IT-biztonsági szakértők Nyíregyházán: Vélemények és kedvező árak

Kérjen ajánlatot több IT-biztonsági szakértőtől egyetlen gombnyomással, és válassza ki a legjobb ajánlatot.

Ne keresgélj és telefonálgass!

Küldje el kérését egyetlen gombnyomással! Mi értesítjük a legjobb szakembereket, akik hamarosan elküldik ajánlataikat.

Mennyibe kerül?

Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

Nyíregyházi iT-biztonsági szakértők listája

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

IT-biztonsági szakértő keresése

Nyíregyháza, Belváros
3 hónapja

Szükségem van valakire, aki segít megvédeni a számítógépemet a vírusoktól. Egyszerű, gyors segítség kell, ne legyen drága. Csak otthon, könnyű feladat.

Számítógép védelme szakértővel

Nyíregyháza, Széchenyi utca
3 hónapja

Szeretném, ha valaki átnézné a számítógépemet, és meg tudná mondani, hogyan lehet biztonságosabb. Nem vagyok jártas a technikában, csak egy egyszerű tanács kell, hogy ne legyenek problémák. A munka otthon, a gépem előtt történne, gyorsan és olcsón kéne megoldani.

IT-biztonsági tanácsadás

Nyíregyháza, Sóstó
3 hónapja

Szeretném megbízni valakit, aki ért a digitális védelemhez. Nem kell semmi bonyolult, csak egy rövid konzultáció, hogyan tudom megvédeni az adataimat és a gépemet. Kényelmesen, otthon, a saját gépemen szeretném, ha segítene, és nem kerül sokba.

Biztonsági szakértő a házhoz

Nyíregyháza, Kertváros
3 hónapja

Van egy kis céges gépem, és szeretném, ha valaki átnézné, mennyire van biztonságban. Egyszerű kérés, nem vagyok jártas a technikában, csak egy szakértő segítségére van szükség, aki otthon, a saját gépemen tud dolgozni. Olcsón, gyorsan és megbízhatóan szeretném megoldani a problémát, mert nem akarok nagy költségeket.

IT-biztonsági szakértő Nyíregyházán magánmegbízásokhoz

IT-biztonsági szakértő akkor kell, amikor az online fiókjaid, eszközeid vagy az otthoni hálózatod már nem tűnik biztosnak. Nyíregyháza környékén sok magánember egyedül próbálja megoldani, mert szégyelli, hogy rákattintott valamire. Pedig ez gyakori. A legtöbb támadás nem látványos, és nem is mindig derül ki azonnal. Én személy szerint azt szeretem, ha a helyzetet rögtön józanul nézzük, és nem pánikból kapkodunk.

Magánmegbízóként a cél általában egyszerű. Ne vesszen el adat, ne vigyék el a fiókokat, és ne legyen minden nap macerás a használat. A védelem nem egy gomb, inkább néhány szokás és pár beállítás. De ha már baj van, akkor gyors sorrend kell. És ebben tud segíteni egy kiberbiztonsági tanácsadó is, aki rutinosan halad végig a lépéseken.

Gyakori hibák és helyzetek IT-biztonsági ügyekben

Manyan hibáznak, amikor ugyanazt a jelszót használják több helyen, és közben azt hiszik, hogy ez csak kényelmi kérdés. Valójában ez az egyik leggyorsabb út a fiókátvételhez. A másik tipikus gond a kétlépcsős belépés hiánya. Ha nincs plusz védelem, egy kiszivárgott jelszó elég lehet.

Otthon gyakori a router elhanyagolása is. Régi szoftver, gyári beállítás, túl egyszerű admin jelszó. A wifi így nem csak lassú, hanem sebezhető is. És ott vannak a családi eszközök. Laptop, telefon, tablet, okostévé, néha kamera. Egyetlen fertőzött eszköz elég ahhoz, hogy gyanús forgalom induljon a hálózaton, vagy a böngészőben elmentett belépések veszélybe kerüljenek.

Volt egy eset, amikor az ügyfél azt mondta, hogy eltűntek a felhős fotói. Kiderült, hogy valaki belépett a fiókba, és a törlést is elindította. Nem volt gyors megoldás. Először zárolni kellett mindent, aztán visszakeresni, honnan történt a belépés, végül a helyreállítási lehetőségeket lépésről lépésre végigvenni. Ilyenkor látszik, hogy a kiberbiztonsági szakember munkája nem varázslat, hanem fegyelem és türelem.

Incidens esetén azonnali teendők és kármentés

Ha azt érzed, hogy feltörték a fiókodat, ne azzal kezdd, hogy mindenhol egyszerre jelszót cserélsz ugyanarról a gépről. Ez gyakori tévedés. Előbb nézd meg, melyik eszköz tiszta, és melyik gyanús. Egy informatikai biztonsági tanácsadó ilyenkor általában karanténban gondolkodik. Külön választja a biztos eszközt a bizonytalantól, és csak utána nyúl a kulcsfiókokhoz.

A sorrend sokat számít. Elsőként a levelezés és a banki, számlázási vagy közösségi fiókok védelme jön. Beállítások ellenőrzése, továbbítások kiszedése, ismeretlen eszközök kijelentkeztetése, majd jelszócsere és kétlépcsős belépés. Aztán lehet menni tovább a többi szolgáltatásra. Közben pedig menteni kell, ami menthető. Ha valaki zsarolóvírussal fenyeget, az idő nem barát. De a kapkodás sem.

Én a gyakorlatban azt látom, hogy a magánmegbízók akkor nyugszanak meg, amikor van egy papírra írható terv. Mi a mai teendő, mi a holnapi, és mi az, ami ráér egy hét múlva. A rendezett lista többet ér, mint száz általános tanács.

IT-biztonsági szakértő árak és reális költségek

Az árak nagy szórást mutatnak, mert a helyzetek nagyon eltérők. Egy gyors állapotfelmérés és néhány beállítás gyakran belefér egy rövidebb alkalomba. Egy fiókátvétel utáni takarítás viszont több kör, és sok ellenőrzés. Az én tapasztalatom az, hogy olcsóbban 12.000 alatt ritkán lesz rendes munka. Nem azért, mert valaki rosszindulatú, hanem mert a gondos ellenőrzés időt kér.

A Qjob.hu felületén találsz olyan szakértőt, aki magánmegbízásokat vállal, és nem céges csomagokban gondolkodik. Nyíregyháza esetén gyakori, hogy az első kör online történik, és csak a hálózati beállításoknál vagy eszközátadásnál jön szóba a személyes találkozó. Ez sokszor olcsóbb és gyorsabb is.

FeladatMikor érdemesÁr Ft
Rövid biztonsági állapotképEszközök és fiókok gyors áttekintése12.000 - 18.000
Fiókátvétel utáni helyreállításE-mail és közösségi hozzáférések visszaszerzése18.000 - 34.000
Router és wifi biztonságFrissítés, jelszavak, vendéghálózat14.000 - 22.000
Eszközellenőrzés kártevőreGyanús viselkedés, hirdetésáradat, lassulás16.000 - 28.000
Mentés beállítása és próba-visszaállításFotók és dokumentumok védelme15.000 - 26.000
Jelszókezelő és kétlépcsős belépésJelszóhigiénia és fiókvédelem14.000 - 24.000
Incidens utáni ellenőrző listaRutin a visszaesés elkerülésére12.000 - 20.000
Otthoni hálózati sérülékenységellenőrzésNyitott szolgáltatások és gyenge pontok20.000 - 36.000

Ha valaki azt mondja, hogy nagyon olcsón mindent megold, én óvatos lennék. A jó munka vége általában az, hogy te is érted, mi miért lett beállítva. És ha később gond van, nem nulláról indulsz.

Megbízható szakértő választása és együttműködés

A kiválasztásnál nekem a kommunikáció a döntő jel. Egy IT-biztonsági szakértő jó esetben nem okoskodik, hanem kérdez. Milyen eszköz, milyen rendszer, milyen szolgáltató, mikor tűnt fel a gond, volt-e jelszócsere. Ha valaki az első üzenetben ítélkezik, vagy ijesztget, azt én kihagynám.

Magánmegbízásnál az adatkezelés érzékeny pont. Fotók, levelek, személyes iratok. Kérdezd meg, hogyan kezeli a hozzáférést. Én például jobban szeretem, ha a jelszót te írod be, én pedig vezetem a lépéseket. Így tiszta a helyzet. Egy biztonsági auditor szemlélete itt sokat számít, mert a minimum hozzáférés elvét nem csak mondja, hanem betartja.

És ne feledd, nem mindenki ugyanabban jó. Van, aki fiók-helyreállításban erős, más a hálózati beállításokban. Röviden írd le, mit használsz és mi fáj. Itt könnyebb olyan kiberbiztonsági tanácsadó felé fordulni, aki pont ilyen típusú ügyeket látott már.

Mit kapsz a felmérés végén, hogy később is értsd

Az egyik legnagyobb csalódás az, amikor valaki megcsinál pár beállítást, aztán eltűnik, te pedig nem tudod, mi történt. Én személy szerint jobban szeretem a kézzelfogható kimenetet. Rövid állapotkép, fontos jelszó és fióklista, és egy olyan ellenőrző pontsor, amit egyedül is végig tudsz futni. Nem kell hosszú tanulmány. De legyen benne sorrend és indok.

Jó, ha a mentés kérdése is rendbe kerül. Nem csak bekapcsolni kell, hanem kipróbálni a visszaállítást. Sok ember ott jön rá, hogy a mentése üres, amikor már késő. Ha egyszer volt ilyen rossz élményed, utána más szemmel nézed a témát. Nekem is volt olyan ügy, amikor a mentés hiánya miatt csak részben lehetett adatot visszahozni. Nem volt kellemes beszélgetés.

Hosszú távú IT-biztonság egyszerű szokásokkal

A védelem fenntartása nem napi harc, ha okosan csinálod. Havi egyszer frissítések, ritkán használt fiókok átnézése, és az, hogy a jelszavak nem ismétlődnek. A kétlépcsős belépés ma már sok helyen alap. És igen, Nyíregyháza sem kivétel, mert a támadások nem válogatnak város szerint.

Praktikus trükk, hogy lassítasz egy pillanatot, mielőtt rákattintasz egy linkre vagy engedélyt adsz egy alkalmazásnak. A legtöbb csalás a sietségre épít. És ha valami gyanús, ne szégyelld segítséget kérni. Egy informatikaibiztonsági tanácsadó néha egy óra alatt többet rendbe tesz, mint amennyit te egy hét alatt kapkodva próbálsz. A cél nem a tökéletesség, hanem a kontroll érzése.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 490 0436
Hogyan találom meg a legjobb IT-biztonsági szakértőt Nyíregyházán?
A legjobb szakértő kiválasztásához nézze meg referenciáikat és véleményeiket helyi ügyfelektől. Nyíregyházán több tapasztalt IT-biztonsági szakértő is elérhető, akik személyre szabott szolgáltatásokat kínálnak. Fontos, hogy a szakértő rendelkezzen releváns tanúsítványokkal és jó értékelésekkel a környéken.
Milyen szolgáltatásokat nyújt egy IT-biztonsági szakértő?
Mennyibe kerül egy IT-biztonsági szakértő szolgáltatása?
Hogyan válasszam ki a megfelelő szakértőt?
Mik a legfontosabb tényezők IT-biztonsági szakértő kiválasztásakor?