Történelem érettségi felkészítő tanárok Szegeden: Vélemények és kedvező árak

Kérjen ajánlatot több történelem érettségire felkészítő tanártól egyetlen gombnyomással, és találja meg a legalacsonyabb árat.

Ne keresgélj és telefonálgass!

Küldje el kérését egyetlen gombnyomással! Mi értesítjük a legjobb szakembereket, akik hamarosan elküldik ajánlataikat.

Mennyibe kerül?

Te döntesz: megadhatod a vállalt összeget, vagy megvárod a szakemberek ajánlatait.

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

Szegedi történelem érettségi felkészítő tanárok listája

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Történelem érettségi felkészítő tanár keresése

Szeged
3 hónapja

Szegeden keresek tanárt, aki segít felkészülni az érettségire történelemből. Kérem, tapasztalt legyen és érthetően magyarázzon. Az órák otthon, a városban vagy online is lehetnek.

Történelem érettségi felkészítés

Szeged
3 hónapja

Szegedi család vagyunk, és keresünk egy jó tanárt, aki segít a gyereknek az érettségire való felkészülésben. Fontos, hogy legyen türelmes és jól magyarázzon. Az órák lehetnek heti rendszerességűek, akár otthon vagy online.

Történelem tanár keresése Szegeden

Szeged
3 hónapja

Szívesen találkoznék egy tapasztalt történelem tanárral Szegeden, aki segítene az érettségi felkészülésben. Nem kell túl drága, csak jó legyen. Az órák lehetnek délelőtt vagy délután, a tanár és a diák egyeztetnek.

Felkészítő tanár keresése történelemből

Szeged
3 hónapja

Szegedi család vagyok, és szeretnék egy jó tanárt, aki segít nekem a történelem érettségin. Kérem, tapasztalt legyen, és egyszerűen magyarázzon, mert nem vagyok profi. Az órák lehetnek személyesen vagy online, a lényeg, hogy jól érthető legyen minden.

Történelem érettségi felkészítő tanár magánórára

A Történelem érettségi felkészítő tanár akkor segít jól, ha nem csak elmagyarázza az évszámokat, hanem megtanítja a feladatok logikáját is. Az érettségin ritkán az nyer, aki a legtöbb adatot tudja fejből. Inkább az, aki érti a forrást, pontosan olvassa a kérdést, és rövid idő alatt rendet tesz a fejében. Magánórán erre több figyelem jut, mint egy nagy iskolai csoportban.

Szeged városában sok diák közép és emelt szint között bizonytalanodik el. Van, aki későn kezdi, van, aki jó jegyeket kapott, mégis fél az esszéktől. A magán történelmi felkészítés ilyenkor nem pótiskola, hanem célzott munka. A tanár megnézi, hol csúszik el a gondolkodás. Témahiány van, forráselemzési gond, gyenge időbeosztás, vagy egyszerűen nincs rutin a javítási szempontokban. Ez nem ugyanaz a probléma, és nem is ugyanaz a megoldás.

Qjob.hu oldalán különböző szakemberek hirdethetnek, ezért a választásnál érdemes a konkrét érettségi tapasztalatot nézni. Nem céges szolgáltatásról van szó, hanem magántanárokról és egyéni oktatókról. Ez jó dolog lehet, mert rugalmasabb a tanulás. De csak akkor, ha a tanár vállalja, hogy az óra nem általános beszélgetés lesz történelemről, hanem mérhető haladás.

Történelem érettségi felkészítés menete

A jó felkészítés első lépése egy rövid szintfelmérés. Nem kell bonyolult teszt. Elég egy forrásos feladat, egy rövid esszé, és néhány témakör átbeszélése. Ebből gyorsan látszik, mire van szükség. Sokan itt követik el az első hibát. Rögtön a teljes tananyagot akarják újratanulni, miközben a pontvesztés oka gyakran nem a tudáshiány, hanem a rossz választechnika.

Személyes tapasztalatom szerint a heti egy óra akkor működik, ha a diák két óra önálló munkát is hozzátesz. A történelem nem csak hallgatással fejlődik. Írni kell, javítani kell, majd újraírni. A középszintű vizsgán a biztos alapok számítanak. Emelt szinten több önálló összefüggés kell, és a fogalmak pontossága is fontosabb.

Egy felkészítő tanár óráján általában a témakörök rendszerezése, forrásértelmezés, térképhasználat, kronológia, fogalmak és esszéírás kerül elő. A sorrend nem mindig ugyanaz. Egy tizenkettedikes diáknál, aki májusban vizsgázik, más a terv, mint annál, aki már ősszel elkezdi. Szerintem az a legjobb, ha a tanulási terv nem szép táblázatnak készül, hanem használható útvonalnak.

Árak történelem magántanárnál

Az áraknál nem csak az óradíjat kell nézni. Számít az óra hossza, a felkészülés, a javított esszék mennyisége, és az is, hogy közép vagy emelt szintű vizsgára készül a diák. Olcsóbb 4.000 forintnál ritkán lesz igazán alapos az érettségi felkészítés, főleg akkor, ha esszéjavítás is van. Nem lehetetlen, de én óvatos lennék vele.

SzolgáltatásJellemző tartalomÁr
Első szintfelmérő óratudásszint, esszé, forrásos feladat8.000 - 14.000
Középszintű heti óratémakörök, gyakorló feladatok9.000 - 16.000
Emelt szintű felkészítésmélyebb összefüggések, esszétechnika12.000 - 22.000
Esszéjavítás különrészletes visszajelzés és pontozás5.000 - 10.000
Intenzív vizsga előtti óragyors rendszerezés, hibák javítása14.000 - 24.000
Online történelem korrepetálásforrások, fogalmak, ismétlés8.000 - 15.000
Próbaérettségi átbeszélésfeladatsor elemzése, javítási pontok10.000 - 18.000
Kiscsoportos felkészüléskét vagy három diák közös órája6.000 - 11.000
Felvételi célú emelt programhosszabb terv, rendszeres számonkérés15.000 - 26.000

A táblázat csak tájékozódási pont. Szeged környékén a személyes óra néha drágább, ha utazással jár. Online óránál más a helyzet, de ott is kell jó anyag és fegyelem. Drágább tanár sem jelent automatikusan jobb eredményt. De a túl alacsony ár gyakran azt jelzi, hogy nincs külön javítás, nincs egyéni terv, vagy az óra inkább általános korrepetálás.

Jó történelemtanár kiválasztása

A jó történelemtanár nem attól jó, hogy sokat beszél. Attól jó, hogy észreveszi, miért nem születik pont a válaszból. Sok diák el tud mondani egy korszakot szóban, majd a dolgozatban mégis elveszíti a lényeget. Ilyenkor nem elég újra elmagyarázni a dualizmust vagy a reformkort. Meg kell mutatni, mit kér a feladat, hol van a forrásban a támpont, és milyen szavakat vár a javítókulcs.

Érdemes rákérdezni arra, hogy a tanár ismeri e az aktuális érettségi követelményeket. Fontos a javítási gyakorlat is. Ha a magántanár csak témákat mond fel, az kevés. A diák akkor fejlődik, ha látja a saját hibáit. Egy jó óra után nem csak több információja van, hanem jobban érti, mit kell másként csinálnia a következő feladatnál.

Én személy szerint azokat az oktatókat kedvelem, akik nem ígérnek gyors csodát. A történelem érettségi felkészítő tanár legyen nyugodt, pontos, de ne legyen túl puha. Ha minden esszére azt mondja, hogy nagyjából jó, abból nem lesz javulás. A kellemetlen visszajelzés néha hasznosabb, mint a dicséret.

Szegedi helyszínek és környékek

Szeged több része alkalmas személyes órára, de a közlekedés sokat számít. Belváros, Újszeged, Tarján, Móraváros, Rókus és Alsóváros más ritmust jelent. Egy iskola utáni délutánon nem mindegy, hogy a diák húsz perc alatt odaér, vagy egy órát veszít az utazással. Ezért a történelem felkészítés helyszínét nem érdemes mellékes részletként kezelni.

Vannak, akik a könyvtári vagy csendes tanulós helyet szeretik. Mások otthon tanulnak jobban. Online óránál a helyszín rugalmasabb, így akár Algyő, Deszk, Sándorfalva, Kiskundorozsma vagy Hódmezővásárhely felől is könnyebb tanárt választani. De a technika ne legyen gyenge pont. Rossz hang, széteső kapcsolat, kapkodva küldött feladatlap mellett nehéz esszét javítani.

Volt eset, amikor egy ügyfél azért váltott online órára, mert a személyes találkozó mindig késéssel indult. A diák nem tanult kevesebbet, sőt többet írt, mert a megspórolt utazási időből lett egy rövid gyakorlás. Ez nem mindenkinél működik. De jól mutatja, hogy a helyszín nem csak kényelmi kérdés, hanem tanulási feltétel.

Esszéírás és forráselemzés

A történelem érettségin az esszé sokszor döntő rész. Nem azért, mert hosszú szöveget kell írni, hanem mert szabályosan kell gondolkodni. A bevezetés, a térbeli és időbeli elhelyezés, a fogalmak, az okok és következmények mind pontot érhetnek. A forrást nem dísznek adják. Használni kell, és nem elég azt írni, hogy a forrás szerint valami történt.

A történelem korrepetálás egyik legfontosabb része a javított írásbeli munka. Sok tanuló azt hiszi, hogy az esszé veleszületett képesség. Nem az. Tanulható szerkezet. Először lassan megy, néha kellemetlen is, mert kiderül, mennyi a hiány. De pár javított szöveg után már látszik a fejlődés. Rövidebb mondatok, pontosabb állítások, kevesebb üres körmondat.

Sokan csinálják azt a hibát, hogy csak olvasnak. Ez megnyugtató, de nem vizsgahelyzet. A vizsgán írni kell, időre. A felkészítő óra akkor hasznos, ha a diák megtanul dönteni is. Melyik adat fontos, melyik csak háttér. Milyen példát érdemes hozni. Mikor kell fogalmat magyarázni. Egy magánóra erre jó terep, mert a tanár rögtön megállíthatja a rossz beidegződést.

Közép vagy emelt szintű felkészülés

A középszintű és az emelt szintű vizsga között nem csak több tananyag a különbség. Emelten önállóbb gondolkodás kell, és több ponton jelenik meg a források pontos értelmezése. Aki történelemből felvételi pontot szeretne, annak ezt komolyan kell vennie. A Történelem érettségi felkészítő tanár ilyenkor nem csak ismétel, hanem felépít egy vizsgastratégiát.

Középszinten gyakran az a cél, hogy a diák biztosan megírja a kötelező részeket, ne veszítsen pontot figyelmetlenségen, és ne essen pánikba egy ismeretlen forrástól. Emelt szinten több esszé, több összefüggés, több önellenőrzés kell. Itt már különösen fontos, hogy a történelmi felkészítő ne általános iskolai korrepetálásként kezelje az órát.

A döntést nem érdemes csak a jelenlegi jegyek alapján meghozni. Van olyan jó tanuló, akinek az emelt túl nagy terhet jelent más tantárgyak mellett. És van olyan közepes jegyű diák, aki jó munkatervvel sokat javul. Személyesen én előbb egy próba feladatsort néznék meg, és csak utána döntenék. Ez kevésbé kényelmes, de őszintébb.

Felkészülés hibák nélkül

A Történelem érettségi felkészítő tanár önmagában nem old meg mindent. A diák munkája nélkül nincs tartós eredmény. Viszont egy jó oktató lerövidíti a tévutakat. Nem hagyja, hogy a tanuló hónapokig rossz esszéformát gyakoroljon. Nem engedi, hogy a fogalmak homályosak maradjanak. És azt is megmondja, ha egy célhoz kevés az idő.

A leggyakoribb hiba a halogatás. A másik a túl nagy anyaghalmozás. Füzetek, videók, jegyzetek, régi feladatsorok egymásra dobálva. Ettől még nem lesz tudás. Jobb kevesebb anyagból, de rendszeresen dolgozni. A történelmi magánóra akkor hatékony, ha van házi feladat, visszajelzés, és a következő alkalom nem ugyanott indul, ahol az előző véget ért.

Szeged diákjai között sokan az utolsó hónapban keresnek segítséget. Ekkor is lehet javítani, de nem ugyanaz a mozgástér. Aki későn kezd, annak a leggyengébb pontokra kell mennie. Esszé, forrás, fogalmak, időbeosztás. Aki korábban indul, annál több idő marad a nyugodt építkezésre. Ez kevésbé látványos, de általában stabilabb eredményt ad.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 490 0436
Hogyan találom a legjobb történelem tanárt Szegeden?
A legjobb tanárt Szegeden azzal találod meg, hogy online értékeléseket olvasol, és személyes konzultációt kérsz. Fontos, hogy tapasztalt és jó visszajelzésekkel rendelkező tanárt válassz, aki érti a diákok igényeit. Ez segít a sikeres felkészülésben.
Milyen szempontokat figyeljek a tanár kiválasztásakor?
Milyen szolgáltatásokat kínál egy történelem tanár Szegeden?
Hogyan lehet hatékonyan felkészülni Szegeden?
Mennyibe kerül egyéni történelem tanári óra Szegeden?