Vízfelület tervezése automatikus tisztító rendszerrel
Készítsd el álmaid vízfelületét automatikus tisztító rendszerrel! Lépj kapcsolatba szakértőinkkel, és kérj árajánlatot még ma!
Ne keresgélj és telefonálgass!
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Mennyibe kerül?
Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá
Árak megismeréseSzakemberek értékelésekkel
Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet
Valódi értékelések
Mindez ingyen
Kérj árajánlatot szakemberektől
Ellenőrzött értékelések a Qjob szakemberekről
305 vélemény
frissítve 16 május 2026Eszter K.
Nagyon elégedett vagyok a Balogh szakemberrel, aki az automata víztisztítási feladatomat végezte el. Az egész folyamat gyorsan és professzionálisan zajlott, mindössze két nap alatt kész lett, és az ár is elfogadható, 75 000 forint volt. Különösen tetszett, hogy részletesen elmagyarázta a technológiát és a karbantartási lépéseket, így biztos vagyok benne, hogy hosszú távon is jól fog működni a rendszer. Mindenkinek ajánlom, aki megbízható és tapasztalt szakembert keres a víztisztítás területén.
Árajánlat kéréseAnna B.
Csaba fantasztikus munkát végzett az automata víztisztítás telepítésével. Nagyon alapos volt, és minden lépést világosan elmagyarázott. A munka körülbelül 3 órát vett igénybe, és az ára is nagyon kedvező, mindössze 25,000 forint volt. Köszönöm, Csaba, remek munkát végeztél!
Árajánlat kéréseLászló K.
Mihály, te egy igazi szakember vagy! Az automata víztisztítási rendszerem telepítése gyorsan és zökkenőmentesen zajlott. Mindössze 2 órát töltött nálam, és a 30,000 forintos ár is nagyon versenyképes. Minden részletre figyeltél, és a végeredmény tökéletes lett. Ajánlom mindenkinek!
Árajánlat kéréseZsófia T.
Rudolf rendkívül segítőkész volt az automata víztisztítás beüzemelésében. Az egész folyamat mindössze 4 órát vett igénybe, és az ár 28,000 forint volt. Minden kérdésemre válaszolt, és minden részletet figyelembe vett. Nagyon elégedett vagyok a munkájával!
Árajánlat kéréseGábor M.
János Márió hihetetlenül jól végezte el az automata víztisztító telepítését. A munka mindössze 3 órát tartott, és az 32,000 forintos ár megfizethető volt. Nagyon precízen dolgozott, és a végeredmény a vártnál is jobb lett. Csak ajánlani tudom!
Árajánlat kéréseKatalin P.
Zoltán egy igazi profi az automata víztisztítás terén! Minden részletet gondosan figyelembe vett, és a telepítés nagyon gyorsan, mindössze 2 óra alatt elkészült. Az ára is kedvező volt, 27,000 forint. Biztos vagyok benne, hogy másoknak is ajánlani fogom a munkáját!
Árajánlat kéréseNézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on
Automata víztisztító rendszer feladatok felmérése
Készíts egy rövid tervet egy automata víztisztító rendszerhez a vízfelülethez. Írd le, milyen tisztítási lépések kellenek, és hogyan lehet biztonságosan kezelni a rendszert. Legyen áttekinthető az anyag, és csak akkor kezdesz, ha megvannak az alapadatok (vízmennyiség, szennyeződés típusa).
Automata víztisztítási rendszer telepítése
Kedves szakértő! Olyan szakembert keresek, aki tapasztalattal rendelkezik automata víztisztító rendszerek telepítésében és karbantartásában. A feladatom az, hogy Budapesten telepítsen egy modern automata víztisztító berendezést, amely képes a háztartásunk vízének folyamatos és hatékony tisztítására. Elvárás, hogy a szakember tisztában legyen a különböző típusú szűrőkkel és technológiákkal, valamint biztosítsa a rendszer megfelelő működését. A munka során fontos, hogy minden lépést pontosan és precízen végezzen, a telepítés során figyeljen a biztonsági előírásokra. A feladat ideje alatt kérném, hogy alaposan tájékoztasson a rendszer működéséről és karbantartási lehetőségekről. Az egész folyamatnak Budapest területén kell megtörténnie, és a munka befejezése után kérném, hogy adjon részletes használati és karbantartási útmutatót.
Automata víztisztító rendszer telepítése
Sziasztok! Olyan szakembert keresek, aki segítene nekem egy automata víztisztító rendszer telepítésében. A feladat lényege, hogy a házamon belül egy jól működő rendszer jöjjön létre, amely hatékonyan szűri a csapvíz szennyeződéseit. Azt szeretném, ha a kiválasztott szakember tapasztalattal rendelkezne hasonló rendszerek telepítésében és tudna ajánlani egy megfelelő típust, amely a legjobban illeszkedik a ház méretéhez. Az online konzultációra is nyitott vagyok, ha ez megkönnyíti a munkát.
Automata víztisztítás karbantartása
Helló! Olyan szakembert keresek, aki jártas az automata víztisztító rendszerek karbantartásában. Fontos lenne, hogy a kiválasztott személy rendszeresen ellenőrizze a készüléket és elvégezze a szükséges tisztításokat, hogy mindig a legjobb vízminőséget biztosítsuk. Azt is elvárom, hogy a szakember tudjon tanácsot adni a rendszer optimalizálásával kapcsolatban. Ha online is lehet egyeztetni, az nagyszerű lenne.
Automata víztisztítós rendszer hibakeresés
Szia! Az automata víztisztító rendszerem nem úgy működik, ahogy kellene, és segítségre van szükségem a hibák felderítésében. Keresek egy szakembert, aki alaposan megvizsgálja a rendszert, és meg tudja mondani, mi a probléma. Fontos, hogy a szakember tapasztalt legyen a víztisztító rendszerek terén, és tudja, hogyan kell gyorsan és hatékonyan megoldani a problémákat. Ha lehetséges, online egyeztetést szeretnék kérni, hogy mihamarabb megoldást találjunk.
Automata víztisztítás
Az Automata víztisztítás akkor jó döntés, ha nem csak szép vízfelületet szeretne, hanem kiszámíthatóbb fenntartást és kevesebb napi teendőt is. A legtöbb magánmegrendelő valójában nem gépeket keres, hanem nyugodtabb használatot. Én azt látom, hogy ezen a területen sok félreértés abból indul, hogy valaki az automatizálást egyetlen eszközzel azonosítja. Pedig az automatikus medencetisztítás nem csak robotot jelent. Ide tartozhat a vízforgatás logikája, az adagolás szabályozása, az időzített működés, a szűrés üteme és az is, hogyan lehet a szennyeződést gyorsan kivezetni a rendszerből.
A hazai medencés tartalmakban gyakran előkerülnek a medencetisztító robotok, a vízforgató rendszer szerepe és az automata váltószelepek. A külföldi szakmai anyagok emellett sokszor külön hangsúlyozzák az in floor tisztítási rendszereket, a medence építésekor előre betervezett fúvókákat, valamint azt, hogy az automatizálás csak akkor hasznos, ha illeszkedik a medence méretéhez, formájához és használati gyakoriságához. Tapasztalatom szerint ez a lényeg. Nem az a kérdés, hogy legyen-e automatika, hanem az, hogy melyik szintje indokolt. Ezen a felületen ezért olyan specialistát érdemes keresni, aki távoli egyeztetésben is átlátja a teljes rendszert, és nem csak egy látványos kiegészítőt ajánl.
Automata víztisztítás szerepe a medencében
Az automata víztisztítás lényege az, hogy a medence ne csak időnként legyen tiszta, hanem a rendszer maga segítse a tisztán tarthatóságot. Ez elsőre egyszerűen hangzik, de a gyakorlatban több döntésből áll össze. Milyen gyorsan forogjon át a víz. Hol történjen a szennyeződés összegyűjtése. Milyen gyakran működjön a tisztító ciklus. És mennyi kézi beavatkozás maradjon meg. Szerintem a legtöbb magánügyfélnél nem a teljes embermentes működés a cél, hanem az, hogy a rendszer levegye a terhek nagy részét.
Az angol forrásokból jól látszik, hogy sok új medencénél már a tervezés szakaszában gondolnak arra, mennyi munkát akar majd a tulajdonos a napi karbantartásra fordítani. Ez nálunk is fontos kérdés. Ha valaki ritkán van otthon, szezonban intenzíven használja a medencét, vagy egyszerűen nem akar minden héten hosszú tisztítási rutint, akkor az automata megoldásoknak nagy értéke van. De ha a rendszer túl bonyolult, túl drága vagy rosszul illeszkedik a medencéhez, akkor az egész csak újabb gondot jelent.
Sokan ott hibáznak, hogy a robotra gondolnak elsőként, és nem kérdezik meg, maga a medence mennyire segíti a tisztítást. Pedig a fenék lejtése, a vízbevezetés iránya, a szkimmer vagy túlfolyó logikája, a lépcsők kialakítása és a sarkok száma mind hat a tisztításra. Én azt látom, hogy a jó medencekoncepció eleve együtt kezeli a formát és a karbantarthatóságot. Ez sokkal többet számít, mint egy utólag megvett eszköz.
Automata víztisztítás típusai
Többféle megoldás létezik, és nem mindegyik való ugyanarra az igényre. A legegyszerűbb és legismertebb megoldás az önálló medencetisztító robot. Ez a tulajdonos szempontjából kényelmes, mert külön egységként dolgozik, és nem feltétlenül kell az egész vízforgató rendszert átépíteni miatta. A másik irány az automata vegyszeradagolás és a vízminőség folyamatosabb felügyelete. Ez nem a falevelet szedi össze, hanem abban segít, hogy a víz egyenletesebben maradjon kezelhető állapotban.
Van olyan rendszer is, amelyet már a medence építésekor integrálnak. Ilyen lehet a medencefenékbe épített tisztító fúvókarendszer, amely meghatározott rend szerint mozgatja a szennyeződést a gyűjtési pontok felé. A külföldi cikkek ezt sokszor hatékony, de tervezésigényes megoldásként mutatják be. Szerintem ez jó példa arra, hogy az automatika nem feltétlenül utólagos kiegészítő. Bizonyos esetekben maga a szerkezet része. És ha valaki ezt csak később kezdi nézni, sok lehetőséget már elveszít.
A harmadik nagy csoport az időzített, összehangolt medencevezérlés. Ide tartozhat a szűrő működése, a visszamosatás, a vegyszeradagolás, a fűtés és a keringetés szabályozása. Tapasztalatom szerint a magánmegrendelőnek itt nem technikai részleteket kell kívülről tudnia. Inkább azt kell eldöntenie, mennyire szeretné kézben tartani a napi működést, és mennyire fontos neki a kevesebb manuális feladat. A jó specialista ebből már össze tud rakni egy életszerű javaslatot.
Automata víztisztítás online tervezési folyamata
Az online munkamenet ennél a szolgáltatásnál különösen jól működik, mert a legtöbb döntés eleve adatokból, fotókból és világos igényekből indul. Kell néhány kép a medencéről vagy a tervezett helyről, méret, forma, használati szokás, a várható terhelés és az is, mennyi napi foglalkozást szeretne vállalni a tulajdonos. Szerintem ezt az utolsó pontot sokan kihagyják, pedig ez az egyik legfontosabb. Más rendszer kell annak, aki szeret kézzel is foglalkozni a medencével, és más annak, aki a lehető legkevesebb mindennapi teendőt akarja.
A folyamat általában egy rövid egyeztetéssel indul. Ezután készül egy első javaslat, amelyben a specialistától választ kap arra, milyen automatizálási szint indokolt. Elég-e egy robot és jól megtervezett vízforgatás. Szükség van-e automata adagolásra. Érdemes-e a medence formáját vagy belső elemeit tisztíthatósági szempontból módosítani. A következő körben lehet finomítani a keretet, az átadott anyagot és a prioritásokat.
A fájlátadás módját és a javítási köröket itt is jó előre tisztázni. Sokan ott hibáznak, hogy csak ajánláslistát kérnek, pedig a valódi érték sokszor a gondolkodási rendben van. Melyik elem miért kell. Mi az, ami hasznos, és mi az, ami csak drágít. Én azt látom, hogy a jó online együttműködés rövid, világos és tárgyilagos. Nincs szükség hosszú technikai előadásokra. Elég, ha a specialista érthetően elmondja, milyen rendszer mennyi feladatot vesz le a tulajdonos válláról.
Automata víztisztítás árak
Az Automata víztisztítás tervezési díja attól függ, hogy csak alap koncepcióra van szükség, vagy részletesebb rendszerjavaslatra is. Más összegbe kerül egy rövid online konzultáció, és más egy olyan csomag, amely a medence formáját, a vízforgatást, a tisztítás logikáját, az adagolást és a vezérlést is együtt vizsgálja. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem feltétlenül azért, mert az ajánlattevő rosszul dolgozik, hanem mert kevés idő marad arra, hogy a medence használatát valóban megértse.
Az alábbi összegek tipikus online tervezési sávok magánmegrendelőknek. Ezek nem kivitelezési árak, hanem távoli tervezési és előkészítési szolgáltatásokhoz kapcsolódó díjak.
| Szolgáltatás | Tartalom | Ár HUF |
|---|---|---|
| Rövid online konzultáció | igényfelmérés és első irány | 12.000 - 20.000 |
| Alap tisztítási koncepció | vízforgatás és alap automatika javaslat | 38.000 - 58.000 |
| Robot kompatibilis medenceelemzés | forma és tisztíthatóság ellenőrzése | 32.000 - 50.000 |
| Automata adagolási javaslat | vízkezelési logika és üzemeltetési rend | 45.000 - 75.000 |
| Komplex rendszerterv | tisztítás, vezérlés és működési összehangolás | 85.000 - 145.000 |
| Többváltozatos tervezés | két vagy három eltérő rendszerirány | 105.000 - 170.000 |
| Meglévő medence felülvizsgálata | hibák és javítási pontok keresése | 20.000 - 38.000 |
| Korrektúrás csomag | egy vagy két módosítási kör | 15.000 - 30.000 |
| Részletes online egyeztetés | döntési pontok tisztázása | 18.000 - 34.000 |
Szerintem a középső ársáv a legéletszerűbb a legtöbb magánügyfélnél. Itt már jut idő valódi gondolkodásra, de a költség még nem szalad el. Ha valaki új medencét tervez, vagy több automatikus funkciót is össze szeretne hangolni, akkor a magasabb sáv teljesen reális. A túl olcsó munka itt gyakran azért veszélyes, mert elsőre megnyugtató, később viszont kiderül, hogy a rendszer nem a használatra, csak egy gyors listára épült.
Automata víztisztítás specialistája
A megfelelő szakember kiválasztásánál szerintem nem az a fő kérdés, hogy hány márkát ismer, hanem az, hogy mennyire tud a megrendelő helyzetében gondolkodni. Egy jó tervező vagy specialista először azt akarja megérteni, hogyan használják majd a medencét. Milyen gyakran. Kik. Mennyi idő jut a fenntartásra. Fontosabb-e a lehető legkevesebb kézi munka, vagy inkább az, hogy a rendszer egyszerű maradjon. Ezekből sokkal több derül ki, mint abból, ha valaki rögtön konkrét gépet ajánl.
Nézze meg, hogy van-e logikus munkafolyamata, kér-e fotót, méretet, leírást, és mennyire érthetően fogalmaz. Egy freelancer sokszor jó választás lehet, mert közvetlenebbül reagál és könnyebben alkalmazkodik a magánmegrendelő tempójához. De itt is fontos a rend. Legyen világos, mit tartalmaz az ár, milyen anyag érkezik a végén, és hány módosítási kör fér bele. Tapasztalatom szerint az a jó jel, ha az első válaszból kiderül, hogy az illető nem mindenkinek ugyanazt a sablont küldi.
Volt olyan eset, amikor egy ügyfél ragaszkodott egy drágább automata rendszerhez, mert azt hitte, attól teljesen megszűnik minden feladata. A második szakember viszont őszintén elmondta, hogy a medence formája és használata alapján elég lenne egy egyszerűbb tisztító logika és egy jobb üzemeltetési rend. A vége olcsóbb és használhatóbb lett. Én azt látom, hogy a korrekt specialista nem mindig a legtöbb elemet ajánlja, hanem azt, ami valóban indokolt.
Automata víztisztítás hibák és elvárások
A leggyakoribb hiba az, hogy a megrendelő teljesen gondozásmentes medencét vár. Ilyen a valóságban nincs. Az automatika sok terhet le tud venni, de a rendszer ellenőrzése, az időszakos karbantartás és az alap figyelem akkor is megmarad. Szerintem jobb ezt előre tisztán látni, mint később csalódni. A másik tipikus gond az, hogy valaki túl sok funkciót akar egyszerre, miközben a medence mérete vagy használata ezt nem indokolja. Ettől a rendszer drága és feleslegesen bonyolult lesz.
Sokan ott hibáznak, hogy utólag próbálják megoldani azt, amit a tervezés elején kellett volna tisztázni. Például robotot keresnek egy olyan medencéhez, ahol a lépcsők, sarkok és szintváltások eleve nehézzé teszik a hatékony tisztítást. Vagy automata adagolást szeretnének, miközben a vízforgatás alaplogikája sincs rendben. A hazai és külföldi forrásokból is az látszik, hogy a rendszer elemei csak együtt adnak jó eredményt. Egyetlen eszköz ritkán old meg mindent.
A reális elvárás itt az, hogy a medence tisztább, kiszámíthatóbb és könnyebben fenntartható legyen. Nem az, hogy semmivel ne kelljen foglalkozni. A korrektúra a tervezés része, nem hiba. Az első javaslat nem mindig végleges közeli, mert arra való, hogy a fő döntések kiderüljenek. Én azt látom, hogy a legjobb eredmény ott születik, ahol a megrendelő világosan elmondja, mennyi kézi munkát akar megspórolni, és közben nyitott arra is, hogy a specialistától életszerűbb javaslatot kapjon.
Automata víztisztítás megrendelése itt
Ha ilyen feladatra keres szakembert, érdemes röviden leírni a medence típusát, méretét, a használat gyakoriságát, a jelenlegi problémát és azt, hogy új tervezésről vagy meglévő rendszer javításáról van-e szó. A Qjob.hu oldalon így könnyebb olyan specialistát találni, aki nem csak eszközöket sorol fel, hanem valóban átgondolja az online együttműködés menetét és a medence működését.
Itt általában azokkal a freelancerekkel a legjobb dolgozni, akik nem túlmagyarázzák a technikát, hanem érthető döntési pontokat adnak. Mi kell feltétlenül. Mi csak kényelmi plusz. Mi az, ami most indokolt, és mi az, ami ráér később. Szerintem az Automata víztisztítás akkor ad igazán jó eredményt, ha nem külön látványos extra, hanem a medence mindennapi használatának része. Ha a rendszer nyugodtabb fenntartást ad, kevesebb felesleges munkát és tisztább vizet, akkor jól lett megtervezve. És magánmegrendelőként általában ez a valódi cél.
Lásd még
- Uszoda tervezés
- Panorámás Medence
- Fedett medence tervezés
- Medence tervezés
- Uszoda áramlással
- Hőforrás Medence
- Gyermekmedence tervezés
- Tótervezési projekt
- Biopont tervezés
- Vízparti zöldterület
- Világító tóterv
- Tóterv díszítéssel
- Víz tervezés
- Ökoszisztéma vízfelület
- Medence burkolat
- 3D Medence Tervezés
- Természetes kő szegélyek
- Lagúnás medence tervezés
- Homokfenékű medence
- Túlfolyó medence
- Természetes víztározó
- Parti növényzet tervezés
- Vízszűrő Fejlesztés
- Biológiai vízszűrő
- Medence rendszer fejlesztés
- Szigetelési anyagok választása
- Napelem Medence Tervezés
- Vízvédelmi Fejlesztés
- Építő szakemberek választása
- Dekoratív vízmegoldások
Szolgáltatási katalógus
- Belsőépítészeti fejlesztés
- Zónázási Tervek
- Lakótér Tervezés
- Kereskedelmi terek tervezése
- Dokumentáció fejlesztés
- Dekoráció, anyagok
- 3D Belsőtervezés
- Bútor- és beépített megoldások
- Világítás tervezés
- Projektfelügyelet
- Homlokzat vizualizáció
- Területfejlesztés
- Bejárati tervezés
- Kerítések tervezése
- Kültéri világítás
- Uszoda tervezés
- Utca bútorok tervezése
- Üzleti Homlokzatok
- Burkolat anyagok választása
- Kiállítási tervezés
- Iroda tervezés
- Mobilház fejlesztés
- Éttermek tervezése
- Szállás tervezés
- SPA tervezés
- Okos otthonok
Azért vagyunk, hogy segítsünk!
Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!
06 (1) 490 0436






