Ki készíti elő Miskolcon a vakolt homlokzatot festéshez?
Kattints Ajánlatkérés! 60 mp, és máris jönnek a vakoló ajánlatok
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb vakolók listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1646 vélemény
frissítve 20 július 2026Kornélia T.
A vakolt homlokzat előkészítésére Miskolcon kerestem szakembert, és Bálintot választottam. A munkát alaposan megtervezte, és a felmérés után pontos árajánlatot adott. A kivitelezés során a fal felületét gondosan előkészítette, és a vakolási folyamat is gördülékenyen zajlott. A szolgáltatás ára a munka minőségéhez képest korrekt volt, a végösszeg 180000 forint körül alakult. Nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel.
Árajánlat kéréseKovács Éva N.
Nagyon elégedett vagyok a munkával, amit Lajos végzett a vakolt homlokzat előkészítésével Miskolcon. A feladatot gyorsan és precízen végezte el, mindössze két nap alatt, a költség pedig kedvező volt, mindössze 150000 forint. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki minőségi munkát szeretne gyorsan!
Árajánlat kéréseSzabó Zoltán F.
Sándor fantasztikus munkát végzett a homlokzat felújításában Miskolcon. A feladatot hat nap alatt végezte el, és a végeredmény szuper lett. A költség 170000 forint volt, ami teljesen megfelelt az elvárásaimnak. Köszönöm a profi hozzáállást!
Árajánlat kéréseNagy Andrea T.
Lajos nagyon profi volt a vakolt homlokzat felkészítésében Miskolcon. Minden részletre odafigyelt, és a munka minősége kiváló. A munkát három nap alatt végezte el, és a díj 160000 forint volt. Bátran ajánlom mindenkinek!
Árajánlat kéréseKiss Péter B.
Balázs kiváló szakember volt a homlokzat felújításában Miskolcon. A munka gyorsan és pontosan készült el, mindössze négy nap alatt, a költség pedig 155000 forint. Nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel!
Árajánlat kéréseFarkas László M.
Márki remek munkát végzett a vakolt homlokzat előkészítésével Miskolcon. A feladatot két és fél nap alatt végezte el, és a végösszeg 165000 forint volt. Nagyon kedves és profi szakember, mindenkinek ajánlom!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Vakolt homlokzat előkészítés feladat Miskolcon
Keress egy szakembert, aki előkészíti a vakolt homlokzatot festéshez Miskolcon. A feladat a tisztítás, repedések javítása, felületkiegyenlítés és a végső felület előkészítése legyen. Egyszerű követelmények: legyen rossz állapotfelmérés, legyenek szükséges anyagok, legyen határidő és költségbecslés. A munka akkor kezdődhet, ha a megrendelő jóváhagyja a tervet.
Vakolt homlokzat előkészítése szakembert keresek
Sziasztok! Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki tapasztalt a vakolt homlokzatok előkészítésében. A feladat lényege, hogy a meglévő homlokzatot megfelelően tisztítsa, javítsa és előkészítse a festés vagy további burkolás előtt. Elvárás, hogy a szakember rendelkezzen megfelelő eszközökkel és referenciákkal, valamint legyen precíz és megbízható. A munka során figyelembe kell venni az épület állapotát és biztosítani a tartós eredményt. Kérlek, írjatok, ha van tapasztalatotok ilyen munkában és el tudjátok végezni a feladatot Miskolcon!
Homlokzat vakolási előkészítés szakértőt keresek
Üdvözlöm! Miskolcon keresek egy szakembert, aki profi módon tudja elvégezni a vakolt homlokzat előkészítését. A feladat magába foglalja a régi vakolat eltávolítását, a felületi hibák kijavítását, valamint a megfelelő alapozást a festés vagy burkolás előtt. Fontos, hogy a szakember rendelkezzen tapasztalattal hasonló projektekben, és ismerje az aktuális anyagokat és technikákat. A munka elvégzése során számítok a pontos és gyors munkavégzésre, továbbá a helyszín tisztán tartására. Várom ajánlatait Miskolc területén!
Homlokzat felkészítése vakolásra szakembert keresek
Sziasztok! Miskolcon keresek egy megbízható szakembert, aki megfelelően fel tudja készíteni a homlokzatot vakolásra. A feladat magába foglalja a régi vakolat eltávolítását, a felületi egyenetlenségek kijavítását, valamint az alapozás elvégzését. Olyan szakember érdekelne, aki ért a homlokzatok szerkezetéhez és jó minőségben tud dolgozni. A munka során fontos, hogy a végeredmény tartós és esztétikus legyen, és megfeleljen az építési szabványoknak. Kérem, jelezzetek, ha tudtok segíteni és el tudjátok vállalni Miskolcon!
Vakolt homlokzat előkészítés festés vagy javítás előtt
A Vakolt homlokzat előkészítés akkor számít jó munkának, ha a festék vagy az új vékonyvakolat nem a hibákat takarja el, hanem stabil, tiszta és egyenletes alapra kerül. A homlokzatnál a látványos rész későn jön. Előtte derül ki, hogy a régi vakolat porlik-e, van-e alatta nedvesedés, tart-e a korábbi festékréteg, és kell-e külön kezelni algát, sókivirágzást vagy hajszálrepedést.
Magánháznál ez nem csak esztétikai kérdés. Egy rosszul előkészített vakolt homlokzat pár hónap után foltosodhat, felhólyagosodhat vagy lepereghet a javított részeken. Miskolc régebbi családi házainál gyakori, hogy a lábazat, az eresz alatti sáv és az északi oldal egészen más állapotban van, mint a napsütötte utcafront. Ezért nem elég egyetlen négyzetméter alapján árat és technológiát mondani.
Vakolt homlokzat állapotfelmérése
Az első lépés nem a mosás, hanem a felület vizsgálata. A szakember ilyenkor megkopogtatja a vakolatot, megnézi a leváló széleket, a repedések irányát, a régi festék tapadását és a lábazat nedvességnyomait. A kongó, málló részt nem szabad rajta hagyni, mert a legerősebb kültéri festék sem fogja összetartani azt, ami már elvált az alaptól.
Érdemes külön jelezni, ha korábban többféle javítás történt a homlokzaton. A cementes folt, a régi mészvakolat, a diszperziós festék és a nemesvakolat eltérően szívja a nedvességet. Ha ez nincs kiegyenlítve alapozással vagy javító réteggel, a kész felület foltos maradhat még akkor is, ha a szín egységesnek tűnik a vödörben.
Vakolt homlokzat előkészítés árak
Az ár leginkább nem a négyzetmétertől függ, hanem attól, mennyi hibát kell a festés előtt megszüntetni. Egy enyhén poros, ép homlokzat tisztítása és alapozása gyors munka. Egy repedezett, algás vagy részben leváló vakolat előkészítése már javítást, száradási időt és több munkamenetet igényel.
| Munka típusa | Jellemző tartalom | Irányár Ft m² |
|---|---|---|
| Alap tisztítás | Portalanítás, laza szennyeződés eltávolítása | 900 - 1.800 |
| Homlokzatmosás | Kímélt mosás, algás vagy poros felület előkezelése | 1.500 - 3.200 |
| Laza vakolat leverése | Málló részek eltávolítása, szélek kitisztítása | 2.000 - 4.500 |
| Kisebb javítások | Hajszálrepedések, lepattogások, helyi vakolathiányok | 3.500 - 7.500 |
| Nagyobb vakolatpótlás | Kongó vagy levált részek javítása több rétegben | 6.000 - 12.000 |
| Mélyalapozás | Porózus vagy javított felület szívóképességének kezelése | 1.200 - 2.800 |
| Algásodás kezelése | Tisztítás, algagátló szer, szükséges várakozási idő | 2.200 - 4.800 |
| Összetett előkészítés | Tisztítás, javítás, alapozás, maszkolás festés előtt | 6.500 - 14.000 |
Az állványozás, a magas homlokzati sáv, az eresz alatti nehezen hozzáférhető rész és a sok ablak körüli maszkolás külön növelheti a költséget. Ha egy ajánlat feltűnően alacsony, érdemes rákérdezni, hogy benne van-e a repedések megnyitása, az alapozó, a javítóanyag és a száradási időhöz igazított visszatérés.
Homlokzat előkészítés Miskolc környékén
Miskolcon a homlokzat állapotát gyakran a fekvés és a mikroklíma dönti el. Árnyékos, domboldali vagy rosszul szellőző részeken hamarabb jelenhet meg alga és zöldes elszíneződés. Forgalmasabb utcáknál a por és a korom tapad meg erősebben. A lábazathoz közeli vakolatnál külön kell nézni, hogy csak felületi koszról van-e szó, vagy nedvesség húzódik fel a szerkezetből.
A helyszíni felmérés azért fontos, mert a homlokzat egyik oldala lehet festésre kész, míg a másik oldalon előbb javítani kell. Egy jó szakember nem egyetlen egységként kezeli a házat, hanem sávokra bontva mondja el, hol kell mosás, hol kell mélyalapozás, és hol nem szabad rögtön festeni.
Szakember választása vakolt homlokzathoz
A megfelelő kivitelező nem azzal kezdi, hogy hány liter festék kell. Előbb meg akarja nézni a rétegeket, a repedések típusát és a hozzáférést. Kérdez a korábbi festés idejéről, a nedvesedésről, az eresz állapotáról és arról, hogy csak festés lesz-e, vagy vakolatjavítás is szükséges. Ezek nem körülményes kérdések, hanem a tartós eredmény feltételei.
A Qjob.hu felületén érdemes olyan szakembert keresni, aki a válaszában nem csak négyzetméterárat ír, hanem leírja a várható munkamenetet is. Jó jel, ha külön kezeli a tisztítást, javítást, alapozást és a festés előtti ellenőrzést. Gyenge jel, ha minden felületre ugyanazt a megoldást ajánlja, vagy fotó nélkül végleges árat ad egy régi homlokzatra.
Hasznos, ha a megrendelő előre küld közeli fotót a repedésekről, távolabbi képet az egész homlokzatról, képet a lábazatról és az eresz alatti részről. Így az első ajánlat kevésbé lesz találgatás, és hamarabb kiderül, hogy elég-e az előkészítés, vagy komolyabb vakolatjavításra is számítani kell.
Gyakori hibák vakolt homlokzatnál
Sokan ott hibáznak, hogy a foltos vagy porló felületet festékkel akarják megoldani. A festék nem javítóanyag. Ha a vakolat lisztesen porlik, előbb stabilizálni kell. Ha a felület nedves, előbb az okot kell megérteni. Ha algás, nem elég csak lemosni, mert a spórák maradványai gyorsan visszahozhatják az elszíneződést.
Gyakori probléma az is, hogy a repedést csak kívülről húzzák át vékony anyaggal. A mozgó vagy szélesebb repedést elő kell készíteni, meg kell nyitni, ki kell tisztítani, majd megfelelő kültéri javítóanyaggal kezelni. Ha ezt kihagyják, a friss festék szépen eltakarja a hibát, de a vonal később újra kirajzolódik.
A túl gyors munkakezdés szintén kockázat. Mosás, javítás és alapozás után a felületnek száradnia kell. Hideg, párás vagy árnyékos időben ez hosszabb lehet. Aki minden réteget ugyanazon a napon akar lezárni, annál nagyobb az esély a tapadási hibára és a foltos száradásra.
Előkészítés után várható eredmény
A jó előkészítés nem feltétlenül látványos azonnal, mégis ezen múlik a homlokzat élettartama. A felület tapintásra nem porzik, nincsenek felpattogó szélek, a javított részek nem állnak ki durván, a szívóképesség kiegyenlítettebb, és a festés előtt a szakember még egyszer ellenőrzi a kritikus pontokat.
Fontos tisztázni, hogy az előkészítés nem mindig jelent teljesen új homlokzatot. Régi vakolatnál maradhatnak enyhe síkbeli eltérések, különösen nagy felületen. A cél az, hogy a következő réteg stabilan tapadjon, ne zárjon be nedvességet, és ne emelje ki feleslegesen a korábbi hibákat. Ha a megrendelő teljesen sima, új építésű hatást vár egy régi, javított homlokzattól, azt már a munka előtt külön meg kell beszélni.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788






