Nyomtatott vászonra készült brosúra készítése
Készítsd el a tökéletes vászonra nyomtatott prospektust szakértőink segítségével! Kérj konzultációt még ma!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
Kérj árajánlatot szakemberektől
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
190 vélemény
frissítve 27 május 2026Ádám F.
A Brosúra tervezés szolgáltatást vettem igénybe, és a végeredmény Távmunka városban különösen tetszett. Krisztián alaposan megismerte cégem stílusát, a tervezés professzionális és vizuálisan vonzó lett. A projekt körülbelül 2 hét alatt lezárult, összköltség 120000 Ft volt, a nyomtatott brosúra pedig kiváló minőségű.
Árajánlat kéréseEszter B.
Brosúra tervezés szolgáltatást választottam Távmunka városban, és nagyon elégedett vagyok a végeredménnyel. A tervező alaposan megismerte a márkát, kreatív és átlátható volt a folyamat, a stílus pedig tökéletesen illeszkedett a célközönséghez. A munka 2,5 nap alatt elkészült, költsége 52000 forint volt, és a nyomtatási anyagokkal is zökkenőmentesen együttműködtünk.
Árajánlat kéréseJános K.
Marcella fantasztikus munkát végzett a brosúra tervezésével. Mindent pontosan megértett, és a végeredmény sokkal jobb lett, mint amire számítottam. Az egész folyamat gyors volt, kb. 3 nap alatt kész lett, és az ár is nagyon kedvező, mindössze 45 000 forint. Nagyon elégedett vagyok a szakember munkájával, bátran ajánlom mindenkinek!
Árajánlat kéréseLászló K.
Nagyon elégedett vagyok a Lajos által végzett brosúra tervezéssel. Kb. 3 hétbe telt, hogy elkészüljön, de a végeredmény igazán lenyűgöző lett! A brosúra dizájnja modern és professzionális, pontosan azt kaptam, amit kértem. A munka költsége 45,000 forint volt, ami teljesen megérte! Köszönöm a fantasztikus munkát!
Árajánlat kéréseAnna R.
Simon csodás munkát végzett a brosúra tervezés során! Mindössze 2 hét alatt elkészült, és a munka költsége 50,000 forint volt. Az ötletei igazán kreatívak, és a végső dizájn tökéletesen tükrözte a márkámat. Nagyon örülök, hogy vele dolgozhattam!
Árajánlat kéréseMarta S.
Mirella hihetetlenül tehetséges! A brosúra tervezésre 4 hétig dolgozott, és a projektem teljes költsége 40,000 forint volt. A dizájn egyszerűen gyönyörű és esztétikus, pontosan azt kaptam, amit reméltem. Mindenkinek ajánlom őt!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Brosúra vászonra
Készíts egy brosúrát nyomtatott vászonra. Egyszerű feladat, a szakember legyen kreatív és rendezett, válasszon színeket, tippeket a méretezéshez, képek elrendezéséhez. A megbízó határidő és költségkeret figyelése is fontos, jó minőségű nyomtatási javaslatokat várunk.
Brosúra tervezése vászonra
Készítsen egy brosúra tervet nyomtatott vászonra. A feladat megkívánja egységes grafikai stílust, könnyen olvasható betűtípust és 2–3 oldalszintű elrendezést. A szakembernek legyen alapvető grafikai ismerete és a fájlformátumok ismerete. A munka feltétele, hogy határidőre szállítson.
Nyomtatott vászon brosúra tervezése
Szeretnél nyomtatott vászonra készülő brosúrát? Készítsd el a dizájnt és az elrendezést úgy, hogy a szöveg és a képek szépen olvashatók legyenek. Legyen átlátható, szép, egységes stílus. Csak akkor induljon a munka, ha elküldöd a tartalmat, logót és a brosúra méretét.
Brosúra tervezés szakértőt keresek
Sziasztok! Olyan grafikust keresek Budapesten, aki tapasztalt brosúra tervezésében. Az a feladatom, hogy egy professzionális, figyelemfelkeltő brosúrát készítsen számomra, amely bemutatja a cégem szolgáltatásait. Elvárásom, hogy a tervező kiváló grafikai érzékkel rendelkezzen, és képes legyen a cég arculatához illő dizájnt készíteni. A brosúrában fontos, hogy legyenek jól olvasható szövegek, megfelelő képek, valamint egységes szín- és betűtípus használat. A feladatot Budapesten, személyes egyeztetés után, rövid határidővel szeretném elvégeztetni, és a végeredménynek professzionálisnak kell lennie, hogy jól képviselje a céget.
Brosúra tervezés alapok magánmegrendelőnek
A brosúra tervezés akkor működik jól, ha az anyag első ránézésre érthető, könnyen olvasható, és gyorsan átadja azt, amit a megrendelő mondani szeretne. Magánügyfélként általában nem egy teljes arculati rendszert keresel, hanem egy olyan grafikust, aki rendbe teszi az információt, jó sorrendbe rakja a szöveget, és nyomdakész anyagot ad át. Ez a feladat kívülről egyszerűnek látszik, de valójában sok apró döntésből áll. Ide tartozik a méret, az oldalszám, a hajtás, a képek minősége, a betűk mérete, a margók, a kifutó és az is, hogy a kész anyag valóban használható legyen.
Én azt látom, hogy a legtöbb magánmegrendelő nem túl sok díszítést akar, hanem rendet. Ez teljesen érthető. A brosúra célja többnyire az, hogy bemutasson valamit röviden és világosan. Lehet termék, szolgáltatás, esemény, családi vállalkozás vagy akár egy saját projekt. A jó grafikus ilyenkor nem önmagát mutatja, hanem a tartalmat teszi áttekinthetővé. És ez az a pont, ahol egy tapasztalt szabadúszó sokat tud segíteni.
A jó brosúra tervezés felépítése
A jó szerkezet mindig a legelején eldől. Szerintem egy magánügyfél számára az a legfontosabb, hogy már az induláskor egyértelmű legyen, hány oldal készül, milyen méretben, milyen céllal, és milyen anyagok állnak rendelkezésre. Ha ez nincs tisztázva, akkor később jönnek a felesleges körök. Egy rövid ismertető anyagnál más elrendezés kell, mint egy részletes bemutató füzetnél. A kevesebb információ gyakran könnyebb feladatnak tűnik, de valójában nehezebb. Kevés helyen kell pontosan fogalmazni.
A magyar és ангol mintákban gyakran visszatér, hogy a tervezés alapja a célcsoport, a formátum és a tartalom hierarchiája. A nyomdai oldalak főleg a méretet, az oldalszámot és a kifutót emelik ki, míg a nemzetközi szabadúszó piacterek inkább a javítási köröket, a válaszidőt és a nyomdakész átadást hangsúlyozzák. Ez magánügyfélként azért fontos, mert te nem külön nyomdai előkészítőt, szövegírót és tördelőt keresel, hanem többnyire egy embert, aki átlátja az egészet. A tervező akkor jó választás, ha a szöveg mennyisége alapján már előre jelzi, hogy mi fér el kulturáltan, és mi nem.
Sokan ott hibáznak, hogy túl sok mindent akarnak egy kiadványba tenni. Ilyenkor a brosúra zsúfolt lesz. A címek elvesznek, a képek kicsik, az olvasó pedig elfárad. Tapasztalatom szerint jobb egy rövidebb, tisztább anyag, mint egy túlterhelt oldalhalmaz. A brosúra nem raktár. Válogatni kell.
Brosúra tervezés és a megfelelő szakember kiválasztása
A megfelelő szakember kiválasztásánál először ne az árat nézd, hanem a munkamintát. A portfólió sokkal többet mond, mint egy rövid bemutatkozás. Nézd meg, hogy a grafikus tud-e különböző stílusokban dolgozni, vagy minden anyaga ugyanúgy néz ki. Ez sokat elárul arról, mennyire figyel a megrendelő igényeire. Egy jó tervező kérdez. Rákérdez a célra, a közönségre, a nyomtatási méretre, a képek eredetére, sőt arra is, hogy a szöveget ki véglegesíti.
A brosúrakészítésnél a tervező és a megrendelő közti kapcsolat sokszor fontosabb, mint elsőre gondolnánk. Ha valaki lassan válaszol, pontatlanul fogalmaz, vagy minden apróságon külön vitát nyit, abból könnyen csúszás lesz. Ezen a felületen ezért érdemes olyan szabadúszót keresni, aki nemcsak jól tervez, hanem világosan kommunikál. A privát ügyfeleknek ez különösen fontos, mert nincs mögöttük projektmenedzser. Nekik maguknak kell átlátniuk a folyamatot.
Volt olyan eset, amikor egy ügyfél már három külön embertől kapott félkész vázlatot, de egyik sem volt használható nyomdában. Nem azért, mert csúnyák voltak, hanem mert hiányzott a kifutó, rossz volt a képfelbontás, és a betűk egy része nem jelent meg helyesen export után. A negyedik tervező már az elején kért pontos anyaglistát és egy rövid leírást a felhasználásról. A munka végül gyorsabban elkészült, mint az előző három próbálkozás együtt. Én ebből azt a tanulságot vonom le, hogy a rendezettség nem mellékes, hanem a minőség része.
Brosúra tervezés menete és az online együttműködés
Az online együttműködésnél a folyamatnak tisztának kell lennie. Először jön a brief. Ez lehet rövid is, de legyen benne a cél, a terjedelem, a kívánt hangulat, a kötelező szövegek és a felhasználandó képek. Ezután a grafikus általában készít egy első vázlatot vagy néhány kulcsoldalt. Ha az irány jó, akkor mehet tovább a teljes tördelés. Ha nem jó, még itt könnyű módosítani. Később már minden nagyobb változtatás lassabb és drágább lehet.
A határidőknél érdemes különválasztani a tervezési időt és az ügyféloldali jóváhagyást. Sokan ezt összemossák. Pedig nem mindegy, hogy a grafikus három munkanap alatt elkészít egy anyagot, vagy három nap alatt küld egy első változatot, amit még két kör javítás követ. A korrekt szakember ezt előre leírja. Az anyagátadásnál általában nyomdakész PDF, előnézeti változat és sok esetben szerkeszthető forrásfájl is kérhető. De ezt jó előre tisztázni. Nem minden munka része automatikusan a forrásfájl.
A kommunikáció online történik, ezért fontos, hogy az anyagok elnevezése és rendszerezése is rendben legyen. Külön mappába kerüljenek a képek, külön a végleges szöveg, és legyen egyértelmű, melyik verzió az aktuális. Apróságnak tűnik, de sok félreértést megelőz. És igen, a brosúra tervezés távolról is jól működik, ha a feladat világos. Nem a személyes találkozó hiányzik a legtöbbször, hanem a pontos információ.
Brosúra tervezés árak és tipikus költségek
Az ár a terjedelemtől, a bonyolultságtól és az alapanyagok állapotától függ. Egy rövid, egyszerű anyag kevesebb idő, egy többoldalas, gyengén előkészített brosúra viszont jóval több munka. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem mindig, de gyakran. Ha valaki irreálisan alacsony összegért vállalja a teljes tervezést, a javításokat és a nyomdakész leadást, ott általában valami hiányzik a csomagból. Lehet, hogy nincs benne a korrekt előkészítés. Lehet, hogy csak egyetlen javítási kör van. Vagy egyszerűen nem lesz elég figyelem a részletekre.
Tapasztalatom szerint a magánmegrendelőknek az átlátható árképzés fontosabb, mint a legalacsonyabb összeg. Jobb előre látni, mire mennyi megy el. A Qjob.hu felületén is akkor könnyebb jó szakembert találni, ha a feladat röviden, de pontosan le van írva. Ilyenkor az ajánlatok is összehasonlíthatóbbak.
| Feladat | Terjedelem vagy összetettség | Ár Ft |
|---|---|---|
| Egylapos brosúra | 1 oldal egyszerű tördelés | 12.000 - 22.000 |
| Kéthajtásos kiadvány | 6 panel alap képekkel | 22.000 - 38.000 |
| Háromhajtásos kiadvány | részletesebb tartalom | 28.000 - 45.000 |
| Négyoldalas brosúra | egyedi elrendezés | 30.000 - 52.000 |
| Nyolcoldalas brosúra | tördelés és képrendezés | 48.000 - 85.000 |
| Tizenkét oldalas anyag | összetettebb szerkezet | 75.000 - 130.000 |
| Képek javítása | alapszintű korrekció | 8.000 - 18.000 |
| Nyomdakész előkészítés | kifutó és ellenőrzés | 10.000 - 20.000 |
| További javítási kör | nagyobb módosítások | 7.000 - 15.000 |
Ezek nem merev díjak, inkább reális sávok. A végső ár attól is függ, hogy a szöveg kész van-e, kell-e ikon, diagram vagy újraszerkesztés, illetve mennyire sürgős a munka. Egy rutinos grafikus általában gyorsabban dolgozik, de nem feltétlenül olcsóbban. Cserébe kevesebb hibával számolhatsz.
Gyakori hibák brosúra tervezés előtt
A leggyakoribb hiba az, hogy az ügyfél nem végleges szöveget küld. Ez szinte mindig csúszást okoz. Ha a tördelés már elkészült, minden hosszabb mondat vagy új blokk felboríthatja az oldalt. A másik tipikus gond a gyenge minőségű képanyag. Telefonos fotó is lehet jó, de csak akkor, ha elég éles és megfelelő méretű. A netről lementett kis képek nyomtatásban többnyire gyengék. És ezt utólag nem lehet csodával megoldani.
Sokan ott hibáznak, hogy csak annyit írnak a feladatleírásba, hogy kellene egy szép brosúra. Ez nagyon kevés. A tervezőnek tudnia kell, milyen célra készül az anyag, ki fogja olvasni, és milyen hangulatot vársz. De az sem jó, ha valaki minden apró részletet túl korán bebetonoz. A túl merev elképzelés gyakran gátolja a jó megoldást. Szerintem az a jó hozzáállás, ha a fő cél világos, a részletekben pedig van némi rugalmasság.
Minőségi gondot okozhat az is, ha a megrendelő különböző forrásokból összeszedett stílusokat akar egyszerre. Egy kis elegancia, egy kis harsányság, egy kis minimalizmus. Ezek együtt ritkán működnek. A brosúrakészítés akkor lesz egységes, ha van egy világos vizuális irány. A grafikus ebben tud vezetni, de csak akkor, ha hagyják neki.
Nyomdai átadás és a kész anyag minősége
A kész anyag értéke ott derül ki igazán, amikor nyomdába kerül. A szép látványterv önmagában kevés. Nyomdai felhasználásra fontos a helyes színmód, a megfelelő felbontás, a kifutó és az exportálás minősége. Több magyar nyomdai forrás külön kiemeli, hogy a méret és a technikai előkészítés hibái a leggyakoribb problémák, míg nemzetközi szabadúszó oldalakon a print ready PDF, a bleed és a trim marks szerepel visszatérő elemként. Ezek nem díszítő szavak. Ezek döntik el, hogy a kész brosúra valóban használható lesz-e. citeturn125098search0turn125098search2turn125098search6turn125098search7
Én azt látom, hogy magánmegrendelőként akkor jársz jól, ha a szakember nemcsak szépet tervez, hanem ellenőrizhetően lezárja az anyagot. Jó jel, ha elmondja, milyen formátumban ad át, hány javítási kör fér bele, és mit kell még neked jóváhagynod a végén. A tiszta átadás megspórolja a kapkodást. És ez sokszor többet ér, mint egy látványos, de pontatlan első terv.
Nem kell túlkomplikálni a feladatot. Egy jó brosúra legyen érthető, rendezett és nyomtatható. Ha ezt egy megbízható szabadúszó megoldja, akkor már a lényeg a helyére került.
Mikor éri meg szabadúszóra bízni a brosúrakészítést
Akkor éri meg, amikor gyors, személyes és átlátható együttműködésre van szükség. Magánmegrendelőként gyakran nem akarsz ügynökségi folyamatot, hosszú köröket és túl sok közvetítőt. Egy jó szabadúszóval közvetlenül lehet egyeztetni. Ez nem mindig olcsóbb, de sokszor egyszerűbb. És néha ez számít a legtöbbet.
Ha már megvan a szöveg, nagyjából tiszta a cél, és szükséged van egy jól összerakott, nyomdakész anyagra, akkor ez a munkatípus jól kiszervezhető. Ha viszont még a tartalom sincs meg, a képek bizonytalanok, és naponta változik az elképzelés, akkor előbb rendet kell rakni az alapokban. A brosúra tervezés nem varázslat. Jó alapanyagból gyorsabb, nyugodtabb és jobb eredmény születik.
Lásd még
- Brossúra tervezés
- Képes brossúra készítése
- Luxus prospektus tervezés
- Célzott prospektus tervezés
- Brosúra tervezés
- Ingatlanos brosúra
- Két hajtású tervezés
- Prospektus stílusjavítás
- Brosúra grafika cseréje
- Költséghatékony módosítás
- Ingyenes brosúra
- Nyomtatási megtakarítások
- Prospektus tervezés
- Brosúra tervezés
- Széles nyomtatás
- Öko-papír prospektus
- Canvá brosúrák
- Reklámfüzet tippek
- Turista Brossúra
- Ökológiai brosúra
- Üzleti brossúra készítés
- Tavaszi Brossúra
- Iskolai brosúra
- Amerikai üzleti prospektus
- Nemzeti éttermek
- Ingatlan prospektus készítés
- Autószalon brosúra
- Iskolai prospektus tervezés
- Újévi ajánlatok
- Nyári Akciók
Szolgáltatási katalógus
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436






