Szervezeti struktúrák kidolgozása

Fedezd fel a vállalati struktúrák titkait! Kérj szakértői konzultációt és tudd meg, hogyan optimalizálhatod céged működését!

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

Kérj árajánlatot szakemberektől

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Szervezeti tervezés szakértőt keresek

Budapest
8 hónapja

Üdvözlöm! Olyan szakértőt keresek, aki tapasztalt a szervezeti tervezés területén, és képes segíteni egy vállalat szervezeti struktúrájának kidolgozásában. A feladat magában foglalja a jelenlegi szervezet áttekintését, az erősségek és gyengeségek elemzését, majd egy hatékony, jól működő szervezeti modell kialakítását. Elvárás, hogy a szakember legyen jártas a stratégiai tervezésben, ismerje a helyi jogszabályokat és a vállalati működést, valamint legyen képes részletes dokumentációt készíteni. A munka Budapesten, a helyszínen történik, a feladat ideje rugalmas, de a határidő szoros. Kérem, hogy a jelentkezők mutassák be korábbi munkáikat és referenciáikat, hogy biztosan a legalkalmasabb személyt választhassam.

Szervezeti struktúra tervezése

Budapest
egy éve

Szia! Olyan szakembert keresek, aki segítene a cégem szervezeti struktúrájának megtervezésében. Fontos, hogy tapasztalatod legyen hasonló projektekben, és tudj javaslatokat tenni arra vonatkozóan, hogyan lehetne optimalizálni a munkafolyamatokat. A feladatod az lenne, hogy elemezd a jelenlegi felépítést, javasolj alternatív megoldásokat, és készíts egy részletes tervet az új struktúrára. Az online munka nekem is megfelel, de ha Budapesten élsz, akkor akár személyesen is tudnánk találkozni.

Szervezeti tervezési workshop lebonyolítása

Debrecen
egy éve

Helló! Szeretnék egy szakértőt, aki segít megrendezni egy workshopot a szervezeti tervezés témájában. A célja az lenne, hogy a csapatom jobban megértse a szervezeti struktúrák fontosságát és a hatékony munkamegosztást. Kérlek, oszd meg a tudásodat a résztvevőkkel, és támogasd őket a cégünk stratégiájának kidolgozásában. A Debrecenben tartandó rendezvényre keresek embert, de ha online is tudsz segíteni, az is jó.

Szervezeti célok definiálása

Szeged
egy éve

Üdv! Olyan szakembert keresek, akivel közösen meghatározhatnánk a szervezeti céljainkat. Fontos lenne, hogy tapasztalattal rendelkezz a célkitűzések megfogalmazásában és azok nyomon követésében. Szeretném, ha segítenél az elérendő célok rangsorolásában, és abban, hogy egyértelmű és mérhető célokat állítsunk fel. Ez a munka akár online is végezhető, így nem feltétlenül szükséges Szegeden tartózkodnod.

Szervezeti kultúra fejlesztése

Veszprém
egy éve

Szia! A cégem szeretné fejleszteni a szervezeti kultúráját, és ehhez szükségem lenne egy szakértőre, aki ebben segíthet. Kérlek, oszd meg velem a tudásodat arról, hogyan lehetne javítani a munkatársak elégedettségét és a csapaton belüli együttműködést. Szeretném, ha javaslatokat tennél a különböző programokra és tevékenységekre, amelyek ezt elősegíthetik. A találkozónk lehet Veszprémben, de online is megoldható.

Szervezeti folyamatok optimalizálása

Miskolc
egy éve

Helló! Olyan szakembert keresek, aki segítene a szervezeti folyamataink optimalizálásában. A célom, hogy hatékonyabbá tegyük a munkafolyamatokat és csökkentsük a fölösleges lépéseket. Kérlek, elemezd a jelenlegi folyamatokat, és javasolj konkrét módosításokat. Fontos, hogy rendelkezz tapasztalattal folyamatoptimalizálási projekteken, és hogy képes legyél strukturált tervet bemutatni. A munka Miskolcon is végezhető, de online is tudok dolgozni.

Szervezeti tervezés magánmegrendelőnek

A Szervezeti tervezés akkor hasznos, ha a megrendelő azt szeretné, hogy egy vállalkozás, csapat vagy növekvő működés ne csak ösztönből menjen tovább, hanem világos felépítés szerint. Ilyenkor nem pusztán egy szervezeti ábra kell, hanem olyan gondolkodási rend, amelyből látszik, ki miért felel, hol vannak a döntési pontok, és milyen irányban érdemes egyszerűsíteni a működést. Magánmegrendelőként sokan önálló specialistát keresnek ehhez, mert kell egy érthető szerkezeti javaslat kisebb céghez, családi vállalkozáshoz, új üzletághoz vagy olyan helyzethez, amikor a régi felállás már nem bírja a terhelést.

Én azt látom, hogy a legtöbb gond ennél a szolgáltatásnál abból indul, hogy a megbízó már érzi a szervezeti feszültséget, de még nem tudja pontosan megnevezni a problémát. Túl sok minden fut egy embernél, keverednek a szerepek, nem egyértelmű a helyettesítés, és ugyanaz a feladat több kézen is átmegy. A Szervezeti tervezés pont akkor segít, amikor ezt a kuszaságot kell lefordítani egyszerű rendszerre. Qjob.hu oldalon ezért keresnek sokan magán specialistát, mert gyorsabban akarnak egyeztetni, és nem hosszú tanácsadói folyamatot, hanem tiszta, használható eredményt szeretnének.

Mit jelent a szervezeti struktúra

A szervezeti struktúra nem csak egy ábra a falra. A magyar szakmai források szerint a struktúratervezés a szervezet felépítésének részletes megtervezése, ahol a szerkezeti jellemzők finomítása és felülvizsgálata történik, míg gyakorlati szolgáltatói oldalak a szervezeti ábrát, a csapatmátrixot és a vezetői körök vizuális kijelölését emelik ki. Külföldi összefoglalók ehhez hozzáteszik, hogy a jó struktúra a szerepek, felelősségek és elszámoltathatóság világos rendje. citeturn454019search4turn454019search2turn454019search9turn454019search15

A megrendelő szempontjából ez egyszerűbben úgy fogalmazható meg, hogy végre láthatóvá válik, ki miért felel, ki kinek jelez vissza, hol születik döntés, és hol akad el a munka. Szerintem itt hibáznak sokan, mert azt gondolják, hogy a szervezeti tervezés csak nagy cégeknek kell. Pedig már kis csapatnál is gondot okozhat, ha nincs világos működési rend. Ha mindenki mindent csinál, abból elsőre rugalmasság látszik, később viszont jön a zavar.

Tapasztalatom szerint a magánmegrendelőnek nem is feltétlenül új modellt kell azonnal kitalálnia. Sokszor már az is nagy előrelépés, ha valaki kívülről rendet tesz a jelenlegi állapotban, megmutatja a fő funkciókat, a vezetői szinteket, a kapcsolódási pontokat és a fölösleges átfedéseket.

Online munkamenet és átadás

Ez a szolgáltatás távolról is jól működik. A megbízó elküldi, hogyan néz ki most a működés, kik a kulcsszereplők, milyen feladatkörök vannak, hol érződik túlterhelés vagy bizonytalanság, és mi a cél. Ezután a freelancer visszakérdez. Jó esetben nem csak arra, hány ember dolgozik együtt, hanem arra is, hogyan születnek a döntések, hol csúszik meg az információ, és milyen változást szeretne valójában a megrendelő. Én azt látom, hogy a jó kérdések itt többet érnek, mint egy túl gyors látványos organigram.

A munkafolyamat általában állapotfelméréssel indul. Utána jön egy vázlatos szerkezeti javaslat, majd a részletesebb kidolgozás. A végeredmény lehet egyszerű szervezeti ábra, funkcionális felosztás, felelősségi mátrix vagy rövidebb magyarázó anyag. Ezen a felületen érdemes előre tisztázni, hogy a díj csak az ábrát tartalmazza-e, vagy mellette szöveges magyarázatot és javítási kört is. Sokan ott hibáznak, hogy csak a végén mondják el, hogy több nézetet is szeretnének, például egy vezetői és egy napi működésre szabott változatot.

Specialista választás szervezeti tervezéshez

Jó specialistát választani ehhez a feladathoz azt jelenti, hogy a megbízó nem pusztán grafikust keres, és nem is csak általános tanácsadót. Olyan embert kell találni, aki érti a működési logikát, de közben képes azt egyszerűen bemutatni. Magyar és nemzetközi források egyaránt azt hangsúlyozzák, hogy a szervezeti design célja a teljesítmény és a hatékonyság javítása, illetve az, hogy a szerepek és kapcsolatok világos rendbe kerüljenek. citeturn454019search12turn454019search3turn454019search1

Jó jel, ha a freelancer már az elején rákérdez arra, mi a vállalkozás fő célja, hogyan oszlik meg a felelősség, ki dönt miben, és mi az, ami jelenleg feszültséget okoz. Szerintem gyanús, ha valaki minden előzetes feltárás nélkül rögtön kész szervezeti sémát ígér. Volt olyan eset, amikor egy ügyfél gyors organigramot szeretett volna, mert úgy érezte, ettől majd rendezettebb lesz a csapat. A specialista, akit először megkeresett, szinte azonnal küldött volna egy általános felépítést. A másik viszont előbb végigkérdezte a döntési utakat és a felelősségi átfedéseket. Végül az utóbbi anyaga lett használhatóbb, mert nem csak szép ábrát adott, hanem tényleg rendet rakott a működésben.

Tipikus hibák és elvárások

A leggyakoribb hiba az, hogy a megrendelő pozíciókban gondolkodik, nem funkciókban. Rögtön címet akar adni valakinek, miközben még az sem tiszta, pontosan miért felelne az adott szerep. Másik hiba, amikor a jelenlegi személyekhez ragaszkodva próbál szerkezetet építeni, nem pedig a valódi munkafolyamatból indul ki. Ettől a Szervezeti tervezés könnyen csak papíron lesz rendezett, a gyakorlatban nem.

Sokan ott hibáznak, hogy mindent egyetlen ábrában akarnak megmutatni. A fő szerkezetet, a döntési rendet, a helyettesítést, a folyamatokat és a kapcsolattartást is. Ettől az anyag túl nehéz lesz. Tapasztalatom szerint jobb két vagy három tisztább nézet, mint egyetlen túlzsúfolt rajz. És fontos az is, hogy a megrendelő reálisan lássa a változtatások súlyát. Egy szervezeti ábra módosítása nem ugyanaz, mint valódi szervezeti újragondolás. Ha az alaplogika változik, az már új munka lehet.

Elvárható, hogy a kész anyag rendezett legyen, világos hierarchiával, egyértelmű kapcsolatjelöléssel és rövid magyarázattal. A megbízó joggal várhatja el azt is, hogy a specialista jelezze, ha egy elképzelés túl bonyolult, túl drága vagy túl sok kézi egyeztetést fog később okozni.

Szervezeti tervezés árak

Az ár főleg attól függ, hogy a feladat egy egyszerű szervezeti ábra elkészítése, egy meglévő struktúra rendbetétele vagy valódi szervezeti újratervezés. A magyar szolgáltatói minták jellemzően egyedi árazást használnak, a nemzetközi anyagok pedig azt emelik ki, hogy a költséget az összetettség, a funkciók száma, a vezetői szintek, a több nézet és a diagnózis mélysége mozgatja. Ebből jól látszik, hogy itt nincs egyetlen fix piaci ár, viszont a közepes összegű, világosan körülírt ajánlat általában megbízhatóbb, mint a feltűnően olcsó vállalás. citeturn454019search2turn454019search3turn454019search6turn454019search13

Munka típusaTerjedelemÁr
Egyszerű szervezeti ábraalap szerepkörök és kapcsolatok18.000 - 30.000
Meglévő struktúra rendbetételeátláthatóbb újrarajzolás24.000 - 42.000
Funkcionális felosztás tervezésefő területek és felelősségek30.000 - 52.000
Vezetői és működési nézetkét külön szerkezeti változat38.000 - 68.000
Részletes szerkezeti javaslathierarchia és kapcsolati logika45.000 - 85.000
Felelősségi mátrix készítéseszerepek és döntési rend32.000 - 60.000
Meglévő anyag javításakorrekció és egyszerűsítés16.000 - 30.000
Gyors határidejű elkészítéssoron kívüli feldolgozás22.000 - 46.000
Komplex szervezeti újragondolástöbb egység és több nézet70.000 - 140.000

A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem feltétlenül azért, mert a szakember ügyetlen, hanem mert a valódi szervezeti tisztázás időigényes. Ha valaki valóban végig akarja gondolni a szerepeket, a vezetői szinteket, a kapcsolódási pontokat és a működési feszültségeket, azt nem lehet teljesen jelképes összegből rendesen megcsinálni.

Határidő, javítások és végeredmény

A határidőt ennél a szolgáltatásnál is reálisan kell kezelni. Egy egyszerű organigram gyorsabban elkészülhet, de egy valódi szerkezeti újragondolásnál idő kell a kérdésekre, a visszajelzésekre és a pontosításra. Én azt látom, hogy a kapkodás itt főleg abban látszik meg, hogy a kész anyag szépnek tűnik, de a napi működésben nem segít. Ezért jobb először rövid diagnózist, aztán vázlatot, és csak utána véglegesítést kérni.

Javítás szinte mindig van. Ez természetes. De különbség van kisebb pontosítás és teljes újratervezés között. Egy címcsere vagy vonaláthelyezés más, mint új egységek beemelése, új vezetői szint létrehozása vagy az egész funkcionális felosztás átírása. Ha a brief tiszta, a cél világos, és a megbízó olyan freelancert választ, aki nem fél egyszerűsíteni, akkor a Szervezeti tervezés távolról is nagyon jól működik. A jó végeredmény nem feltétlenül a legbonyolultabb, hanem az, amelyikből végre mindenki ugyanazt érti a működésről.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 490 0436
Mi az a szervezeti tervezés és miért fontos?
A szervezeti tervezés a vállalat vagy intézmény struktúrájának, folyamatainek és erőforrásainak tudatos megtervezése. Fontos, mert segít optimalizálni a munkafolyamatokat, javítani a kommunikációt és elősegíti a hatékony döntéshozatalt. Ezen kívül a jól megtervezett szervezet képes alkalmazkodni a piaci változásokhoz és kihívásokhoz.
Milyen lépéseket kell követni a szervezeti tervezés során?
Hogyan mérhetjük a szervezeti tervezés sikerességét?
Milyen gyakori hibákat érdemes elkerülni a szervezeti tervezés során?