TV-antenna szerelők Pécsett: Vélemények és kedvező árak
Kérjen ajánlatot több TV-antenna szerelőtől egyetlen gombnyomással, és válassza ki a legjobb ajánlatot.
Ne keresgélj és telefonálgass!
Küldje el kérését egyetlen gombnyomással! Mi értesítjük a legjobb szakembereket, akik hamarosan elküldik ajánlataikat.
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
Pécsi tV-antenna szerelők listája
Ellenőrzött ügyfélvélemények a Qjob szakembereiről
397 vélemény
frissítve 19 március 2026László K.
A Pécsi TV-antenna szerelők gyorsan és hatékonyan javították a régi antennát. A munka körülbelül 2 órát vett igénybe, ára 15.000 forint volt. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel.
Ingyenes ajánlatkérésEszter T.
Kedves és profi szakember, aki a Pécs környéki antennák telepítését végezte. A folyamat kb. 3 órát tartott, díja 20.000 forint volt. Minden rendben működik most már.
Ingyenes ajánlatkérésIstván M.
A TV antenna szerelés Pécsen gyors és precíz volt. A szakember alaposan megvizsgálta az ingatlant, a munka 2,5 órát vett igénybe, költsége 18.000 forint. Csak ajánlani tudom.
Ingyenes ajánlatkérésRéka B.
A Pécsi TV-antenna szerelők kiváló munkát végeztek, a szerelés gyors volt, mindössze 1,5 órát vett igénybe, ára 12.000 forint. Most már zavartalanul nézhetem a kedvenc csatornáimat.
Ingyenes ajánlatkérésGábor P.
Nagyon elégedett vagyok a szakemberrel, aki a pécsi TV-antenna szerelést végezte. A munka precíz, a végeredmény kiváló, a díj 17.000 forint volt, a munkálatok 2 órán belül készültek.
Ingyenes ajánlatkérésZoltán N.
Köszönöm a gyors segítséget Pécsen, a TV antenna szerelése profi módon történt. A munka 2 órát vett igénybe, összköltsége 16.000 forint volt. Minden tökéletesen működik most.
Ingyenes ajánlatkérésNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
TV-antennák szerelése
Pécsen szeretnék egy régi antenna helyett újat szerelni. Egyszerű, gyors munka, kedvező árak. Hívjatok, ha tudtok segíteni!
Antennaszerelés háznál
Sziasztok! Pécs belvárosában lakom, és az antenna már nem jól fogja a jelet. Szeretném, ha valaki gyorsan kijönne és megcsinálná a TV-antennát. Nem kell nagy munka, csak hogy jó legyen a kép. Árban is próbálok spórolni, kérlek, írjatok!
Új TV-antennát szerelnék
Pécs egyik külvárosában lakom, és szeretnék egy modern, jó minőségű TV-antennát felszerelni a ház tetejére. Olyan szakembert keresek, aki tapasztalt és megbízható. A munka hétvégére jó, árban próbálok kedvező lenni. Kérem, írjon, ha tud segíteni!
Régi antenna cseréje
Sziasztok! Pécs városában, a belváros közelében lakom, és a régi TV-antennám már nem jó, sok a zavarás. Szeretném lecserélni egy újra, ami stabil jelet ad. Olyan szakembert keresek, aki nem drága, gyorsan tud jönni és csinálni. Köszönöm, várom a válaszokat!
TV-antenna szerelők Pécsen
A TV-antenna szerelők munkája akkor válik igazán fontossá, amikor a kép szétesik, eltűnnek csatornák, vagy egy új házban még nincs rendesen kiépítve a vétel. Pécs területén sok lakásban és családi házban más gond jön elő, mert nem ugyanaz a helyzet egy belvárosi társasházban, egy kertvárosi utcában vagy a város peremén. Itt ezen az oldalon az a lényeg, hogy a megrendelő átlássa, mikor elég egy kisebb javítás, mikor kell teljes csere, és hogyan érdemes szakembert választani úgy, hogy a munka ne csak gyors, hanem tartós is legyen.
Sokan azt hiszik, hogy az antenna csak egy egyszerű fém szerkezet a tetőn. De a valóságban a vétel minőségét a tartó, a kábel, a csatlakozás, az erősítő, a pontos iránybeállítás és a környezeti adottságok együtt határozzák meg. Sok hiba nem az antennával kezdődik, hanem bent a lakásban egy gyenge kötésnél vagy egy régi elosztónál. Az én tapasztalatom az, hogy a leggyakoribb tévedés az, amikor valaki rögtön új eszközt akar venni, pedig előbb meg kellene nézni, hol veszik el a jel.
Mikor kell antennaszerelő
TV-vételi problémánál nem mindig ugyanaz a megoldás. Van, amikor egy antenna szerelő fél óra alatt rendbe teszi a rendszert, és van, amikor a teljes nyomvonalat újra kell gondolni. Tipikus helyzet, hogy eső után romlik a kép, vagy csak bizonyos napszakban szakad meg az adás. Ez gyakran laza rögzítésre, beázó csatlakozásra vagy elöregedett koaxiális kábelre utal. Máskor új televízió kerül a lakásba, több készüléket kell ellátni jellel, és kiderül, hogy a régi rendszer ezt már nem bírja.
Sok ügyfél akkor keres TV-antennás szakembert, amikor költözés után szeretné gyorsan használni a televíziót. Ilyenkor derül ki, hogy a korábbi tulajdonos megoldása ideiglenes volt, a kábel toldott, a falon belüli vezeték sérült, vagy a tetőn lévő tartó már nincs jó állapotban. Volt olyan eset, amikor a megrendelő azt mondta, csak egy kis beállítás kell. A helyszínen viszont látszott, hogy a szél lassan kiforgatta az egész szerkezetet, a kábel burkolata repedt, és a zajos jel miatt a beltéri készülék sem tudott stabilan működni. A végén a kisebb javítás helyett átgondolt részcsere lett a jó döntés.
És van egy másik gyakori hiba is. Sokan túl olcsó, gyenge minőségű alkatrészt kérnek, mert elsőre az tűnik takarékosnak. De a rossz csatlakozó, a vékony kábel vagy a silány tartó később többe kerül. Személy szerint én azt tartom ésszerűnek, ha a megrendelő nem a legalacsonyabb induló összeg alapján dönt, hanem azt nézi, hogy mennyire lesz üzembiztos a rendszer egy év múlva is.
TV-antenna szerelők árai
Az árakat több tényező mozgatja. Számít, hogy javításról vagy új telepítésről van szó, milyen magas a munkaterület, kell-e tetőre menni, van-e szükség új kábelezésre, osztóra vagy erősítőre, és hány készülékhez kell eljuttatni a jelet. A magyar árgyűjtésekben az általános óradíj jellemzően 7.000 és 15.000 forint között jelenik meg, az antennajavítás pedig gyakran 10.000 és 40.000 forint közötti sávban mozog. Új telepítés egy készülékre több forrás szerint 32.000 és 40.000 forint körül indul, két vagy három tévénél magasabb összeggel érdemes számolni. Ezek az irányok a hazai árszinteknél jól visszatérnek, és az angol piacon is ugyanaz látszik, hogy az összköltséget főleg a hozzáférés és a rendszer bonyolultsága növeli. citeturn390807search4turn390807search7turn390807search2turn390807search5
| Munka | Irányár | Megjegyzés |
|---|---|---|
| Hibafelmérés és alap ellenőrzés | 8.000 - 15.000 | egyszerű beltéri vagy könnyen elérhető kültéri hiba |
| Iránybeállítás | 10.000 - 18.000 | ha az antenna megtartható |
| Csatlakozó és kisebb kábeljavítás | 12.000 - 22.000 | rövidebb szakasz cseréjével |
| Erősítő beépítés | 15.000 - 28.000 | eszköztől és bekötéstől függ |
| Új antenna felszerelés 1 tévéhez | 32.000 - 40.000 | alap telepítés |
| Új antenna felszerelés 2 tévéhez | 35.000 - 45.000 | elosztással együtt |
| Komplex javítás tetőn | 20.000 - 40.000 | rögzítés és kábelezés ellenőrzésével |
| Teljes csere több ponttal | 45.000 - 75.000 | összetettebb családi házas munka |
Az árak természetesen helyszínenként változnak. Pécs esetében belvárosi társasházban sokszor más a hozzáférés, mint egy kertes háznál, ahol létra, tetőkijárat vagy hosszabb kábelút kell. De a túl olcsó ajánlatot érdemes fenntartással kezelni. Olcsóbban 8.000 vagy 10.000 forint körül csak a legegyszerűbb, gyorsan megoldható hibák férnek bele. Egy teljes, kültéri beavatkozással járó munka ennél ritkán reális. Szerintem a gyanúsan alacsony ár gyakran azt jelzi, hogy a feladat nincs rendesen felmérve, vagy utólag több tétel kerül majd elő.
Szakemberválasztás TV-antenna szerelőkhöz
A jó választásnál nem csak az számít, ki tud kimenni még aznap. Fontos, hogy a szakember világosan kérdezzen a hibáról, érdekelje a jelenlegi rendszer felépítése, és ne ígérjen biztos megoldást látatlanban. Sok megrendelő ott hibázik, hogy kizárólag a gyorsaság alapján dönt. Pedig egy rutinos antenna szerelő már telefonban megpróbálja szűkíteni a hibát, rákérdez a jelenségre, az épület típusára és arra is, hogy korábban volt-e hasonló gond.
Én személy szerint azt preferálom, ha a szakember nem csak telepít, hanem magyaráz is. Nem kell hosszú előadás, de az sokat elárul, ha el tudja mondani, miért romlott el a vétel, melyik alkatrész gyenge pont, és melyik megoldás mennyire időtálló. Hasznos jel az is, ha a felmérés után több lehetőséget mond. Például egy olcsóbb javítást rövidebb várható élettartammal, vagy egy drágább, de stabilabb cserét. Ebből látszik, hogy nem sablonból dolgozik.
A Qjob.hu felületén a megrendelő össze tudja vetni a visszajelzéseket, a reakcióidőt és a munkaleírásokat. Ez segít, mert nem minden TV-antenna szerelők közül való szakember foglalkozik azonos mélységben családi házas telepítéssel, jelerősítéssel vagy több tévépontos kiépítéssel. Itt is igaz, hogy a részletes válasz általában többet ér, mint az egy mondatos vállalom üzenet.
TV-antenna szerelők Pécs városrészeiben
Pécs különböző részein eltérő körülmények befolyásolhatják a munkát. A belvárosban és a sűrűbben beépített utcákban gyakori, hogy a hozzáférés nehezebb, a tetőszerkezet régebbi, vagy a homlokzat miatt óvatosabban kell dolgozni. Kertvárosban sokszor egyszerűbb a kijutás és a kábelezés, viszont hosszabb lehet a vezeték útja a tetőtől a készülékig. Uránváros, Meszes, Pécsbánya, Patacs és a Pécs környéki kisebb települések esetén sem ugyanaz a feladat, mert más lehet a vételi helyzet és a szerelési környezet.
Ezért fontos, hogy az ajánlatkérésben pontos cím vagy legalább városrész szerepeljen. Ha a megrendelő csak annyit ír, hogy Pécs, az kevés. Egy pécsi családi ház külvárosi részen teljesen más munkaszervezést kérhet, mint egy társasházi lakás a központban. A környék megadása azért is hasznos, mert a szakember reálisabban tud kiszállási időt és munkadíjat mondani. És igen, a közeli agglomeráció is számít. Kozármisleny, Pellérd vagy Keszü felé már más útvonal, más időráfordítás jöhet szóba.
Gyakori hibák és javítási helyzetek
A legtöbb probléma néhány ismert csoportba sorolható. Az egyik a mechanikai hiba. Ide tartozik a kilazult rögzítés, a megdőlt antenna, a korrodált csavar vagy a szél által elmozdított tartó. A másik a jelút hibája. Régi koaxiális kábel, gyenge kötés, elhasználódott osztó, hibás csatlakozó. A harmadik csoport a rossz méretezés. Túl sok készüléket próbálnak ellátni erősítő nélkül, vagy egy olyan régi rendszerre építenek rá, amely eredetileg sokkal kisebb terhelésre készült.
Volt olyan ügy, ahol a család már több alkalommal vett új beltéri egységet, mert azt hitték, ott van a hiba. A helyszínen aztán kiderült, hogy a kültéri kötés beázott, és a jel időnként teljesen összeomlott. Ez tipikus példa arra, hogy a felszíni tünet félreviszi a döntést. Sok ügyfélnek az a benyomása, hogy a képkimaradás digitális hiba, pedig nagyon gyakran egyszerű fizikai problémáról van szó. Az ilyen esetek miatt jó, ha a kiválasztott antennaszerelő nem találgat, hanem mér és ellenőriz.
És még valami. Sokan megfeledkeznek a megelőzésről. Pedig ha a rendszer már régi, egy szezon előtti átvizsgálás megspórolhat egy későbbi nagyobb hibát. Ezt főleg olyan házaknál látom ésszerűnek, ahol erős szélnek kitett helyen van a tető, vagy ahol korábban már volt toldás és javítás.
Ami ajánlatkérés előtt fontos
Ajánlatkérésnél a legtöbbet az segít, ha a megrendelő röviden, de pontosan írja le a hibát. Például eltűntek egyes csatornák, minden adás akadozik, szél után lett rosszabb a vétel, új tévé került be, vagy több készüléket kell bekötni. Jó, ha szerepel az is, hogy családi házról vagy lakásról van-e szó, hozzáférhető-e a padlás vagy a tető, és történt-e már korábban javítás. Ez nem adminisztrációs teher, hanem a gyorsabb és pontosabb munka alapja.
Én a gyakorlatban azt látom, hogy a részletesen leírt feladatokra jobb válaszok érkeznek. Nem hosszú regény kell, csak néhány pontos adat. A megrendelő így hamarabb kap használható ajánlatot, és kisebb az esélye annak, hogy a helyszínen derül ki valami teljesen más probléma. TV-antenna szerelők közül is könnyebb választani, ha nem csak ár van, hanem látszik a hozzáállás és a hiba értelmezése is.
Összességében a jó döntés ritkán a leggyorsabb kattintásból születik. Inkább abból, hogy a megrendelő érti a feladatot, reális árat vár, és olyan szakembert keres, aki nem csak felszerel valamit, hanem működő rendszert ad át. Ha így áll hozzá, Pécs területén is jóval kisebb az esélye annak, hogy pár hét múlva újra ugyanazzal a hibával kelljen foglalkozni.
Hasonló szakemberek
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436






