Ki vakol Miskolcon zsalukő lábazatot precízen?
Kattints, és egy perc múlva már több kőműves ajánlatából választhatsz!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
A legjobb kőművesek listája Miskolcon
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
1909 vélemény
frissítve 26 június 2026Andor N.
Miskolcon keresztül esett a választásunk a zsalukő lábazat vakolása szolgáltatásra. A szakember Péter 76111 pontosan megérkezett, és precízen dolgozott a lábazat felújításán, a vakolás minősége lenyűgöző. A munka 3 napig tartott, a végösszeg 185000 forint lett, amely tartalmazta az anyagköltséget és a kiszállási díjat is. Barnított időben érdemes használni a szolgáltatást, mert távollétek ellenére is gyors és megbízható volt a kommunikáció. Könnyen érthető, barátságos hangnem, és minden részlettel együttérthető feladatmegoldás.
Árajánlat kéréseKatalin K.
Nagyon elégedett vagyok a Zsalukő lábazat vakolásával, amit Sándor végzett Miskolcon. A munka gyorsan és precízen zajlott, mindössze két nap alatt készült el, és az ár is kedvező volt, mindössze 150000 forintért. Sándor nagyon profi és barátságos volt, mindenképp ajánlom másnak is!
Árajánlat kéréseÁdám B.
Zsolt fantasztikus munkát végzett a lábazat vakolásával Miskolcon. A feladatot egy nap alatt elvégezte, az ár pedig 140000 forint volt. Nagyon jól dolgozott, minden részletre odafigyelt, és a végeredmény szuper lett. Köszönöm szépen!
Árajánlat kéréseEszter T.
Rajmond profi módon végezte el a zsalukő lábazat vakolását Miskolcon. A munka gyors volt, egy nap alatt készen lett, és a költség 160000 forint volt. Nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel, mindenkinek ajánlom!
Árajánlat kéréseLászló Z.
Róbert kiváló munkát végzett a lábazat vakolásában Miskolcon. A feladat két nap alatt készült el, az ár pedig 155000 forint volt. Nagyon kedves és profi szakember, mindenképp fogom még őt hívni a jövőben.
Árajánlat kéréseGábor P.
Krisztián fantasztikus munkát végzett a zsalukő lábazat vakolásával Miskolcon. A munka gyorsan, precízen és nagyon szép eredményt hozott, mindössze 145000 forintért. Nagyon hálás vagyok, ajánlom mindenkinek!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Zsalukő lábazat vakolása Miskolcon
Hajnali időpontban nézd meg a zsalukő lábazat állapotát, és írd le, mennyire egyenes a felület. A szakembernek alapfaktákat, mint a felülettisztaság, gittelés és a sima vakolás szükséglete, a varratok zárása, és a megfelelő színű vakolat kiválasztása legyenek egyértelműek. A munka akkor kezdhető, ha a felület száraz és portalanított; pontos árképítés és határidő legyen benne.
Zsalukő lábazat vakolása
Szia! Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki tapasztalt a zsalukő lábazat vakolásában. A feladat az, hogy a meglévő zsalukő lábazatot megfelelően megtisztítsa, előkészítse a felületet, és magas minőségű vakolattal lássa el, hogy tartós és esztétikus legyen. Elvárás, hogy rendelkezz tapasztalattal hasonló munkákban, ismerd a megfelelő anyagokat és technikákat, valamint precízen és időben dolgozz. A munkahely Miskolcon található, a vakolás során ügyelj a tisztaságra és a biztonságra.
Vakolási feladat zsalukő lábazaton
Üdvözlöm! Olyan szakembert keresek Miskolcon, aki jártas a zsalukő lábazat vakolásában. A feladat az, hogy a lábazatot megfelelően előkészítse, tisztítsa meg, majd magas színvonalon vakolja be, ügyelve a felület egyenletességére és tartósságára. Fontos, hogy tapasztalattal rendelkezzen hasonló munkákban, ismerje az anyagokat és technikákat, valamint pontosan és tisztán végezze a munkát. A munka helyszíne Miskolc belvárosában található.
Zsalukő lábazat vakolása szakembert keresek
Sziasztok! Miskolcon keresek egy megbízható szakembert, aki ért a zsalukő lábazat vakolásához. A feladat az, hogy a már meglévő lábazatot megtisztítja, felkészíti a vakolásra, majd precízen és esztétikusan vakolja be, hogy hosszú távon ellenálljon az időjárás viszontagságainak. Elvárás, hogy legyen tapasztalat a hasonló munkákban, ismerje a megfelelő anyagokat és technikákat, és a munkát pontosan, határidőre végezze. A helyszín Miskolc belvárosában található.
Zsalukő lábazat vakolása tartós külső felülethez
A zsalukő lábazat vakolása akkor jó megoldás, ha a nyers betonfelületet nemcsak eltakarni kell, hanem védeni is kell a csapóesőtől, fagytól, mechanikai sérülésektől és a felületen megjelenő hajszálrepedésektől. A zsalukő erős alap, de nem kész burkolati felület. Az elemek illesztése, a betonkitöltés, a vasalás körüli mozgás és a nedvességterhelés miatt másképp kell kezelni, mint egy sima beltéri falat.
A legtöbb hiba nem a színválasztásnál kezdődik, hanem az alapnál. Ha a lábazat nincs kellően kiszáradva, porlik a felület, hiányzik a tapadóhíd, vagy nincs jól beágyazva az üvegszövet háló, a vakolat később felhólyagosodhat, megrepedezhet vagy foltokban leválhat. Ez különösen zavaró kerítéslábazatnál és ház körüli alacsony lábazatnál, mert a hiba szemmagasság alatt ugyan van, mégis minden nap látszik.
Qjob.hu felületén olyan kivitelezőt érdemes keresni, aki nem csak annyit ír, hogy vállal lábazati vakolást, hanem rákérdez a zsalukő állapotára, a fedkőre, a vízszigetelésre, a korábbi javításokra és arra is, milyen végső felületet szeretne a megrendelő.
Zsalukő lábazat előkészítése
A jó vakolat előfeltétele a tiszta, stabil, száraz és megfelelően érdes alap. Zsalukőnél először azt kell ellenőrizni, hogy nincs-e laza betonperem, cementtej, régi festék, sókivirágzás vagy korábbi javítóhabarcs. A vakolat nem fogja megoldani azokat a problémákat, amelyeket az alap rejt. Ha a fal tetején nincs lezárás, a víz felülről is bejuthat, és belülről nyomhatja le a rétegeket.
Gyakori döntési pont, hogy elég-e egy javító és kiegyenlítő réteg, vagy szükség van teljes felületi hálózásra. Zsalukőnél a hálózás sokszor nem látványos extra, hanem repedéscsökkentő réteg. Az elemek közötti fugák, a sarkok, a kapuoszlopok melletti találkozások és a fedkövek alatti részek nagyobb feszültséget kapnak. Ezeken a pontokon a vakolat hamarabb jelzi, ha az előkészítés gyenge volt.
A megrendelőnek érdemes előre fotót küldeni a teljes lábazatról, a sarkokról, a felső lezárásról és a talajhoz közeli részről. Egy közeli kép nem elég, mert abból nem látszik a lejtés, a víz útja és az, hogy a lábazat mennyire van kitéve fröccsenő víznek.
Zsalukő lábazat vakolása árak
Az ár leginkább a felület állapotától, a rétegrendtől és a végső felület típusától függ. Más munka egy friss, egyenes zsalukő lábazat alapvakolása, és más egy repedt, javított, foltos, részben nedves felület helyrehozása. A nagyon olcsó ajánlat gyakran abból lesz olcsó, hogy kimarad a tisztítás, az alapozás, a háló vagy a megfelelő száradási idő.
| Munka típusa | Jellemző ár Ft négyzetméterenként | Mikor reális |
|---|---|---|
| Felülettisztítás és kisebb javítás | 1.800 - 3.500 | Stabil, de poros vagy egyenetlen alapnál |
| Tapadóhíd felhordása | 1.200 - 2.400 | Sima vagy gyengén tapadó zsalukő felületen |
| Alapvakolat zsalukőre | 4.500 - 8.500 | Friss, jól kitöltött, nem repedt lábazaton |
| Teljes hálózás alaprétegben | 3.500 - 6.500 | Illesztéseknél, sarkoknál, hosszú kerítéslábazatnál |
| Lábazati díszvakolat | 5.500 - 10.500 | Kész alaprétegre, színezett végső felületként |
| Repedések és hiányok javítása | 2.500 - 7.500 | Régi vagy sérült lábazatnál |
| Komplett rétegrend anyaggal | 13.000 - 25.000 | Tisztítás, alapozás, hálózás, fedőréteg együtt |
| Kis munka minimáldíjjal | 35.000 - 75.000 | Pár négyzetméteres javításnál vagy sarokmunkánál |
Az árak tájékoztató sávok, mert a lábazati munka sokszor nem a négyzetméteren múlik. Egy kis, de tagolt, sok sarokkal és fedkő alatti javítással járó munka több időt vihet el, mint egy nagyobb, egyenes felület. Ajánlatkéréskor ne csak végösszeget kérjen, hanem rétegrendet is.
Megfelelő szakember választása
Erős jel, ha a szakember nem azonnal színt és négyzetméterárat mond, hanem először a felületet akarja látni. Rákérdezhet arra, mikor készült a zsalukő, van-e betonnal kitöltve, kapott-e fedkövet, volt-e már rajta vakolat, és látható-e nedvesedés a talaj felől. Ezek nem fölösleges kérdések. Ezekből derül ki, hogy egyszerű felületképzésről vagy kockázatos javításról van szó.
Érdemes olyan kivitelezőt választani, aki külön kezeli az alapréteget és a befejező lábazati vakolatot. A két rétegnek nem ugyanaz a feladata. Az alapréteg kiegyenlít, tapadást ad és tartja a hálót. A fedőréteg védi és lezárja a felületet. Ha valaki mindent egyetlen vékony réteggel akar megoldani, az rövid távon szebb ajánlatnak látszhat, de hosszabb távon nagyobb a repedés és leválás esélye.
A jó ajánlatban szerepelnie kell az alap előkészítésének, az alapozónak, a hálózásnak, a sarokvédelemnek, a fedőanyagnak, a várható munkanapoknak és annak, hogy az anyagköltség benne van-e. Ha ez nincs külön leírva, két ajánlatot nem lehet tisztességesen összehasonlítani.
Miskolci zsalukő lábazatok sajátosságai
Miskolc környékén a lábazatok gyakran kapnak erős időjárási terhelést. A fagyos időszak, az eső utáni visszafröccsenő víz és a lejtős telkeknél jelentkező vízmozgás miatt a zsalukő lábazat vakolása előtt különösen fontos a víz útjának átgondolása. Nem mindig a vakolat anyaga a gyenge pont, sokszor az a gond, hogy a víz állandóan ugyanarra a sávra dolgozik.
Kerítésnél a felső lezárás legalább olyan fontos, mint az oldalfelület. Ha a fedkő nem lóg túl, nincs cseppentő él, vagy a fuga beengedi a vizet, a legjobb lábazati vakolat is terhelést kap hátulról és felülről. Ilyenkor a kivitelezőnek nem csak vakolnia kell, hanem jeleznie kell, hogy a szerkezet vízvédelme hiányos.
Hibák zsalukő lábazat vakolásánál
Sokan ott hibáznak, hogy a zsalukövet kész, stabil és végleges felületnek tekintik. A beton valóban teherbíró, de a vakolat szempontjából a felület lehet túl sima, poros, foltos vagy egyenetlen nedvszívású. Ha erre közvetlenül kerül a fedővakolat, a hiba nem az első napon látszik, hanem az első tél, erősebb eső vagy napsütés után.
Másik gyakori hiba a túl gyors munka. A lábazati rétegeknek száradniuk kell. Ha a kiegyenlítő réteg még nedves, de már rákerül a végső bevonat, a bezárt nedvesség foltosodást, hólyagosodást vagy gyengébb tapadást okozhat. A gyorsaság itt nem mindig előny. A szakember akkor dolgozik jól, ha nem ígér irreálisan rövid határidőt nedves, árnyékos vagy hideg időben.
A harmadik kockázat a rossz anyagválasztás. Beltéri vagy nem lábazatra való vakolat nem való erre a felületre. A lábazat kapja a legtöbb sarat, vizet, sót, ütést és tisztítást. Olyan rendszer kell, amelyet kültérre és lábazati igénybevételre szántak.
Mit érdemes előre tisztázni
Ajánlatkérés előtt mérje le a lábazat hosszát és magasságát, külön számolja a kapuoszlopokat, sarkokat, lépcsős részeket és megszakításokat. Írja le, hogy új vagy régi zsalukőről van-e szó, van-e rajta korábbi vakolat, festék vagy javítás. Jelezze, ha a felület vizesedni szokott, ha sókivirágzás látszik, vagy ha a fedkő még nincs kész.
A végső megjelenést is érdemes korán eldönteni. Más előkészítést kíván egy egyszerű cementes alapvakolat, egy színezett lábazati vakolat és egy később burkolandó felület. Ha a cél csak ideiglenes eltakarás, azt is mondja ki. Ha viszont tartós, esztétikus felület kell, nem érdemes kihagyni azokat a rétegeket, amelyek kívülről nem látványosak, de a tartósságot adják.
A zsalukő lábazat vakolása akkor lesz jó döntés, ha a kivitelezés nem a legvékonyabb látható rétegről szól, hanem a teljes rétegrendről. Egy korrekt szakember nem csak szép mintát mutat, hanem elmagyarázza, mitől fog a vakolat a helyén maradni.
Kapcsolódó szolgáltatások
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 808 9788






