B randelt kreatívok készítése piacvezetők számára

Fedezd fel a sikert hozó, egyedi kreatív megoldásokat, amelyekkel te is a csúcsra juthatsz! Kérj ingyenes konzultációt még ma!

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

Kérj árajánlatot szakemberektől

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Kreatívok piacvezetőknek

Budapest
8 hónapja

Sziasztok! Olyan szakembert keresek, aki segítene a kreatív iparban dolgozó piacvezetőknek olyan stratégiák kidolgozásában, amelyek erősítik pozíciójukat és növelik láthatóságukat. A feladat magában foglalná a piaci trendek elemzését, innovatív marketingkampányok kialakítását és a személyre szabott kommunikációs stratégiák kidolgozását. Elvárás, hogy a szakember tapasztalattal rendelkezzen a kreatív szektorban, jól ismerje a hazai piac sajátosságait, és képes legyen komplex projekteket menedzselni. A munka Budapesten történne, ahol személyesen is egyeztethetünk. Nagyon fontos, hogy a feladat során kreatív, innovatív és eredményorientált megoldásokat kínáljon, és rugalmas legyen a határidők betartásában.

Kreatív tartalomkészítő keresése

Budapest
egy éve

Szia! Olyan kreatív szakembert keresek, aki tud segíteni a cégem online marketing kampányában. A feladatod az lesz, hogy készíts egyedi és figyelemfelkeltő szövegeket és grafikákat, amelyek kitűnnek a versenytársak közül. Az elvárás, hogy legyen tapasztalatod a digitális marketing területén, és ismerd a legújabb trendeket. A munka végezhető online, így bárhol dolgozhatsz, ahol kényelmesen érzed magad.

Webdesign kreatív projekt

Debrecen
egy éve

Helló! Olyan webdesignert keresek, aki kreatívan tudja megújítani a weboldalam kinézetét. Az elvárás, hogy legyen portfóliód, ahol láthatom a korábbi munkáidat, és hogy a stílusod illeszkedjen a márkánkhoz. Fontos, hogy a munka során figyelj a felhasználói élményre is. Ez a feladat részben online végezhető, de lehet, hogy szükség lesz egy személyes találkozóra is, hogy átbeszéljük az elképzeléseinket.

Szociális média stratégia kidolgozása

Szeged
egy éve

Szia! Szükségem lenne egy kreatív szakemberre, aki segít az új szociális média stratégiánk kidolgozásában. Az elvárás, hogy ismerd a különböző platformokat, és hogy legyen tapasztalatod kampányok kezelésében. Szeretném, ha a munka során folyamatosan kommunikálnánk, hogy a lehető legjobban tükrözze a vállalatunk hangját. Ezt a feladatot online végezheted, így bárhonnan elérhető vagy.

Kreatív író keresése marketing anyagokhoz

Győr
egy éve

Helló! Olyan kreatív írót keresek, aki segít marketing anyagok, hirdetések és blogbejegyzések írásában. A célunk, hogy szórakoztató, de mégis informatív tartalmakat készítsünk, amelyek vonzzák a potenciális ügyfeleinket. Kérlek, legyen tapasztalatod a marketing területén, és tudj szoros határidőkkel dolgozni. A munka online végezhető, így szabadon választhatod meg a munkahelyed.

Videó tartalom készítő megkeresése

Pécs
egy éve

Szia! Olyan videós szakembert keresek, aki kreatív módon tudja megvalósítani a cégem által készítendő promóciós videókat. Az elképzelés, hogy valami igazán figyelemfelkeltő és szórakoztató tartalom szülessen, ami megmutatja a termékeinket. Kérlek, legyen tapasztalatod a videózás terén, és tudj önállóan dolgozni. A munka online végezhető, így rugalmasan dolgozhatsz.

Kreatívok piacvezetőknek

A Kreatívok piacvezetőknek szolgáltatás akkor hasznos, ha egy magánmegrendelő olyan vizuális anyagot kér, amely erős első benyomást ad, gyorsan érthető, és online felületen is azonnal működik. Ilyenkor nem elég egy tetszetős kép. Kell egy világos üzenet, jó arány, olvasható szöveg, és olyan forma, amely telefonon és nagyobb képernyőn is rendben marad. Ezen az oldalon olyan szabadúszó szakember munkájáról van szó, aki egyedileg készít reklámanyagokat, kampányképeket, hirdetési anyagokat és más online vizuális elemeket.

Én azt látom, hogy a legtöbb ügyfél nem díszt keres, hanem eredményt. Azt szeretné, hogy a banner, a promóciós kép vagy a közösségi felületre szánt grafika végre ne legyen zavaros. Egy jó kreatív nem beszél mellé. Rögtön megmutatja, mi fontos. Ez különösen lényeges akkor, ha valaki terméket ad el, eseményt hirdet, szolgáltatást mutat be, vagy egyszerűen rendet akar tenni az online megjelenésében. A Qjob.hu felületén sokan azért keresnek ilyen munkára embert, mert gyors, távoli együttműködésben is szeretnének használható végeredményt kapni.

A Kreatívok piacvezetőknek jellegű munka gyakran több elemből áll. Lehet benne fő vizuál, több méretre átdolgozott változat, szöveges hangsúlyok, cselekvésre ösztönző rész, és olykor egyszerű animált verzió is. Tapasztalatom szerint akkor lesz jó a vége, ha a megrendelő már az elején leírja, mi a cél, kikhez szól az anyag, és hol fog megjelenni. Ez nem formaság. Ezen múlik, hogy a kész anyag valóban használható lesz-e.

Mire jók a kreatívok

A kreatívok szerepe egyszerű. Figyelmet kell fogniuk, és irányba kell állítaniuk a nézőt. Egy online reklámanyag akkor erős, ha néhány másodperc alatt átadja a lényeget. Nem túl hosszú, nem túl zsúfolt, és nem próbál egyszerre mindent elmondani. A magánügyfél számára ez azért fontos, mert nem akar feleslegesen több körben fizetni ugyanazért. Jobb elsőre tiszta feladatot adni, és abból olyan vizuális anyagot kérni, amely célra készül.

Sokan közösségi oldalra kérnek képet, mások értékesítési oldalhoz, hírlevélhez, online hirdetéshez vagy időszakos akcióhoz. Ezek nem ugyanazok. Másképp kell működnie egy gyors promóciós képnek és másképp egy hosszabb ideig futó kampányanyagnak. Szerintem itt hibáznak sokan. Azt gondolják, hogy egyetlen grafika mindenhol jó lesz. A valóságban gyakran külön méret, külön szövegmennyiség és külön hangsúly kell. A jó szabadúszó grafikus ezt már az elején jelzi, nem a végén magyarázza.

Volt olyan eset, amikor egy ügyfél egyetlen képet kért minden felületre. Elküldte a logót, két fotót és egy nagyon hosszú szöveget. Az első terv természetesen nem működött. A második körben szétválasztottuk a feladatot két célra. Készült egy rövid hirdetési anyag és egy részletesebb promóciós kép. Ugyanabból az alapból dolgoztunk, de teljesen más lett a szerkezet. Onnantól a döntés is könnyebb volt, mert minden elemnek lett szerepe.

Kreatívok ára

A kreatívok ára főleg attól függ, mennyi önálló gondolkodás kell a tervezéshez, hány változat készül, és mennyi javítás fér bele. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem azért, mert minden olcsó munka rossz, hanem azért, mert valahol időt kell rajta spórolni. És ezt a megrendelő rendszerint a részleteken érzi meg. Rossz ritmus, gyenge tipográfia, össze nem illő elemek, vagy olyan fájlátadás, amit később nehéz használni.

Én azt látom, hogy az egyszerűbb online vizuális anyagoknál már közepes kerettel is lehet korrekt eredményt kapni. De ha a feladat több méretet, koncepciót, mozgó elemet vagy többszintű átdolgozást kér, akkor az ár gyorsan feljebb megy. Az alábbi táblázat reális irányt mutat magánügyfeleknek.

SzolgáltatásTerjedelemÁr
Egyszerű hirdetési kép1 méret 1 változat12.000 - 22.000
Banner készítés2 méret 1 alapötlet18.000 - 35.000
Közösségi promóciós grafika3 kép rövid szöveggel24.000 - 45.000
Kampányvizuál csomag1 fő irány 4 átméretezés35.000 - 70.000
Animált promóciós anyag6 - 12 másodperc30.000 - 65.000
Akciós vizuális sorozat5 külön kreatív40.000 - 85.000
Portfólió alapú egyedi koncepciókutatással és vázlattal55.000 - 110.000
Többplatformos reklámanyag6 - 8 méret átadással65.000 - 140.000

Az árba sokszor nem csak a rajzolás vagy szerkesztés tartozik bele. Benne van a brief értelmezése, a szerkezet kialakítása, a képek kiválasztása, a szöveg elhelyezése, az ellenőrzés és az export is. Ha valaki ezt külön nem mondja ki, attól még ugyanúgy munka. Ezért hasznos már az elején megbeszélni, hány terv készül, hány javítás jár bele, és milyen fájlformátumban lesz az átadás.

Kreatívok kiválasztása

Ha magánügyfélként keresel embert, szerintem három dolgot kell nézni. Az első a portfólió. Nem azt, hogy szép-e minden kép, hanem azt, hogy érthető-e belőle az illető gondolkodása. A második a kommunikáció. Válaszol-e világosan, visszakérdez-e, és érti-e a feladat célját. A harmadik a munkafolyamat. Tud-e mondani normális határidőt, javítási rendet és átadási formát.

Sokan ott hibáznak, hogy csak az árat figyelik. Pedig az olcsó ajánlat könnyen drágább lesz, ha háromszor kell újrakezdeni a munkát. Egy jó szabadúszó szakember nem feltétlenül a leggyorsabb és nem is a legolcsóbb. Inkább kiszámítható. Leírja, mit vállal, mit nem, és mikor mit kapsz kézhez. Ez online együttműködésnél különösen fontos, mert nincs személyes találkozó, a bizalom nagy része a kommunikáción múlik.

A referenciák mellett érdemes mintafeladatot vagy részletesebb előzetes egyeztetést kérni. Nem teljes ingyenmunkát, hanem néhány tisztázó kérdést és egy rövid irányt. Ha a tervező rögtön megkérdezi, mi a fő üzenet, kik a nézők, mi az elsődleges felület és milyen határidő van, az jó jel. Ha csak annyit ír, hogy rendben megoldom, az kevés. A reklámanyag nem véletlenül lesz jó. Ahhoz pontos keret kell.

Kreatívok folyamata

A távoli munka akkor halad jól, ha az elején rövid és pontos brief készül. Ebben benne van a cél, a fő üzenet, a kívánt méret, az átadási forma, a határidő, a már meglévő arculati elem, és az is, hogy mi nem tetszik a megrendelőnek. Erre jön a vázlat vagy az első irány. Utána általában egy vagy két javítási kör elég, ha a feladat eleje tiszta volt.

Tapasztalatom szerint a legjobb ritmus az, amikor a megrendelő egyben ad visszajelzést. Nem tíz külön üzenetben, hanem összeszedve. Így a szabadúszó grafikus nem találgat, hanem javít. Az online kommunikációban a rövid mondatok működnek jól. Például nagyobb cím kell, erősebb kontraszt kell, a második kép maradjon, a záró sor legyen rövidebb. Ezekből lehet dolgozni. Abból nem, hogy valami még nem az igazi.

Az átadásnál szintén fontos a rend. Külön fájlt kérhetsz közösségi felületre, hirdetéshez, hírlevélhez vagy nyomtatható változathoz, ha a feladat ezt indokolja. És jó előre érdemes tisztázni, kell-e szerkeszthető forrásfájl, vagy elég a kész export. Nem ugyanaz a kettő. Sokan csak a végén jönnek rá, hogy tovább akarják módosítani az anyagot.

Kreatívok hibái

A legtöbb hiba nem a rajzolásnál kezdődik, hanem a rossz elvárásnál. A megrendelő túl sok szöveget akar egy képre tenni, több célt zsúfol egy anyagba, vagy nincs fő üzenet. Ilyenkor a végeredmény zajos lesz. Nem azért, mert a tervező gyenge, hanem mert a feladat nem volt jól meghatározva. De az is hiba, ha a kiválasztott képek rossz minőségűek vagy nincs használható alapanyag.

Szerintem külön probléma az is, amikor valaki másolt mintát kér. Rövid távon ez kényelmesnek tűnhet, de online környezetben gyorsan felismerhető és gyenge hatást kelt. A jó vizuális anyag nem feltétlenül bonyolult. Inkább következetes. Kevés elemből épül fel, de azok pontos helyen vannak. És van ritmusa. Ettől lesz meggyőző.

Gyakori félreértés a határidő körül is van. Egy sürgős feladat nem csak gyorsabb munkát jelent, hanem kevesebb gondolkodási időt is. Ez sokszor ront az eredményen. Ha fontos a minőség, jobb legalább egy rövid tervezési szakaszt hagyni. Én azt látom, hogy a kapkodva készült hirdetési anyagok nagy része végül újra készül. Ez dupla költség és dupla idő.

Kreatívok átadása és használata

Az utolsó szakasz nem adminisztráció. Az átadás dönti el, hogy a kész anyag valóban használható lesz-e. Jó, ha a megrendelő megkapja a végleges fájlokat rendezett névvel, megfelelő méretben és egyértelmű verzióval. Ha több felületre készültek anyagok, akkor célszerű külön csomagban átvenni őket. Így nem keveredik a közösségi kép a hirdetéshez szánt változattal vagy a fejlécképpel.

A Kreatívok piacvezetőknek feladatnál sokszor nem egyetlen kép az igazi érték, hanem az, hogy a kész anyag később is következetes marad. Ezért jó, ha a megrendelő feljegyzi, melyik változat hol futott jobban, melyik szöveg működött tisztábban, és hol volt sok a vizuális elem. A következő kör ettől lesz gyorsabb és jobb. A Kreatívok piacvezetőknek szolgáltatás akkor térül meg igazán, ha nem egyszeri díszként kezeled, hanem tudatos online eszközként. És igen, ehhez néha kevesebb elem, rövidebb szöveg és világosabb kérés kell. De végül pontosan ez adja a jobb eredményt.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 490 0436
Miért fontos a kreatívok szerepe a piacvezetők számára?
A piacvezetők számára a kreatívok kulcsszerepet játszanak, mert ők formálják a márka imázsát és kommunikációját. A kreatívok segítenek abban, hogy a vállalat kiemelkedjen a versenytársak közül, egyedi megoldásokat kínáljanak, és megértsék a célközönség igényeit. Egy jól megtervezett kreatív kampány nemcsak a vásárlói lojalitást növeli, hanem új vásárlókat is vonz.
Mik a legfrissebb trendek a kreatív iparban, amelyeket a piacvezetőknek figyelembe kell venniük?
Hogyan mérhetjük a kreatív kampányok hatékonyságát?
Milyen szerepet játszanak a technológiai újítások a kreatívok munkájában?