Lépj be a jövőbe: Professzionális animált oktatóvideók készítése munkavállalóid számára
Fedezd fel, hogyan teheted színesebbé a munkatársaid képzését animált oktatóvideókkal! Kérj konzultációt szakértőnktől most!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
Kérj árajánlatot szakemberektől
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
185 vélemény
frissítve 20 május 2026Kata B.
Nagyon elégedett vagyok Szaniszlóval, aki készített nekem egy sor oktatóvideót a dolgozók számára. Az egész folyamat zökkenőmentes volt, és csak két nap alatt elkészült, mindössze 35 000 forintért. A videók kiváló minőségűek és könnyen érthetőek, így a csapatomnak nagy segítség volt. Nagyon ajánlom őt mindenkinek, aki hasonló feladatot keres!
Árajánlat kéréseKatalin N.
Róbert nagyszerű munkát végzett az oktatóvideókkal. Csak három hét alatt elkészültünk a projekttel, és az eredmény lenyűgöző lett. Róbert magas színvonalú tartalmat készített, ami segített a csapatunknak jobban érteni a feladatokat. A költség szempontjából is kedvező volt, mindössze 150.000 forintért végezte el a munkáját. Köszönöm Róbert!
Árajánlat kéréseLászló K.
András fantasztikus volt az oktatóvideók elkészítésében! Két hét alatt minden információt feldolgozott és a videók színvonalasak lettek. Az oktatási anyagok világosak és érthetőek. Az ára is megfelelt az elvárásaimnak, mindössze 120.000 forintot kértek el. Nagyon elégedett vagyok!
Árajánlat kéréseBeáta M.
Bence kiváló munkát végzett! Az oktatóvideók igényesek és informatívak lettek. Minden részletet pontosan figyelembe vett, és a munka mindössze egy hónapot vett igénybe. Az ár is nagyon kedvező volt, csak 140.000 forintért dolgozott. Nagyon hálás vagyok a segítségéért!
Árajánlat kéréseMária D.
Márk hatalmas segítség volt az oktatóvideók elkészítésében. Két és fél hét alatt teljesítette a feladatot, és a végeredmény felülmúlta a várakozásaimat! Az ár is remek volt, 130.000 forintért végezte el. Mindenkinek ajánlom Márkot, fantasztikus szakember!
Árajánlat kéréseGábor T.
Zsuzsanna egy igazi profi az oktatóvideók készítésében. Két hét alatt kész lettünk, és a tartalom kiváló lett. Az ára is kedvező volt, 125.000 forintért végezte el a munkát. Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel és a hozzáállásával!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Oktatóvideó koncepció és forgatókönyv
Írj egy rövid ötletet egy oktatóvideóhoz a munkavállalók számára: válassz témát, készíts egy egyszerű forgatókönyv vázlatot, és adj hozzá alapvető vizuális elemeket. A szakember legyen világos kommunikátor, egyszerű eszközökkel dolgozzon, és betartson határidőket; a munka távolról, online készül.
Oktatóvideók készítése dolgozóknak
Üdvözlöm! Olyan szakembert keresek, aki képes professzionális oktatóvideókat készíteni dolgozóknak. A feladat az, hogy olyan oktatóanyagokat készítsen, amelyek segítik a munkatársakat különböző feladatokban és folyamatokban. Elvárás, hogy a videók jól strukturáltak legyenek, könnyen érthetőek és vizuálisan vonzóak. A felvétel Budapest területén történik, így fontos, hogy helyszíni jelenlétre van szükség. Kérlek, olyan személyt válassz, aki tapasztalt oktatóvideók készítésében, jól kommunikál és képes a komplex információkat egyszerűen átadni.
Oktatóvideó készítése a munkavállalóknak
Sziasztok! Szeretném, ha készítenétek egy oktatóvideót a munkavállalóink számára, amely bemutatja a cégünknél elvárt alapvető munkafolyamatokat. A videónak 10-15 perc hosszúnak kell lennie, és jól érthető, világos magyarázatokkal kell rendelkeznie. Kérlek, figyeljetek arra, hogy a videó szórakoztató legyen, hogy fenntartsa a figyelmet. Fontos, hogy az oktató videószerkesztési tapasztalattal rendelkezzetek, és a kész videót 2 héten belül el kell készíteni. Ha lehetséges, akkor a munka online történjen.
Interaktív oktatóvideó készítése
Kedves Szabadúszó! Szükségünk van egy olyan interaktív oktatóvideóra, amely segít a munkatársainknak a legújabb szoftverünk használatában. Elvárás, hogy a videó tartalmazzon kérdéseket és feladatokat is, így a nézők aktívan bekapcsolódhatnak a tanulásba. Fel szeretném kérni, hogy gyűjts össze minden szükséges információt a szoftverről, és készíts egy forgatókönyvet, mielőtt elkezded a felvételt. Továbbá, kérlek, hogy legyél elérhető, ha kérdéseink lennének a folyamat alatt. A kivitelezés online történik.
Oktatóvideó készítése a csapatépítésről
Helló! Olyan szakembert keresek, aki tudna készíteni egy oktatóvideót a csapatépítési tevékenységeinkről. A célunk, hogy a munkavállalóink jobban megismerjék egymást és javítsák a csapatmunkát. A videónak tartalmaznia kell néhány konkrét példát a csapatépítő játékokra és a tevékenységekre, amiket korábban már szerveztünk. Kérlek, teljesen indulj el a kreativitásod alapján, és a végterméket 3 héten belül várnám. Online munka is lehetséges.
Oktatóvideók dolgozóknak távoli szakemberrel
Az Oktatóvideók dolgozóknak akkor hasznosak, ha a munkatársaknak gyorsan, érthetően és ismételhető módon kell megtanulniuk egy folyamatot. Nem elég egy szép videó. A cél az, hogy a néző tudja, mit kell tennie, mikor kell tennie, és milyen hibákat kell elkerülnie. Magánügyfélként vagy kisebb megbízóként gyakran nem teljes gyártócsapatra van szükség, hanem egy olyan online szakemberre, aki átlátja a tananyagot, megírja a rövid forgatókönyvet, elkészíti a vizuális anyagot, és átadja a kész fájlokat.
Én azt látom, hogy a dolgozói oktatásnál a legnagyobb gond nem a technika. A probléma inkább az, hogy túl sok információ kerül egy videóba. A munkatárs elveszíti a fonalat, majd később ugyanazokat a kérdéseket teszi fel. Egy jó oktató animáció rövid egységekre bontja a témát. Külön kezeli a lépéseket, a felelősségeket, a szabályokat és a gyakori hibákat. Így a videó nem dísz, hanem használható belső anyag.
A Qjob.hu felületén olyan magánszakemberek is kereshetők, akik távolról vállalnak videós, animációs vagy tananyagkészítési munkát. Itt a megbízó leírhatja a feladatot, megadhatja a határidőt, és összevetheti az ajánlatokat. Ez különösen akkor kényelmes, ha nincs szükség személyes találkozóra, csak pontos egyeztetésre, fájlküldésre és korrekt átadásra.
Dolgozói oktatóvideó célja és tartalma
A dolgozói oktatóvideó célja nem az, hogy mindent elmondjon a cégről vagy egy folyamatról. Inkább az, hogy egy konkrét helyzetben segítsen. Lehet belépési oktatás, biztonsági tudnivaló, ügyfélszolgálati folyamat, szoftverhasználat, belső szabály, értékesítési lépés vagy adatkezelési alap. A jó anyag egy kérdésre válaszol. Mit kell tudnia a dolgozónak ahhoz, hogy önállóan és kevesebb hibával végezze a feladatát.
Szerintem a legjobb kiindulás egy rövid vázlat. Nem kell kész forgatókönyvvel érkezni. Elég, ha a megbízó összegyűjti a fő pontokat, a célcsoportot, a meglévő dokumentumokat és a kívánt hangnemet. A szakember ezekből tud tanulási sorrendet építeni. Egy tapasztalt animátor vagy videókészítő nem csak mozgatja az elemeket, hanem szűri is az anyagot. Megkérdezi, mi fontos, mi ismétlődik, és melyik rész zavarja leggyakrabban a munkatársakat.
Volt olyan eset, amikor egy ügyfél hosszú szabályzatból szeretett volna egyetlen oktatóvideót. A dokumentum érthető volt, de videón túl tömény lett volna. A megoldás három rövid rész lett. Az első a mindennapi teendőket mutatta be, a második a kivételeket, a harmadik a hibás példákat. A dolgozók így nem egy hosszú anyagot kaptak, hanem olyan részeket, amelyeket később is könnyű volt újranézni.
Oktatóvideók dolgozóknak árak
Az Oktatóvideók dolgozóknak ára főleg a hossz, a vizuális összetettség, a hanganyag, a felirat és a javítások száma alapján változik. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent, mert kimarad a tervezés vagy a tiszta szerkezet. Ugyanakkor nem minden feladathoz kell drága, sok jelenetes animáció. Egy egyszerű képernyőfelvételes oktatóanyag vagy sablonos mozgó grafika is elég lehet, ha a cél világos.
| Feladat típusa | Jellemző tartalom | Ár Ft |
|---|---|---|
| Rövid belső oktatóvideó | 1 perc, egyszerű animáció, alap felirat | 35.000 - 60.000 |
| Folyamatbemutató animáció | 2 perc, lépések és ikonok | 55.000 - 95.000 |
| Szoftverhasználati videó | Képernyőfelvétel, vágás, magyarázó felirat | 45.000 - 85.000 |
| Dolgozói bevezető anyag | 3 perc, szerkesztett szöveg és vizuális elemek | 80.000 - 140.000 |
| Hangbemondással készült videó | Forgatókönyv, narráció, vágás | 95.000 - 170.000 |
| Többrészes oktatási csomag | 3 rövid videó azonos stílusban | 150.000 - 280.000 |
| Felirat és nyelvi tisztítás | Meglévő videó javítása, felirat készítése | 18.000 - 45.000 |
| Összetettebb animált tananyag | Részletes jelenetek, példák, javítási körök | 180.000 - 360.000 |
Tapasztalatom szerint az ár akkor lesz reális, ha a megbízó előre megmondja, mennyi anyag áll rendelkezésre. Más díjat kér a szakember, ha kész szöveget kap, és mást, ha neki kell rendszereznie a tartalmat. A határidő is számít. A sürgős munka többe kerülhet, mert kevesebb idő marad egyeztetésre és javításra.
Oktató animáció készítése online munkában
Az online munka jól működik ennél a szolgáltatásnál. A megbízó elküldi a dokumentumokat, képernyőképeket, arculati elemeket, hangmintát vagy példavideót. A szakember ezután rövid kérdéseket tesz fel. Kinek készül a videó. Milyen tudásszinttel indul a néző. Milyen hossz legyen. Milyen hibát kell megelőzni. Ezek nem formaságok. Ezek döntik el, hogy a végeredmény érthető lesz vagy csak látványos.
A munka általában vázlattal indul. Utána jön a szöveg, majd a képi felépítés. Ezután készül a próbarész vagy az első változat. A javításoknál jó, ha a megbízó nem csak annyit ír, hogy nem tetszik. Hasznosabb a pontos visszajelzés. Túl gyors a felirat. Hiányzik egy lépés. Más szót használunk belsőleg. A színek túl erősek. Így az online egyeztetés rövid marad, és a szakember nem találgat.
Az átadásnál érdemes előre rögzíteni a fájlformátumot. Gyakori a teljes felbontású videó, a kisebb méretű változat, a feliratfájl és néha a szerkeszthető forrásanyag. Nem minden megbízás tartalmazza a forrásfájlt. Ezt külön kell kérni. És jó tudni, hogy a forrásfájl átadása sokszor magasabb díjjal jár.
Megfelelő szakember választása oktatóvideóhoz
A megfelelő szakember kiválasztása nem csak portfólió alapján történik. A szép videó fontos, de az oktatóanyag más műfaj. Itt a világos gondolkodás legalább annyira lényeges. Olyan magánszakembert érdemes keresni, aki visszakérdez, tud rövidíteni, és nem fél jelezni, ha a feladat túl nagy egyetlen videóhoz.
Én először azt nézném meg, hogy a jelölt készített e már magyarázó vagy belső oktatási anyagot. Ha csak látványos bemutatóvideói vannak, az még nem baj, de kérni kell egy rövid mintát vagy részletes munkamenetet. Fontos a nyelvi pontosság is. A dolgozói anyagban egy félreérthető mondat később hibás munkát okozhat. Egy jó videókészítő nem hagyja benne a felesleges körmondatokat.
Sokan ott hibáznak, hogy csak az árat nézik. A legolcsóbb ajánlat akkor tűnik jó döntésnek, amikor még nem látszik a javítási idő. Ha a videó szerkezete rossz, a javítás már nehéz. Ezért jobb olyan ajánlatot választani, amely tartalmaz legalább egy egyeztetett vázlatot és egy javítási kört. Így a megbízó nem a kész anyagnál szembesül azzal, hogy más irányba ment a munka.
Dolgozói oktatóanyag határidők és javítások
Egy rövid dolgozói oktatóanyag nem mindig készül el egyik napról a másikra. Maga a vágás vagy animálás lehet gyors, de a jó előkészítés időt kér. Egy egyszerű egyperces videó néhány munkanap alatt elkészülhet. Egy több részből álló oktatási csomag viszont gyakran több egyeztetési kört igényel. Ez nem lassúság, hanem a pontosság része.
A javításokat érdemes két részre választani. Az egyik a szakmai tartalom javítása. Ide tartozik a hiányzó lépés, a rossz sorrend vagy a pontatlan kifejezés. A másik a formai javítás. Ilyen a tempó, a felirat mérete, a hang aránya vagy a képi ritmus. Ha a kettő összekeveredik, könnyen szétesik a folyamat. Szerintem a legjobb, ha a megbízó egy dokumentumban gyűjti össze a visszajelzést, jelenet vagy időpont szerint.
A határidőnél az is számít, hány döntéshozó nézi az anyagot. Ha többen véleményezik, legyen egy felelős személy, aki összefogja a kéréseket. Különben az egyik ember rövidítene, a másik bővítene, a harmadik más hangnemet kérne. A szakember ilyenkor nem tud stabilan dolgozni, és a videó sem lesz egységes.
Gyakori hibák oktatóvideó rendelésénél
A leggyakoribb hiba az, hogy a megbízó kész videót vár, de nem ad elég alapanyagot. Egy rövid leírás önmagában kevés lehet. Kell a cél, a néző típusa, a belső szóhasználat és a kívánt eredmény. Az is gond, ha a videó egyszerre akar szabályzat, motivációs anyag és részletes kézikönyv lenni. Ezek más célok. Egy anyag nem tud mindent jól megoldani.
Másik gyakori hiba a túl hosszú szöveg. A képernyőn olvasott mondat lassabban működik, mint egy dokumentumban. Ha a felirat tele van részletekkel, a néző nem figyel a képre. Ha a narráció túl gyors, a dolgozó nem tudja összekötni a hallottakat a látott lépésekkel. Az oktatóvideó akkor jó, ha hagy időt a megértésre.
A minőség nem csak a felbontást jelenti. Fontos a logikus sorrend, az ismételhető felépítés, a tiszta hang, a helyes szöveg és a könnyen felismerhető képi elemek. Egy egyszerű animáció lehet jobb, mint egy zsúfolt látványanyag. Tapasztalatom szerint a dolgozók azt értékelik, ha gyorsan megtalálják a választ. Nem azt, ha a videó minden másodperce mozog.
Oktatóvideók dolgozóknak átadása és használata
Az Oktatóvideók dolgozóknak akkor hoznak valódi hasznot, ha a kész anyag nem marad egy mappában. Érdemes előre eldönteni, hol fogják nézni a dolgozók. Belső tudástárban, képzési felületen, megosztott mappában vagy belépési folyamat részeként. A fájlnév, a felirat és a rövid leírás is számít, mert ezek segítik a későbbi keresést.
A kész videó mellé hasznos lehet egy rövid ellenőrző lista. Nem kell bonyolult teszt. Elég néhány kérdés, amely megmutatja, hogy a néző értette e a lényeget. Ha a téma fontos vagy kockázatos, akkor a videót időnként frissíteni kell. Változhat a szoftver, a belső folyamat vagy a szabály. Ilyenkor jobb egy javítható, jól felépített anyag, mint egy látványos, de nehezen módosítható videó.
Egy online szakemberrel végzett munka akkor zárul jól, ha a megbízó pontosan megkapja a vállalt fájlokat, a határidő tartható volt, és a dolgozók érthető anyagot kapnak. Nem kell túlmagyarázni. Az oktató animáció feladata az, hogy csökkentse a bizonytalanságot. Ha kevesebb kérdés érkezik ugyanarról a folyamatról, akkor a videó elérte a célját.
Lásd még
- Mobilalkalmazások animációk
- Logórajz szimuláció
- 3D Logó Animáció
- Elemek megjelenése
- Úszó gombok animációval
- Dinamikus oldalsáv
- Kártya Hatás Felület
- Görgethető menü
- Animált gesztusok
- Multitouch reakció
- Gyors szelfi útmutatók
- Animált hover hatások
- Aktív zónák kiemelése
- Hibák animációja
- Sikeres animációk
- 3D Animációs Elemenként
- Egyedi Mikroanimációk
- Minimalista animáció
- Fénylő Animáció
- Események animációja
- Videótervezés
- Felszerelés vizualizálása
- Termékhasználat elemzése
- Növekvő eladások animációval
- Együttműködés előnyei
- YouTube hirdetés tervezés
- Vásárlói Vélemények
- Pitch-tervezés
- Oktatóvideók dolgozóknak
- Csapatértékek Bemutatása
Szolgáltatási katalógus
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436





