Ki szerel fel Miskolcon vitorlavásznat a teraszra szakszerűen?
Kattints, és egy perc múlva már több vitorlavászon-szerelő ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb napvitorla-szerelők listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
2401 vélemény
frissítve 13 július 2026Katalin N.
Miskolcon kerestem vitorlavászon felszerelését a teraszra, és végül Máté vitte el a feladatot. A munka 2 órán belül készen lett, a terasz új árnyéka pedig nagyon elegáns lett. A szerelés tartóssága és a kivitelezés tisztasága is kiemelkedő, a felszerelés ára 54000 forint volt, beleértve a kiszállást is. Bátran ajánlom a szolgáltatót.
Árajánlat kéréseKata B.
Nagyon elégedett vagyok Zsolttal, aki a teraszomra Vitorlavászon felszerelését végezte Miskolcon. Körülbelül két nap alatt, precízen és gyorsan dolgozott, a végeredmény pedig fantasztikus lett. Az ár is kedvező volt, mindössze 150000 forintért megcsinálta az egész munkát. Mindenkinek bátran ajánlom, ha minőségi munkát keresnek!
Árajánlat kéréseLászló T.
Alex nagyon profi volt a teraszra való Vitorlavászon felszerelésében Miskolcon. A munkát gyorsan elvégezte, kb. egy nap alatt, és az eredmény tökéletes lett. Az ár is teljesen megfelelt a várakozásaimnak, 140000 forintért. Köszönöm a remek munkát, biztosan fogok még hozzá fordulni!
Árajánlat kéréseEszter M.
Tamás nagyon megértő és segítőkész volt, amikor a teraszra való Vitorlavászon felszerelését végezte Miskolcon. A munka kb. 3 napot vett igénybe, és az eredmény messze felülmúlta az elvárásaimat. Az ár 160000 forint volt, ami teljesen megérte. Nagyon ajánlom őt mindenkinek!
Árajánlat kéréseDóra K.
Gergő nagyon profi volt a teraszra való Vitorlavászon felszerelésében Miskolcon. Minden részletre figyelt, a munka kb. 2 nap alatt készült el, és az ár is kedvező, 155000 forint. Bátran ajánlom mindenkinek, aki minőségi munkát szeretne!
Árajánlat kéréseAndrás N.
Krisztián gyorsan és precízen végezte el a teraszra való Vitorlavászon felszerelését Miskolcon. A munka kb. 2 napot vett igénybe, az ár pedig 150000 forint volt. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, köszönöm szépen!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Tesz egy teraszra felvitorlával
Kérjük, telepítsen vitorlavásznat a teraszra Miskolcon. Egyszerű feladat: mérés, megfelelő rögzítés és a sarkok kiigazítása. Elvárások: tapasztalat hasonló munkákban, használható szerszámok, és a munka során figyelembe vesszük az időjárási viszonyokat. Ha minden rendben, adjon le egy rövid felmérési tervet és az árkalkulációt.
Vitorlavászon felszerelése teraszra
Sziasztok! Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki tapasztalt a vitorlavászon teraszra való felszerelésében. A feladat lényege, hogy egy stabil, időjárásálló vitorlavásznat szereljen fel a meglévő teraszomra, figyelembe véve a helyszín adottságait és az esztétikai szempontokat. Elvárás, hogy a szakember rendelkezzen megfelelő szerszámokkal, és legyen gyakorlata ilyen típusú projektekben. A munka a helyszínen történjen, pontos időpont egyeztetése után, a lehető leghamarabb, hogy az őszi időjárási viszontagságok előtt meg legyen oldva a védelem.
Vitorlavászon teraszra való felhelyezése
Üdvözlöm! Miskolcon keresek egy megbízható szakembert, aki tapasztalattal rendelkezik vitorlavászon felszerelésében teraszra. A feladat magában foglalja a megfelelő méretű vitorlavászon kiválasztását és szakszerű rögzítését a meglévő szerkezethez. Fontos, hogy a munka gyorsan és precízen készüljön el, a végeredmény pedig esztétikus, időjárásálló legyen. Elvárás, hogy a szakember rendelkezzen a szükséges eszközökkel, és legyen korábbi referenciája ilyen típusú munkákról. A munkát a megbeszélt időpontban, Miskolcon kell elvégezni, a helyszín biztosítva a munkavégzéshez.
Terasz vitorlavászon felszerelése szakembertől
Kedves szakértő! Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki tapasztalt a teraszra való vitorlavászon felszerelésében. A feladat lényege, hogy a kiválasztott vitorlavásznat megfelelően rögzítse a terasz szerkezetére, figyelembe véve az időjárási körülményeket és a hosszú távú tartósságot. A munka során fontos a precíz mérés, a stabil rögzítés és az esztétikus kivitelezés. Elvárás, hogy a szakember rendelkezzen saját szerszámokkal, és a munka a megbeszélt időpontban, Miskolcon történjen, a lehető leggyorsabban és a legprofibb módon.
Vitorlavászon felszerelése teraszra biztonságos rögzítéssel
A vitorlavászon felszerelése teraszra akkor jó megoldás, ha árnyék kell, de nem szeretne fix tetőt, nehéz szerkezetet vagy teljesen zárt teret. A munka nem csak abból áll, hogy a vásznat felakasztják néhány kampóra. A tartópontok teherbírása, a vászon dőlése, a feszítés iránya és a víz lefolyása együtt döntik el, hogy a végeredmény használható lesz-e egy nyári délutánon vagy már az első erősebb szél után gondot okoz.
A legnagyobb különbség a dekoratív és a valóban használható megoldás között a tervezésben van. Egy rosszul kiválasztott rögzítési pont miatt a fal repedhet, a vászon belóg, a terasz széle árnyékban marad, pont az ülőhely viszont nem. Miskolc családi házas és társasházi teraszainál gyakori, hogy kevés a természetes tartópont, ezért a szerelőnek már a felmérésnél jeleznie kell, kell-e külön oszlop, konzol vagy más teherbíró elem.
Mikor jó választás a vitorlavászon
Vitorlavászon akkor praktikus, ha a cél szezonális árnyékolás, nem pedig esőbiztos fedés. A legtöbb napvitorla a napsugárzás ellen készül, nem arra, hogy nagy mennyiségű vizet tartson meg. Ha a terasz fölött gyakori a huzat, nyitott a sarok vagy magasabban fekszik az épület, különösen fontos a feszes szerelés és a megfelelő dőlésszög.
Érdemes előre tisztázni, hogy a vászon fixen marad-e egész szezonban, vagy időnként le kell venni. Más rögzítés kell egy könnyen oldható, karabineres megoldáshoz, mint egy erősebben feszített, csavarfeszítős rendszerhez. Ha a megrendelő ezt nem mondja el, a szakember csak találgatni tud, és később kényelmetlen kompromisszum születhet.
Vitorlavászon felszerelés árak
Az ár főleg nem a vászon méretétől, hanem a rögzítési helyzet bonyolultságától függ. Olcsóbb a munka, ha már van stabil fal, gerenda vagy fém tartó, amelybe biztonságosan lehet rögzíteni. Drágább, ha oszlopot kell telepíteni, régi vakolatot kell kerülni, magasban kell dolgozni, vagy a szakembernek külön konzolt, vegyi dübelt, rozsdamentes kötőelemet kell hoznia.
| Munka típusa | Jellemző ár | Mikor reális |
|---|---|---|
| Egyszerű hárompontos rögzítés kész tartópontokra | 22.000 - 38.000 | Kis terasz, stabil fal vagy meglévő tartószerkezet |
| Négypontos vitorlavászon felszerelése | 32.000 - 55.000 | Nagyobb árnyékolt felület, pontosabb feszítés |
| Rögzítőelemek cseréje vagy kiegészítése | 12.000 - 28.000 | Gyenge kampók, hiányzó feszítőcsavar, rossz karabiner |
| Fali konzolok szerelése | 18.000 - 36.000 | Ha a fal anyaga elbírja a terhelést |
| Oszlopos rögzítés előkészítéssel | 55.000 - 120.000 | Kevés meglévő tartópont esetén |
| Régi napvitorla újrafeszítése | 16.000 - 32.000 | Belógó, elfordult vagy szezon után visszaszerelt vászon |
| Felmérés és szerelési javaslat | 8.000 - 18.000 | Bizonytalan tartópontoknál, nagyobb vászon előtt |
| Anyagbeszerzéssel együtt végzett szerelés | 45.000 - 95.000 | Ha a szakember választja ki a kompatibilis rögzítőket |
A túl alacsony ajánlat sokszor azért kockázatos, mert csak a vászon felakasztását tartalmazza. A megfelelő rögzítő, feszítőcsavar, dübel, rozsdamentes elem és a tartópont ellenőrzése külön tétel lehet. Ezt még a munka előtt érdemes írásban tisztázni.
Szakember választása vitorlavászonhoz
Jó szakember nem csak méretet kér, hanem rákérdez a fal anyagára, a terasz tájolására, a szélnek kitett oldalra, a vászon formájára és arra, hogy a szerkezet levehető legyen-e. Ha valaki fénykép és felmérés nélkül azonnal fix árat mond nagyobb teraszra, az nem feltétlenül előny. Lehet, hogy csak nem számol a kockázatokkal.
A legjobb összehasonlítás nem az óradíj, hanem az ajánlat tartalma. Kérdezze meg, benne van-e a tartópontok ellenőrzése, a rögzítők kiválasztása, a feszítés beállítása, a próbahúzás és az első használat utáni utánállítás lehetősége. A Qjob.hu felületén érdemes olyan szakembert keresni, aki kültéri rögzítésben, árnyékolástechnikában vagy fémszerkezetek szerelésében is jártas, nem csak általános ezermesterként vállalja el a munkát.
Miskolci teraszok és rögzítési helyzetek
Miskolc teraszainál gyakran nem maga a vitorlavászon a nehéz rész, hanem az, hogy hova lehet biztonságosan rögzíteni. Társasháznál előfordulhat, hogy a homlokzat, korlát vagy födém fúrása engedélyhez kötött. Családi háznál pedig a hőszigetelés, régi vakolat vagy üreges tégla miatt nem mindegy, milyen dübelt és távtartót használ a szerelő.
Ha a terasz egyik oldala teljesen nyitott, a vászonhoz sokszor külön oszlop kell. Ennek nem csak függőlegesen kell állnia, hanem oldalirányú húzást is bírnia kell. A vitorlavászon feszítése állandó terhelést ad, szélben pedig rövid ideig jóval nagyobbat. Ezért nem szerencsés gyenge fakorlátra, vékony pergolára vagy díszítő elemre bízni a tartást.
Gyakori hibák vitorlavászon szerelésnél
Sokan ott hibáznak, hogy a vásznat túl laposan szereltetik fel. Ez elsőre szépnek tűnhet, de eső után vízzsák alakulhat ki, a szennyeződés megáll rajta, és a középső rész belóg. Legalább enyhe lejtésre és eltérő magasságú tartópontokra van szükség, különben a vászon saját súlya és a víz együtt gyorsan rontja a formát.
Másik gyakori hiba a túl nagy vászon választása. A nagyobb felület nem mindig jelent jobb árnyékot. Ha nincs elég hely a feszítéshez, a sarkok rossz szögben húznak, a textil gyűrődik, a tartópontok pedig felesleges terhelést kapnak. A szerelőnek ilyenkor inkább kisebb vagy más formájú vitorlát kell javasolnia, nem erőből feltenni a meglévőt.
Figyelmeztető jel, ha a kivitelező nem beszél a szélsőséges időről. A napvitorla nem viharálló szerkezet korlátlanul. A megrendelőnek tudnia kell, mikor kell levenni vagy lazítani, különösen viharjelzés, erős széllökés vagy hosszabb távollét előtt.
Előkészítés a felszerelés előtt
A pontos ajánlathoz elég sok információt meg lehet adni előre. Hasznos a terasz szélessége és mélysége, a kívánt árnyékolt terület, a fal vagy tartó anyaga, néhány nappali fotó, valamint az, hogy melyik napszakban zavaró leginkább a nap. Nem ugyanazt kell árnyékolni délelőtti kávézáshoz, mint délutáni munkához vagy esti étkezéshez.
Ha már megvan a vászon, küldje el a pontos méretet, formát és a sarkok számát. Ha még nincs meg, jobb, ha a szakember a rögzítési lehetőségek alapján javasol méretet. A késztermékhez igazított szerelés gyakran több kompromisszumot jelent, mint a helyszínhez választott vászon.
Minőségi vitorlavászon felszerelés jelei
A jó végeredmény feszes, de nem túlhúzott. A sarkok egyenletesen terhelődnek, a vászon nem csavarodik, nincs nagy has a közepén, és a víz nem a terasz legrosszabb pontjára folyik. A rögzítők nem lötyögnek, nem vágják a textilt, és nem rozsdásodó, beltéri alkatrészekből állnak.
A munka végén érdemes átnézni, hogy minden kötési pont hozzáférhető maradt-e. Ha később csak létrával, bontással vagy teljes szétszedéssel lehet lazítani a feszítésen, az kényelmetlen megoldás. A használható szerelésnél a szezonális levétel, tisztítás és visszahelyezés is előre átgondolt része a rendszernek.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788






