Közművelődési és közönségkapcsolati szakemberek Szombathelyen: Vélemények és kedvező árak
Kérjen ajánlatot több közművelődési és közönségkapcsolati szakembertől egyetlen gombnyomással, és válassza a legkedvezőbb árú ajánlatot.
Ne keresgélj és telefonálgass!
Küldje el kérését egyetlen gombnyomással! Mi értesítjük a legjobb szakembereket, akik hamarosan elküldik ajánlataikat.
Mennyibe kerül?
Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
Szombathelyi közművelődési és közönségkapcsolati szakemberek listája
Ellenőrzött ügyfélvélemények a Qjob szakembereiről
491 vélemény
frissítve 25 augusztus 2026Levente N.
Szombathelyen kerestem közművelődési és közönségkapcsolati szakembert, és hálás vagyok, hogy végül Viki volt a kiválasztott. A szolgáltatás részleteit egyértelműen elmagyarázta, a munka díját pedig 180000 forintban adta meg, amely tartalmazta a teljes projektet. A projekt tartóssága és a közönségkapcsolati stratégia pontosan úgy alakult, ahogy megbeszéltük, a munka 6 hetet vett igénybe. Az eredmény segített a helyi közösség bevonásában, és a közművelődési programok magasabb látogatottságot értek el. Az egész folyamat gördülékeny volt, és a kommunikáció mindig rövid határidőkkel történt.
Ingyenes ajánlatkérésSándor N.
Szombathelyen kerestem közművelődési és közönségkapcsolati szakembert, és az Aida által végzett munka minden tekintetben meggyőző volt. A szolgáltatás részletes igényfelmérést tartalmazott, a projekt ára 65000 forintban állt rendelkezésre, a munkaidő pedig körülbelül 2 hét, össz-vita nélkül. A közönségkapcsolati tevékenység hatékonysága is kiemelkedő, és a városban végzett munka javította a rendezvények látogatottságát. Ajánlani tudom mindenkinek, aki megbízható szakembert keres.
Ingyenes ajánlatkérésKovács Zsuzsanna
Szombathelyi Közművelődési és közönségkapcsolati szakember szolgáltatását kértem, és nagyon meg vagyok elégedve. A szolgáltatás részletesen megtervezett volt, a tartalom pontosan azt adta, amire szükségem volt a közösségi eseményhez. A szakember egy hónapban 20 órát dolgozott, és 35000 forintért vállalta a feladatot, a projektre való felkészülés során pedig világos árajánlatot és határidőket kapottam. Ahelyett, hogy csak általános ötleteket mondott volna, konkrét javaslatokat és mérhető eredményeket mutatott be Szombathely városához igazítva. Hálás vagyok a professzionalizmusáért és az együttműködésért.
Ingyenes ajánlatkérésKovács Ádám
A közművelődési és közönségkapcsolati szakemberrel végzett munka gyors és hatékony volt. Kb. két órát vett igénybe, 15 000 forintért. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel.
Ingyenes ajánlatkérésNagy Eszter
Már másodszor kértem segítséget a közművelődési és közönségkapcsolati szakembertől Szombathelyen. A munka 3 óra, költsége 20 000 forint volt, és maximálisan meg vagyok elégedve. Profi hozzáállás.
Ingyenes ajánlatkérésTóth Gergő
A közművelődési és közönségkapcsolati szakember gyorsan felismerte az igényeimet. A munka kb. 1,5 órát vett igénybe, ára 12 000 forint volt. Ajánlom mindenkinek Szombathelyen.
Ingyenes ajánlatkérésNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Közművelődési és közönségkapcsolati szakember Szombathelyen
Keress egy szombathelyi közművelődési és közönségkapcsolati szakembert, és írd le, mire számíthat a munka. Adj meg egyszerű feltételeket: legyen közönségkapcsolatban jártas, értsen a rendezvényszervezéshez, és legyen kedvező ár. Mondd el, milyen feladatok várhatóak, milyen elvárások vannak, és mikor kezdhet. Ha visszajelzést ad a szakember, hogyan lehet egyeztetni az árakról és a határidőkről.
Közművelődési és közönségkapcsolati szakember Szombathelyen
Keressünk Szombathelyen egy közművelődési és közönségkapcsolati szakembert. Egyszerű feladat: adja meg, hol dolgozik, végezzen rövid bemutatkozást, és mondja el, milyen típusú rendezvényekre számíthat a megbízó. Kedvező árak és gyors válasz, pár soros referenciákat is adjunk meg. Ha szükséges, kérhetünk árajánlatot és időpontot.
Közművelődési és közönségkapcsolati szakember feladata
Mutasd meg, hogy dolgoznál-e közművelődési és közönségkapcsolati szakemberként Szombathelyen. Írd le, milyen feladatokat vállalnál: programok szervezése, közönségkapcsolatok ápolása, események koordinálása. Mondd el, milyen egyszerű elvárások vannak: legyen jó kommunikációs készség, társalgási szintű angol vagy német nyelvtudás, és megbízhatóság. Ismertesd, milyen feltételek mellett lenne a munka, és mennyi időre vállalnál feladatokat.
Közönségkapcsolati és kulturális munkatárs
Olyan szakembert keresek Szombathelyen, aki segít kulturális programokat tervezni és a közönséget megszólítani. Fontos, hogy legyen jó kommunikációja, nyitott legyen az ötletekre, és tudjon együttműködni csapattal. Akkor lesz gyors a munka, ha van kész elképzelés a célközönségről.
Közművelődési és közönségkapcsolati szakember Szombathely magánprogramjaihoz
A Közművelődési és közönségkapcsolati szakember olyan magánkezdeményezésekben segíthet, ahol egy kulturális vagy közösségi program tartalmát és a résztvevőkkel való kapcsolattartást egyszerre kell megszervezni. Szombathely területén ilyen feladat lehet családi kulturális nap, helytörténeti esemény, alkotói bemutató, kisebb közösségi rendezvény, ismeretterjesztő program vagy egy nyitott lakóközösségi kezdeményezés. A szakember segít meghatározni, kiknek szól az esemény, milyen módon érdemes elérni őket, milyen információkra van szükségük, és hogyan lehet a programot a várható közönséghez igazítani. A Qjob.hu oldalon különböző szakemberek ajánlatai vethetők össze konkrét magánmegbízásra.
A közönségkapcsolat nem csak meghívók kiküldését jelenti. Ide tartozhat a jelentkezők tájékoztatása, a kérdések kezelése, a részvételi feltételek egyértelmű közlése és a rendezvény utáni visszajelzések összegyűjtése is. A közművelődési rész ezzel párhuzamosan a program tartalmára, a közösségi értékre és a részvétel módjára figyel. Személy szerint én azt tartom jó megoldásnak, ha ezt a két területet már az elején együtt tervezik. Hiába érdekes egy program, ha a lehetséges résztvevők nem értik, mire számíthatnak.
Közönségkapcsolat a program előtt
A munka egyik első lépése a célközönség meghatározása. Nem elég annyit mondani, hogy a program mindenkinek szól. Egy kisgyermekes család, egy nyugdíjas érdeklődő és egy fiatal felnőtt más időpontot, programhosszt és tájékoztatást tarthat kényelmesnek. A közönségkapcsolati szakember segíthet néhány jól körülhatárolt résztvevői csoport kialakításában, majd ezekhez igazíthatja a szükséges információkat.
A tájékoztatás legyen rövid és pontos. Szerepeljen benne az időpont, a helyszín, a várható időtartam, a részvétel feltétele és minden olyan körülmény, amely a döntést befolyásolhatja. Ha regisztráció szükséges, legyen egyértelmű a határidő. Ha a program szabadtéri és időjárásfüggő, azt is előre közölni kell. A bizonytalan információ több kérdést és utólagos egyeztetést okoz.
Sokan hibát követnek el, amikor túl sok üzenetet küldenek ugyanarról az eseményről, miközben a lényeg minden alkalommal más helyen szerepel. Ettől nem lesz jobb a kapcsolattartás. A résztvevőnek egy biztos információforrásra van szüksége. Ha változik az időpont vagy a helyszín, a módosítást ugyanazon a csatornán érdemes egyértelműen jelezni.
A jelentkezők kérdéseiből a program is javítható. Ha többen ugyanarra kérdeznek rá, valószínűleg hiányzik egy fontos információ. A szakember összegyűjtheti ezeket a visszatérő kérdéseket, és javasolhat egyszerűbb tájékoztatást. Ez különösen hasznos olyan eseménynél, ahol több korosztály vagy különböző igényű résztvevő várható.
Kulturális és közösségi program kialakítása
A közművelődési szakember a program tartalmát a célhoz és a résztvevőkhöz igazítja. Egy helytörténeti délután lehet előadásközpontú, de működhet beszélgetéssel, régi fényképek közös feldolgozásával vagy rövid városi sétával is. Egy családi kulturális napnál több rövidebb programpont lehet praktikusabb. A forma mindig attól függ, kik vesznek részt és milyen élményt szeretne létrehozni a megbízó.
Volt olyan eset, amikor egy kisebb kulturális eseményre kevés jelentkező érkezett, pedig a téma helyben ismert volt. A programleírásból azonban nem derült ki, hogy a résztvevők saját tárgyakat és fényképeket is hozhatnak. A tájékoztatás pontosítása után több ember kapcsolódott be, és a rendezvény személyesebb lett. Tapasztalatom szerint a közönség bevonását nem érdemes a helyszínen elkezdeni. Már a meghívás módja is meghatározza, hogy a résztvevő nézőnek vagy közreműködőnek érzi magát.
A program időrendje legyen tartható. Egy rövid bevezetés után következhet a fő tartalom, majd beszélgetés vagy közös tevékenység. Nem kell minden percet kitölteni. A szünet és a kötetlen beszélgetés közösségi eseménynél önálló értéket jelenthet. Én inkább hagynék húsz perc szabad időt, mint hogy még egy programpontot beszorítsak egy már zsúfolt napba.
Ha külső közreműködő is érkezik, előre tisztázni kell a feladatát, az időkeretét és a technikai igényeit. A közművelődési szervező összefoghatja ezeket az adatokat, de a megbízóval közösen kell eldönteni, mi fér bele a költségkeretbe. Egy kisebb magánprogramnál sokszor egyszerűbb megoldás működik jobban, mint egy túlméretezett rendezvénytechnika.
Közönségkapcsolati szakember kiválasztása
A Közművelődési és közönségkapcsolati szakember kiválasztásánál nézd meg, milyen közönséggel és milyen típusú programokkal dolgozott korábban. Más tapasztalat hasznos egy gyermekes családokat megszólító rendezvénynél, mint egy helytörténeti vagy művészeti programnál. Kérdezd meg, hogyan méri fel a közönség igényeit, és milyen módon kezeli a jelentkezők visszajelzéseit.
Jó jel, ha a szakember nem csak a résztvevők számáról kérdez. Fontos lehet az életkor, az érdeklődés, a helyszín megközelíthetősége, a program hossza és az is, hogy egyszeri eseményről vagy folytatódó kezdeményezésről van-e szó. A közönségszervezés nem pusztán létszámnövelés. Az a cél, hogy azok az emberek kapjanak világos információt, akik számára a program valóban releváns.
Az ajánlatban legyen egyértelmű, milyen feladatokat vállal a szakember. Készít-e programtervet, kezeli-e a jelentkezéseket, jelen lesz-e a helyszínen, készít-e résztvevői tájékoztatást, és összegzi-e a visszajelzéseket. Ha ezek nincsenek külön leírva, két hasonló ár mögött teljesen eltérő munkamennyiség lehet.
Személy szerint én előnyben részesítem azt a jelöltet, aki reális részvételi célt mond. Egy kis helyi programnál nem feltétlenül a nagy létszám a siker. Húsz aktív résztvevő többet jelenthet, mint ötven olyan látogató, aki néhány perc után távozik. A szakember értéke abban is látszik, hogy képes különbséget tenni elérés és valódi részvétel között.
Közművelődési és közönségkapcsolati díjak
A díj függ a program méretétől, az előkészítés hosszától, a közönségkapcsolati feladatok mennyiségétől és a helyszíni jelenléttől. Egy egyszeri szakmai egyeztetés kisebb költség, mint egy többhetes előkészítés jelentkezők kezelésével és rendezvénynapi munkával. Az alábbi összegek tájékoztató magánmegbízási sávok.
| Feladat | Terjedelem | Tájékoztató ár |
|---|---|---|
| Első szakmai egyeztetés | 60 perc | 14.000 - 20.000 Ft |
| Célközönség meghatározása | egy program | 18.000 - 28.000 Ft |
| Résztvevői tájékoztatás kidolgozása | alap feladat | 16.000 - 26.000 Ft |
| Kulturális programterv | kisebb esemény | 25.000 - 38.000 Ft |
| Jelentkezések és kérdések kezelése | 30-50 fő | 24.000 - 36.000 Ft |
| Helyszíni közönségkapcsolati munka | 3-4 óra | 28.000 - 42.000 Ft |
| Fél napos program szakmai támogatása | 5-6 óra | 38.000 - 55.000 Ft |
| Teljes előkészítés és helyszíni munka | egy közepes esemény | 55.000 - 85.000 Ft |
| Visszajelzések feldolgozása | egy program után | 15.000 - 25.000 Ft |
A 14.000 Ft alatti díj rövid részfeladatnál lehet reális, de teljes programtervezés és közönségkapcsolati munka esetén ritkán jelent megfelelő előkészítést. Olcsóbb ajánlatot csak azonos feladattartalom mellett érdemes összehasonlítani. Ha az egyik szakember helyszíni jelenlétet és utólagos értékelést is vállal, a másik pedig csak egy programvázlatot készít, az árkülönbség természetes.
Az esetleges utazási és plusz óradíjat is tisztázni kell. Ha a program a tervezettnél tovább tart, vagy az utolsó napokban jelentősen változik, az többletmunkát okozhat. Jobb ezeket a feltételeket előre rögzíteni, mint az esemény után vitatni.
Helyi kapcsolatok Szombathelyen és környékén
Szombathely városrészei eltérő közösségeket és helyszíni lehetőségeket kínálnak. Belváros, Olad, Kámon, Herény, Joskar-Ola, Szentkirály vagy a Derkovits lakótelep más közönséget és megközelítési szempontokat jelenthet. Egy városrészi programnál érdemes olyan helyet választani, amelyet a célközönség könnyen elér. A központi elhelyezkedés nem minden esetben jobb, különösen akkor, ha a kezdeményezés kifejezetten egy helyi közösségnek szól.
A környékbeli települések, például Gencsapáti, Torony, Vép és Táplánszentkereszt résztvevői is bevonhatók, ha a program témája szélesebb érdeklődésre tarthat számot. Ilyenkor számít a közlekedés és a kezdési időpont. Egy hétköznap kora délutáni program sok dolgozó számára nehezen elérhető. Hétvégi eseménynél viszont a családi programokkal és más helyi rendezvényekkel is érdemes számolni.
A helyismeret segíthet a célközönség pontosabb meghatározásában, de nem helyettesíti az igényfelmérést. A szakember rövid beszélgetésekkel, korábbi tapasztalatok áttekintésével vagy egyszerű kérdésekkel is képet kaphat arról, mire lenne valódi érdeklődés. Nem kell minden esetben hosszú kutatás.
Visszajelzések és következő program
A rendezvény után érdemes röviden megkérdezni a résztvevőket, mi volt hasznos és min változtatnának. Nem szükséges hosszú kérdéssor. Néhány célzott kérdés többet érhet, különösen akkor, ha a válaszokat valóban felhasználják. A közönségkapcsolati szakember összerendezheti a visszatérő véleményeket és elkülönítheti az egyedi kéréseket az általános tapasztalatoktól.
A részvételi adatokat is érdemes értelmezni. A jelentkezők száma, a ténylegesen megjelent résztvevők és a program végéig maradók aránya más-más információt ad. Ha sokan jelentkeztek, de kevesen jöttek el, lehet, hogy az emlékeztetés vagy az időpont volt problémás. Ha sokan érkeztek, de hamar távoztak, inkább a program tartalmát vagy hosszát kell megvizsgálni.
Egy jól lezárt eseményből könnyebb következő programot építeni. Maradjon meg a tanulság, a működő feladatlista és az a kapcsolattartási mód, amelyet a résztvevők elfogadtak. A Közművelődési és közönségkapcsolati szakember munkája akkor ad hosszabb távú értéket, ha a megbízó nem csak egy lezajlott eseményt kap, hanem pontosabb képet is arról, milyen közönséget milyen programmal lehet valóban megszólítani.
Hasonló szakemberek
Mások ezeket keresték még
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436






