Gazdasági matematika magántanárok Szegeden: Vélemények és kedvező árak
Kérjen ajánlatot több gazdasági matematika magántanártól egyetlen gombnyomással, és válassza a legkedvezőbb árat.
Ne keresgélj és telefonálgass!
Küldje el kérését egyetlen gombnyomással! Mi értesítjük a legjobb szakembereket, akik hamarosan elküldik ajánlataikat.
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
Szegedi gazdasági matematika magántanárok listája
Ellenőrzött ügyfélvélemények a Qjob szakembereiről
394 vélemény
frissítve 12 május 2026Kovács László
A Szegedi gazdasági matematika magántanár segítségével sikerült jobban megértenem az összetett témákat. Az órák kb. 2 órát tartottak, és az ár 15,000 forint volt. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel.
Ingyenes ajánlatkérésNagy Eszter
Rendkívül profi oktató Szegeden, aki személyre szabottan segített a gazdasági matematika elsajátításában. A tanfolyam 3 alkalom volt, összesen 20,000 forintba került. Hatékony és barátságos volt a tanulási folyamat.
Ingyenes ajánlatkérésTóth Ádám
Köszönöm a türelmes magyarázatokat! A gazdasági matematika magántanár Szegeden valóban segített felkészülni a vizsgára. A tanfolyam kb. 2,5 óra volt, a díj pedig 18,000 forint. Nagyon ajánlom.
Ingyenes ajánlatkérésFarkas Zoltán
Egyedi igényeim alapján alakítottuk ki az órákat, sikerült sikeresen elsajátítanom a komplex témákat. A tanfolyam időtartama 2 óra, ára 16,000 forint volt. Profi oktató, jó hangulatban telt.
Ingyenes ajánlatkérésBalogh Réka
A Szegedi gazdasági matematika magántanár kitűnő oktató, könnyen érthetővé tette a nehéz anyagot. A tanfolyam 2,5 órás volt, költsége 17,500 forint. Nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel.
Ingyenes ajánlatkérésSzabó Gábor
Kedves és segítőkész szakember, aki gyorsan alkalmazkodott az igényeimhez. A tanfolyam időtartama 3 óra, díja 19,000 forint volt. Ez a szolgáltatás hatékony és ár-érték arányban kiváló.
Ingyenes ajánlatkérésNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Magántanár keresése gazdasági matematika órákhoz
Szegeden keresek magántanárt gazdasági matematikából. Olyan tanárt szeretnék, aki könnyen elmagyarázza a dolgokat, és rugalmasan tud időpontokat egyeztetni. Kb heti kétszer, otthon vagy online is jó lenne.
Gazdasági matematika magántanár Szegeden
Szívesen tanulnék gazdasági matematikát Szegeden, főként alapokat szeretnék megerősíteni. Fontos, hogy kedves és türelmes legyen a tanár, mert nem vagyok profi a matekban. Az órák lehetnek este vagy hétvégén, rugalmas vagyok.
Szükségem van magántanárra gazdasági matekból
Szegeden lakom, és szeretnék magántanárt keresni gazdasági matematikából, mert szeretném felkészülni egy vizsgára. Nem vagyok profi a matematikában, így fontos, hogy lépésről lépésre tanítson, és legyen türelmes. Az órák lehetnek otthon vagy online.
Gazdasági matematika magántanár Szeged környékén
Szeged környékén keresek magántanárt gazdasági matematikából, mert szeretném jobban érteni az anyagot. Nem kell túl drága, csak segítson megérteni az alapokat, és legyen könnyen elérhető. Ideális esetben heti egyszer, otthon vagy online.
Gazdasági matematika magántanár Szegeden
A gazdasági matematika magántanár akkor hasznos, ha a tanulás nemcsak a képletekről szól, hanem arról is, hogy a feladatot végig tudd vinni higgadtan és pontosan. A gazdasági matematika magántanár itt nem cégként jelenik meg, hanem önálló szakemberként, aki magánügyfélnek dolgozik. A Qjob.hu oldalon ezért érdemes több profilt megnézni, mert a tanítási stílus és a tapasztalat között nagy különbség lehet. Én személy szerint azt szeretem, amikor a tanár előbb megnézi, hol csúszik el a gondolkodás, és csak utána magyaráz. Ez sokkal gyorsabban visz előre, mint a sablonos ismétlés. Sok család és sok diák itt követi el az első hibát. Túl későn kérnek segítséget, és utána már minden feladat sürgősnek tűnik. A tanuló feszült lesz, a figyelem szétesik, és a javítás is lassabban halad. A jó magánóra ezzel szemben nyugodt, világos és következetes.
Volt eset, amikor egy hallgató már több hét óta ugyanazon a százalékszámítási feladaton akadt el. Nem az volt a gond, hogy nem tudott számolni. Inkább az, hogy nem látta át, mikor melyik képletet kell használni. A gazdasági matematikát tanító tanár ezt egyetlen rövid példasorral rendezte. A diák utána sokkal magabiztosabban oldotta meg a többi feladatot is. Én ezt tipikus helyzetnek tartom. A gazdasági matektanár szerepe nem az, hogy sokat beszéljen, hanem az, hogy a bonyolult részt érthetővé tegye. Szegedben külön előny, ha a szakember személyesen is elérhető, mert az egyéni óra könnyebben beilleszthető a napi rendbe. Az online forma is működik, de csak akkor, ha a visszajelzés gyors és pontos.
Miért nehéz a gazdasági matematika
A gazdasági matematika azért nehéz sok tanulónak, mert egyszerre kell számolni, értelmezni és dönteni. Nem elég egy képletet ismerni. Tudni kell azt is, mikor kell használni. Ilyenkor jön elő a százalék, a kamatszámítás, az átszámítás, az egyszerű és összetett feladatok sora. A gazdasági matektanár feladata az, hogy ezeket a kapcsolatokat tisztává tegye. Én azt látom, hogy a tanulók többsége nem az alapokkal bukik meg, hanem azzal, hogy kapkod. Előveszi a képletet, de nem ellenőrzi, mit kér a feladat. Ebből lesz a rossz eredmény.
Ezért a jó magántanár nem csak végigmagyarázza az anyagot, hanem megtanít olvasni a feladatból is. A kérdés eleje, a mértékegység, az időtartam és a kért eredmény együtt számít. Aki ezt nem szokja meg, annak a későbbi dolgozat is nehéz marad. Szerintem a gazdasági matematika tanulásában az a legjobb, ha a tanár rövid feladatokkal dolgozik, majd fokozatosan növeli a nehézséget. Így a tanuló nem fárad bele az első húsz percben. Egy egyszerű példával kezd, majd ugyanarra a logikára épít tovább.
Múltkor egy ügyfél azt mondta, hogy őt nem a számolás zavarja, hanem az, hogy mindig másnak érzi a feladatot. Ez sokszor igaz. Egy-két szó megváltoztatja a teljes megoldási utat. A gazdasági matematika magántanár ilyenkor megtanítja a felismerést. Mi a típus. Mi a cél. Melyik képlet való ide. Ez a rend sokkal fontosabb, mint a gyorsaság. Aki ezt megérti, annak a vizsgahelyzet is kevésbé ijesztő.
Alapok és feladatfajták
Az alapok között a százalékszámítás, a kamat, a növekedés, a csökkenés és az egyszerű pénzügyi modellek a legfontosabbak. Ezekre épül minden későbbi feladat. A gazdasági matematika magántanár ezért gyakran ugyanazt a témát többféle oldalról gyakoroltatja. Nem azért, mert nincs jobb dolga, hanem mert így rögzül a logika. Én ezt a módszert szeretem. Nem túl gyors, de tartós. A tanuló először csak felismeri a mintát, később már önállóan is végig tud menni rajta.
A feladatfajták között sokszor előjön a bevétel, költség, nyereség, árrés, törlesztés és egyszerű statisztikai olvasás. Ezek nem látványos témák, de a valós életben nagyon hasznosak. Egy jó gazdasági matektanár itt azt is megmutatja, hogyan kell szövegből adatot kivonni. Ha ez nincs meg, akkor a számolás csak félig ér valamit. Szerintem a legtöbb hiba ott kezdődik, hogy a tanuló a képletet keresi, de az adatokat nem rendezi. Pedig a feladat megoldása már az olvasásnál elindul.
Én személy szerint azt tartom jónak, ha a tanár nem egyszerre akar mindent megtanítani. Előbb az alapképlet, aztán az alkalmazás, végül a vegyes feladat. A gazdasági matematika így kevésbé tűnik kuszának. Sok tanuló azért fél tőle, mert egyszerre túl sok új fogalom jelenik meg. A magánóra pont ezt tudja kezelni. A tempó egyéni, és ez óriási előny. Aki lassabban ért be egy témát, annak nem szégyen a lassabb haladás. Inkább biztonságos.
Árak és óradíjak
Az áraknál én nem hiszek a túl olcsó megoldásokban. A 12.000 forint alatti óradíj ritkán jelent valóban figyelmes, egyéni munkát. A gazdasági matematika magántanár díja függ a tapasztalattól, a helyszíntől, a tanuló szintjétől és attól is, hogy online vagy személyes óra történik. Szegedben ez különösen változó lehet. Van, aki kedvezőbb áron dolgozik, de kevesebb javítást ad. Más drágább, mégis jobban megéri, mert kevesebb alkalom kell ugyanahhoz az eredményhez. Én ezt nem marketingnek látom, hanem egyszerű tapasztalatnak. Az alábbi táblázat reális támpontot ad a szokásos díjakhoz.
| Forma | Időtartam | Díj |
|---|---|---|
| Első felmérő óra | 60 perc | 12.000 - 14.000 |
| Alap gyakorlás | 60 perc | 13.000 - 15.000 |
| Százalékszámítás | 60 perc | 14.000 - 16.000 |
| Kamat és növekedés | 60 perc | 15.000 - 17.000 |
| Vegyes feladatsor | 75 perc | 16.000 - 19.000 |
| Páros tanulás | 75 perc | 18.000 - 20.000 |
| Vizsga előtti csomag | 3 alkalom | 21.000 - 22.000 |
| Helyszíni óra Szeged | 60 perc | 18.000 - 22.000 |
Az én véleményem az, hogy a legolcsóbb óra ritkán a legjobb. Ha a tanár csak gyorsan átfutja az anyagot, később újra kell venni ugyanazt. Ez drágább lesz, még ha az elején nem is látszik. A gazdasági matektanár értéke éppen abban van, hogy kevesebb körből is célba ér. Szegedben a helyszíni órák ára a közlekedés és a rugalmasság miatt változhat. Ez természetes. Aki rendszeresen kér segítséget, annak a csomagár sokszor jobb, mint az egyenként fizetett alkalom.
Megfelelő gazdasági matektanár választása
A megfelelő gazdasági matektanár kiválasztásánál a tapasztalat és a magyarázati stílus együtt számít. Nem elég, ha valaki jól tud számolni. Az is kell, hogy egyszerűen és érthetően tudjon elmagyarázni mindent. Én személy szerint azt nézem meg először, hogyan reagál a tanár a kérdésekre. Ha rögtön bonyolít, abból később is sok zavar lesz. Ha viszont tisztán beszél, és visszakérdez, abból rendes munka lehet. A jó magántanár nem akar mindent helyetted megoldani. Inkább megtanít arra, hogyan gondolkodj végig egy feladatot.
Volt olyan diák, aki már három külön tanárnál járt, mert mindig túl gyorsnak érezte a tempót. Amikor végre olyan szakemberhez került, aki előbb felmérte a tudását, majd ahhoz igazította a feladatokat, két hét alatt sokkal nyugodtabb lett. Én ezt fontosnak tartom. A gazdasági matematika magántanár akkor hasznos, ha nem egy sablont ismétel, hanem a tanuló hibáira figyel. A nagy hiba itt az, amikor valaki csak az óraszámot nézi. A jó eredményhez sokszor kevesebb óra is elég, ha a munka pontos.
A választásnál a tantárgyi fókusz is lényeges. Nem mindegy, hogy középiskolai alapokról, felsőoktatási felkészülésről vagy pénzügyi alkalmazásokról van szó. A gazdasági matektanár legyen erős abban a szinten, ahol neked szükséged van rá. Ez egyszerűnek hangzik, de gyakran ezen csúszik el a döntés. Aki ezt előre tisztázza, sok időt spórol. Szegedben a helyi elérhetőség is fontos, mert a rendszeres óra könnyebben tartható, ha a találkozó nem túl bonyolult.
Szeged helyi lehetőségei
Szegedben a magánóra jól szervezhető, mert a városrészek közel vannak egymáshoz, és a közlekedés is elfogadható. Belváros, Újszeged, Tarján, Rókus, Felsőváros vagy Makkosháza környékén is könnyű olyan szakembert találni, aki személyesen is vállal foglalkozást. Aki nem akar utazni, annak az online forma kényelmesebb lehet. Aki viszont élőben figyel jobban, annak a helyszíni óra sokat segíthet. Szegedben ezért a gazdasági matematika magántanár nemcsak szakmai kérdés, hanem szervezési kérdés is.
Én azt tapasztalom, hogy a helyi környezet akkor hasznos igazán, ha nem kell minden alkalom előtt nagy logisztika. A rövidebb, rendszeres órák sokszor jobban működnek, mint a ritka, hosszú alkalmak. Így a tanuló kevésbé fárad el, és a szülőnek is könnyebb a beosztás. A gazdasági matektanár itt nemcsak az anyagot adja, hanem a tanulási rendet is. Ez gyakran többet ér, mint egy nagy, egyszeri lendület.
Az is számít, hogy a tanuló milyen környezetben dolgozik. Van, aki csendes szobában teljesít jobban, másnak az online óra kényelmesebb. Szegedben ezek a lehetőségek jól kombinálhatók. Én ezt előnynek tartom. Nem kell erőltetni ugyanazt mindenkire. A jó gazdasági matematika magántanár ehhez alkalmazkodik. A cél nem a forma, hanem az, hogy a tudás rögzüljön.
Gyakori hibák és javításuk
A leggyakoribb hiba az, amikor a tanuló kapkod. Gyorsan elindul, de nem olvassa végig a feladatot, és máris rossz képletet választ. Ez sokszor az első pillanatban elrontja az egészet. A gazdasági matektanár ilyenkor nem csak kijavítja a hibát, hanem megmutatja, hol kellett volna megállni. Én ezt tartom jó javításnak. Ha csak a végső számot nézzük, nem tanul meg semmit. Ha az útvonalat is megértjük, akkor a következő feladat könnyebb lesz.
Másik gyakori gond a mértékegységek figyelmen kívül hagyása. Ebből a százalékszámításnál, a kamatnál és a pénzügyi feladatoknál is sok hiba származik. A feladat logikáját a tanárnak ezért újra és újra vissza kell hoznia. A gazdasági matematika magántanár akkor jó, ha ezt türelemmel csinálja, de nem engedi szétcsúszni az órát. Egy rövid, pontos magyarázat sokkal többet ér, mint egy hosszú körmondat. Én ezt mindig hasznosabbnak tartom.
Volt egy eset, amikor egy tanuló ugyanazt a hibát háromszor is elkövette, mert minden alkalommal sietett. Amikor a tanár megállította, és külön csak a feladat értelmezését gyakorolták, a hiba eltűnt. Nem azért, mert a tanuló hirtelen okosabb lett, hanem mert végre volt egy rendes rendszere. Ez a fejlesztés lényege. Nem csoda, hanem szerkezet. Aki ezt megérti, annak a vizsgahelyzet is kevésbé lesz ijesztő.
A gazdasági matematika magántanár Szegeden akkor hoz igazán jó eredményt, ha nem sietteti a tanulót, hanem tisztán felépíti a gondolkodást. Én ezt tartom a legjobb útnak. Nem a hangzatos ígéretek számítanak, hanem az, hogy a tanuló végül önállóbban tudjon dolgozni. Ez a fajta munka csendes, de hatékony. És végül éppen ez marad meg.
Hasonló szakemberek
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436





