tűzvédelmet és a gázcsöveket. Adjon becslést a javítási esélyekről és a szükséges alkatrészekről.
Szerviz munkát kérünk
Keresek Miskolcon egy megbízható szerelőt FÉG 80 literes gázbojler szervizére. A szakember nézze meg a kazánt, állítsa be a termosztátot, ellenőrizze a szelepeket, és adjon világos határidőt a javításokra és a költségekről. Ha szükséges, hozzon alkatrészt.
Hibakeresés és javítás
Kérem a szakembert Miskolcon, vizsgálja meg a FÉG 80 l gázbojlert, keresse meg a normál működéshez vezető utat. Adjon tételes költségbecslést, mondja meg,ha cserére van szükség, és tegyen javaslatot a megelőző karbantartásra.
FÉG gázbojler 80 l magánlakásokban
A FÉG gázbojler 80 l akkor jó választás vagy javítási téma, amikor egy kisebb háztartásnak tárolt meleg vízre van szüksége, de a készülék gázüzemű működése miatt nem elég egy általános bojlerszerelői szemlélet. Itt nem csak a tartály, a csapok és a vízoldali csatlakozások számítanak. Ugyanilyen fontos az égés, a huzat, a szellőzés, a gázoldali biztonság és az, hogy a meglévő készülék állapota még indokolja-e a javítást.
A 80 literes méret általában egy-két fő napi használatára kényelmes, három főnél már erősen függ a zuhanyzási szokásoktól és attól, egyszerre mennyi vízvételi pontot használnak. Régebbi FÉG készülékeknél gyakori döntési helyzet, hogy érdemes-e még alkatrészt keresni, vagy a csere biztonságosabb és gazdaságosabb. Ezt nem lehet csak a hirdetési ár alapján eldönteni, mert a kémény, a szellőzés és a vízoldali állapot is beleszól.
FÉG gázbojler állapotfelmérés
Állapotfelmérésnél a szakembernek nem azzal kell kezdenie, hogy rögtön alkatrészt ígér. Először azt kell tisztázni, pontosan milyen FÉG típus van a falon, hány éves lehet, van-e adattábla, hogyan gyújt, milyen a lángképe, van-e elszíneződés a burkolaton, csöpög-e a biztonsági szelep, és változott-e a meleg víz mennyisége az utóbbi időben. Ezekből sokszor már látszik, hogy karbantartásról, javításról vagy cseréről érdemes beszélni.
Gyakori hiba, hogy a megrendelő csak annyit ír, hogy nem ad meleg vizet. Ez kevés. Hasznosabb leírni, hogy az őrláng elalszik-e, hallható-e kattanás, teljesen hideg marad-e a víz, vagy csak gyorsan elfogy. Fotó kell a készülék elejéről, az adattábláról, a gázcsatlakozás környékéről, a vízcsövekről és a helyiség szellőzéséről. Így a Qjob.hu felületén kapott ajánlatok is pontosabbak lesznek, és kisebb az esélye annak, hogy a helyszínen derül ki egy alapvető kizáró ok.
FÉG gázbojler 80 l árak
Az áraknál külön kell választani a tisztítást, a kisebb javítást, az alkatrészcserét és a teljes készülékcserét. Gázkészüléknél a túl alacsony ajánlat különösen gyanús, ha nem tartalmaz ellenőrzést, biztonsági próbát vagy számlázható munkát. Egy 80 literes gázbojler körül több szakági kérdés is megjelenhet, ezért a végösszeg nem csak a munkadíjból áll.
| Munka típusa | Jellemző díj Ft | Mikor reális |
|---|---|---|
| Alap állapotfelmérés | 12.000 - 22.000 | hibakeresés, döntés javítás vagy csere előtt |
| Éves karbantartás | 18.000 - 35.000 | ha a készülék működik, de rég volt ellenőrizve |
| Őrláng vagy gyújtási hiba javítása | 22.000 - 48.000 | ha nincs nagyobb gázoldali átalakítás |
| Termoelem vagy kisebb alkatrész csere | 25.000 - 55.000 | alkatrész elérhetőségétől függően |
| Vízoldali csöpögés megszüntetése | 20.000 - 45.000 | szelep, tömítés vagy csatlakozás hibájánál |
| Régi készülék leszerelése | 18.000 - 40.000 | csere vagy megszüntetés előtt |
| Új tárolós készülék felszerelése | 55.000 - 120.000 | ha a kiállások és feltételek megfelelőek |
| Átállás más rendszerre | 90.000 - 220.000 | ha villanybojler vagy más megoldás kerül a helyére |
Miskolc esetén az árat a kiszállás, a parkolás, a sürgősség és az is befolyásolhatja, hogy a szerelő előre tud-e készülni alkatrésszel. Régi FÉG gázbojlereknél az alkatrész nem mindig polcról elérhető. Ilyenkor jobb, ha az ajánlat nem ígér biztos javítást látatlanban, hanem külön kezeli a diagnosztikát és a tényleges javítást.
FÉG gázbojler szerelő választása
FÉG gázbojlerhez olyan szakembert érdemes keresni, aki nem csak vízvezeték-szerelőként, hanem gázkészülékes szemlélettel nézi a munkát. Kérdezz rá, dolgozik-e régebbi FÉG készülékekkel, tud-e beszerezni hozzájuk alkatrészt, és mit ellenőriz a munka végén. A jó válasz nem az, hogy minden megoldható. A jó válasz az, hogy előbb azonosítani kell a készüléket és meg kell nézni a biztonsági feltételeket.
Gyenge jel, ha valaki fotó nélkül fix árat mond minden FÉG gázbojler 80 l munkára. Ugyanilyen rossz jel, ha a szakember nem kérdez rá a szellőzésre, a kéményes kialakításra, az égéstér környékére vagy arra, hogy volt-e korábban szén-monoxid riasztás. Aki csak az alkatrész nevét kéri, de nem érdeklik a működési tünetek, könnyen tüneti javítást végez, ami rövid időn belül új hibához vezethet.
FÉG gázbojler Miskolcon
Miskolcon sok lakásban és régebbi családi házban még előfordulhatnak hagyományos gázos vízmelegítők. A helyi sajátosság nem az utcanév vagy a városrész, hanem az épület állapota, a légellátás és az, hogy korábban milyen átalakítás történt a fürdőben vagy a konyhában. Egy új nyílászáró, elszívó vagy lezárt szellőző komolyabban befolyásolhatja a gázbojler működését, mint maga a bojler kora.
Ezért a helyi keresésnél nem elég azt nézni, ki ér rá a leggyorsabban. Olyan szerelő kell, aki meg tudja mondani, mikor nem szabad tovább használni a készüléket, mikor elég karbantartani, és mikor kell más melegvíz-megoldáson gondolkodni. Gázszagnál, visszaáramlás gyanújánál vagy rendszeresen kialvó őrlángnál nem érdemes halogatni a vizsgálatot.
FÉG gázbojler hibák és kockázatok
A leggyakoribb panaszok közé tartozik a kialvó őrláng, a gyenge melegvíz-termelés, a csöpögés, a rozsdás víz, a szokatlan égéshang és az ingadozó vízhőmérséklet. Ezek mögött lehet egyszerű elhasználódás, vízkő, elöregedett tömítés, hibás termoelem, szennyezett égő vagy rossz huzat is. A tünet hasonló lehet, de a javítás teljesen más.
Sokan ott hibáznak, hogy a készüléket addig használják, amíg még néha működik. Gázbojlernél ez rossz döntés. Ha a láng sárgás, a burkolat kormosodik, a helyiségben furcsa szag érezhető, vagy fejfájás jelentkezik használat után, nem javítási tippet kell keresni, hanem szakembert kell hívni és a használatot kerülni. A szén-monoxid riasztó nem helyettesíti a karbantartást, csak egy plusz védelmi eszköz.
FÉG gázbojler csere vagy javítás
Javítás akkor ésszerű, ha a tartály nem korrodált, az alkatrész beszerezhető, a készülék égése rendben van, és a javítás ára nem közelíti meg egy biztonságosabb megoldás teljes költségét. Csere akkor kerül előtérbe, ha a bojler többször hibásodik meg, a víztartály állapota bizonytalan, nincs megbízható alkatrész, vagy a környezet már nem felel meg a biztonságos működésnek.
A döntésnél ne csak az aznapi költséget nézd. Egy olcsó javítás drága lehet, ha három hónap múlva ugyanaz a készülék újra leáll, vagy ha a szerelő nem vállal felelősséget a munka után. Érdemes olyan ajánlatot kérni, amely külön leírja, mi tartozik a munkadíjba, milyen alkatrészt cserélnek, lesz-e próbaüzem, és mi történik, ha a hiba a javítás után rövid időn belül visszatér.
FÉG gázbojler megrendelés előtt
Megrendelés előtt készíts fotókat, írd le a tüneteket, és ne szereld szét a készüléket saját kezűleg. Hasznos információ, hogy mikor jelentkezik a hiba, minden vízvételi pontnál előfordul-e, változott-e a víznyomás, volt-e nemrég fürdőszobai átalakítás, ablakcsere vagy elszívó beépítés. Ezek a részletek sokkal többet érnek, mint az, hogy sürgős.
A jó megbízás nem azt kéri, hogy legyen olcsó. A jó megbízás azt kéri, hogy a szakember mondja meg, biztonságosan javítható-e a FÉG gázbojler, mennyi a várható költség, és mikor nem vállalható felelősen a javítás. Ez védi a pénztárcát, de fontosabb, hogy védi a lakást és a benne élőket is.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788




