Ki alakítja ki Miskolcon szakszerűen a terasz lejtését?
Kattints, és egy perc múlva már több teraszlejtés-kialakító ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb burkolók listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
2233 vélemény
frissítve 14 július 2026Clara N.
A terasz lejtésének kialakítása Miskolcon teljesen meg volt oldva a kivitelező által. A szakember, Róbert, 6 órányi munka után pontosan ki tudta számolni a dőlési arányokat és a vízelvezetést. A folyamat során megismerhető volt a tervezés részlete, a költség 420000 forintban állapodtunk meg, és a munka 5 nappal később készült el. Nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel, a lejtés rendben van, a burkolat pedig stabil.
Árajánlat kéréseKovács László
Miskolcon kértem a terasz lejtésének kialakítását, és nagyon elégedett vagyok. A szakember pontosan érthetően ismertette a feladatot, a kivitelezés 40 ezer forintba került és 2 nap alatt befejeződött. A terasz már tökéletesen húz egy minimális lejtést, ami a vízelvezetés szempontjából fontos. Az ár-érték arány jó, viszont az időpont egyeztetés kissé lassú volt. Mindenesetre ajánlott a szolgáltatás betonozási tervekre is, Miskolcon.
Árajánlat kéréseKatalin Varga
Miskolcon rábíztuk Róbertnek a terasz lejtésének kialakítását, hogy ne álljon meg a víz eső után. A munkát egy délután alatt elvégezték, utána még finomhangolták a szegélyt. A szolgáltatás 190 000 Ft-ba került, és látszik a precizitás a kivitelezésen.
Árajánlat kéréseLászló N.
Nagyon elégedett vagyok a Gáborral, aki a terasz lejtésének kialakítását végezte Miskolcon. Két nap alatt szuper munkát végzett, precízen és figyelmesen dolgozott. Az ár is kedvező volt, mindössze 150000 forintért megcsinálta a teljes felújítást. Mindenkinek ajánlom!
Árajánlat kéréseÁgnes T.
Ákos profi módon alakította ki a terasz lejtését, nagyon gyorsan dolgozott, mindössze három nap alatt végezett. A végeredmény tökéletes, stabil és esztétikus lett. Az ár 160000 Ft volt, teljesen meg vagyok elégedve. Köszönöm!
Árajánlat kéréseIstván K.
Tamás nagyon szívélyes és profi szakember, a terasz lejtésének kialakítása gyorsan és precízen történt. Két nap alatt elvégezte a munkát, az ár pedig 155000 forint volt. Mindenkinek szívből ajánlom!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Terasz lejtésének kialakítása Miskolcon
Ismertesd, hogyan kell szakszerűen kialakítani egy terasz lejtését. Kérj egyszerű szakembert, aki megérti a vízelvezetést és a terasz anyagát. Mondd el, milyen szakképesítések számítanak, mik a minimális lejtésértékek, és mikor szükséges engedély. A munka feltételei: árnyékmentes hely, pontos mérés, tiszta felület, és garancia.
Terasz lejtésének megtervezése
Kérsz egy szakembert, aki megtervezi a terasz lejtését Miskolcon. Egyszerű feladat: mérésre és állapotfelmérésre van szükség, a lejtés pontos kifejezése 1-2 százalék lehet. A szakember tudja, hogyan kell a vízelvezetést megoldani, és megadja a szükséges anyagokat és határidőt.
Terasz lejtés beállítása
Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki szakszerűen kialakítja a terasz lejtését, hogy ne álljon meg a víz. Jó, ha érti a burkolat alapjait és szép, vízmentes megoldást ad. Akkor vállalható, ha látható a terasz mérete és a meglévő állapot.
Terasz lejtésének kialakítása
Szükségem van egy szakemberre, aki segít megtervezni és kivitelezni a terasz lejtésének kialakítását Miskolcon. A feladat lényege, hogy a terasz megfelelő lejtéssel rendelkezzen a vízelvezetés érdekében, így esővíz ne gyűljön össze. Elvárás, hogy a szakember tapasztalt legyen építészeti vagy kertészeti területen, ismerje a helyi adottságokat és a megfelelő anyagokat. A munka során pontos mérésekre és precíz kivitelezésre van szükség, a kivitelezést az évszaknak megfelelően, időben kell elvégezni, hogy ne akadályozza a lakók mindennapjait.
Terasz lejtésének kialakítása burkolás előtt
A Terasz lejtésének kialakítása nem látványos munka, mégis ezen múlik, hogy az esővíz elfolyik-e, vagy lassan tönkreteszi a burkolatot, a fugát, a ragasztót és a vízszigetelést. A jó lejtés nem azt jelenti, hogy a terasz érezhetően ferde. Inkább azt, hogy a víz nem kap esélyt megállni a felületen, a fal mellett, a küszöbnél vagy a sarokban.
Magánteraszoknál a leggyakoribb hiba, hogy a burkolat kiválasztása előbb történik meg, mint a víz útjának megtervezése. Pedig a lejtés, a rétegrend, a folyóka helye, a küszöbmagasság és a burkolólap mérete együtt döntik el, hogy a kész terasz használható lesz-e eső után. Egy nagy lapos burkolat például szép lehet, de rossz aljzaton hamar megmutatja a pangó víz helyét.
Terasz lejtés és vízelvezetés
A kültéri terasznál általában 1,5-2 százalék körüli lejtés számít életszerűnek. Ez méterenként nagyjából 1,5-2 cm szintkülönbséget jelent. Ennél kisebb értéknél a víz sokszor megáll, főleg egyenetlen betonon vagy enyhén hullámos burkolaton. Ennél nagyobb lejtés már zavarhatja a bútorokat, az asztalt, a gurulós virágtartót vagy a mezítlábas használatot.
Nem minden teraszon ugyanaz a megoldás jó. Fedett részen kevesebb víz érkezik, de a szél így is beverheti az esőt. Nyitott teraszon a lejtés mellett szükség lehet vonalmenti folyókára, kavicságyra, szegély melletti elvezetésre vagy külön víznyelőre. Ha a víz a ház felé indul, azt nem lehet jó fugával vagy drágább burkolattal kijavítani. Ilyenkor az irány a probléma.
Terasz lejtésének kialakítása Miskolc környékén
Miskolc családi házas részein gyakori, hogy a terasz régi betonra, toldott aljzatra vagy részben süllyedt szerkezetre épül. Ilyenkor nem elég ránézni a felületre. Vízmértékkel, lézerrel vagy próbalocsolással kell ellenőrizni, merre megy a víz, hol áll meg, és van-e elegendő hely a javító rétegeknek.
A helyi adottságok közül a talajmozgás, a téli fagy, az ereszről érkező víz és a meglévő lábazat magassága számít igazán. Ha a teraszajtó küszöbe alacsony, a kivitelezőnek néha milliméterekből kell dolgoznia. Ilyen helyzetben különösen fontos, hogy ne csak burkoló, hanem rétegrendben gondolkodó szakember nézze meg a felületet.
Terasz lejtés árak
Az ár nem csak a négyzetmétertől függ. Más költséget jelent egy friss beton lejtésbe húzása, egy régi terasz javítása, és megint mást az, amikor a burkolatot már fel kell bontani. A legdrágább helyzet általában az utólagos mentés, mert ilyenkor bontás, hulladék, aljzatjavítás, vízszigetelés és új burkolás is társulhat a munkához.
| Munka típusa | Jellemző ár Ft/m2 | Mikor reális |
|---|---|---|
| Lejtés ellenőrzése és felmérés | 8.000 - 18.000 | Kisebb terasz, bontás nélkül |
| Aljzat kiegyenlítése kis rétegben | 6.000 - 12.000 | Ha az irány jó, csak a felület hibás |
| Lejtésképző réteg készítése | 12.000 - 24.000 | Új burkolás előtt stabil betonon |
| Régi burkolat bontása | 5.000 - 11.000 | Ha a hiba a burkolat alatt van |
| Vízelvezető folyóka beépítése | 18.000 - 42.000 | Fal, lépcső vagy zárt szegély mellett |
| Vízszigetelés javítása | 9.000 - 20.000 | Repedt, ázó vagy felfagyott terasznál |
| Komplett terasz rétegrend javítás | 28.000 - 58.000 | Bontással, lejtéssel, szigeteléssel |
| Burkolás előtti műszaki egyeztetés | 10.000 - 25.000 | Ha több kivitelező munkája találkozik |
A nagyon alacsony ár sokszor ott jelent kockázatot, hogy kimarad a mérés, a próbalocsolás vagy a vízszigetelés csatlakozásainak átnézése. Ezek nem látványos tételek, de nélkülük a kész burkolat csak elfedi a hibát. Érdemes külön rákérdezni, hogy az ajánlat tartalmazza-e a lejtés tényleges ellenőrzését, vagy csak az új réteg felhúzását.
Terasz lejtés szakember választása
Jó jel, ha a szakember nem azonnal burkolólapról beszél, hanem először a víz útját keresi. Megnézi a küszöböt, a falcsatlakozást, a szegélyeket, az eresz lefolyását, a meglévő repedéseket és azt, hová lehet biztonságosan elvezetni a vizet. Aki csak annyit mond, hogy majd megoldjuk ragasztóval, az valószínűleg nem a valódi hibát kezeli.
Ajánlatkéréskor hasznos elküldeni néhány fotót eső után, a terasz méretét, a jelenlegi burkolat típusát, a küszöb magasságát és azt, hogy fedett vagy nyitott felületről van-e szó. A Qjob.hu felületén érdemes nem csak árat összevetni, hanem azt is, ki kér vissza pontosító adatokat. A jó kivitelező nem fél attól, hogy a munka előtt tisztázza a korlátokat.
Hibák a terasz lejtés kialakításánál
Sokan ott hibáznak, hogy a tócsát felületi problémának gondolják. Egy kis pangó víz nem csak esztétikai gond. Télen fagyási ciklusokat indít, nyáron koszos foltot hagy, a fugákon keresztül pedig vizet juttathat a burkolat alá. Ha a lejtés rossz, a felület újrafugázása csak ideiglenes javítás.
Gyakori probléma az is, hogy a lejtés csak egy irányban jó, de a sarkokban vagy a fal mellett ellenlejtés marad. Ez különösen nagy lapoknál és hosszú, keskeny teraszoknál veszélyes. A víz nem mindig ott áll meg, ahol a legnagyobb a hiba, hanem ahol a rétegrend, a lapméret és a szegély együtt csapdát képez.
Az utólagos magasításnál külön kockázat a küszöb. Ha a kivitelező csak réteget tesz a meglévő felületre, könnyen előfordulhat, hogy a kész burkolat túl közel kerül a teraszajtóhoz. Ilyenkor nagy esőnél a víz nem kifelé, hanem az ajtó felé talál utat. Ez már nem burkolási szépséghiba, hanem használati és beázási kockázat.
Terasz lejtés munkafolyamat
A korrekt munka felméréssel kezdődik. A szakember szintet mér, ellenőrzi a meglévő repedéseket, megkeresi a víz természetes útját, és eldönti, hogy elég-e felületi korrekció, vagy a régi rétegekhez is hozzá kell nyúlni. Ezután következik a lejtés irányának kijelölése, a szükséges rétegvastagság meghatározása és a csatlakozások megtervezése.
Normális esetben a lejtésképzés után nem azonnal kerül rá a végső burkolat. Az anyagnak kötési idő kell, a vízszigetelésnek folytonosnak kell maradnia, és a vízelvezető elemeket nem szabad utólag véletlenszerűen bevágni. A gyorsítás itt gyakran későbbi javítást jelent. Különösen akkor, ha a terasz fagyot, erős napsütést és nagy hőingadozást kap.
Jó terasz lejtés felismerése
A jó eredmény egyik jele, hogy eső után nincs tartós tócsa a felületen, a víz nem a fal mellett gyűlik össze, és nem marad nedves sáv a küszöbnél. A burkolat kényelmesen használható, a bútor nem billeg zavaróan, mégis látható, hogy a víz egyértelmű irányba távozik.
Átvétel előtt érdemes egyszerűen ellenőrizni a munkát. Nem kell bonyolult műszer mindenhez. Egy hosszabb vízmérték, egy egyenes léc és egy óvatos próbalocsolás sokat megmutat. Ha a szakember ezt sértésnek veszi, az rossz jel. A lejtés nem ízlés kérdése, hanem mérhető része a kivitelezésnek.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788




