Ki szerel fel Miskolcon lámpát az étkezőasztal fölé?

Kattints Ajánlatkérés! Egy kattintás, több villanyszerelő ajánlata egy perc alatt

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

A legjobb világítástervezők listája Miskolcon

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Lámpa felszerelése az étkezőasztal fölé

Miskolc
7 napja

Találd ki, ki vállalná az étkezőasztal fölé szerelhető lámpa felszerelését Miskolcon. Egyszerű hozzávalók és alapfokú kézügyesség szükséges. A szakember legyen pontszerű a felmérésnél, érkezzen időben, és legyen biztos a felfogatás. Kérj árajánlatot és referenciafotókat, majd írd le a teendőket.

Lámpa az étkezőasztal fölé

Miskolc
2 hónapja

Szerelj fel egy lámpát az étkezőasztal fölé Miskolcon. A feladat egyszerű: rögzítsd a ferde vagy egyenes lámpatestet, vezetéket rendezd el átláthatóan, és ellenőrizd a fényerőt. Legyen pontos, megbízható és legyen kész egy rövid garancia.

Biztonságos csatlakozás és rögzítés

Miskolc
2 hónapja

Kérlek szereld fel a lámpát az étkezőasztal fölé Miskolcon úgy, hogy a vezetékek ne legyenek láthatóak. Biztosítsd a tartós rögzítést, ellenőrizd a kapcsolót és a földelést. Adj egy rövid garanciát, és mutasd be a végeredményt szemrevételezéssel.

Garancia és tisztaság

Miskolc
4 hónapja

Keress meg egy villanyszerelőt Miskolcon, aki felteszi a lámpát az étkezőasztal fölé. A munka legyen tiszta: rögzítés, vezeték-elrendezés, és a lámpatest megfelelő pozícionálása. Kérdezd meg a garanciát és az időbeli végeredményt.

Lámpa az étkezőasztal fölé

A lámpa az étkezőasztal fölé akkor jó választás, ha nem csak dísznek kerül fel, hanem egyenletesen megvilágítja az asztalt, nem vakítja az ott ülőket, és nem lóg bele a beszélgetésbe. A legtöbb hiba nem a lámpatest szépségéből adódik, hanem abból, hogy a kiállás nincs középen, a belógás rossz, vagy a fény túl hideg az étkezéshez.

Étkezőasztal fölé általában függeszték, sínre szerelt többpontos lámpa vagy hosszúkás LED lámpatest kerül. A választást az asztal hossza, a belmagasság, a mennyezeti kiállás helye és az dönti el, hogy az asztalt csak étkezésre használják, vagy ott dolgoznak, tanulnak, társasoznak is. Egy 140 centis asztal fölé más arány kell, mint egy 220 centis bővíthető asztalhoz.

Étkezőasztal világítás méret és magasság

Az egyik legfontosabb döntés a belógás. Kiindulásnak az asztallap és a lámpa alja között 70 - 85 cm használható, de ez nem merev szabály. Alacsonyabb családtagoknál, opál búrás lámpánál vagy kisebb étkezőben néha a 65 - 70 cm is kényelmes. Nagyobb, látványos függesztéknél és magasabb mennyezetnél inkább 80 - 95 cm ad jobb arányt.

A lámpa szélessége ne legyen majdnem akkora, mint maga az asztal. Kényelmesebb, ha mindkét oldalon marad legalább 25 - 35 cm vizuális szabad sáv. Hosszú asztalnál egy középen lógó kerek lámpa gyakran csak az asztal közepét világítja meg, a szélek sötétebbek maradnak. Ilyenkor jobb lehet két kisebb függeszték, egy lineáris lámpa vagy állítható sínrendszer.

Lámpa az étkezőasztal fölé árak

Az ár nem csak a lámpatest felszereléséről szól. Számít, hogy van-e kész mennyezeti kiállás, kell-e áthelyezni a vezetéket, milyen nehéz a lámpa, szükséges-e külön rögzítés gipszkartonba, és kell-e dimmer vagy többkörös kapcsolás. Ha a lámpa nem pontosan az asztal közepe fölé kerülne, a költség gyorsan nőhet, mert a villanyszerelési munka már nem csak egyszerű csere.

Munka típusaJellemző ár MiskolconMikor reális
Egyszerű függeszték csere meglévő kiállásra12.000 - 22.000Ha a vezeték és a rögzítési pont jó helyen van
Két vagy három kisebb függeszték felszerelése24.000 - 45.000Hosszabb étkezőasztalnál, kész kiállásokkal
Lámpa központosítása kisebb vezetékmozgatással28.000 - 60.000Ha az asztal nem a régi kiállás alatt áll
Sínrendszer vagy többpontos lámpa szerelése35.000 - 75.000Nyitott konyha étkező részénél vagy változó asztalpozíciónál
Nehéz lámpatest megerősített rögzítéssel30.000 - 70.000Gipszkarton, régi mennyezet vagy nagy üveg lámpa esetén
Dimmer bekötése kompatibilis fényforrással18.000 - 40.000Ha vacsorához és munkához eltérő fényerő kell
Új mennyezeti kiállás kialakítása javítás nélkül45.000 - 95.000Ha a vésés, kábelvezetés vagy csatornázás külön feladat
Lámpatest összeszerelése és beállítása10.000 - 25.000Összetett, sok elemből álló függesztéknél

A túl alacsony ajánlat akkor gyanús, ha a szakember nem kérdez rá a mennyezet anyagára, a lámpa súlyára, a kiállás helyére és a kapcsoló típusára. Egy gyors felszerelés valóban lehet olcsó, de a ferde, rosszul rögzített vagy vakító lámpát később nehezebb javítani, mint elsőre jól beállítani.

Szakember választása étkező lámpához

Jó szakembert nem csak az alapján érdemes választani, hogy vállalja-e a lámpa felszerelését. Fontosabb, hogy előre tisztázza, milyen mennyezetbe kell rögzíteni, mekkora a lámpatest súlya, hány vezeték jön ki a mennyezetből, kell-e földelés, és milyen kapcsoló van a falon. Ha ezekre nem kérdez rá, az ajánlat inkább becslés, nem valódi felmérés.

Érdemes fotót küldeni a jelenlegi kiállásról, a kapcsolóról, az asztalról és magáról a lámpáról. A Qjob.hu felületén az ilyen részletek segítenek abban, hogy a válaszok ne csak árban, hanem tartalomban is összehasonlíthatók legyenek. Különösen hasznos, ha megadja az asztal méretét és azt is, hogy a mennyezeti kiállás hány centire van az asztal valódi közepétől.

Miskolci lakások és étkezőhelyzetek

Miskolc régebbi társasházaiban gyakori, hogy a mennyezeti kiállás a szoba eredeti berendezéséhez igazodik, nem a mai étkezőasztal helyéhez. Avas, Diósgyőr vagy belvárosi lakások esetén eltérő lehet a mennyezet anyaga, a vezetékek kora és a kapcsolók állapota. Ez azért fontos, mert ugyanaz a lámpa egy új építésű lakásban egyszerű szerelés, egy régebbi lakásban viszont kisebb villanyszerelési feladat is lehet.

Nyitott konyhás nappaliban külön figyelni kell arra, hogy az étkező fénye ne versenyezzen a konyhapult és a nappali világításával. Ha minden fényforrás ugyanolyan erős és hideg, a helyiség laposnak és fárasztónak hat. Étkezőnél általában melegebb, barátságosabb fény működik jobban, míg előkészítő pultnál erősebb, célzottabb fény kell.

Gyakori hibák étkezőasztal lámpánál

Sokan ott hibáznak, hogy a lámpát a mennyezeti kiálláshoz igazítják, nem az asztalhoz. Ettől a lámpa optikailag félrecsúszik, és az étkező minden használatkor ideiglenesnek tűnik. Ha az eltérés csak 10 - 15 cm, néha a lámpatest kialakítása vagy egy állítható függesztés még mentheti a helyzetet. Nagyobb eltérésnél jobb előre számolni a vezeték áthelyezésével.

Másik gyakori probléma a túl erős, lefelé szúró fény. Fényes asztallapon, üvegen vagy lakkozott felületen ez kellemetlen tükröződést okoz. Opál búra, szórt fényű fényforrás vagy szabályozható fényerő sokat javíthat a komforton. Nem minden dekoratív lámpa alkalmas étkező fölé, mert vannak modellek, amelyek oldalra szépek, de lefelé alig adnak használható fényt.

Az is hiba, ha a lámpát csak a fotó alapján választják ki. A termékképen nem látszik, mennyire takarja a kilátást ülő helyzetben, mennyire melegszik, mennyi árnyékot vet, vagy lehet-e normálisan tisztítani. Étkezőnél ez nem mellékes, mert a lámpa közel van az asztalhoz, és a por, pára, konyhai zsíros levegő hamar meglátszik rajta.

Mit készítsen elő a szerelés előtt

A legjobb előkészítés néhány pontos mérés. Mérje meg az asztal hosszát és szélességét, az asztallap magasságát, a belmagasságot, valamint a mennyezeti kiállás távolságát az asztal közepétől. Ha bővíthető asztala van, azt is jelezze, hogy a lámpának az alapmérethez vagy a kihúzott állapothoz kell igazodnia.

A lámpát érdemes még a szerelés előtt kibontani és ellenőrizni. Legyen meg minden csavar, mennyezeti takaróelem, függeszték, sorkapocs és szerelési leírás. Ha dimmelhető fényt szeretne, előre tisztázni kell, hogy a fényforrás, a lámpatest és a kapcsoló együtt is alkalmas-e erre. A dimmer-kompatibilitás hiánya villogást, zúgást vagy gyors fényforrás meghibásodást okozhat.

A jó végeredmény jelei

A jó étkező lámpa nem akkor feltűnő, amikor felszerelik, hanem akkor, amikor este használni kezdik. Az asztal teljes felülete látható, az arcok nem maradnak árnyékban, a lámpa nem vakít ülve, és felálláskor sem kell kerülgetni. A zsinór egyenes, a takaróelem felfekszik a mennyezetre, a lámpatest nem billeg, és a kapcsolás kiszámíthatóan működik.

Érdemes a szerelés végén nem csak felkapcsolni a lámpát, hanem leülni az asztalhoz több helyre is. Innen derül ki, hogy jó-e a magasság, zavar-e a búra, elég-e a fény a széleken, és nem tükröződik-e kellemetlenül az asztallap. Egy figyelmes szakember ezt a beállítást nem tekinti felesleges apróságnak, mert az étkezőasztal fölé kerülő lámpánál néhány centi is érezhető különbséget ad.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 808 9788
Milyen magasságba kerüljön a lámpa?
Általában úgy érdemes elhelyezni, hogy az asztal fölött kényelmes, nem vakító fény legyen. Jó kiindulás, ha a lámpa alsó pereme az asztal síkjától kb. 65–90 cm-re van, de a végső magasságot befolyásolja a burat típusa és az asztal használata. Tapasztalatból: a finom beállítás rengeteget számít Miskolcon is.
Milyen típusú fényforrás ajánlott?
Egy lámpa vagy több pont jobb?
Mi kell az elektromos bekötéshez?