Informatikai igazságügyi szakértők Tatabányán: Vélemények és kedvező árak
Kérjen ajánlatot több informatikai igazságügyi szakértőtől egyetlen gombnyomással, és válassza a legolcsóbb ajánlatot.
Tatabányai informatikai igazságügyi szakértők listája
296 vélemény
06 július 2026Jozsef N.
Tatabányán igényes informatika igazságügyi szakértő szolgáltatást kerestünk, és a konkrét feladat megoldása szakmailag kiváló volt. A szakértő részletesen feltárta az áttekintést, a díjazás 150000 forintban lett megbeszélve, az eljárás 4 óra alatt lezajlott. Megnyugtató volt, hogy az adatbiztonságot és a megfelelőséget is szem előtt tartották, és a szolgáltatás minden lépésében világosan tájékoztattak. A város Tatabánya mellett szóba került, és a munka ideje alatt állandó elérhetőséget kaptunk Krisztián Kirill felügyelete alatt.
Informatikai igazságügyi szakértő Tatabányán
Kérlek, találd ki, milyen informatikai igazságügyi szakértőre van szükség Tatabányán. Egyszerű feladat: írj rövid véleményt, hogy milyen követelményeknek felel meg a szakértő, és mi legyen a feladat menete. Használj érthető szavakat, és jelöld meg, hogy mennyi idő alatt lehet kiértékelni a bizonyítékokat, milyen dokumentumokra van szükség, és mit kell a megbízónak biztosítani.
Informatikai igazságügyi szakértői vélemény kérése
Szeretnél informatikai ügyben szakértői véleményt Tatabányán? Írd le röviden, mi történt, milyen eszközök érintettek, és mik a célok. A szakembernek értenie kell az adatok vizsgálatához és bizonyítékok rendszerezéséhez. Akkor indulhat a munka, ha megvan minden fontos adat és határidő.
Informatikai igazságügyi szakértő magánügyekhez
Az Informatikai igazságügyi szakértő akkor segít, amikor egy digitális nyom, adat, üzenet, eszköz vagy rendszer működése vitás helyzetben bizonyítékká válhat. Magánszemélyként ez legtöbbször nem elméleti kérdés. Valaki törölt egy beszélgetést. Egy telefonon maradtak adatok. Egy régi laptopon szerződés, fotó, belépési nyom vagy fájlverzió lehet fontos. Ilyenkor nem elég, ha egy ügyes informatikus ránéz a gépre. Olyan szakember kell, aki érti a bizonyítás rendjét, és úgy dolgozik, hogy a későbbi felhasználás ne sérüljön.
Tatabánya környékén a magánügyek sokfélék. Családi vita, munkaviszonnyal kapcsolatos kérdés, online zaklatás, jogosulatlan hozzáférés, adathordozó vizsgálata vagy per előtti tájékozódás is előfordul. A Qjob.hu felületén különböző szakemberek között lehet keresni, ezért a megbízó nem egy céges csomagot kap, hanem egyéni szakmai tapasztalatokat tud összevetni. Ez fontos különbség. Egyes ügyekben gyors előzetes vélemény kell. Máskor szabályos informatikai szakvélemény a cél.
Po moemu tapasztalatom szerint a legjobb első lépés a kérdés pontosítása. Nem az a fontos, hogy hány fájl van a gépen, hanem az, hogy mit kell bizonyítani. Ki használta az eszközt. Mikor történt a művelet. Milyen adat maradt meg. Lehet e ellenőrizni az időpontot. Sok ügy itt válik kezelhetővé, vagy épp itt derül ki, hogy nincs elég adat egy erős állításhoz.
Digitális bizonyítékok vizsgálata
A digitális igazságügyi vizsgálat célja nem a kívánt válasz igazolása, hanem a tények feltárása. Ez néha kellemetlen. Sok megbízó biztos abban, hogy tudja, mi történt, de az eszközök mást mutatnak. Egy telefon, pendrive, merevlemez vagy felhőfiók nem emberi emlékezet alapján működik. Időbélyegek, naplófájlok, fájlmaradványok és metaadatok alapján ad jeleket.
Magánügyben gyakori kérdés, hogy egy üzenet valódi e, egy fájl mikor készült, ki módosíthatta, volt e törlés, vagy lehet e adatot visszaállítani. A szakértő ilyenkor az eszköz állapotát rögzíti, majd olyan másolatból dolgozik, amely nem változtatja meg az eredeti adatokat. Ez nem formaság. Egy rosszul végzett mentés később vitathatóvá teheti az egész anyagot.
Volt eset, amikor egy kliens egy családi jogvitában hozott egy régi telefont. Azt gondolta, csak néhány törölt üzenet számít. A vizsgálat közben kiderült, hogy az időrend volt az igazán fontos. Nem a szöveg önmagában, hanem az, hogy melyik üzenet melyik esemény előtt vagy után érkezett. Ez megváltoztatta a kérdést. A vélemény így nem hosszabb lett, hanem pontosabb.
Személyes véleményem az, hogy a kevesebb adat néha többet ér. Ha egy megbízó mindent elküld válogatás nélkül, könnyen elveszik a lényeg. Jobb először a bizonyítandó tényt megfogalmazni, és ehhez keresni a digitális nyomokat.
Informatikai szakvélemény árak
Az ár több tényezőtől függ. Számít az eszköz típusa, az adatmennyiség, a sürgősség, a kérdések száma és az, hogy csak előzetes technikai áttekintés kell, vagy részletes szakvélemény. Olcsóbb ajánlat is létezik, de szerintem 25.000 forint alatt ritkán várható alapos munka, ha valódi vizsgálatról és írásos eredményről van szó. Egy rövid konzultáció más kategória.
| Feladat | Tartalom | Ár |
|---|---|---|
| Első konzultáció | Ügy áttekintése és kérdések pontosítása | 18.000 - 32.000 |
| Telefon előzetes vizsgálata | Adatok, üzenetek és időrend áttekintése | 45.000 - 85.000 |
| Laptop vagy számítógép vizsgálata | Fájlok, naplók és felhasználói nyomok ellenőrzése | 65.000 - 140.000 |
| Adathordozó ellenőrzése | Pendrive, külső lemez vagy memória kártya vizsgálata | 38.000 - 90.000 |
| Törölt adatok keresése | Visszaállítható elemek és fájlmaradványok feltárása | 55.000 - 160.000 |
| Üzenet vagy képernyőkép vizsgálata | Eredetiség, időrend és technikai jelek ellenőrzése | 35.000 - 95.000 |
| Rövid írásos vélemény | Megállapítások összefoglalása magáncélra | 60.000 - 130.000 |
| Részletes szakvélemény | Vizsgálati leírás, módszer és következtetés | 140.000 - 320.000 |
| Sürgős munka | Rövidebb határidő külön egyeztetéssel | 90.000 - 260.000 |
Az árnál nem csak a végösszeget érdemes nézni. Fontos, hogy mit tartalmaz a díj. Lesz e írásos anyag. Kap e a megbízó másolatot a vizsgált adatokról. Kell e személyes átadás. Vállalja e a szakember, hogy később pontosító kérdésekre válaszol. Sok félreértés abból jön, hogy a megbízó szakvéleményt vár, a szakember pedig csak technikai mentést adott.
Mногие hibát követnek el, amikor csak az óradíjat hasonlítják össze. Egy tapasztalt informatikai igazságügyi szakértő gyorsabban átlátja, mi nem bizonyítható. Ez pénzt spórolhat, még ha az első ár magasabbnak is tűnik. De a drága ajánlat sem garancia. Kérni kell rövid, érthető feladatleírást.
Szakértő választása Tatabányán
A megfelelő szakember kiválasztása nem csak végzettségi kérdés. Magánmegbízásnál a kommunikáció legalább annyira fontos. A megbízó sokszor ideges, mert személyes adatok, családi iratok vagy érzékeny üzenetek kerülnek elő. Olyan szakértő kell, aki világosan elmondja, mit fog megnézni, mit nem, és hol vannak a vizsgálat határai.
Én előnyben részesítem azt a szakembert, aki nem ígér előre biztos eredményt. Ez elsőre kevésbé hangzik megnyugtatónak, de szakmailag tisztább. Ha valaki úgy vállal digitális bizonyíték vizsgálatot, hogy még nem látta az eszközt, de már biztos eredményről beszél, az intő jel. A korrekt válasz inkább az, hogy meg kell nézni az állapotot, az adatok sértetlenségét és a hozzáférési lehetőségeket.
Tatabánya esetében praktikus szempont a személyes átadás is. Egy telefon vagy adathordozó postázása kényelmesnek tűnik, de érzékeny ügyben jobb a dokumentált átadás. Ha ez nem megoldható, akkor legalább legyen pontos leírás arról, mikor, milyen állapotban, milyen tartozékokkal került át az eszköz. Ez apróságnak látszik, később mégis sok vitát megelőz.
Kérdések, amelyeket érdemes feltenni. Milyen hasonló ügyekben dolgozott már. Készít e írásos összefoglalót. Hogyan védi a személyes adatokat. Megőrzi e az eredeti állapotot. Tud e közérthetően írni. Egy jó informatikai szakértő nem csak vizsgál, hanem rendet tesz a kérdések között.
Helyi ügyek és környékek
A helyi elérhetőség akkor számít igazán, amikor gyorsan kell dönteni. Tatabánya, Bánhida, Dózsakert, Kertváros, Újváros és Alsógalla ügyeiben gyakran előny, ha a megbízó személyesen tud egyeztetni. Nem minden vizsgálat igényel helyszíni munkát, de az eszközátadás és az iratok átnézése sokszor egyszerűbb így.
A környékbeli települések is ide tartozhatnak. Oroszlány, Tata, Vértesszőlős, Környe vagy Szárliget felől érkező megbízóknál ugyanaz a kérdés. Megéri e helyi szakembert keresni, vagy jobb országos tapasztalatú személyt választani. Nincs általános válasz. Egy kisebb adathordozó vizsgálatánál a közelség kényelmes. Egy bonyolultabb peres ügyben a tapasztalat fontosabb lehet.
Gyakori helyi helyzet, hogy valaki nem akar azonnal ügyvédhez fordulni, de szeretné tudni, van e technikai alapja az állításának. Ez érthető. Egy előzetes informatikai szakvélemény segíthet eldönteni, érdemes e továbblépni. De nem helyettesíti a jogi tanácsot. A szakértő a digitális tényekről beszél, nem arról, hogy a bíróság milyen döntést hoz majd.
Adatok előkészítése vizsgálat előtt
A legfontosabb szabály egyszerű. Ne változtass az eszközön, ha bizonyítékként fontos lehet. Ne törölj, ne telepíts, ne másolgass feleslegesen. Ne próbáld meg otthoni programmal visszaállítani az adatokat, ha a cél későbbi szakmai felhasználás. Egyetlen rossz kattintás is felülírhat olyan részeket, amelyekből később következtetni lehetne.
Érdemes külön leírni, mi történt. Dátumokkal, eszköznevekkel, fióknevekkel, de röviden. Nem kell regényt írni. A szakértőnek a konkrét kérdés segít. Például ki nyithatta meg a fájlt, mikor törölhették az üzenetet, volt e jogosulatlan belépés, vagy az adott képernyőkép illeszkedik e a technikai adatokhoz.
Ha jelszavakra van szükség, azokat ne üzenetben küldd el minden előzetes egyeztetés nélkül. Ez adatvédelmi kockázat. Jobb külön csatornát vagy személyes átadást használni. Ha céges eszköz is érintett, akkor még óvatosabbnak kell lenni, mert a tulajdonjog és a hozzáférési jogosultság kérdése nem technikai részlet.
Volt olyan ügy, ahol az ügyfél jó szándékkal mindent lementett egy új mappába. Ezzel megváltozott több fájl dátuma, és nehezebb lett megmondani, mi volt az eredeti állapot. Nem lett lehetetlen a munka, de több időbe került. Ezért mondom gyakran, hogy az első teendő néha az, hogy nem teszünk semmit az eszközzel.
Mikor elég az előzetes vélemény
Nem minden ügy igényel teljes szakértői anyagot. Ha a cél csak az, hogy a megbízó lássa, van e értelme további lépésnek, akkor egy rövidebb áttekintés is elég lehet. Ez gyorsabb és olcsóbb. Ilyenkor a szakember jelzi, milyen adatok láthatók, milyen kockázatok vannak, és mely kérdésekre nem lehet biztos választ adni.
Teljes szakvélemény akkor indokolt, ha az anyagot ügyvéd, hatóság vagy bírósági eljárás felé is használni szeretnék. Ebben az esetben a módszert, a vizsgált eszközöket, a kapott adatokat és a következtetéseket rendezett formában kell bemutatni. A nyelvezetnek pontosnak kell lennie, de nem szabad érthetetlenné válnia. A jó szakmai szöveg nem attól komoly, hogy tele van nehéz szavakkal.
Az Informatikai igazságügyi szakértő munkája akkor hasznos igazán, ha a megbízó nem csak választ kér, hanem elfogadja a határokat is. Van adat, amely visszaállítható. Van, amely csak részben. És van, amelyről felelősen ki kell mondani, hogy nem bizonyítható. Ez nem kudarc. Sokszor épp ez védi meg a magánügy szereplőit egy gyenge vagy félrevezető állítástól.
Informatikai igazságügyi szakértő keresésekor ezért nem a leghangosabb ígéretet érdemes választani. Jobb a nyugodt, pontos, ellenőrizhető munka. Magánszemélyként ez adja a legtöbb biztonságot, különösen akkor, ha az ügy személyes és a döntések következményei hosszú ideig megmaradnak.


