Ki javítja meg Miskolcon a beázó teraszt szakszerűen?
Kattints, és egy perc múlva már több terasz beázás javítási ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb tetőszigetelők listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
2307 vélemény
frissítve 02 augusztus 2026Lilián N.
A terasz beázása miatt kerestem fel a szolgáltatót Miskolcon. A szakember alaposan felmérte az intézkedési lehetőségeket, és részletesen elmagyarázta, mennyi időt és mennyibe kerül a javítás. A terasz tetőzete végül természetesen jól záródott, a javítás után néhány hétig tartó ellenőrzés is volt, hogy minden rendben legyen. 6 nap alatt végeztek, és a végösszeg 180000 forint volt. A teljes munka kivitelezése zökkenőmentes volt, elégedett vagyok.
Árajánlat kéréseLajos N.
A terasz beázásának javítása Miskolcon történt, az elvégzett munka minősége kiváló volt. A szakember, Róbert, pontosan megadta a javítás időtartamát és a végösszeg 185000 forint volt, amely a munka hosszát és az anyagköltséget mutatta. A kommunikáció gördülékeny volt, minden kérdésemre választ kaptam, és a terasz megújult, száraz lett. A jövőben is szívesen fordulok hozzá, ha hasonló problémám adódik.
Árajánlat kéréseKatalin N.
Terasz beázásának javítása Miskolcon? A szakember rendkívül alaposan felmérte a problémát. A tervezett javítás megvalósítása gyors volt, és a végösszeg 48000 forint körül mozgott, amit pontosan tartottak. A munkát a Róbert nevű szakember végezte, aki nagy szakértelemmel dolgozott és közvetlen, érthető kommunikációval adta át az eredményt.
Árajánlat kéréseKatalin B.
Miskolcon a terasz beázásának javítása komoly gondot okozott nálunk, de Róbert gyorsan felmérte a problémát és célzottan megoldotta. A munka egy délelőtt alatt készen lett, kb. 3 órát vett igénybe. A teljes költség 120 000 Ft volt, és azóta nem jelentkezett újra a beázás.
Árajánlat kéréseJózsefné S.
Nagyon elégedett vagyok a Gergő által végzett terasz beázásának javításával Miskolcon. A munka gyorsan elkezdődött, és mindössze két nap alatt befejezték, ami nagyon megkönnyítette a hétköznapokat. Az ár, amit kértek, reális volt, és a végeredmény tökéletes. A szakemberek nagyon profi módon dolgoztak, és mindent tisztán hagytak maguk után. Bátran ajánlom őket mindenkinek, aki hasonló problémával küzd!
Árajánlat kéréseJánosné K.
Az Ákos csapata fantasztikus munkát végzett a terasz beázásának javításán. A folyamat során mindig tájékoztattak, és minden kérdésemre részletes választ kaptam. A javítás mindössze három napot vett igénybe, és az eredmény magáért beszél. Az összköltség is kedvező volt, és a végeredmény sokkal jobb, mint vártam. Nagyon meg vagyok elégedve a szolgáltatással, bátran ajánlom őket!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Beázó terasz javítás Miskolcon
Keress szakembert Miskolcon, aki szakszerűen megjavítja a beázó teraszt. Egyszerű feladat, rögzítik a repedéseket, felmérik a vízzárást, és szigetelést végeznek. Előny, ha van referencia, korrekt árajánlat és határidő. A munka során biztosítanak garanciát és tiszta munkát.
Beázó terasz javítása Miskolcon
Keresek olyan szakembert Miskolcon, aki szakszerűen kijavítja a beázó teraszt. A feladat: megállapítani a hibát, vízálló fedést készíteni, és megfelelő zárást kialakítani. Elvárások: tapasztalat teraszok javításában, árkalkuláció, időpontegyeztetés, garancia. A munka elvégzése akkor vállalható, ha az eszközök és anyagok megfelelnek a helyi előírásoknak és a terasz szerkezete megengedő.
Beázó terasz javítása
Neked adnak feladatot: találj olyan szakembert Miskolcon, aki szakszerűen megjavítja a beázó teraszt. Egyszerű követelmények vannak: legyen helyben járt szakember, érintésvédelmi és víznyomásos vizsgálat, korrekt árajánlat, és garancia a javításra. A munka alatt legyen tisztaság és határidő. A végén kérjeljen dokumentált átvételt.
Beázó terasz javítása
Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki meg tudja találni a beázás okát és rendesen meg tudja javítani a teraszt. Jó, ha ért a vízszigeteléshez és tud helyszíni felmérést kérni. Akkor jöhet, ha van tapasztalata kültéri javításokban és vállal tiszta munkát.
Terasz beázásának javítása meglévő burkolatnál
A terasz beázásának javítása nem a folt eltüntetésével kezdődik, hanem annak kiderítésével, hogy a víz hol jut be a rétegrendbe. A mennyezeti folt, a felpúposodott fuga vagy a leváló lábazati vakolat csak tünet. A hiba gyakran több méterrel arrébb van, mint ahol a nedvesség megjelenik.
Magánházaknál és társasházi erkélyeknél a leggyakoribb ok a hibás lejtés, az elöregedett vízszigetelés, a repedt fuga, a rosszul kialakított küszöbcsatlakozás vagy a terasz szélénél megszakadó vízorr. Ha a terasz alatt lakótér, garázs vagy fűtött helyiség van, a javítást nem érdemes csak burkolási feladatként kezelni. Ilyenkor a vízszigetelő réteg állapota dönt.
A Qjob.hu felületén akkor érdemes szakembert keresni, ha nem csak egy látható repedést kell tömíteni, hanem tisztázni kell, hogy lokális javítás, részleges bontás vagy teljes újraszigetelés a reális megoldás. A jó szakember nem ígér biztos eredményt fénykép alapján, hanem először a rétegrendet, a lejtést, a csatlakozásokat és a vízelvezetést nézi.
Mikor javítható a terasz beázása bontás nélkül
Bontás nélküli javítás csak akkor életszerű, ha a víz útja egyértelműen behatárolható, a burkolat stabil, nincs fagyási felválás, és a szigetelés nem sérült nagy felületen. Ilyen lehet egy rosszul tömített korlátláb, egy repedt sarokcsatlakozás vagy egy elvált szegélyelem. Ezeknél a célzott javítás működhet, de csak akkor, ha a felület tiszta, száraz és tapadóképes.
Gyakori probléma, hogy a megrendelő csak a látható fugákat akarja újrahúzatni. Ez ritkán oldja meg a beázást, mert a fuga nem elsődleges vízszigetelés. Kültéren a burkolat alá mindig jut nedvesség, ezért az számít, hogy alatta van-e folytonos, felhajtott és csatlakozásoknál megerősített szigetelőréteg.
Teljesebb beavatkozásra utal, ha több lap kopog, télen felnyíltak a fugák, a terasz szélein sókivirágzás látszik, vagy eső után napokig nedves marad a belső mennyezet. Ilyenkor a felületi kenés vagy a szilikonos javítás inkább ideiglenes kármentés, nem tartós javítás.
Terasz beázás javítás árak
Az ár a hiba helyétől, a bontás mértékétől, a terasz méretétől és attól függ, hogy csak javítás készül vagy új rétegrendet kell kialakítani. Miskolc környékén a helyszíni adottságok sokat számítanak, mert más munka egy könnyen hozzáférhető földszinti terasz, és más egy emeleti erkély korláttal, vízorr nélküli peremmel vagy nehezen bontható burkolattal.
| Munka típusa | Jellemző ár | Mikor reális |
|---|---|---|
| Hibakeresés és állapotfelmérés | 15.000 - 35.000 | Folt, repedés vagy bizonytalan vízút esetén |
| Korlátláb vagy áttörés tömítése | 18.000 - 45.000 | Kevés pontszerű hiba, stabil burkolat mellett |
| Fugák célzott javítása | 2.500 - 5.500 négyzetméterenként | Ha nincs lapfelválás és a hiba nem szerkezeti |
| Szegély és vízorr javítása | 25.000 - 70.000 | Perem menti beázásnál |
| Részleges burkolatbontás | 8.000 - 16.000 négyzetméterenként | Helyi szigetelési sérülés feltárásához |
| Kenhető vízszigetelés javított aljzaton | 6.000 - 12.000 négyzetméterenként | Burkolás előtti helyreállításnál |
| Újraburkolás kültéri ragasztóval | 12.000 - 24.000 négyzetméterenként | Ha a szigetelés és az aljzat már rendben van |
| Teljes terasz felújítás bontással | 35.000 - 75.000 négyzetméterenként | Elöregedett rétegrend, több hibapont esetén |
A túl alacsony ajánlatnál azt kell nézni, mi marad ki belőle. Ha nincs aljzattisztítás, repedésjavítás, sarokerősítő szalag, felhajtás a falra, vízorr kialakítás vagy próba a lejtésre, az ár csak első ránézésre kedvező. A drága rész sokszor nem maga a szigetelőanyag, hanem a hibás rétegrend biztonságos feltárása és visszaépítése.
Szakember választása terasz beázás javításához
Olyan kivitelezőt érdemes választani, aki nem kezdi azonnal azzal, hogy mindent bontani kell, de nem is ígéri, hogy egy nap alatt megoldja kenéssel. A megbízható szakember kérdez a beázás időpontjáról, az eső irányáról, a fagy utáni változásokról, a terasz alatti helyiségről és arról, történt-e korábban javítás.
Jó jel, ha a szakember külön beszél a csatlakozásokról. A fal és a terasz találkozása, a küszöb, az összefolyó, a korlát rögzítése és a peremképzés gyakrabban hibás, mint a terasz közepe. Aki csak négyzetméterárat mond, de nem kérdez ezekre, valószínűleg burkolási feladatként kezeli a problémát.
Kérj rövid, tételes ajánlatot. Legyen benne, hogy mi kerül bontásra, milyen felület-előkészítés történik, milyen szigetelési rendszer készül, hogyan kezelik a sarkokat és áttöréseket, hány réteg kerül fel, és mikor lehet újra terhelni a felületet. Ez nem adminisztrációs kényeskedés, hanem későbbi vita elleni védelem.
Helyi körülmények terasz beázásánál Miskolcon
A teraszoknál a csapadék mellett a fagyási ciklus a döntő. A víz bejut a repedésekbe, majd térfogatváltozással tovább nyitja a hibát. Emiatt egy ősszel még kicsinek tűnő fuga vagy peremhiba tavaszra burkolatfelválássá válhat.
Miskolc családi házas részein sok terasz vegyes rétegrenddel készült, utólagos ráburkolással vagy régi betonra felvitt új burkolattal. Ilyenkor a régi és új rétegek mozgása eltérő lehet. A javításnál ezért nem elég azt nézni, hogy milyen lap van felül. A szakembernek azt is fel kell mérnie, mennyire stabil az aljzat, van-e lejtés, és a víz ténylegesen el tud-e távozni a felületről.
Gyakori hibák terasz beázásának javításakor
Sokan ott hibáznak, hogy a legolcsóbb, leggyorsabb javítást választják, mert a beázás még nem tűnik súlyosnak. A gond az, hogy a nedvesség sokáig rejtve marad a rétegrendben. Amikor belül már folt jelenik meg, a külső hiba gyakran nem friss.
Másik gyakori hiba a szilikon túlhasználata. A szilikon egyes csatlakozásoknál hasznos lehet, de nem pótolja a vízszigetelést, nem kezeli a lejtéshibát, és nem bírja jól, ha állandóan vízben áll. Ha a javítás csak abból áll, hogy minden repedést kinyomnak tömítővel, az általában rövid távú megoldás.
Az is probléma, amikor a megrendelő nem mondja el a korábbi javításokat. Egy régi kenhető szigetelés, ráburkolás vagy részleges bontás befolyásolja, milyen anyag tapad meg biztonságosan. A szakembernek jobb döntést segít, ha előre tudja, mikor készült a burkolat, ki javította korábban, és melyik eső után jelentkezik a beázás.
Mit készíts elő a terasz beázás javítása előtt
Hasznos, ha a megkereséshez fotó készül a terasz egészéről, a foltról, a peremekről, a küszöbről, a korlátlábakról és az összefolyóról. A közeli képek mellé kell egy távolabbi kép is, mert abból látszik a lejtés iránya és a víz útja.
Írd le, mikor jelenik meg a nedvesség. Rögtön eső után, csak nagy zápor után, olvadáskor vagy széllel érkező esőnél. Ez sokat segít a hiba behatárolásában. Ha a terasz alatt lakótér van, érdemes a belső oldali foltot is dokumentálni, de a festés javítását csak a külső hiba megszüntetése után szabad időzíteni.
A reális elvárás az, hogy a szakember először okot keressen, nem csak tünetet kezeljen. Egy jó javítás után a víz nem áll meg a felületen, a csatlakozások zártak, a burkolat nem kopog új helyeken, és a javított rész nem lóg ki úgy, mintha külön életet élne a teraszon.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788



