Termékpróbákhoz készült katalógusok tervezése

Fedezd fel a termékek ínycsiklandó bemutatását katalógusokkal, amelyek mintákat is tartalmaznak! Kérj árajánlatot most!

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

Kérj árajánlatot szakemberektől

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Termékminta katalógus összeállítása

Budapest
8 hónapja

Szia! Olyan szakembert keresek, aki segít összeállítani egy részletes termékminta katalógust Budapesten. A feladatom az, hogy gyűjtsük össze a cégünk összes termékének mintáit, készítsünk egy jól áttekinthető és esztétikus katalógust, amely tartalmazza a terméknév, leírás, ár és képek adatait. Elvárás, hogy a szakember tapasztalattal rendelkezzen termékkatalógusok készítésében, jó legyen a szemügyre vételi és szerkesztési képessége, valamint ismerje a modern dizájn irányelveit. A munka helyszíne Budapest, és fontos, hogy a katalógus készítése során pontosan kövessük az általunk megadott irányelveket és határidőket. Kérlek, jelezd, ha vállalod ezt a feladatot, és részletesen beszéljük meg a további részleteket!

Termékminta katalógus tervezése

Budapest
egy éve

Kedves Szaki! Szükségem van egy termékminta katalógusra, amely bemutatja a termékeinket és segítséget nyújt a vásárlóinknak a választásban. A katalógusnak modern, letisztult dizájnnal kell rendelkeznie, és jól kell tükröznie a márkánk arculatát. Az lenne a kérdésem, hogy tudnál-e segíteni a tervezésben? Fontos, hogy tapasztalatod legyen hasonló munkákban, és kérlek, mutass be referenciákat. A munka online is végezhető, így az sem gond, ha nem Budapesten élsz.

Termékminta katalógus készítése

Debrecen
egy éve

Helló! Olyan szakembert keresek, aki segítene nekem elkészíteni egy termékminta katalógust. A cél az, hogy a potenciális vásárlóink könnyen átláthassák a termékeinket. Szükségem van egy letisztult, esztétikus dizájnra, ami vonzza a figyelmet. Kérlek, hogy mutass be korábbi munkáidat, ha van ilyen. Az online munka is megfelelő lenne, így nem szükséges fizikailag itt lenned Debrecenben, de a határidő fontos számomra.

Katalógus dizájn készítés

Szeged
egy éve

Üdv! Szeretnék egy profi segítséget kérni egy termékminta katalógus megtervezéséhez. A katalógus célja, hogy bemutassa a termékeink széles választékát, és segítse a vásárlóink döntését. Keresek egy grafikust vagy dizájnert, aki tapasztalattal rendelkezik ilyen jellegű munkákban. Kérlek, küldj referenciákat, és írd meg, hogy milyen folyamaton keresztül dolgoznál. Lehet online is dolgozni, Szeged nem akadály, ha úgy jobban tudsz haladni.

Termékminta katalógus létrehozása

Pécs
egy éve

Szia! Keresek egy kreatív szakembert, aki segítene létrehozni a termékminta katalógusunkat. Azt szeretném, ha a dizájn jól tükrözné a márkánk stílusát és a termékeink jellemzőit. Fontos lenne, hogy a katalógus tartalmazza a termékek fotóit, leírásait és árát is. Kérlek, oszd meg velem a tapasztalataidat, és küldj referenciákat! Az online munka megfelelő lenne, így bárhol is vagy, az nem probléma, ha jól tudsz teljesíteni.

Professzionális katalógus készítés

Győr
egy éve

Kedves Grafikusi! Szükségem van rád egy új termékminta katalógus elkészítéséhez. A katalógusnak vonzónak kell lennie, és segítenie kell a vásárlókat abban, hogy könnyen eligibilisálják a termékeinket. Arra keresek valakit, aki tapasztalt a marketing anyagok tervezésében. Kérlek, mutass referenciákat, és írd le, hogyan közelítenél a projekthez. Az online munkát preferálom, így Győr sem akadály.

Termékminta katalógus magánügyfélnek

A jó Termékminta katalógus gyorsabban mutatja meg a választékot, és segít abban, hogy a vevő ne vesszen el a részletekben. Ez nem pusztán szép oldalak sora, hanem egy átgondolt online anyag, amely rendet tesz a minták, változatok, méretek és rövid leírások között. Magánügyfélként általában azt keresi, hogy egy független szakember érthetően felépítse az anyagot, egységes képet adjon, és a végeredmény könnyen továbbküldhető legyen. Én azt látom, hogy akkor működik jól ez a fajta munka, ha a szerkezet már az elején tiszta. Előbb a logika kell, utána a látvány. Ha ez fordítva történik, a kész anyag széttartó lesz, még akkor is, ha első ránézésre mutatós.

Ezen az oldalon olyan online szolgáltatásról van szó, amelyet magánszemélyként is kényelmesen igénybe lehet venni. A tervező távolról dolgozik, digitálisan kapja meg a fotókat, szövegeket és mintalistát, majd ezekből készít használható katalógust. Ez lehet lapozható bemutató, letölthető bemutatóanyag vagy egyszerű digitális katalógus. A lényeg az, hogy áttekinthető legyen. És az is fontos, hogy ne cégszerű tömegmunkát kapjon, hanem olyan figyelmet, ahol a részletek nem vesznek el.

Termékminta katalógus tartalma

Egy jól felépített Termékminta katalógus nem túl hosszú, de nem is túl szűk. Szerintem a jó arány az, amikor minden minta kap elég helyet a megértéshez, de nincs fölösleges ismétlés. A legtöbb ügyfél azt szeretné, hogy a katalógus gyorsan átfutható legyen telefonon és számítógépen is. Ehhez tiszta csoportosítás kell, jól látható címek, rövid leírások, rendezett képek és következetes oldalszerkezet.

Gyakori elemek a fedőlap, rövid bevezető, mintacsoportok, egyedi termékoldalak, összehasonlító blokkok, rendeléshez vagy érdeklődéshez szükséges adatok, valamint záró oldal. Ha sok a hasonló termék, akkor különösen fontos a megkülönböztetés. Ilyenkor a grafikus feladata nem az, hogy mindent feldíszítsen, hanem az, hogy azonos elvek mentén mutassa be a különbségeket. Egy online katalógus akkor erős, ha pár másodperc alatt kiderül belőle, mi micsoda.

Tapasztalatom szerint a magánügyfelek gyakran keverik a katalógust a prospektussal. A prospektus inkább rövid kedvcsináló. A termékbemutató anyag viszont már rendszerez. Ha több minta, több változat és több kép van, akkor a részletek kezelése lesz a fő kérdés. Itt jön jól egy önálló tervező, aki nem sablont húz rá mindenre, hanem az anyag természetéhez igazítja az oldalszámot és a ritmust.

Digitális katalógus árak

Az ár attól függ, mennyi minta kerül bele, mennyire rendezettek a forrásanyagok, és kell-e plusz képi javítás vagy szövegrendezés. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem azért, mert olcsón senki sem tud dolgozni, hanem azért, mert a valódi időigény sokszor rejtve marad. Egy széteső anyag rendbetétele, az oldalak egységesítése és a javítások kezelése több körös feladat lehet.

FeladatTerjedelemÁr
Egyszerű mintakatalógus6 - 8 oldal18.000 - 32.000
Termékbemutató anyag8 - 12 oldal28.000 - 48.000
Digitális katalógus alap szerkezettel12 - 16 oldal42.000 - 68.000
Részletes Termékminta katalógus16 - 24 oldal65.000 - 110.000
Képek egységesítése10 - 20 kép12.000 - 24.000
Szöveg rövidítése és rendezéseoldalpáronként8.000 - 18.000
Plusz javítási köralkalmanként6.000 - 14.000
Lapozható online változatalap beállításokkal15.000 - 30.000
Gyorsított elkészítésszoros határidővel10.000 - 25.000

Ezek reális tájékoztató sávok távmunkában végzett feladatra. Ha az anyag tisztán átadott, az ár többnyire kedvezőbb. Ha viszont a képek vegyes minőségűek, hiányosak a megnevezések, vagy menet közben változik az egész szerkezet, a költség feljebb mehet. Én azt látom, hogy a legjobb ár akkor jön ki, ha az ügyfél már az elején összerak egy világos listát a mintákról és a kívánt sorrendről.

Termékminta katalógus és a megfelelő szakember

A kiválasztásnál nem a leghangosabb ajánlat számít, hanem az, hogy a szakember hogyan kérdez. Ha valaki rögtön árat mond anélkül, hogy tudná, hány oldalról, milyen képekről és milyen céllal készül az anyag, az nekem intő jel. Egy jó tervező előbb felméri az anyagot. Megnézi, mi használható, mi hiányzik, és hol lehet egyszerűsíteni.

Fontos a portfólió, de nem önmagában. Azt kell nézni, hogy az adott munkákban látszik-e rend, olvashatóság, következetes tipográfia és jó képarány. Sokan ott hibáznak, hogy csak a látványos fedőlapot nézik. Pedig a belső oldalak mutatják meg igazán, mire képes a tervező. Egy grafikus vagy kiadványtervező akkor jó választás, ha a sűrű információt is könnyűvé teszi. És nem csinál minden oldalból külön kis világot.

Qjob.hu azért lehet hasznos, mert itt könnyebb olyan független szakembert találni, aki kifejezetten online együttműködésben dolgozik. Ez külön számít. Nem minden ügyes vizuális ember kezeli jól a távoli egyeztetést, a fájlátadást és a javítási körök fegyelmét.

Online munkamenet és átadás

Az online folyamat akkor sima, ha a feladat eleje rendezett. Először jön egy rövid összefoglaló arról, mire kell a katalógus, kik fogják olvasni, és körülbelül hány termékminta kerül bele. Utána a megrendelő átadja a képeket, neveket, esetleges színeket, logót, korábbi anyagokat és minden olyan információt, amelyből a szerkezet megtervezhető. Ezután készül egy első vázlat vagy néhány próbaoldal.

Tapasztalatom szerint a határidőket már itt érdemes tisztázni. Nem elég annyit mondani, hogy sürgős. A sürgős mindenkinek mást jelent. Jobb, ha napra lebontva kiderül, mikor jön az első változat, mikor várható visszajelzés, és hány javítási kör fér bele. A digitális katalógus készítése távolról is gördülékeny lehet, ha a kommunikáció nem túl sok, hanem pontos. Rövid üzenetek, egyértelmű jelölések, összeszedett módosítási lista. Ez sok idegeskedést megspórol.

Az átadás többféle lehet. A leggyakoribb a nyomtatható vagy küldhető fájl, mellette képernyőre optimalizált változat, esetenként lapozható megoldás. Ha később bővül a kínálat, érdemes úgy kérni a szerkezetet, hogy új oldalakkal is bővíthető maradjon. Itt látszik meg igazán, mennyire gondolkodik előre a tervező.

Termékminta katalógus hibái és ügyféloldali tévedések

A leggyakoribb hiba az, hogy az ügyfél túl sok mindent akar egy oldalra. Minden kép fontosnak tűnik, minden mondat benn maradna. De ettől az anyag nem lesz informatívabb, inkább nehezebben olvasható lesz. Sokan ott hibáznak, hogy az össze nem válogatott fotókat egyben küldik át, és azt várják, hogy abból majd magától kialakul a rend. Nem fog. A rendet közösen kell felépíteni.

Másik tipikus gond az irreális elvárás az idővel kapcsolatban. Egy termékbemutató anyag nem lesz erős attól, hogy egy este alatt összerakják. Lehet gyorsítani, de a jó ritmus, a képek egyensúlya és az oldalak következetessége időt kér. Volt olyan eset, amikor egy ügyfél az első körben még tizenkét mintával számolt, majd két nappal később már harmincat küldött át. Aztán meglepődött, hogy a korábbi ár és határidő nem maradt változatlan. Ez teljesen érthető helyzet, csak előre kell látni, hogy a bővülő tartalom újratervezést jelent.

Szerintem a minőséget nem a díszítés, hanem az érthetőség adja. A túl sok effekt, a vegyes betűméret, a széttartó oldalak és a rossz képvágás sokkal többet rontanak, mint amennyit elsőre gondolnánk. Egy jó online katalógus nyugodt. Nem akar egyszerre mindent mondani.

Asztalon maradó eredmény digitális formában

A végső cél legtöbbször egyszerű. Olyan anyag kell, amit jó kézbe venni vagy megnyitni, és amiből gyorsan lehet dönteni. A Termékminta katalógus ezért nem különálló dísztárgy, hanem használati eszköz. Ha jól van megcsinálva, segíti a választást, csökkenti a félreértést és rövidebbé teszi az egyeztetést. Ez különösen fontos akkor, amikor minden online zajlik, és nincs lehetőség hosszú személyes magyarázatra.

Én azt látom, hogy a magánügyfeleknek leginkább átlátható szerkezet, megbízható kommunikáció és vállalható ár kell. Ha ezt egy önálló szakember stabilan hozza, akkor a digitális anyag nemcsak szebb lesz, hanem tényleg használhatóbb is. És végül ez számít. Nem az, hogy hány látványelem került bele, hanem az, hogy az olvasó egy perc alatt megértse, mit érdemes megnéznie és mi alapján tud választani.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 490 0436
Mi az a termékminta katalógus és milyen célra használható?
A termékminta katalógus egy olyan dokumentum, amelyben különböző termékek mintáit és leírásait találhatjuk meg. Ezt a katalógust általában a cégek használják, hogy bemutassák termékeiket potenciális vásárlóknak. A célja az, hogy a vásárlók könnyen összehasonlíthassák a különböző lehetőségeket, és tájékozódjanak a termékek tulajdonságairól, árairól és elérhetőségéről.
Hogyan készíthetek egy hatékony termékminta katalógust?
Milyen formátumban érdemes elkészíteni a termékminta katalógust?
Hogyan népszerűsíthetem a termékminta katalógusomat?