Digitális felületek és alkalmazások lenyűgöző animációinak megalkotása

Fedezd fel a digitális interfészek és alkalmazások animációinak világát! Kérj konzultációt szakértőinktől még ma!

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

Kérj árajánlatot szakemberektől

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Digitális animáció készítése

Budapest
7 hónapja

Sziasztok! Olyan szakembert keresek, aki tapasztalattal rendelkezik digitális animációk készítésében. A feladatom egy rövid, figyelemfelkeltő animáció elkészítése, ami bemutatja a cégem szolgáltatásait. Fontos, hogy a munkát Budapest területén végezd, és a végtermék legyen magas minőségű, professzionális, valamint megfeleljen a modern digitális trendeknek. Elvárás, hogy jól ismerd az animációs szoftvereket, és képes legyél kreatívan és pontosan dolgozni. A határidő két hét, kérlek, jelezd, ha el tudod vállalni a feladatot és küldj referenciákat korábbi munkáidról.

Digitális animációs projekt készítése

Budapest
egy éve

Szia! Keresek egy tehetséges digitális animátort, aki segítene egy új projektben. A feladat az lenne, hogy készíts el egy 2-3 perces animációt, amely bemutatja a termékünk főbb jellemzőit és előnyeit. Fontos, hogy az animáció színes és figyelemfelkeltő legyen. A munkát online végezheted, de kérlek, hogy a határidőt tartsd be, hiszen a bemutatót március végén szeretnénk megtartani. Küldj egy rövid portfóliót is a korábbi munkáidból!

Karakter animáció készítése

Szeged
egy éve

Helló! Szükségem van egy digitális animátorra, aki képes lenne életre kelteni egy karaktert a videojátékunkhoz. Az animációnak dinamikusnak és élethűnek kell lennie. Elvárás, hogy használj 3D-s animációs szoftvert, és tapasztalatod legyen a karakter animálásában. A projekt szigorú határidővel rendelkezik, ezért fontos, hogy a munka online történjen, és rendszeresen tudj kommunikálni velem az előrehaladási állapotodról.

Animációs hirdetés létrehozása

Debrecen
egy éve

Üdv! A cégem számára keresek egy digitális animátort, aki készítene egy rövid hirdetést. Az animáció célja, hogy népszerűsítse az új szolgáltatásunkat, és szeretnénk, ha a végtermék szórakoztató és informatív lenne. Elvárjuk, hogy már legyen tapasztalatod hasonló projektekben, és ismerd az aktuális trendeket az animációs designban. A munkát online végezheted, de fontos, hogy rendszeres frissítéseket adj a projekt állapotáról.

Animáció egy oktatóvideóhoz

Pécs
egy éve

Szia! Keresek egy kreatív digitális animátort, aki segítene egy oktatóvideó elkészítésében. Az animációnak segítenie kell a nézők megértését, ezért fontos, hogy érthető és vonzó legyen. Elvárom, hogy rendelkezz tapasztalattal az oktatóanyagaik készítésében, és képes légy rövid időn belül elkészíteni a munkát. A projekt online végezhető, és a határidő szoros, tehát fontos, hogy rugalmas légy.

Promóciós animáció készítése

Győr
egy éve

Helló! Keresek egy digitális animátort egy promóciós animáció elkészítésére, amely a cégünk következő kampányát támogatja. Az animációnak figyelemfelkeltőnek és eredetinek kell lennie, és jól kell reprezentálnia a márkánkat. Elvárunk néhány referencia munkát, hogy lássuk a stílusodat, és fontos, hogy a munka online végezhető legyen. A projekt határideje a következő hónap végén van.

Digitális animáció online felületekhez

A Digitális animáció akkor hasznos, ha egy online felületet érthetőbbé, mozgalmasabbá vagy könnyebben kezelhetővé kell tenni. Nem önálló díszítésről van szó, hanem arról, hogy a mozgás segítse a nézőt vagy a felhasználót. Egy gomb finom mozdulata, egy betöltési jel, egy átmenet vagy egy rövid bemutató sokszor többet mond, mint egy hosszú magyarázat. Magánügyfélként akkor érdemes ilyen munkára szakembert keresni, ha van egy kész ötlet, egy oldal, egy alkalmazás, egy bemutatóanyag vagy egy közösségi felület, amely statikusnak tűnik.

Én azt látom, hogy a legtöbb ügyfél nem nagy filmet szeretne, hanem néhány pontosan eltalált mozgást. Ez jó kiindulópont. A felületanimáció akkor működik jól, ha nem tolja el a figyelmet a lényegről. Szerintem az első döntés mindig az, hogy mi a cél. Magyarázni kell egy folyamatot, kiemelni egy fontos elemet, vagy csak modernebb érzést adni egy digitális anyagnak. A Qjob.hu felületén olyan magánszakemberek között lehet keresni, akik távolról vállalnak ilyen vizuális feladatokat, ezért a munka leírása különösen fontos.

Animáció felhasználási helyei

A Digitális animáció sokféle online anyagban használható. Weboldalon segíthet abban, hogy a látogató észrevegye a következő lépést. Bemutatóban oldhatja a túl száraz tartalmat. Alkalmazásban megmutathatja, hogy egy művelet sikerült, egy fájl feltöltődött, vagy egy menü lenyílt. Közösségi tartalomnál az első másodpercekben döntheti el, hogy valaki továbbnézi-e az anyagot.

Nem minden mozgás jó mozgás. Tapasztalatom szerint a túl sok effekt gyorsan zavaró lesz. Egy magánügyfél gyakran azt kéri, hogy legyen látványosabb az egész, de a szakember feladata ilyenkor nem az, hogy mindent megmozgasson. Inkább azt kell megmutatnia, hol kell mozgás, hol elég egy halvány átmenet, és hol jobb teljesen nyugodtan hagyni a felületet. Ez a különbség a díszítés és a tudatos mozgó grafika között.

Gyakori feladat az ikonok animálása, rövid logómozgás, betöltési jel, felugró ablak megjelenése, képernyőváltás, adatvizualizáció vagy rövid termékbemutató. Ezek távolról is jól kezelhető munkák. A megrendelő elküldi a képernyőképeket, a grafikai elemeket, a márkaszíneket és a kívánt példákat. Ezután az animátor megtervezi a ritmust, a mozgás hosszát és az átadási formátumot.

Felületanimáció feladatleírás és alapanyagok

A jó feladatleírás rövid, de pontos. Tartalmazza, hol jelenik meg az animáció, milyen méretben kell használni, milyen eszközön fogják nézni, és milyen eredményt vár az ügyfél. Sokan ott hibáznak, hogy csak annyit írnak, legyen szebb. Ez kevés. A szebb szó mögött sokféle irány lehet. Lehet elegánsabb, gyorsabb, játékosabb, komolyabb vagy egyszerűbb. A magánszakember akkor tud jól dolgozni, ha nem kell kitalálnia az üzleti vagy személyes célt a hiányzó mondatokból.

Volt olyan eset, amikor egy ügyfél csak három képernyőképet küldött, és azt kérte, hogy mozogjon úgy, mint egy modern alkalmazás. A munka első változata technikailag rendben volt, de nem illett a célhoz. Később kiderült, hogy az anyag egy oktató felülethez készült, ahol a túl gyors mozgás zavarta volna a megértést. Amikor a cél pontosabb lett, az egész felületanimáció nyugodtabb ritmust kapott, és az ügyfél sokkal elégedettebb volt.

Érdemes elküldeni a meglévő grafikai fájlokat szerkeszthető formában, ha vannak ilyenek. Ha csak képernyőkép áll rendelkezésre, a szakember több időt tölt az elemek újrarajzolásával. Ez drágíthatja a munkát. Fontos az is, hogy legyen egy rövid lista a kötelező elemekről. Mit kell megmozdítani, mi maradjon változatlan, milyen szöveg jelenjen meg, és kell-e hang nélküli verzió. Az online munka itt teljesen megfelelő, mert a fájlok, a minták és a javítások könnyen átadhatók.

Digitális animáció árak

A Digitális animáció ára főleg a részletek számától, a mozgás hosszától, a grafika készültségétől és a javítási körök mennyiségétől függ. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem azért, mert minden drága munka jobb, hanem mert a jó mozgás sok apró döntésből áll. Idő kell a ritmushoz, az átmenetekhez, a fájlmentéshez és az ellenőrzéshez.

FeladatTartalomÁr Ft
Egyszerű ikon animálása1 elem, rövid mozgás12.000 - 25.000
Gomb vagy mikrointerakcióállapotváltás, kattintási visszajelzés18.000 - 35.000
Betöltési animációegyedi jel, ismétlődő mozgás20.000 - 45.000
Felugró ablak mozgásamegjelenés és eltűnés25.000 - 55.000
Képernyőváltás tervezése2 vagy 3 állapot között35.000 - 80.000
Rövid felületbemutató10 vagy 20 másodperc55.000 - 120.000
Lottie animációwebes vagy alkalmazásos használatra30.000 - 75.000
Adatmozgás és diagramszámok, sávok, egyszerű váltások45.000 - 110.000
Teljes mozgásrendszertöbb elem egységes szabályokkal120.000 - 260.000

Szerintem árnál nem csak a végösszeget kell nézni. Ugyanilyen fontos, hogy pontosan mit tartalmaz az ajánlat. Benne van-e a forrásfájl, hány javítási kör jár hozzá, milyen formátumban kapja meg az ügyfél az anyagot, és van-e rövid használati útmutató. Egy 30.000 forintos feladat lehet korrekt, ha egyetlen ikonról szól. De ugyanennyiért egy teljes felület mozgását várni nem reális.

Jó szabadúszó animátor kiválasztása

A jó szabadúszó animátor nem csak szépen mozgatja az elemeket. Megérti, hogy a mozgásnak funkciója van. Nézd meg a portfólióját, de ne csak azt, hogy látványos-e. Figyeld meg, mennyire tiszta a ritmus, nem túl gyors-e a váltás, olvasható marad-e a szöveg, és érthető-e a sorrend. Egy animátor akkor dolgozik jól online feladaton, ha kérdez a célról, a formátumról, a határidőről és az átadásról.

Magánügyfélként érdemes kisebb próbamunkával kezdeni, ha nagyobb anyagról van szó. Nem kell mindig hosszú teszt. Elég lehet egy képernyőrészlet vagy egy gomb állapotváltása. Így hamar kiderül, hogy az online szakember mennyire érti a stílust. A kommunikáció legalább olyan fontos, mint a technikai tudás. Ha a válaszok homályosak, a határidő nincs kimondva, vagy a javítások feltételei nem tiszták, később könnyen vita lesz.

Tapasztalatom szerint az is jó jel, ha a szakember néha visszafogja az ügyfelet. Nem udvariatlanságból, hanem szakmai okból. Ha egy képernyőn öt elem mozog egyszerre, a felhasználó nem tudja, hová nézzen. Ilyenkor jobb egy nyugodtabb irány. A mozgó grafika értéke sokszor éppen abban van, hogy nem akar minden pillanatban feltűnni.

Animált felület hibái és átadása

Az animált felület leggyakoribb hibája a túl gyors tempó. A második hiba a túl sok irány. Az egyik elem balról jön, a másik fentről, a harmadik villan, a negyedik nagyít. Ettől az anyag nem lesz professzionálisabb. Inkább szétesik. A harmadik gond a rossz formátum. Ami jól néz ki egy videóban, nem biztos, hogy jó egy webes felületen. Ezért az átadást már a munka elején tisztázni kell.

Az online átadásnál jó, ha az ügyfél megkapja a végleges fájlt és szükség esetén a szerkeszthető változatot is. Lehet videó, átlátszó hátterű mozgókép, Lottie fájl vagy képsorozat. A konkrét formátum attól függ, hol használják majd az anyagot. A javításokat érdemes egy dokumentumban vagy egyértelmű üzenetben összegyűjteni. Ne öt külön üzenetben érkezzenek apró kérések, mert ez lassítja a munkát és növeli a félreértés esélyét.

Én azt látom, hogy a sikeres projekt végén nincs nagy meglepetés. Az ügyfél tudja, mit kap, a szakember tudja, meddig kell eljutnia, és a határidő nem csak egy laza ígéret. Az animált felület akkor jó, ha a néző nem a trükköt figyeli, hanem könnyebben érti a tartalmat. Ez a cél. Nem több mozgás kell, hanem pontosabb mozgás.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 490 0436
Mi az a digitális animáció és miben különbözik a hagyományos animációtól?
A digitális animáció olyan technika, amely számítógépes szoftvereket és eszközöket használ a mozgó képek létrehozásához. A hagyományos animáció, mint például a rajzfilmgyártás, gyakran kézi rajzolást igényel minden egyes képkockához, míg a digitális animáció lehetővé teszi a képek könnyű módosítását és újrafeldolgozását. Ezen kívül a digitális animáció sokkal gyorsabb és hatékonyabb, mivel a szoftverek automatikusan generálhatják a köztes képkockákat, így kevesebb időt igényel a készítés folyamata.
Milyen szoftverek a legnépszerűbbek digitális animáció készítésére?
Hogyan tudom megkezdeni a digitális animációval való foglalkozást?
Mik a legfontosabb trendek a digitális animáció világában?