Ki fest Miskolcon homokszórt ipari acélt kültéren szakszerűen?
Kattints, és egy perc múlva már több ipari festő ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb acélfestők listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
2207 vélemény
frissítve 30 június 2026Gábor N.
A Homokszórás utáni acélfestés Miskolcon kiemelkedően professzionális volt. András a gyártási időn belül fejezte be a munkát, és a végeredmény szép, egységes felületet adott. A szerszámok és a technika modern volt, a költség 420000 forint körül alakult, a munka 3 nap alatt kész lett. Az első észrevételek után gyorsan reagáltak, köszönet a kiváló kommunikációért.
Árajánlat kéréseJanosz K.
A Homokszórás utáni acélfestés Miskolcon remekül sikerült. A szakember pontosan megkezdte a munkát, a festék elegáns réteget képezett a kültéri felületen, és az ár is reális volt. 8 éve dolgozom kis- és középüzemekkel, és itt kiemelném a tisztaságot, a gyors reagálást és a megkötött díjmentes felmérést. A kivitelezés 4 nap alatt lezajlott, időben és az elvárások szerint, az összeg 450000 forint volt.
Árajánlat kéréseKatalin Tóth
Miskolcon a Homokszórás utáni acélfestés elkészítését Péter vállalta. A munkát előkészítéssel együtt 2 nap alatt végezte el, kültéri acél felületre adta meg a megfelelő fedést. Az egész projekt ára 180000 Ft volt, és a végeredmény egyenletes, szép tapadású. Korrekt tájékoztatást kaptam a száradási időkről is.
Árajánlat kéréseKovács Éva K.
Nagyon elégedett vagyok a Lajos által végzett homokszórás utáni acélfestéssel Miskolcon. A munka során alaposan eltávolította a rozsdát, és precízen felkent egy tartós festékréteget. Az egész folyamat kb. 4 órát vett igénybe, és a költség mindössze 45 000 forint volt. Mindenképpen ajánlom őt, kiváló szakember!
Árajánlat kéréseNagy Tamás T.
Sándor fantasztikus munkát végzett a homokszórás utáni acélfestésben Miskolcon. A feladatot gyorsan és precízen végezte el, a végeredmény pedig szuper lett. A munka 5 órát vett igénybe, és a díj 50 000 forint volt. Nagyon elégedett vagyok, bátran ajánlom!
Árajánlat kéréseSzabó László L.
Lajos remek munkát végzett Miskolcon a homokszórás utáni acélfestés terén. Minden részletre odafigyelt, a felület tökéletesen sima lett. A munka kb. 6 órát tartott, és az ár 48 000 forint volt. Nagyon profi, mindenképpen őt választanám újra!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Homokszórást követő acélfestés Miskolcon
Kérjük, találjon egy szakembert, aki ipari acélt szakszerűen, kültéren, homokszórás után fest. A szakember legyen gyakorlott, rendelkezzen külső környezetre kivitelező tapasztalattal és legyen képes megfelelő felületelőkészítést, vetemedés- és korrózióvédelmet is biztosítani. A munka feltételei: pontos becslés, határidő és garancia.
Homokszórás utáni acélfestés Miskolcon
Keresd meg a megfelelő szakembert Miskolcon, aki homokszórás után kültéren, ipari acélt fest szakszerűen. Elvárások: a munka végzése külső körülmények között, felületelőkészítés, korrekt árazás, idő- és minőségbiztosítás. A feladat klubos, rögzített határidőkkel, garanciával és biztonsági előírások betartásával történik.
Homokszórás utáni festés kültérre
Külső ipari acélelemeket szeretnénk lefestetni homokszórás után Miskolcon. Keress olyan festőt, aki vállalja a felület előkészítését, korrózió elleni festékrendszert és az egyenletes, szakszerű munkát. Fontos, hogy tiszta legyen az alap, és időben egyeztessük az időjárás miatti feltételeket.
Homokszórás utáni acélfestés szakembert keresek
Sziasztok! Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki tapasztalt a homokszórás utáni acélfestés terén. A feladatom az, hogy az előzetesen homokszórt acélfelületeket professzionálisan lefestse, biztosítva a hosszú távú védelmet és esztétikus megjelenést. Elvárásom, hogy rendelkezz tapasztalattal acélfelületek festésében, ismerd az elérhető festékeket és a megfelelő felület-előkészítést. A munka során pontosan kell követned az utasításokat, és a festést a megadott időpontban kell elvégezned. A feladat helyszíne Miskolc, kérlek, jelezz vissza, ha tudsz ebben segíteni!
Homokszórás utáni acélfestés tartós korrózióvédelemmel
A Homokszórás utáni acélfestés akkor ad jó eredményt, ha a frissen tisztított fémfelület nem marad védelem nélkül, és a festékrendszer illeszkedik a használati körülményekhez. A homokszórás eltávolítja a rozsdát, régi festéket, reve- és szennyeződésréteget, de önmagában nem védelem. Sőt, a nyitott acélfelület gyorsan visszarozsdásodhat, különösen párás levegőn vagy kültéri tárolásnál.
Magánmegrendelőként általában kapuknál, kerítéseknél, lépcsőknél, korlátoknál, zártszelvény szerkezeteknél, acélváznál, régi ipari jellegű bútoroknál vagy járműalkatrészeknél merül fel ez a munka. A lényeg nem az, hogy szép színt kapjon a vas, hanem hogy a festék tapadjon, rétegvastagsága elég legyen, és ne pattogjon le az első tél után.
Mikor indokolt az acélfestés homokszórás után
A munka akkor indokolt, ha a szerkezeten már mély rozsda, több régi festékréteg, felhólyagosodás vagy lepattogzott bevonat látszik. Ilyenkor a sima csiszolás csak részmegoldás, mert a sarkokban, hegesztési varratoknál és zártszelvény találkozásoknál gyakran bent marad a rozsda. Homokszórás után viszont tisztább, érdesebb felület jön létre, amelyre az alapozó jobban kapaszkodik.
Nem minden esetben kell teljes szemcseszórás. Ha az acél jó állapotú, a régi festék stabil, és csak esztétikai frissítés kell, elegendő lehet tisztítás, zsírtalanítás, helyi rozsdakezelés és átfestés. A feleslegesen erős előkészítés növeli a költséget, de nem mindig ad arányosan jobb eredményt. Érdemes a szakembertől azt kérni, hogy külön mondja meg, mi a műszaki ok a homokszórásra.
Homokszórás utáni acélfestés árak
Az ár főleg nem a négyzetmétertől függ, hanem attól, mennyire tagolt a szerkezet, milyen gyorsan kell festeni a szórás után, hány rétegből áll a rendszer, és kell-e alapozó, közbenső réteg vagy fedőzománc. Egy egyszerű, sík acélfelület olcsóbban kezelhető, mint egy sok pálcából, sarkokból és hegesztési csomópontból álló kerítés.
| Munka típusa | Jellemző tartalom | Irányár Ft |
|---|---|---|
| Kisebb acél alkatrész festése | Tisztítás, alapozó, fedőréteg | 18.000 - 38.000 |
| Kapu vagy korlát elem | Tagolt felület, kézi kiegészítések | 45.000 - 95.000 |
| Kerítéselem festése | Szórt vagy ecsetelt rétegek | 8.000 - 18.000 m² |
| Zártszelvény szerkezet | Élek, varratok, nehezen hozzáférhető részek | 12.000 - 26.000 m² |
| Kültéri acélszerkezet | Korróziógátló alapozó és fedőfesték | 14.000 - 32.000 m² |
| Erősen tagolt szerkezet | Sok sarok, rács, díszítés, kézi átdolgozás | 22.000 - 45.000 m² |
| Sürgős festés szórás után | Rövid átfutás, szervezett szárítás | feláras |
| Helyszíni javítás és átvonás | Részleges előkészítés, foltfestés | 25.000 - 70.000 |
A nagyon olcsó ajánlatnál azt kell tisztázni, hogy hány réteg szerepel benne, milyen festékkel dolgoznak, benne van-e a zsírtalanítás, a portalanítás, a maszkolás, a szállítás és a javítófestés. A homokszórás utáni acélfestésnél a kihagyott előkészítő lépés nem azonnal látszik. A hiba gyakran hónapokkal később jelenik meg hólyagosodás, rozsdapont vagy lepattogzás formájában.
Szakember választása acélfestéshez
Jó jel, ha a szakember nem csak négyzetméterárat kér, hanem rákérdez a felhasználási helyre, a régi bevonatra, a várható nedvességre, a szerkezet tagoltságára és arra, mennyi idő telik el a homokszórás és az alapozás között. Ezek nem udvariassági kérdések, hanem a festékrendszer kiválasztásához kellenek.
Érdemes olyan ajánlatot kérni, amelyben külön szerepel az előkészítés ellenőrzése, az alapozó típusa, a fedőréteg, a rétegszám, a száradási idő és az átadás módja. Ha valaki csak annyit ír, hogy lefestjük jó minőségű festékkel, abból nem derül ki, hogy korróziógátló rendszert kap-e az acél, vagy csak esztétikai bevonatot.
A Qjob.hu felületén a megrendelőnek érdemes fotókat feltölteni közelről és távolról is. A közelképen látszanak a varratok, rozsdafészkek és régi festékmaradványok. A távoli képen a méret, hozzáférés és szerelhetőség ítélhető meg. Ez sok félreértést megelőz az ajánlatadásnál.
Acélfestés Miskolc környékén
Miskolc térségében gyakori feladat a kültéren használt kapuk, kerítések, korlátok és kisebb acélszerkezetek felújítása. Ilyenkor nem elég azt nézni, hogy a felület frissen festve egyenletes-e. Fontosabb, hogy a festés előtt az acél száraz volt-e, nem maradt-e por a szórás után, és a szakember nem festett-e rá túl hamar nedves, hideg vagy szennyezett felületre.
Ha a munkadarab mozgatható, sokszor jobb műhelyben kezelni, mert jobban kontrollálható a por, a páratartalom, a száradás és a rétegvastagság. Nagyobb vagy beépített szerkezetnél helyszíni festésre lehet szükség, de ilyenkor külön figyelni kell a takarásra, a csepegésre, a környező burkolatok védelmére és az időjárási ablakra.
Gyakori hibák homokszórás utáni acélfestésnél
Sokan ott hibáznak, hogy a homokszórást tekintik a munka végének, és a festést későbbre halasztják. Frissen szórt acélnál ez kockázatos, mert a felület gyorsan oxidálódik. A másik gyakori hiba, hogy a megrendelő csak színt választ, de nem kérdez rá a bevonatrendszerre. Kültéri acélra más megoldás kell, mint egy beltéri dekorációs elemre.
Problémát okozhat az is, ha a festő nem kezeli külön az éleket és hegesztési varratokat. Ezeken a pontokon vékonyabb lehet a bevonat, pedig ott indul el leggyakrabban a rozsda. Erős használatnál a fedőréteg kopásállósága is számít. Egy kapunál például a zsanérok, fogantyúk környéke és ütközési pontjai hamarabb sérülnek, mint a sík mezők.
Mit készíts elő ajánlatkérés előtt
Az ajánlat pontosabb lesz, ha megadod a szerkezet méretét, anyagát, jelenlegi állapotát, a használat helyét, a kívánt színt és azt, hogy a homokszórás már megtörtént-e. Ha még nem történt meg, jelezd, hogy egy kézben kéred-e a szórást és festést, vagy külön szakemberek végzik majd. A két munkafázis közötti felelősség később vitát okozhat.
Hasznos előre tisztázni, hogy kell-e számla, milyen garanciát vállal a kivitelező, hogyan történik a szállítás, és mi számít javításnak az átadáskor. Normális, ha kisebb hibák javítófestéssel korrigálhatók. Nem normális, ha már átvételkor lepattogzik a réteg, poros a felület, eltérő a fedés, vagy a sarkoknál láthatóan nincs elég anyag.
Minőségi jelek az acélfestés átvételekor
Az átvételnél ne csak a színt nézd. A jó bevonat egyenletes, nem kráteres, nem narancsbőrös túlzottan, nem folyik meg, és az éleknél sem tűnik áttetszőnek. A nehezen hozzáférhető pontokat is érdemes ellenőrizni, mert a gyenge munka gyakran nem a legláthatóbb felületen bukik ki.
Kérdezd meg, mennyi idő után mozgatható, szerelhető vagy terhelhető a felület. A tapintásra száraz festék még nem mindig teljesen kikeményedett. Ha túl hamar kerül vissza a kapu, korlát vagy acélkeret a használatba, a friss bevonat sérülhet, és később nehéz eldönteni, kivitelezési vagy használati hiba történt-e.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788






