Ki köti be a hátsó kifolyású wc-t szakszerűen Miskolcon ma?

Kérjen ajánlatot több vízvezeték-szerelőktől egyetlen gombnyomással

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

A legjobb vízvezeték-szerelők listája Miskolcon

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Hátsó kifolyású WC bekötése

Miskolc
16 napja

Egyszerű feladat: becsukod a csapot, majd megvizsgálod a hátsó kifolyású WC bekötését. A szakember legyen jó kézügyességű, ismeri a közcsatornát, és rendelkezik vízvezeték-hegesztő szerszámokkal. A munka során figyelj a szivárgásmentes kötésre, és ha bármi gyanús, jelezd az ügyfélnek.

Hátsó kifolyású wc bekötése

Miskolc
egy éve

Helló! Olyan szakembert keresek, aki segítene a hátsó kifolyású WC-m bekötésében Miskolcon. A feladat az lenne, hogy a meglévő vízvezeték rendszerhez csatlakoztasd az új WC-t. Fontos, hogy a szakember jól értsen a vízvezeték szereléshez és rendelkezzen tapasztalattal hasonló munkákban. Kérlek, ellenőrizd, hogy minden szükséges anyagod megvan-e, és a bekötés előtt nézd meg a régi csöveket, hogy azok megfelelő állapotban vannak-e. Ideális lenne, ha a munkát a jövő hét folyamán el tudnád végezni, hogy minél hamarabb használni tudjam az új WC-t. Köszönöm előre is a segítséged!

Hátsó kifolyású wc bekötése

Miskolc
egy éve

Szia! Keresek egy megbízható vízvezeték szerelőt, aki elvállalná a hátsó kifolyású WC-m bekötését Miskolcon. A feladatod az lenne, hogy a WC-t a vízhálózatra csatlakoztasd, figyelembe véve a megfelelő szigetelést és a vízlefolyást. Kérem, hogy a bekötés előtt nézd át a csöveket és a csatlakozókat, mert fontos, hogy ne legyenek szivárgások. Jó lenne, ha a munkát péntekig el tudnád végezni, így a hétvégére már használható lenne. Várom a válaszod!

Hátsó kifolyású wc bekötése

Miskolc
egy éve

Üdv! Szükségem lenne egy vízvezeték szerelőre, aki segít a hátsó kifolyású WC-m bekötésében Miskolcon. A munkád során kérlek, csatlakoztasd a WC-t a vízhálózatra, és győződj meg róla, hogy minden szigetelés rendben van. Fontos, hogy tapasztalatod legyen ilyen jellegű bekötéseknél, mivel szeretném elkerülni a jövőbeli problémákat. Ideális lenne, ha a jövő hét elején el tudnád végezni a munkát, hogy minél hamarabb birtokba vehessem. Köszönöm!

Hátsó kifolyású wc bekötése lakásban

A hátsó kifolyású wc bekötése akkor jó megoldás, ha a lefolyócső nem a padlóban, hanem a fal irányában van kialakítva. Ilyen elrendezés sok régebbi lakásban, panelben és felújított fürdőszobában is előfordul. A munka látszólag egyszerű, mégis sok apró részleten múlik. A csésze helyzete, a gumimandzsetta állapota, a falból kiálló cső magassága és a tartály bekötése együtt határozza meg, hogy a szerelés később szivárgás nélkül működik-e.

Miskolc több lakótelepi részén gyakori, hogy a régi csésze mögött kevés a hely, vagy a falban futó cső nem pontosan ott van, ahol az új wc gyári kimenete. Ilyenkor nem elég egy új gumit ráhúzni. A szakember először megnézi a távolságot, az átmérőt, a rögzítési pontokat és azt is, hogy a padló bírja-e az új csavarozást. Személy szerint én azt tartom jó munkának, amikor a szerelő nem siet az első tíz percben. Előbb mér, próbaillesztést végez, és csak utána rögzít véglegesen.

Hátsó kifolyású wc bekötés előkészítése

Az előkészítés több, mint a régi wc leszerelése. A vizet el kell zárni, a tartályt ki kell üríteni, a csatlakozásokat le kell bontani, majd a régi csészét óvatosan ki kell mozdítani. Ha a csésze régóta a helyén van, a rögzítőcsavarok berohadhatnak. Sokszor a szilikon is tartja az alsó peremet. Ezt nem érdemes erőből feltépni, mert a padlólap vagy a falburkolat megsérülhet.

A hátsó kifolyású kialakításnál külön figyelmet kap a kifolyócsonk. Ha a falból kijövő cső széle repedt, deformált vagy nagyon mélyen van, akkor a sima mandzsetta kevés lehet. Van, amikor excenteres bekötőelem kell. Máskor rövidebb vagy hosszabb wc bekötő idom oldja meg a helyzetet. Sok hiba onnan indul, hogy valaki szemre választ alkatrészt. Aztán a csésze pár milliméterrel ferdén áll, és minden öblítésnél kicsit nedves lesz a burkolat mögötte.

Volt eset, amikor egy ügyfél csak kellemetlen szagot érzett a fürdőben. A wc nem folyt látványosan, a padló száraznak tűnt. A régi gumi viszont elöregedett, és a hátsó kifolyásnál apró rés maradt. A csere után megszűnt a szag, de a fal mögötti vakolat már nedves volt. Ezért érdemes az ilyen munkát nem csak akkor elvégezni, amikor már víz áll a padlón.

Árak hátsó kifolyású wc szerelésnél

Az ár attól függ, csak bekötésről van-e szó, vagy bontani, igazítani, rögzíteni és tömíteni is kell. Egy egyszerű csere olcsóbb, ha a régi és az új csésze mérete közel azonos. Drágább lehet, ha a lefolyó el van tolva, a padlón új furat kell, vagy a tartály csatlakozása sem illeszkedik. Olcsóbban 18.000 forint alatt ritkán lesz tartós a munka, ha kiszállás, bontás és próbaöblítés is benne van. Lehet kivétel, de én óvatos lennék vele.

Munka típusaJellemző tartalomÁr
Régi wc leszereléseVíz elzárása, csavarok bontása, csésze kiemelése12.000 - 20.000
Hátsó kifolyású wc alap bekötéseÚj csésze illesztése meglévő falcsőre22.000 - 38.000
Gumimandzsetta cseréjeRégi tömítés eltávolítása és új elem beépítése14.000 - 24.000
Excenteres bekötő idom beépítéseKisebb eltérés korrigálása a kifolyásnál18.000 - 32.000
Csésze rögzítése új furatokkalPadlófúrás, dübel, csavar, stabil beállítás16.000 - 28.000
Tartály bekötése wc cserénélSarokszelep, flexibilis cső, töltőszelep ellenőrzése15.000 - 27.000
Szivárgáskeresés öblítés utánPróbaöblítés, illesztések ellenőrzése10.000 - 18.000
Teljes wc csere hátsó kifolyássalBontás, bekötés, rögzítés, tömítés35.000 - 62.000
Sürgős kiszállásRövid határidős javítás vagy csere20.000 - 36.000

A feltüntetett összegek tájékoztató jellegűek. A pontos díj a helyszínen derül ki, mert két hasonló fürdőszoba között is lehet nagy különbség. A cső hossza, a burkolat állapota és a hozzáférés sokat számít. Sok magánszakember külön számolja az anyagot, ezért ezt előre érdemes tisztázni.

Szakember választása wc bekötéshez

Wc szerelőt nem csak ár alapján választanék. Fontosabb, hogy kérdezzen a csésze típusáról, a kifolyás irányáról és a régi bekötés állapotáról. Ha valaki már telefonban ugyanazt az árat mondja minden helyzetre, az kényelmesnek tűnik, de nem mindig pontos. A hátsó kifolyású wc néha egyszerű, néha viszont szűk helyen, ferde csővel és régi burkolattal jár.

A Qjob.hu oldalán több különböző magánszakember ajánlata összehasonlítható. Ez azért hasznos, mert nem egyetlen cég csomagárai között kell választani. Itt lehet figyelni a korábbi munkákra, a válasz gyorsaságára és arra is, mennyire konkrétan írja le a szakember, mit vállal. Szerintem az a jó jel, ha nem csak azt írja, hogy megoldom, hanem rákérdez a kifolyásra, a tartályra és a régi csavarokra.

Sok ügyfél ott hibázik, hogy csak a legolcsóbb ajánlatot nézi. A wc bekötése nem látványos munka, ezért könnyű alábecsülni. De ha a tömítés rosszul ül, a hiba később a burkolat alatt jelentkezik. Egy tisztességes szerelő a végén több próbaöblítést végez, megtörli az illesztéseket, és megvárja, látszik-e nedvesség.

Miskolci lakások és hátsó kifolyású csészék

Miskolc belvárosi lakásaiban, Avas egyes részein és régebbi társasházakban gyakran találkozni fal felé menő wc lefolyóval. A paneles fürdőkben a hely sokszor szűk. A csésze mögött kevés a mozgástér, a tartály pedig közel kerülhet a falhoz vagy a stranghoz. Ez befolyásolja, milyen wc csésze fér be és milyen bekötőelem használható.

Más a helyzet családi háznál vagy felújított lakásnál. Ott előfordul, hogy a lefolyó már új, de nem teljesen szabványos magasságban van. A hátsó kifolyású wc bekötés ilyenkor is megoldható, de nem mindegy, mekkora szögben törik az idom. A túl nagy feszülés a gumit idő előtt tönkreteszi. A csésze pedig elmozdulhat, ha nincs rendesen alátámasztva és rögzítve.

A környék is számíthat a kiszállási díjnál. Diósgyőr, Hejőcsaba, Tapolca iránya vagy a város szélén lévő címek eltérő díjazást kaphatnak. Ez nem mindig nagy különbség, de sürgős munka esetén érdemes előre megkérdezni.

Gyakori hibák hátsó kifolyású wc cserénél

A leggyakoribb hiba a rossz tömítés. A gumi látszólag a helyén van, de az egyik széle begyűrődik. Ezt kívülről nem mindig látni. A másik gond a ferdén rögzített csésze. Ha a padló egyenetlen, a wc billeghet. Ilyenkor sokan vastag szilikonnal próbálják eltakarni a problémát. Ez nem jó megoldás. A szilikon nem szerkezeti rögzítő, csak tömítő és esztétikai kiegészítő.

Probléma lehet az is, ha az új csésze formája eltér a régitől. A hátsó kifolyás magassága pár centivel máshol lehet. A tartály csatlakozása is máshová eshet. Ilyenkor a vízbekötést is igazítani kell. Egy tapasztalt vízszerelő ezt már a csomagolásból kivett csésze próbaillesztésénél látja.

Én nem szeretem, amikor a régi csavarokat visszateszik csak azért, mert még használhatónak látszanak. Nedves helyen a fém gyorsan rozsdásodik. Ha a rögzítés később kilazul, a csésze mozgása a lefolyócsatlakozást is terheli. Ez apró hiba, de bosszantó következménye lehet.

Anyagok és szerelési részletek

A jó bekötéshez nem kell túl sok alkatrész, de azok legyenek megfelelőek. A hátsó wc bekötő gumi, az excenteres idom, a rögzítőcsavar, a flexibilis vízcső és a sarokszelep állapota mind számít. Ha a sarokszelep régi, nem zár rendesen, akkor a wc beszerelése közben külön gondot okozhat. Ilyenkor jobb azonnal cserélni, nem fél év múlva újra bontani.

A csésze alá nem mindig kell vastag tömítőréteg. Előbb stabilan kell állnia. Utána jöhet a vékony szaniter szilikon a perem köré, ha szükséges. A hátsó kifolyású wc bekötése után a szakember több öblítéssel ellenőrzi az illesztést. Nem elég egyszer lehúzni. Érdemes papírral vagy száraz ronggyal is megnézni, marad-e nedves nyom a csatlakozás alatt.

Az anyagválasztásnál a legolcsóbb idom sokszor merevebb vagy pontatlanabb. Ez nem mindig baj, de szűk helyen megnehezíti a szerelést. Jobb egy középkategóriás bekötőelem, amely jól zár és nem feszül. A nagyon olcsó megoldás akkor drága, ha újra ki kell hívni valakit.

Mikor érdemes cserét kérni

A csere nem csak törésnél indokolt. Ha szag jön a wc mögül, ha öblítés után nedvesség látszik, ha a csésze mozog, vagy ha a régi bekötés már megkeményedett, érdemes szakembert hívni. A hátsó kifolyású wc szerelése gyors munka is lehet, de csak akkor, ha a helyszín nem tartogat meglepetést.

Felújítás előtt különösen hasznos előre egyeztetni. A burkoló, a vízszerelő és a tulajdonos más szempontból nézi ugyanazt a helyet. A burkoló szép síkot akar, a szerelő pontos csőkiállást, a tulajdonos pedig kényelmes használatot. Ha ezeket nem hangolják össze, a végén az új wc nem oda kerül, ahová kényelmes lenne.

Miskolc régebbi lakásaiban a biztonságos megoldás általában az, ha a szakember nem csak a csészét köti be, hanem a teljes környezetet átnézi. A tartályt, a vízcsövet, a falcsatlakozást és a padlórögzítést. Ez nem felesleges óvatosság. Egy wc-t naponta sokszor használnak, ezért a kis hiba hamar nagy kellemetlenséggé válik.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 808 9788
Mi a hátsó kifolyású WC és hogyan működik?
A hátsó kifolyású WC olyan WC típus, amely a vízelvezetést a hátoldalán keresztül oldja meg. Ez azt jelenti, hogy a víz a WC mögött halad el a csatornából, és nem az oldalán. A működése hasonló a hagyományos WC-khez, hiszen a víz a tartályból a csésze aljára kerül, ahol a lefolyónyílás található. Az ilyen típusú WC-k általában helytakarékos megoldások, mivel a falak mentén helyezkednek el, így a helyiségben több szabad tér marad.
Milyen előnyökkel jár a hátsó kifolyású WC választása Miskolcon?
Hogyan történik a hátsó kifolyású WC telepítése Miskolcon?
Milyen karbantartási tippek léteznek a hátsó kifolyású WC-khez?