Innovatív multimédiás megoldásokkal tervezett vállalati terek létrehozása

Fedezd fel a vállalati terek új dimenzióját multimédiás megoldásokkal! Kérj konzultációt szakértőinktől még ma!

Ne keresgélj és telefonálgass!

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Mennyibe kerül?

Ismertesd röviden a feladatot, mi pedig elküldjük azt a megfelelő szakembereknek, akik ajánlatot fognak tenni rá

Árak megismerése

Szakemberek értékelésekkel

Beszélj a szakemberekkel, hasonlítsd össze az értékeléseiket és tapasztalukat, majd válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet

Valódi értékelések

Mindez ingyen

Kérj árajánlatot szakemberektől

Nézd meg, mások mit rendelnek a Qjob-on

Innovatív multimédiás terv feladata

Távmunka
egy napja

Leírod egy vállalati multimédiás tér tervezési feladatát: vázlat, anyaglista és ütemterv. Elvárt szakmai szintek: grafikus vagy belsőépítész, tapasztalat multimédiás megoldásokkal. A munka online elérhető, határidő: 5 nap. Követelmények: világos koncepció, költségbecslés, vizuális minták.

Vállalati multimédiás megoldás ötletek

Távmunka
4 napja

Szeretnénk egy ötletes, céges multimédiás tértervet. Készíts javaslatokat prezentációs és videó megoldásokra, ami jól működik a mindennapokban. Előny, ha többféle képernyős környezethez tudsz ajánlani dolgokat. Akkor indulhat a munka, ha egyeztetünk a célról és a rendelkezésre álló eszközökről.

Vállalati multimédia szakértőt keresek

Budapest
8 hónapja

Sziasztok! Olyan szakembert keresek Budapesten, aki ért a vállalati multimédiához. A feladatom, hogy professzionális multimédiás anyagokat készítsek céges bemutatókhoz, reklámvideókhoz és prezentációkhoz. A szakembernek tapasztalattal kell rendelkeznie videó- és hanganyagok szerkesztésében, valamint jó érzékkel kell bánnia a grafikai elemekkel. Fontos, hogy a munka gyorsan és precízen készüljön, és a végtermék megfeleljen a cég arculatának. A feladatot rugalmas időbeosztásban, a budapesti irodában kell elvégezni, vagy szükség esetén online is. Várom azok jelentkezését, akik kreatívak, megbízhatóak és magas színvonalon végzik a munkát.

Vállalati multimédia anyagok készítése

Budapest
egy éve

Szia! Olyan szakembert keresek, aki tud segíteni nekem vállalati multimédia anyagok készítésében. Konkrétan szeretnék egy színvonalas bemutatót, amely tartalmazza a cégünk történetét, szolgáltatásait és céljait. Fontos, hogy a bemutató vizuálisan vonzó legyen, és a márkánk arculatát tükrözze. Elvárás, hogy a szakember rendelkezzen tapasztalattal hasonló projekteken, valamint tudjon kreatívan ötletelni. A munkát legjobb lenne online végezni, de ha van lehetőség személyes találkozóra, az sem probléma.

Multimédia kampány tervezése

Debrecen
egy éve

Helló! Multimédia kampányt szeretnék indítani a cégünk promóciója érdekében, és ehhez keresek egy tapasztalt szakembert. A feladatod lenne a kampány koncepciójának megalkotása, a videó- és hanganyagok előkészítése, valamint a közösségi média felületeinkre való optimalizálás. Olyan embert keresek, aki jól ismeri a legfrissebb trendeket és technikákat, és tud kreatívan dolgozni. A munkát online szeretném végezni, hogy ne legyen földrajzi korlát.

Vállalati multimédia magánügyfeleknek és céges megbízóknak

A Vállalati multimédia akkor jó választás, ha egy cégnek vagy magánmegbízónak olyan online elkészíthető anyagra van szüksége, amely egyszerre érthető, rendezett és használható belső vagy külső kommunikációban. Ide tartozhat bemutatóvideó, oktatóanyag, képes prezentáció, digitális arculati anyag, közösségi felületre szánt tartalom, rövid animáció vagy olyan multimédiás csomag, amely több formátumot fog össze. A legtöbb feladat távolról is elvégezhető. A megbízó elküldi az alapanyagokat, a szöveget, a képeket, a korábbi arculati elemeket, majd a szakember ezekből készít egy használható eredményt.

Én azt látom, hogy a legtöbb ügyfél nem egyszerűen szép anyagot keres. Inkább azt szeretné, hogy a végeredmény világosan közölje az üzenetet. Ez fontosabb, mint az, hogy minden rész túl díszes legyen. Egy jó online szakember nem csak szerkeszt, hanem kérdez is. Megnézi, kinek szól az anyag, hol fog megjelenni, milyen hosszú lehet, és milyen formátumban kell átadni. Ettől lesz a munka praktikus, nem csak látványos.

Céges multimédiás anyagok típusai

A céges multimédiás anyag sokféle lehet. Van, aki egy rövid szolgáltatásbemutatót kér. Más egy képzési anyagot szeretne munkatársaknak. Gyakori a termékismertető, a belső oktatóvideó, az ügyfélnek küldhető prezentáció, a digitális hirdetési kreatív vagy a közösségi médiára készülő mozgó tartalom. A feladat nehézsége attól függ, mennyi nyersanyag áll rendelkezésre, kell-e forgatókönyv, szükséges-e hang, felirat, animáció vagy több nyelvi változat.

Szerintem az első döntés mindig az legyen, hogy a megbízó mire fogja használni az anyagot. Egy belső oktatóvideónál a tisztaság és a logikus felépítés számít. Egy bemutató anyagnál fontosabb a ritmus, a vizuális egység és az első néhány másodperc ereje. Egy prezentációnál pedig az a lényeg, hogy az ügyfél ne vesszen el a sok információban. A Vállalati multimédia nem egyetlen szolgáltatás, hanem több kisebb döntés együttese.

Multimédiás megoldások árai

Az árak nagy különbséget mutatnak, mert nem mindegy, hogy a szakember csak meglévő anyagot rendez, vagy teljesen új koncepciót is készít. A túl olcsó munka ezen a területen gyakran gyengébb minőséget jelent. Nem mindig azért, mert a készítő nem tud dolgozni. Inkább azért, mert kevés idő jut a briefre, a javításokra, a formátumokra és az ellenőrzésre. Tapasztalatom szerint a korrekt ár ott kezdődik, ahol a szakember pontosan leírja, mit tartalmaz a díj.

Feladat típusaJellemző tartalomÁr Ft
Egyszerű digitális prezentáció10-15 dia, meglévő szöveg alapján28.000 - 55.000
Céges bemutatóanyag20-30 dia, képi rendezéssel55.000 - 110.000
Rövid videós szerkesztés30-60 másodperc, vágás és felirat45.000 - 95.000
Oktatóvideó szerkesztése3-6 perc, képernyőanyaggal75.000 - 160.000
Animált magyarázó anyag1-2 perc, alap animációval120.000 - 260.000
Közösségi média csomag5-8 rövid kreatív egy témára65.000 - 145.000
Multimédiás arculati csomagképek, videós sablon, prezentáció150.000 - 340.000
Teljes kampányanyagtöbb formátum, több javítási kör240.000 - 520.000

Ezek tájékoztató jellegű árak. Egy magánszakember sokszor rugalmasabban áraz, mint egy ügynökség, de a pontos díjhoz szüksége van a feladat leírására. Jó, ha az ügyfél már az elején megadja az anyag hosszát, a célját, a határidőt, a szükséges fájlformátumokat és azt is, hány javítási kört vár el. Így kevesebb lesz a félreértés.

Vállalati multimédiás szakember kiválasztása

A Vállalati multimédiás szakember kiválasztásánál nem elég a szép portfólió. Nézni kell, mennyire érti az üzleti kommunikációt. Egy privát megbízó vagy kisebb cég gyakran nem tud hosszú szakmai anyagot adni. Ilyenkor a szakembernek segítenie kell a gondolatok rendezésében. Ez nem ugyanaz, mint a szövegírás, de szorosan kapcsolódik hozzá.

Érdemes olyan készítőt keresni, aki meg tud mutatni korábbi munkákat, világosan fogalmaz a határidőről, és nem ígér mindent egy nap alatt. Fontos az is, hogy kér-e forrásanyagokat, márkaelemeket, logót, színeket, képeket, korábbi bemutatókat. Aki ezek nélkül rögtön végleges árat mond egy összetett feladatra, annál nagyobb az esély a pontatlan eredményre. A Qjob.hu felületén magánszakemberek között lehet keresni ilyen online feladatokra, de a választásnál itt is a konkrét munka és a kommunikáció számít.

Online munka menete és átadás

Az online munka általában rövid egyeztetéssel indul. A megbízó leírja, mit szeretne, mire kell az anyag, milyen stílust nem szeretne, és milyen határidő fér bele. Ezután jön a brief pontosítása. A szakember bekéri a fájlokat, majd készít egy vázlatot vagy első verziót. Nagyobb munka esetén hasznos, ha nem a teljes anyag készül el egyszerre, hanem először csak egy részlet. Így időben kiderül, jó-e az irány.

A kommunikáció lehet írásban, videós egyeztetésen vagy megosztott dokumentumban. A lényeg az, hogy a döntések visszakereshetők legyenek. Sokan ott hibáznak, hogy csak szóban mondanak el fontos részleteket, majd később más eredményt várnak. Ez feszültséget okoz. Jobb, ha a feladat, a javítási körök és az átadandó fájlok írásban is megvannak.

Az átadásnál nem csak a kész videó vagy kép számít. Kérdés, hogy kell-e szerkeszthető fájl, milyen képarányban készüljön az anyag, legyen-e külön változat közösségi felületre, prezentációra vagy belső megosztásra. Egy jó céges multimédiás anyag akkor használható igazán, ha nem csak egyszer lehet elküldeni, hanem később kisebb módosításokkal újra is felhasználható.

Brief, javítások és határidők

A brief rövid is lehet, de legyen pontos. Tartalmazza a célközönséget, az üzenetet, a kívánt hangnemet, a kötelező elemeket és a kerülendő megoldásokat. Ha van arculati szabály, azt is érdemes elküldeni. Ha nincs, akkor a szakembernek nagyobb szabadsága van, de több döntést is kell hoznia. Ez időt jelent.

Volt olyan eset, amikor egy ügyfél csak annyit kért, hogy legyen modern a bemutató. Az első változat után kiderült, hogy valójában visszafogott, komoly, pénzügyi jellegű anyagot szeretett volna. A munka nem volt rossz, csak a brief volt hiányos. Két kör javítás után sikerült jó irányba vinni, de több idő ment el, mint kellett volna. Ezért gondolom azt, hogy a brief nem adminisztráció, hanem a minőség egyik feltétele.

A határidőknél fontos a realitás. Egy egyszerű prezentáció elkészülhet néhány nap alatt. Egy több részből álló multimédiás megoldás viszont könnyen igényelhet egy vagy két hetet. Ha hang, animáció, felirat, több verzió és több javítási kör is van, akkor a rövid határidő felárat vagy gyengébb ellenőrzést hozhat. És ez később látszik a végeredményen.

Tipikus hibák Vállalati multimédia rendelésénél

A Vállalati multimédia rendelésénél az egyik leggyakoribb hiba, hogy az ügyfél túl sok célt akar egyetlen anyagba sűríteni. Egy videó nem tud egyszerre értékesíteni, oktatni, bemutatni, részletesen magyarázni és minden kifogást kezelni. Lehet ilyen irányba menni, de az eredmény gyakran zsúfolt lesz. Jobb egy fő célt választani, és ahhoz igazítani a szerkezetet.

Másik gyakori gond a gyenge alapanyag. Homályos képek, túl hosszú szövegek, rendezetlen logók, hiányzó adatok. A szakember sokat tud javítani, de nem tud mindenből erős anyagot készíteni. Ha a forrásanyag rossz, az vagy drágább utómunkát jelent, vagy kompromisszumot. Szerintem ezt jobb az elején kimondani, mert így tisztább lesz az együttműködés.

Az is probléma, amikor a megbízó csak a végén nézi át komolyan a munkát. Online feladatnál a köztes visszajelzés nagyon fontos. Nem kell minden apróságba beleszólni, de az irányt ellenőrizni kell. Ha a szakember időben kap választ, gyorsabban halad. Ha napokig nincs visszajelzés, a határidő is csúszhat, még akkor is, ha maga a munka rendben van.

Minőség és használható végeredmény

A minőség nem csak látvány kérdése. Egy multimédiás anyag akkor jó, ha a néző érti, mit lát, miért fontos, és mi a következő lépés. A hang legyen tiszta, a szöveg olvasható, a képek ne zavarják az üzenetet, a ritmus ne legyen fárasztó. Ez egyszerűnek hangzik, de sok munka van mögötte.

A vállalati online tartalomnál a használhatóság legalább olyan fontos, mint az esztétika. Ha egy anyag túl nagy méretű, rossz formátumban készült, vagy nem illeszkedik a kiválasztott felülethez, akkor a megbízó később újabb javításokra kényszerül. Ezért már a munka elején tisztázni kell az átadási formát. Például videó, képsor, szerkeszthető prezentáció, képformátum vagy több külön méret.

Tapasztalatom szerint a jó együttműködés ott kezdődik, hogy mindkét fél pontosan fogalmaz. A megbízó elmondja az üzleti célt, a szakember pedig lefordítja ezt képre, hangra, mozgásra és szerkezetre. Nem kell túlbonyolítani. De a pontosságot nem érdemes kihagyni. Ettől lesz a végeredmény nemcsak szebb, hanem valóban használható is.

Azért vagyunk, hogy segítsünk!

Amit ma megtehetsz, ne halaszd holnapra! Elérhetőek vagyunk éjjel-nappal. Hívj minket most!

06 (1) 490 0436
Mi az a vállalati multimédia és hogyan segítheti a vállalatok kommunikációját?
A vállalati multimédia a különböző multimédiás formátumok, mint például szöveg, kép, hang és videó integrációját jelenti, hogy hatékonyan közvetítsen információkat a vállalatokon belül és kívül. Ez a kommunikációs forma lehetővé teszi, hogy a munkavállalók kreatívan és vizuálisan átadják az üzeneteket, így jobban elérhetik a célközönséget. Például egy termékbemutató videó sokkal figyelemfelkeltőbb lehet, mint egy egyszerű szöveges levél, és segíthet a termékek gyorsabb értékesítésében is.
Milyen eszközöket és szoftvereket használhatunk a vállalati multimédia létrehozásához?
Hogyan határozhatjuk meg a vállalati multimédia sikerességét?
Miként tervezhetjük meg hatékonyan a vállalati multimédia kampányokat?