Ki készít Miskolcon Knauf tűzgátló előtétfalat?

Kattints Ajánlatkérés! Egy kattintás, több gipszkartonozó ajánlata egy perc alatt.

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

A legjobb gipszkarton-szerelők listája Miskolcon

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Knauf tűzgátló előtétfal feladat Miskolcon

Miskolc
7 órája

Mutass be egy egyszerű feladatot: keress szakembert, aki Knauf tűzgátló előtétfalat tud készíteni Miskolcon. A leírás legyen rövid és barátságos, adja meg, milyen tapasztalatok szükségesek, milyen anyagokat használ a kivitelezés, és milyen feltételek mellett vállalja a munkát. Fontos hogy legyen referencia, árajánlatkérés és határidő-egyeztetés lehetősége.

Knauf tűzgátló előtétfal készítése

Miskolc
2 hónapja

Készíttetnék Miskolcon Knauf tűzgátló előtétfalat. Olyan kivitelezőt keresek, aki ki tud jönni felmérésre, egyeztetni tud a pontos méretről, és tisztán dolgozik. Akkor induljon a munka, ha van kész terv vagy egyértelmű elképzelés a fal helyéről és vastagságáról.

Knauf tűzgátló iroda kialakítása

Miskolc
8 hónapja

Kedves szakértő! Azért keresem, mert egy irodát szeretnék tűzgátló rendszerrel felszerelni Miskolcon. A feladat magában foglalja a meglévő falak és mennyezetek tűzgátló képességének javítását, valamint a megfelelő Knauf tűzgátló anyagok beépítését. Elvárásom, hogy a szakember tapasztalt legyen ilyen típusú tűzgátló rendszerek telepítésében, és rendelkezzen a szükséges engedélyekkel. A munka során a biztonsági előírásokat maximálisan be kell tartani, és a feladatot a lehető leggyorsabban, környezettudatos módon szeretném elvégezni, lehetőség szerint a munkahelyi nyitvatartási időn kívül.

Knauf tűzgátló rendszer telepítése irodában

Miskolc
8 hónapja

Üdvözlöm! Olyan szakembert keresek, aki képes telepíteni Knauf tűzgátló rendszert a miskolci irodámban. A feladat magában foglalja a helyszíni felmérést, a megfelelő anyagok kiválasztását, majd azok precíz beépítését. Elvárás, hogy a szakember jól ismerje a Knauf termékeket és a tűzgátló rendszer telepítésének minden lépését. Fontos számomra, hogy a munkát gyorsan és tisztán végezze, betartva az összes biztonsági előírást. A munka során a környezetvédelmi szempontokat is figyelembe kell venni, és a feladatot a nyitvatartási időn kívül szeretném elvégeztetni.

Knauf tűzgátló iroda kivitelezés irodai falaknál

A Knauf tűzgátló iroda megoldás akkor hasznos, ha egy irodában nem elég egy egyszerű gipszkarton válaszfal, hanem a szerkezetnek tűz esetén is meghatározott ideig kell lassítania a terjedést. A lényeg nem önmagában a piros tűzgátló lap, hanem a teljes rétegrend, a profilváz, a csavarozás, a hézagolás, a szigetelés, az áttörések lezárása és a csatlakozások pontossága.

Irodában ez főleg tárgyalók, irattárak, szerverhelyiségek, teakonyhák, menekülési útvonalak melletti falak, bérlemény leválasztások és gépészeti aknák körül kerül elő. A megrendelő gyakran csak annyit lát, hogy kell egy fal vagy előtétfal, de a későbbi vita általában ott kezdődik, hogy senki nem tisztázta, milyen tűzvédelmi elvárást kell teljesíteni. Ezért a munka elején nem a lap márkája az első kérdés, hanem az, hogy milyen funkciót kell védeni, milyen magas a fal, mi fut át rajta, és kell-e a kivitelezéshez tűzvédelmi dokumentáció.

Knauf tűzgátló fal irodai helyzetekben

Az irodai tűzgátló gipszkartonozás nem ugyanaz, mint egy lakásban készült sima válaszfal. Egy bérleményben gyakran álmennyezet, gépészet, kábelnyomvonal, sprinkler, légtechnika és gyengeáramú rendszer is érinti a falat. Ha a szerkezet csak az álmennyezetig épül, miközben a tűzszakaszolásnak födémig kellene tartania, a megoldás papíron és gyakorlatban is problémás lehet.

A Knauf tűzgátló lap használata akkor indokolt, ha a falnak, burkolatnak vagy dobozolásnak tűzvédelmi szerepe van. Ilyen lehet egy irattári leválasztás, elektromos szekrény körüli burkolat, szerver sarok védelme, folyosó melletti válaszfal, vagy egy olyan irodaátalakítás, ahol a bérbeadó műszaki előírása ezt kéri. Ha csak optikai takarásról van szó, nem biztos, hogy tűzgátló rétegrendre van szükség. A jó szakember ezt nem automatikusan drágítja, hanem rákérdez a célra.

Tűzgátló iroda árak és költségek

Az ár nem csak a négyzetmétertől függ. Ugyanakkora felület lehet egyszerű, ha üres falról van szó, és kifejezetten lassú, ha sok áttörés, ajtónyílás, gépészeti kerülés vagy magas belmagasság nehezíti. Irodában a munkaszervezés is költség. Ha csak munkaidő után lehet dolgozni, ha porvédelem kell, vagy ha a kivitelezést szakaszolni kell, az megjelenik az ajánlatban.

Munka típusaJellemző ár Ft/m² vagy fmMikor reális
Egyrétegű tűzgátló válaszfal alap kivitelben16.000 - 25.000Kisebb iroda leválasztásánál, kevés áttöréssel
Kétrétegű tűzgátló fal erősebb rétegrenddel24.000 - 38.000Magasabb műszaki elvárásnál vagy forgalmas folyosó mellett
Tűzgátló előtétfal meglévő fal elé15.000 - 28.000Elektromos vagy gépészeti zónák takarására
Áttörések tűzgátló lezárása6.000 - 18.000Kábelek, csövek, légtechnikai elemek körül
Ajtónyílás előkészítése tűzgátló ajtóhoz18.000 - 45.000Ha a nyílásnak stabil és pontos fogadószerkezet kell
Tűzgátló dobozolás9.000 - 22.000Csövek, kábelkötegek vagy tartószerkezet takarásánál
Hézagolás és felület előkészítés festéshez3.500 - 8.000Ha a gipszkartonozás után látható irodai felület készül
Helyszíni felmérés és műszaki egyeztetés15.000 - 35.000Nagyobb vagy bérbeadói jóváhagyáshoz kötött munkánál

Gyanúsan alacsony árnál érdemes megkérdezni, hogy az ajánlat tartalmazza-e a megfelelő profilozást, a tűzgátló hézagolást, a csatlakozások lezárását, az áttörések kezelését, a hulladék elszállítását és a festés előtti felületminőséget. Sok félreértés abból lesz, hogy a megrendelő kész falat vár, az ajánlat viszont csak lapozást és alap csavarozást tartalmaz.

Knauf tűzgátló szakember választása

Tűzgátló irodai munkánál nem elég, ha valaki szépen tud gipszkartonozni. Olyan kivitelezőt érdemes keresni, aki rétegrendben gondolkodik, nem csak lapban. Kérdezzen rá a fal magasságára, az ajtókra, a mennyezeti csatlakozásra, az átmenő vezetékekre, a meglévő álmennyezetre és arra, hogy ki hagyja jóvá a műszaki megoldást.

Jó jel, ha a szakember nem ad végleges árat egyetlen fotó alapján. Egy irodai tűzgátló falnál a fotó legfeljebb tájékozódásra elég. A pontos ajánlathoz tudni kell, hol futnak kábelek, kell-e bontani, milyen a padló és a födém, van-e működő iroda a munkaterületen, és milyen tisztasági elvárás van a munka végén. A Qjob.hu felületén ezért érdemes nem csak árat kérni, hanem röviden leírni a fal funkcióját is.

Miskolci irodák és bérlemények sajátosságai

Miskolc irodai munkáinál gyakori a vegyes épületállomány. Belvárosi irodaházban, átalakított lakásirodában, ipari telephelyen vagy kereskedelmi egységhez kapcsolódó irodában teljesen más lehet a meglévő szerkezet. A régi falak, magas belmagasságok, utólagos kábelcsatornák és részben bontott álmennyezetek mind befolyásolják, hogyan lehet szabályosan és tartósan elkészíteni a tűzgátló gipszkartonozást.

Avason, Diósgyőrben, a belvárosban vagy ipari környezetben nem az irányítószám a döntő, hanem a hozzáférés és az üzemelés. Más ajánlat kell egy üres bérleményre, és más egy működő irodára, ahol nem lehet napközben zajjal, porral és anyagmozgatással dolgozni. Ezt előre tisztázni kell, mert a kivitelezési időt sokszor nem maga a falépítés, hanem a terület előkészítése és visszaadása növeli.

Gyakori hibák tűzgátló iroda rendelésénél

Sokan ott hibáznak, hogy a tűzgátló lapot azonosítják a tűzgátló szerkezettel. Egy rosszul lezárt kábeláttörés, egy hézagos felső csatlakozás vagy egy nem megfelelő ajtónyílás leronthatja az egész megoldást. Ilyenkor a fal ugyan elkészült, de pont ott gyenge, ahol tűz esetén működnie kellene.

Másik gyakori hiba, hogy az iroda használhatóságát nem tervezik meg. A megrendelő csak a falat rendeli meg, de nem dönt időben a kapcsolók, dugaljak, üvegmezők, ajtók, beléptető, kamera vagy légtechnikai rácsok helyéről. A későbbi vágás és átalakítás drága, és tűzgátló szerkezetnél nem mindig javítható egyszerűen.

Az is kockázat, ha a felületképzést külön kezelik, de nincs átadás a szakmák között. A gipszkartonos elkészíti a falat, a festő más minőséget vár, a villanyszerelő utólag bont, a végén pedig senki nem vállalja a repedést vagy a rossz csatlakozást. Irodai környezetben érdemes már az elején rögzíteni, milyen készültségi szintig szól a munka.

Előkészítés Knauf tűzgátló kivitelezés előtt

Ajánlatkérés előtt hasznos megadni a fal vagy burkolat körülbelüli hosszát és magasságát, a helyiség funkcióját, az ajtók számát, az áttöréseket, a mennyezet típusát és azt, hogy üres vagy működő irodában kell-e dolgozni. Ha van bérbeadói műszaki leírás, tűzvédelmi terv vagy alaprajz, azt érdemes csatolni. Ezek nélkül a kivitelező csak feltételezésekre tud árat adni.

Fotóból legalább három nézet legyen. Egy távoli kép a teljes falszakaszról, egy közeli a mennyezeti és padlócsatlakozásról, egy pedig azokról a pontokról, ahol kábel, cső vagy ajtó érinti a szerkezetet. Ez nem helyettesíti a felmérést, de kiszűri a teljesen félrement ajánlatokat.

Minőség jelei átadás előtt

A jó tűzgátló irodai fal nem csak egyenes és festhető. A csatlakozások zártak, az áttörések kezeltek, a lapok kiosztása nem esetleges, a nyílások stabilak, és nincs olyan rés, amelyet utólag csak purhabbal próbáltak eltüntetni. A tűzgátló szerkezeteknél a láthatatlan rész legalább olyan fontos, mint a kész felület.

Átadáskor érdemes végignézni az ajtók környékét, a felső csatlakozást, a sarkokat, a dobozolásokat és a gépészeti kerüléseket. Ha a kivitelező meg tudja mutatni, milyen anyagokat használt, hol vannak a kritikus pontok, és mit nem szabad utólag megbontani, az általában jobb jel, mint egy gyorsan lezárt, de magyarázat nélküli munka.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 808 9788
Milyen alapfelület kell az előtétfalhoz?
Általában az előtétfalhoz olyan alapfelület szükséges, ami stabil, teherbíró és nem porlad. A meglévő fal állapotától függően lehet szükség előkészítésre, például tisztításra vagy kiegyenlítésre. A Knauf tűzgátló iroda Miskolcon segít felmérni a helyszínt, és elmondja, milyen előkészületek biztosítják a biztonságos és tartós kialakítást.
Miért érdemes a Knauf tűzgátló irodát választani Miskolcon, ha tűzgátló megoldásokat keresek?
Milyen típusú tűzgátló megoldásokat kínál a Knauf Miskolcon az irodák számára?
Mennyire gyorsan és könnyen lehet telepíteni a Knauf tűzgátló rendszereit Miskolcon?
Hogyan biztosítja a Knauf tűzgátló iroda Miskolcon, hogy a rendszer megfeleljen a helyi jogszabályoknak és előírásoknak?