Ki végez Miskolcon penész- és pH-vizsgálatot vakolat alatt?
Kattints Ajánlatkérés! Egy kattintás, több anyagvizsgáló ajánlata egy perc alatt.
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb penészvizsgálók listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
2323 vélemény
frissítve 06 július 2026Ádám K.
Miskolcon kerestem szakértőt penész és pH vizsgálatra a vakolat alatt. A szolgáltatás teljesen megérte az árát: felmérte a fal állapotát, megállapította a penész jelenlétét, és részletesen elmagyarázta a pH-érték szerepét. A munka közben pontosan meg volt határozva a költség, amely 120000 forint körül mozgott, és a vizsgálat 2 órát vett igénybe. Péter volt a szakértő, barátságos, szemléletes és megbízható partner a feladathoz.
Árajánlat kéréseAnita N.
Miskolcon keresgéltem penész és pH-vizsgálat után, és a Penész pH vizsgálat szolgáltatás pontosan erre a problémára kínált megoldást. A szakember alaposan megvizsgálta a vakolat alatti állapotot, megmérte a pH-t és észrevételeit világosan elmagyarázta. A munka 2 nap alatt elvégezve, a költség 120000 forint volt, ami megfelelt a várakozásaimnak. Róbert nagyon szem előtt tartotta a részleteket és a határidőt, szóval bátran ajánlom Miskolcon.
Árajánlat kéréseKatalin T.
Miskolcon a Penész pH vizsgálatot Péter végezte el nálunk a vakolat alatt. Alaposan felmérte a problémás falrészeket, majd méréssel ellenőrizte a penész környezetének pH-értékét. A munka körülbelül 1,5 óráig tartott, és 35 000 Ft-ba került. Pontos tájékoztatást kaptam a további lépésekről.
Árajánlat kéréseKovács M.
Nagyon elégedett vagyok a Sándor által végzett Penész pH vizsgálattal Miskolcon. Az egész folyamat gyorsan és precízen zajlott, mindössze két nap alatt készen volt a részletes jelentéssel, ami nagyon segített a további lépésekben. Az árképzés is korrekt volt, összesen 15 000 forintot fizettem érte. Bátran ajánlom mindenkinek, aki megbízható szakértőt keres!
Árajánlat kéréseNagy Á.
A Zsolt munkája a Penész pH vizsgálat terén kiváló volt! A feladatomat gyorsan elvégezte, a végeredmény pontos és részletes lett. A folyamat kb. három napig tartott, az ár pedig 14 500 forint volt. Nagyon meg vagyok elégedve a szolgáltatással, és biztosan ismét igénybe veszem a jövőben.
Árajánlat kéréseSzabó Á.
A Zsolt profi módon végezte el a Penész pH vizsgálatot Miskolcon. Különösen tetszett, hogy minden kérdésemre készségesen és türelmesen válaszolt. A munka két nap alatt elkészült, és a költség 16 000 forint volt. Mindenkinek ajánlom, aki megbízható szakembert keres!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Penész- és pH-vizsgálat vakolat alatt
Herdítsd fel, ki végezhet penész- és pH-vizsgálatot vakolat alatt Miskolcon. Írj rövid leírást, milyen szakember felel meg a feladatra, milyen egyszerű követelmények vannak, és milyen feltételek mellett indul a munka. Adj meg, mennyi időre számíts, és melyik körülmények között várható az eredmény, mit kér a szakember a helyszínen.
Penész és pH-vizsgálat feladat Miskolcon
Keress szakembert Miskolcon, aki vakolat alatti penész és pH értéket vizsgál. Elvárások: tapasztalat penészdiagnosztikában, mudahasználható eszközök érthető értékeléssel, pontos dokumentáció és fotók. A munka akkor indul, ha a megbízó érthető helyszíni leírást ad, időpontot egyeztetünk, és a költségkalkuláció megvan.
Penész és rejtett pH-érték felmérése vakolat alatt
Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki vakolat alatt penészt és pH-t is tud vizsgálni. Elvárás, hogy elmagyarázza, hogyan mér, és mik a következő lépések a mintavétel után. Akkor jöhet a munka, ha van hozzáférés a falhoz, és vállal átvizsgálást fertőzöttnek tűnő részeken.
Penész pH vizsgálat elvégzése
Üdvözlöm, olyan szakembert keresek, aki képes elvégezni egy penész pH értékének mérését az ingatlanomban Miskolcon. A feladat során pontos pH mérésre van szükség, hogy megállapítsuk, milyen kémiai környezetben növekszik a penész. A szakembernek tapasztalattal kell rendelkeznie penészvizsgálatokban és pH mérésben, továbbá precízen kell dolgoznia, hogy az eredmények megbízhatóak legyenek. A mérés során a helyszínen kell mérni, és az eredményeket dokumentálni kell, majd tanácsokat adni a penész elleni további lépésekről. A feladatot a lehető legrövidebb időn belül szeretném elvégezni, a helyszín Miskolc belvárosában található lakásom. Kérem, csak komoly szakemberek jelentkezzenek.
Penész pH vizsgálat felújítás előtt
A Penész pH vizsgálat akkor hasznos, amikor nem elég letörölni a foltot, hanem tudni kell, milyen állapotban van a fal felülete a következő kezelés előtt. Festés, glettelés, penészmentesítő kezelés vagy vakolatjavítás előtt a pH érték segít eldönteni, hogy az alapfelület túl lúgos, semlegeshez közeli, szennyezett vagy korábbi vegyszeres kezelés miatt bizonytalan. Miskolc régebbi társasházaiban, családi házaiban és felújítás alatt álló lakásaiban gyakori, hogy a penész látható része már eltűnt, de a fal még nem alkalmas tartós bevonatra.
A pH mérés önmagában nem mondja meg, honnan jön a nedvesség, és nem helyettesíti a páratartalom, hőhíd, beázás vagy falszerkezeti nedvesség vizsgálatát. A jó szakember ezért nem csak egy számot ad át. Megnézi, hol jelent meg a penész, milyen anyag van a falon, történt-e klóros, ecetes vagy lúgos kezelés, és milyen bevonat kerülne rá. A mérés értéke akkor van, ha döntést segít hozni a következő lépésről.
Mikor indokolt a pH vizsgálat penésznél
Indokolt a vizsgálat, ha penész után festés készül, de nem egyértelmű, hogy a fal semlegesítése megtörtént-e. Friss mész, cementes javítás, fertőtlenítő maradék, salétromosodás vagy erős tisztítószer mind eltolhatja a felület kémhatását. Ha erre közvetlenül fedőfesték kerül, a végeredmény foltos, tapadási hibás vagy rövid idő után újra elszíneződő lehet.
A mérés akkor is hasznos, ha több szakember mást javasol. Az egyik festene, a másik gombaölőzést mond, a harmadik vakolatcserét. A pH adat nem dönt el mindent, de kizárhat rossz irányokat. Például erősen lúgos felületnél más előkészítés kell, mint egy régi, többször savas szerrel kezelt, foltos falnál. A probléma nem az, hogy a fal csúnya, hanem az, hogy nem tudni, mit bír el a következő réteg.
Mit mutat meg a penész pH mérése
A vizsgálat a felület kémhatását mutatja, nem a penész fajtáját. Más eredményt adhat egy régi diszperziós festék, egy friss javítóhabarcs, egy meszelt felület vagy egy penészeltávolítóval átitatott sarok. Emiatt nem érdemes egyetlen pontból általános következtetést levonni az egész szobára. Normális vizsgálatnál több mérési pont van, főleg ott, ahol eltérő folt, javítás, nedvesedés vagy bevonat látszik.
A pH értéket a szakember a felület állapotával együtt értelmezi. Ha a fal száraznak tűnik, de a sarokban hideg a felület és magas a lakás páraterhelése, akkor a pH csak mellékinformáció. Ha viszont a penész eltávolítása után kérdéses, hogy a felületre mehet-e alapozó vagy festék, akkor a pH mérés közvetlenül befolyásolja a munkasorrendet. Ez a különbség fontos, mert sok megrendelő rossz kérdést tesz fel. Nem azt kell kérdezni, hogy penészes-e még a fal, hanem azt, hogy alkalmas-e a következő rétegre.
Penész pH vizsgálat árak
Az ár főleg attól függ, hány helyiséget kell vizsgálni, kell-e nedvességmérés vagy hőmérsékleti ellenőrzés mellé, és kér-e a megrendelő írásos összefoglalót. Egy gyors, egyfalas ellenőrzés olcsóbb, de gyakran kevés, ha a későbbi festés vagy javítás több százezer forintos munka lesz. Ilyenkor a túl szűk vizsgálat hamis biztonságot ad.
| Vizsgálati helyzet | Jellemző ár | Mikor elég |
|---|---|---|
| Egy kisebb penészes falszakasz pH ellenőrzése | 12.000 - 20.000 | Festés előtti gyors döntéshez |
| Egy helyiség több mérési ponttal | 18.000 - 32.000 | Sarok, ablak környéke, javított fal esetén |
| Két vagy három helyiség pH mérése | 28.000 - 48.000 | Lakásfelújítás előtti állapotfelméréshez |
| pH mérés nedvességméréssel együtt | 32.000 - 58.000 | Ha nem biztos, hogy a fal már kiszáradt |
| pH mérés rövid írásos megállapítással | 35.000 - 65.000 | Festőnek, kivitelezőnek átadható döntési alapként |
| Erősen károsodott, salétromos vagy málló felület vizsgálata | 45.000 - 85.000 | Ha a bevonat cseréje is felmerül |
| Komplex penész, pára és felületi kémhatás ellenőrzés | 55.000 - 95.000 | Visszatérő penésznél és vitás javítás előtt |
A legolcsóbb ajánlat akkor kockázatos, ha csak egy pontot mérnek, nem kérdeznek rá a korábbi kezelésekre, és nem mondják meg, mire használható az eredmény. A mérés nem attól lesz értékes, hogy van egy pH szám, hanem attól, hogy a szakember megmondja, mit ne csináljon a festő vagy a tulajdonos a következő lépésben.
Szakember választása pH vizsgálathoz
Jó jel, ha a szakember már az ajánlat előtt rákérdez a fal anyagára, a penész helyére, a lakás páraviszonyaira, a korábbi tisztítószerekre és arra, milyen munka készül utána. Gyenge jel, ha minden helyzetre ugyanazt a penészirtást vagy alapozót javasolja. A pH vizsgálat nem termékbemutató, hanem döntéstámogató ellenőrzés.
Érdemes olyan szakembert keresni, aki el tudja különíteni a felületi kémhatás problémáját a nedvességi problémától. Ha a penész oka hőhíd vagy tartós pára, akkor a pH rendezése nem oldja meg a visszatérést. Ha viszont a fő gond a friss, lúgos javítás vagy vegyszerrel kezelt fal, akkor a szellőztetési tanács kevés. A Qjob.hu felületén ezért érdemes a feladatleírásban nem csak azt írni, hogy penészes a fal, hanem azt is, mi lesz a következő munka.
Miskolci lakások jellemző pH mérési helyzetei
Miskolc lakásállományában sok a vegyes korú épület, ezért ugyanaz a tünet más okból jelenhet meg. Egy panel fürdőszobájában a pára és a hideg felület lehet a fő gond, egy régi téglaépületben a korábbi vakolatjavítás, salétrom vagy nedvesedés is beleszólhat. A pH mérés ilyenkor nem városi sajátosságot keres, hanem azt, hogy az adott falszakasz milyen előkészítést bír el.
Felújítás előtt különösen fontos a mérési pontok kiválasztása. Nem elég a legcsúnyább foltot ellenőrizni. Érdemes mérni a lábazatnál, a javított részeken, a sarkokban, az ablak közelében és ott is, ahol látszólag már tiszta a fal. Sok hiba abból indul, hogy a megrendelő a látható penész eltűnését kész felületnek tekinti.
Hibák penész pH vizsgálat előtt
Gyakori hiba, hogy a megrendelő közvetlenül a vizsgálat előtt fertőtlenít, ecetez, klóroz vagy frissen átfest egy kis részt, hogy tisztább legyen a fal. Ettől a mérés pontatlanabb lehet, mert nem az eredeti felület állapotát mutatja. Ha már történt kezelés, azt nem kell eltitkolni. A szakembernek pont ez segít megérteni, miért ad eltérő értéket két közeli pont.
Másik hiba, amikor a pH méréstől teljes penészdiagnózist várnak. A kémhatás nem mutatja meg, hogy a fal mögött van-e rejtett beázás, és nem méri meg a levegő páratartalmát sem. Ha visszatérő penészről van szó, a pH csak egy része a vizsgálatnak. Ha egyszeri felújítás előtti ellenőrzésről van szó, akkor viszont elég lehet ahhoz, hogy ne rossz alapra kerüljön a következő réteg.
Felület előkészítése pH méréshez
A vizsgálat előtt a legjobb, ha a fal nincs frissen lemosva, lefestve vagy átkenve. A bútorokat annyira kell elhúzni, hogy a szakember hozzáférjen a sarkokhoz, a lábazathoz és az érintett falszakaszhoz. Hasznos előre összegyűjteni, milyen anyaggal kezelték a penészt, mikor volt festés, volt-e csőtörés, beázás, új ablak vagy hőszigetelési munka.
Normális munkafolyamatnál a szakember először megnézi a felületet, kijelöli a mérési pontokat, majd csak ezután mér. A végén nem csak számokat érdemes kérni, hanem rövid következtetést is. Festhető-e a felület, kell-e semlegesítés, kell-e további száradás, vagy előbb a nedvesség okát kell tisztázni. Ez az információ többet ér, mint egy önmagában álló mérési eredmény.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788




