Traktor-villamossági szerelők Szolnokon: Vélemények és kedvező árak
Kérjen ajánlatot több traktorvillamossági szerelőtől egyetlen gombnyomással, és találjon olcsóbb megoldást gyorsan.
Ne keresgélj és telefonálgass!
Küldje el kérését egyetlen gombnyomással! Mi értesítjük a legjobb szakembereket, akik hamarosan elküldik ajánlataikat.
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
Szolnoki traktor-villamossági szerelők listája
Ellenőrzött ügyfélvélemények a Qjob szakembereiről
324 vélemény
frissítve 18 május 2026Kovács László
A Szolnoki Traktor-villamossági szerelő szolgáltatásuk gyors és profi volt. Körülbelül két órát vett igénybe, és kedvező áron, 25 000 forintért végeztek. Nagyon elégedett vagyok a munkával.
Ingyenes ajánlatkérésNagy Ágnes
A traktorom villamossági problémáját sikeresen megoldották. A szakember alaposan átnézte, és csak 30 percet vett igénybe. A munka 20 000 forintba került. Köszönöm a gyors segítséget!
Ingyenes ajánlatkérésSzabó Péter
Az András által végzett traktor-villamossági szerelés fantasztikus volt. A munkát precízen, 1 órán belül elvégezte, díja 28 000 forint volt. Mindenkinek ajánlom!
Ingyenes ajánlatkérésFarkas Eszter
Kedves és hozzáértő szakember végzett nálam traktorvillamosságot Szolnokon. A munka 45 percet vett igénybe, költsége 22 000 forint volt. Nagyon meg vagyok elégedve.
Ingyenes ajánlatkérésTóth Gábor
A Richárd által végzett traktor-villamossági szerelés gyors és hatékony volt. A munka kb. 50 percet vett igénybe, ára 27 000 forint volt. Profi munkát végeztek.
Ingyenes ajánlatkérésKiss Dóra
A szolnoki szakember nagyon szimpatikus és hozzáértő volt. A munkát 1 órán belül elvégezte, díja 26 000 forint volt. Köszönöm a segítséget!
Ingyenes ajánlatkérésNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Traktor-villamossági szerelő keresése
Szükségem van egy traktor villamos szerelőre Szolnokon, aki gyorsan meg tudja javítani a problémákat és nem kér sokat. Egyszerű a feladat, autóm van a telepen, és rövid idő alatt meg kellene oldani.
Villamossági munka traktoron
Szolnokon élő gazdálkodó vagyok, és a traktorom villamos rendszerében találtam hibát. Keresek egy tapasztalt szerelőt, aki érti a dolgát, és nem kér sok pénzt. A munka a szabadban lesz, a traktor a gazdaság területén van.
Traktor villamossági javítás szükséges
Szolnokon lakom, és a traktorom villamos rendszerével van baj, amit gyorsan szeretnék megoldani. Nem akarok sokat költeni, csak egy hozzáértő szerelőt keresek, aki az otthonomban tud dolgozni, a traktor a garázsban van.
Kedvező árú traktor villamossági szerelő
Szükségem van egy traktor villamos szerelőre Szolnokon, aki olcsón, gyorsan és megbízhatóan javítja meg a gépem. Egyszerű a munka, csak a villamos rendszerrel kell foglalkozni, és lehetőleg minél hamarabb.
Traktor-villamossági szerelő Szolnokon magánügyfeleknek
A traktor-villamossági szerelő akkor kell, amikor a gép nem indul, gyengén tölt, hibát jelez, vagy munka közben váratlanul leáll. Mezőgazdasági gépnél ez nem kis kellemetlenség, mert egy rossz kábel, gyenge akkumulátor vagy hibás generátor akár egy teljes munkanapot is elvehet. Szolnok környékén sok magánügyfél nem nagy szervizt keres, hanem olyan szakembert, aki ért a traktorok elektromos rendszeréhez, és nem csak általános autós hibákban gondolkodik. A Qjob.hu felületén különböző magánszakemberek ajánlatai közül lehet választani, így a javítás nem egyetlen cég szolgáltatásához kötött.
Traktornál a hiba gyakran nem ott van, ahol elsőre látszik. Indítási gondnál sokan rögtön akkumulátort vesznek, pedig a probléma lehet oxidált saru, relé, testkábel, indítómotor vagy töltéshiány is. Szerintem az első lépés mindig a mérés. Nem találgatás, nem alkatrészcserés próba, hanem rendes ellenőrzés. Egy tapasztalt villamossági szerelő így gyorsabban látja, miért esik le a feszültség, miért melegszik egy vezeték, vagy miért nem kap áramot egy vezérlőegység.
Gyakori traktor villamossági hibák
A legtöbb munka indítási hibával, világítási gonddal vagy töltési problémával kezdődik. Régebbi traktoroknál sok a toldott vezeték, a laza csatlakozó és a javított kábelköteg. Újabb gépeknél a hibakód, az érzékelő, a biztosítéktábla és a vezérlés is beleszólhat. Egy traktor elektromos javítás ezért nem ugyanaz, mint egy személyautó gyors átnézése.
Gyakori hiba a gyenge indítás hideg reggelen. A tulajdonos hallja, hogy az önindító lassan forgat, de nem tudja, az akkumulátor a hibás vagy a kábel veszít sokat. Előfordul az is, hogy a gép néha indul, néha nem. Ez bosszantóbb, mert a hiba pont akkor nem jelentkezik, amikor valaki nézi. Ilyenkor a szakember terhelés alatt mér, nem csak nyugalmi állapotban. Sok felesleges alkatrészvásárlás így kerülhető el.
Világításnál sem csak izzócsere létezik. Munkalámpa, irányjelző, féklámpa, pótkocsi csatlakozó és kapcsolóhiba is lehet a háttérben. Volt eset, amikor egy ügyfél több lámpát is kicserélt, mégsem lett jó a rendszer. Végül egy sérült vezeték okozta a bajt a sárvédő alatt, amit a rezgés idővel kidörzsölt. A javítás nem volt nagy, de a kereséshez türelem kellett.
Hibakeresés és helyszíni javítás
A traktor-villamossági szerelő munkájában a hibakeresés a legfontosabb rész. A jó javítás nem ott kezdődik, hogy valaki szétszed mindent. Előbb meg kell érteni, mikor jelentkezik a gond. Hidegen, melegen, terhelésnél, nedves időben, rázkódás után vagy hosszabb állás után. Ezek a részletek sokat számítanak.
Szolnok külterületein és a környező településeken gyakori igény a helyszíni kiszállás. Egy traktor nem mindig mozgatható könnyen. Ha a gép udvarban, tanyán vagy föld mellett áll, sokszor ésszerűbb, ha az autóvillamossági szakember megy ki. Nem minden hiba javítható helyben, de sok igen. Akkumulátor mérés, saru tisztítás, biztosíték ellenőrzés, relé csere, egyszerű kábeljavítás, világítási hiba feltárása és indítórendszer vizsgálata sok esetben kinti munkával is megoldható.
Én azt tartom jó megközelítésnek, ha a megrendelő előre elmondja a gép típusát, évjáratát, a tüneteket és azt, történt-e korábbi javítás. Egy fénykép a biztosítéktábláról vagy az akkumulátor környékéről is segíthet. Nem azért, mert a kép mindent eldönt, hanem mert a szerelő jobban fel tud készülni. Kevesebb a felesleges kör.
Traktor villamossági árak
Az ár attól függ, mennyi mérés kell, kell-e kiszállás, mennyire hozzáférhető a hiba, és szükséges-e alkatrész. Sok magánügyfél egy fix összeget szeretne hallani, de elektromos hibánál ez ritkán pontos az első beszélgetésben. Egy világítási vezeték javítása más munka, mint egy visszatérő töltési hiba vagy egy nehezen induló dízel traktor átvizsgálása.
| Munka típusa | Jellemző díj | Megjegyzés |
|---|---|---|
| Alap hibafelvétel és mérés | 12.000 - 20.000 | egyszerű indítási vagy világítási panasz |
| Akkumulátor és töltés ellenőrzése | 14.000 - 24.000 | generátor, saru, testpont vizsgálattal |
| Önindító kör hibakeresése | 18.000 - 32.000 | relé, kábel, kapcsoló, feszültségesés |
| Világítás javítása | 15.000 - 30.000 | lámpa, kapcsoló, pótkocsi csatlakozó |
| Kábelköteg részleges javítása | 25.000 - 55.000 | sérüléstől és hozzáféréstől függ |
| Helyszíni kiszállás Szolnokon belül | 10.000 - 18.000 | munkadíjon felül is lehet |
| Külterületi kiszállás | 14.000 - 28.000 | távolság és útviszony szerint |
| Komplex elektromos hibakeresés | 35.000 - 75.000 | visszatérő vagy többkörös hiba |
| Érzékelő vagy vezérlési hiba vizsgálata | 28.000 - 60.000 | újabb traktoroknál gyakori |
Olcsóbban 10.000 forint alatt ritkán lesz minőségi egy valódi hibakeresés, főleg ha kiszállás is kell. Lehet szerencse, például egy laza saru miatt. De ha valaki komoly mérést, szétszedést és felelős javítást kér, annak ideje van. A túl alacsony ár sokszor azt jelenti, hogy a szakember csak ránéz, majd alkatrészt javasol. Ez drágább is lehet a végén.
Szakember választása traktorhoz
Traktorhoz nem elég, ha valaki általában ügyes az elektromos munkákban. Fontos, hogy ismerje a mezőgazdasági gépek sajátosságait. A rezgés, por, nedvesség, utólagos lámpák, pótkocsi aljzatok és régi javítások más hibaképet adnak. Egy jó traktor villanyszerelő türelmesen mér, és nem sértődik meg, ha a tulajdonos elmondja, mit próbált már.
Szakember választásakor érdemes rákérdezni, vállal-e helyszíni munkát, van-e tapasztalata dízel traktor indítórendszerrel, tud-e pótkocsi világítást javítani, és hoz-e alap mérőeszközöket. Az is számít, hogyan beszél az árakról. Aki már telefonban biztosan tudja a teljes végösszeget úgy, hogy nem látta a gépet, annál óvatos lennék. Egy korrekt szakember inkább sávot mond, majd mérés után pontosít.
Sok ügyfél ott hibázik, hogy csak a leggyorsabb elérhetőséget nézi. Érthető, mert a traktorra sokszor azonnal szükség van. De ha rossz ember nyúl a kábelköteghez, a javítás után újabb hibák jöhetnek. Láttam olyan helyzetet, ahol egy korábbi toldás miatt a biztosíték nem védett rendesen. A vezeték melegedett, a gép pedig teljesen kiszámíthatatlan lett. Végül nem az eredeti hiba volt a drága, hanem a rossz javítás következménye.
Szolnok és környéki munkák
Szolnokon belül más a helyzet egy garázsban álló kistraktornál, mint egy külterületi telepen lévő munkagépnél. A belváros, Szandaszőlős, Tallinn városrész, Pletykafalu, valamint a Tisza és Zagyva környéki külterületek eltérő megközelítést igényelhetnek. A környéken Rákóczifalva, Tószeg, Zagyvarékas, Újszász vagy Besenyszög felől is jöhet igény, főleg szezonban.
A lokalitás nem csak a kiszállási díj miatt fontos. Ha a gép földúton áll, sárban, rossz fényviszonyok között, akkor a javítás lassabb lehet. Egy műhelyben könnyebb dolgozni, de nem mindig megoldható a szállítás. Ezért hasznos előre tisztázni, van-e fedett hely, lehet-e áramot használni, mennyire hozzáférhető a traktor eleje, és szükség van-e vontatásra, ha helyben nem javítható.
Szolnok térségében sok kisebb gazdaság és magántulajdonban lévő régebbi gép működik. Ezeknél az elektromos rendszer gyakran vegyes állapotú. Gyári megoldások, utólagos kapcsolók és korábbi javítások találkoznak. Ez nem baj, csak a diagnózist lassíthatja. Poén nélkül mondom, néha egyetlen rosszul krimpelt saru több gondot okoz, mint egy drágább alkatrészhiba.
Mit érdemes előkészíteni a javítás előtt
A javítás gyorsabb, ha a tulajdonos nem csak annyit mond, hogy nem jó az áram. Érdemes leírni, mikor jelent meg a hiba, történt-e mosás, akkumulátorcsere, hegesztés, új lámpa felszerelése vagy biztosítékcsere. Ezek mind adhatnak irányt. A traktor-villamossági szerelő így nem nulláról indul.
Hasznos előkészíteni a kulcsot, a gép papírjait, ha van kapcsolási rajz, valamint minden korábbi alkatrészt, amit már cseréltek. Ha a hiba időszakos, jó lehet egy rövid videó is a jelenségről. Például amikor kattog az indítórelé, villog a műszerfal, vagy eltűnik a töltésjelzés. Ez sokkal többet ér, mint egy bizonytalan leírás.
Ne takarjuk el a hibát ideiglenes megoldásokkal. Sokszor látni vastagabb biztosítékot, megkerült kapcsolót vagy összesodort vezetéket. Értem, hogy munka közben gyors megoldás kell. De később ezek zavarnak a keresésben, és akár kárt is okozhatnak. A biztosíték nem dísz. Azért van, hogy megvédje a vezetéket és a gépet.
Mikor nem érdemes halogatni
Nem minden villamossági hiba sürgős, de vannak jelek, amelyeknél nem jó várni. Ilyen az égett szag, melegedő kábel, olvadó biztosítékház, gyakran lemerülő akkumulátor, menet közben kialvó műszerfal vagy véletlenszerű leállás. Ezek nem kényelmi problémák. A traktor használata ilyenkor kockázatos lehet.
Ha a töltés rossz, a gép egy ideig még működhet, majd hirtelen megáll. Ha a testelés gyenge, furcsa hibák jönnek elő. Egyszer működik a lámpa, másszor az indítás gyenge, utána eltűnik egy visszajelző. Ilyenkor sokan külön hibákat látnak, pedig a gyökér ugyanaz. Egy alapos autóvillamossági szakember ezt keresi, nem csak az aktuális tünetet javítja.
Magánügyfélként az a legjobb döntés, ha a javítás előtt röviden, tárgyszerűen egyeztet a szerelővel. Mi a gép, hol áll, mi a tünet, mikor kellene használni, és milyen munkák történtek rajta mostanában. Ennyi már elég ahhoz, hogy a szakember felmérje, helyszíni vizsgálat, műhelymunka vagy alkatrész beszerzés lesz-e a következő lépés.
Hasonló szakemberek
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436






